Forum

~Justa
2007-12-14
Czy Szanowna Redakcja ma w zamyśle stworzenie aukcji, gdzie można by sprzedawac prace?

2007-12-15
Nasz portal jest portalem niekomercyjnym i nie zajmujemy się taką działalnością bezpośrednio. A swoje obrazy możesz sprzedawać w wielu miejscach jakie możesz znaleźć w sieci.
^waldemar
2008-01-06
Popieram Magdę. Są inne portale gdzie możesz wrzucać prace na aukcję. Podaję namiary: Galeriadoop.pl
Ebay Polska,
Polskie ekspozycje sztuki,
Pozdrawiam.
~kosma
2009-02-04
To już wiem dlaczego artyści często głodni chodzą... skąd się bierze niechęć do komercji? zaprawdę nie rozumiem. To jakieś pokłosie socjalizmu że to niby zgniły kapitalizm? Z jednej strony słowo "zrzuta" na serwer (nie chcę obrażać) ale dla tak dobrego portalu i tylu ciekawych artystów to obciach...Uczą w artystycznych szkołach że zarabianie jest niegodne? Nie ma portali NIEKOMERCYJNYCH są tylko takie które potrafią albo nie potrafią zarabiać.

2009-02-04
tu nie chodzi o niechęć a o pewną ideę :), my promujemy się jak możemy, ale nie sprzedajemy za pomocą portalu bezpośrednio, a pośrednio poprzez właśnie promocję, można pomyśleć o sklepie w przyszłości, ale to raczej odległe plany, rok może 2
~kosma
2009-02-07
Ale w pogoni za ideami zamknięcie Wam grozi...

2009-02-07
i tu się mylisz

2009-02-10
Co za bzdura Waldemarze na doop.pl niby sklep został bardzo dawno temu założony jednak wiem, że nic sie tam niesprzedaje i raczej nikt nie wie jak to w ogóle tam chodzi oprócz tego ,że przy wstawianiu obrazów do tamtej galerii masz zadane pytanie czy wystawiasz obraz równiez na sprzedaż. Jeśli coś się zmieniło to gratulacje dla twórców doop.pl ale wątpię. Z jednym tu się zgodzę ,że nie4 mozna mieć do "Variart" pretensji o brak mozliwości sprzedazy bezposredniej, ponieważ wchodząc tu widzi się, że jest to po prostu galeria z zamiarem wyłacznie pokazywania tak bardzo uproszczając. Ale trzeba też przyznać ,że jest to portal zbudowany w bardzo ciekawy i przyciagający sposób tu nie ma bałaganu jak w wielu innych portalach a jesli jest to konstrukcja tej galerii nie pozwala na zauważenie tego. Mozliwość sprzedaży napewno byłaby tu bardzo dobrym ruchem. Tylko pytanie jaka forma - aukcje czy na zasadzie kup teraz za taka a nie inną cenę. Przy tej drugiej opcji powstaje jeden problem a mianowicie większość nie wiedziałaby jak wycenić własne dzieło. Aukcje bylyby bardzo dobrym rozwiązaniem jednak uważam ,że nie mogłyby się zaczynać poniżej np. 100PLN (chodzi mi stałą cenę wyjściową dla każdego). Nikt by na tym niestracil a zysk dla obu stron byłby znaczący tzn. dla twórców i odpowiedni % dla galerii. Naprawdę nie ma nic złego w zarabianiu pieniędzy zwłaszcza tam gdzie ma się do tego celu naprawdę dobre narzędzie.

2009-02-12
o ile wiem, galerii doop od momentu powstania przyswiecała mysl działalności komercyjnej. Nie mozna było sie porozumiewac inaczej niz tylko poprzez strone, aby- bron boze - nie rozmawiac z kupcem ponad głowami redakcji, cenzurowane komentarze. nie da sie połączyc sztuki i komercji moim zdaniem:) albo sie tworzy z tzw powołania, nie patrząc na chwytliwosc tematu, albo sie próbuje wstrzelic w pewiem nurt aby zarobić.
mieto
2009-02-12
variart oferuje autorom możliwość prezentacji prac wraz z podaniem do publicznej wiadomości swoich danych z numerem buta włącznie.jeżeli ktoś chce coś kupić, to spokojnie do twórcy trafi.chyba,że nie.moim zdaniem profil VA jest dobry.pozdrawiam:)
broda502
2009-02-12
Zgadzam się z tobą Mieciu!....
rdza
2009-02-12
zgadzam sie z Brodą, który zgadza sie z Mieciem, żeby sprzedawać za pośrednictwem tego portalu trzeba by go przeprofilować pod tym kontem i zacząć reklamować, to by wszystko prędzej czy później wybebeszyło do góry nogami..........

2009-02-12
Jest też przecież Allegro. Tam też mozna wystawić do sprzedania swoje prace.
Możliwości jest wiele:) moi drodzy przyjaciele:)
mieto
2009-02-12
oczywiście,a jak komuś mało,to oprócz allegro może opylać swoje prace z przyczepy;)

2009-02-12
ja opylam codziennie :P, a tak poważnie, naradzimy się z redakcją czy umieszczenie podpisu przy pracy na sprzedaż będzie jakimś sensowym rozwiązaniem waszego problemu, a klient jak bardzo będzie chciał coś kupić to skontaktuje się bezpośrednio z artystą, z własnego doświadczenia wiem, że tak się dzieje
ªdominikad
2009-02-12
Nie zauwazylam, zeby ta mozliwosc byla konieczna.
Facet ,ktory chciał ode mnie cos kupić -napisał na priv -co za problem :)

2009-02-12
Można też np. zamieścić infromację, że tu na Variarcie można zgłaszać się do artystów w celu zakupu obrazów, rysunków, zdjęć, rzeźb, dywanów, rękodzieła itd., ale Redakcja nie odpowiada za ustalenia między artystą a nabywcą.
mieto
2009-02-12
można w opisie pracy subtelnie nadmienić: praca dostępna:)

2009-02-12
albo praca do sprzedania :)

rdza
2009-02-12
Mieciu co ja mam robić? ja nie mam przyczepy!!!!!!!!!

2009-02-13
Mieto Ty jak coś napiszesz to jest to o co mi chodzi, moje myśli ogarnięte zamętem walki z wirusami nie potrafią jasno komunikować się ze światem zewnętrznym
broda502
2009-02-13
Ja komuś podobają się moje prace zawsze odsyłam na Variart tam nabywca sobie przegląda ogląda minie powiadamia która to praca , sprawa złatwiona i poproblemie.....
nigdy nie mialem z tym żadnych problemów ....

2009-02-14
Mieto jak najbardziej masz rację jednak ja w swoim podejściu do tematu mam również na uwadze dobro osób, ktore założyły tę galerię nie tylko samych jej uzytkowników. Nie wiem jak długo ona istnieje, bo sama jestem tu od niedawna ale jak widać wraz z jej powszechnością wpełni zrozumiałą zaczęły się problemy utrzymania pod względem finansowym. Utworzenie tego portalu jako nieodpłatny to jest piekna idea. Niestety grozi jej upadek z tego co wyczytałam a organizacja zrzutki niczego nie gwarantuje na dłuższą metę.

2009-02-14
obserwuję zrzutkę i z tego co zauważyłam ładnie nam idzie. Myślę, że organizowanie aukcji na Variart nie ma najmniejszego sensu. Jest jeszcze trochę czasu. Na pewno znajdą się jeszcze ludzie, którzy kochają Variart i dorzucą kilka groszy by go uratować przed zagładą :D

2009-02-14
Upadek nam nie grozi, jesteśmy w trakcie rejestracji fundacji. Co dowodzi, że się rozwijamy a nie upadamy. Szukamy skutecznych rozwiązań, by utrzymać coraz bardziej rozwijającą się galerię. Nadal chcemy być niezależni.

2009-02-14
To bardzo dobra infromacja.
broda502
2009-02-14
Najważniejsza jest nie zależność !!!!!!!

2009-02-14
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Deklaruję niezależność!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org