ForumAvatar
galar
2008-04-07
Galeria Twórców Galera i klub muzyczno-artystyczny "4 Róże dla Lucienne" ogłaszają konkurs na Niekonwencjonalny Plakat Pierwszomajowy! Konkurs odbywa się po raz trzeci; dwie poprzednie edycje cieszyły się ogromna popularnością. Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Prace w dowolnej technice i dowolnym formacie należy przesłać lub dostarczyć na adres klubu lub poczty elektronicznej. Akceptowane są także przeróbki i wariacje związane z plakatami minionej epoki. Zapraszamy do udziału!!!
W Polsce święto obchodzone było po raz pierwszy w 1890 r. W czasie PRL-u było jednym z ważniejszych świąt państwowych. Tego dnia odbywały się pochody pierwszomajowe. Po roku 1989 podejmowano próby marginalizacji tego święta przez powiązane z rządem grupy kapitałowe i pracodawców. Mimo tego, manifestacje partii lewicowych i organizacji robotniczych są nadal organizowane każdego 1-go maja. Często dochodzi podczas nich do starć demonstrantów z policją i organizacjami skrajnej prawicy. 1 maja stał się też datą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, co dodało nowe znaczenia do specyfiki daty.
Konkurs ma na celu, poza rzecz jasna dobrą zabawą, wywołanie chwili refleksji nad tak marginalizowanym w dzisiejszej rzeczywistości etosem człowieka pracy.

Prace należy składać lub przesyłać w terminie do 25 kwietnia 2008 roku.
Wystawa pokonkursowa, prezentująca najciekawsze nadesłane prace, i wręczenie nagród odbędzie się
1 maja 2008 roku.

ADRES DO NADSYŁANIA PRAC:
„1 MAJA - KONKURS”
Klub muzyczno-artystyczny
"4 Róże dla Lucienne"
Stary Rynek 17
65-067 Zielona Góra
lub drogą elektroniczną na adres
[email protected]

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Niech załopocą sztandary...

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.On-line


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org