Forum

2008-06-23
no i po co, przecież wiadomo kto dostanie, ci sami , którzy mają ! w konkurencyjnym portalu plus nagrody pocieszenia.ament

2008-06-23
nie wiadomo kto dostanie :)

2008-06-24
tjaaa...
*schodowski
2008-06-24
dostaną ludzie w poczekalni ;] [żart]
amp
2008-06-25
+lepszy podział userów
+wyróżnienie osób zajmujących się mniej popularnymi działami tutaj, jak np. fotografia, co na nią zamach ostatnio był, lub np. webdesigning.

*musiały by być takie same limity jak dla userów z kropką.
*status mistrz mógłby być tylko wyróżnieniem, bez dodawania zwiększania limitów, wtedy to będzie miało sens.

-mistrzowie w pewnym stopniu będą się pokrywać z tymi na DA. tak myślę..
^rusnok
2008-06-26
Kto dostanie, to jest rzecz trzeciorzędna, ale kto by ten status miał nadawać? Cała sprawa jest kompletną dziecinadą - jeśli tak jest w jakimś innym portalu, to niech się tam w to bawią, ale po kiego grzyba taką dziecinadę kopiować tu ?
amp
2008-06-26
tak to równie dobrze można powiedzieć o podziale na ~ i kropki :)

2008-06-27
sama nazwa nie będzie kopią gdyż mamy swoje pomysły, chodzi nie tylko o docenienie warsztatu, ale ogół jaki ludzie włożyli w VA i powinni być docenieni, nie będzie żadnych przywilejów co do limitu wrzucania prac, redakcji chodzi o to by jakoś docenić ludzi, może to nie jest dobry sposób, jak znacie lepsze rozwiązanie to chętnie się z nim zapoznamy
amp
2008-06-27
w takim razie nazwa musiała by być inna. i tu znowu przychodzi skojarzenie z konkurencji, tam też jest taka ranga.. a dla mnie mistrz, to nie osoba, która włożyła coś w tworzenie VA.
mistrz = warsztat, galeria.

ale sam pomysł jest dobry, w takiej formie jak proponujesz.

2008-06-27
Doceniane mają być np. komentarze, ale nie w stylu "fajne", lecz mające "wartość edukacyjną". Zależy nam na wymianie wiedzy między "wyżeraczami" a "początkującymi". Dlatego nazwa "mistrz" nie jest tylko odzwierciedleniem samych umiejętności a również umiejętność dzielenia się wiedzą z innymi.
Tak czy inaczej należy poszukać adekwatnej nazwy i określić zasady przyznawania takiego statusu.

2008-06-27
***********dobra, gryze sie w jezyk:P
amp
2008-06-27
tylko mocno ma być! ;)

2008-06-27
szkoda języka nie gryź
^wincent
2008-06-28
co jeszcze zostanie zapożyczone z serwisu obok?

2008-06-30
zapożyczone z serwisu obok? ef, digart i inne serwisy mają podobne zapożyczenia
^Silmariena
2008-07-04
ważna jest idea, a nie to skąd się wzięła.... poza tym na ten temat dyskusja już trwa bardzo długo :)
^rusnok
2008-07-04
Rzeczywiście, skąd się wzięło - kompletnie mi jest obojętne, a co myślę o idei - już pisałem.
*schodowski
2008-07-08
a może by tak status "ikony variartu"? ;-))))

2008-07-10
status "upierdliwiec"?
nieraz jak się komuś komentarzem rozpiszę, tak się czuję :P jak upierdliwiec.
mistrz rzeczywiście sugeruje hiperjakość. ale taki np "belfer" już nie xD albo "wujek dobra rada".... :)
Beataroo
2008-09-18
mam pomysł!!! Uwazam ze fajnym rozwiazaniem byłoby gdyby tytuł Mistrza przyznawany był własnie przez poczatkujących ! Np gdy zółtodziób zachwycony jest konstruktywnymi komentarzami, gdy dana osoba naprawde w jakims stopniu żółtodziobowi pomaga, doradza itp. co mi się tu osobiście zdarzylo... tylko trzeba opracowac sposób np czy jeden zoltodziob bedzie mogl miec tylko jednego Mistrza, czy bedzie to na zasadzie liczby glosów...Co o tym sadzicie?
Beataroo
2008-09-18
...i oczywiscie moze to być "dobra Ciocia " "wujek" czy jakis tam inny "Guru" ;) nazwa doesn't matter!

2008-09-18
hmmm... ciekawa propozycja, tyko tak czy inaczej musiałaby być weryfikowana przez redakcję by uciec od pseudo głosowania
ªdominikad
2008-09-18
Beataroo, nie obraz się ,ale pomysl jest do bani. Dlaczego "zółtodzioby" Twoim zdaniem miałyby przyznawac status mistrza? i na jakiej zasadzie? Po za tym nie kazdy kto jest w poczekalni jest zółtodziobem :)) - mowie to z calym szacunkiem dla niektorych tam (jeszcze) bedących.
Beataroo
2008-09-18
terminu "żóltodziób" użyłam oczywiscie w bardzo ciepłym wręcz pieszczotliwym słowa tego znaczeniu , mam nadzieje ze nikt z "poczekalni" nie poczuł sie urazony...
Beataroo
2008-09-18
A jesli chodzi o udział w glosowaniu, oczywiscie moga brac w nim rowniez użytkownicy, ale my z poczekalni tez powinnismy miec prawo do wybrania swojego mistrza, zwlaszcza ze to my najbardziej sie tutaj uczymy...
ªdominikad
2008-09-19
Z tym ostatnim się zgodze...
~tetsuo
2008-09-19
"...Los Angeles ma około 20, a Warszawa ponad 700 radnych..."
^rusnok
2008-09-19
"...pokażę wszystko wam póki jeszcze prosto stoję..."
a mówiąc poważniej każdy tu ma swoich mistrzów, których słucha i podgląda i widać po niektórych, że z dobrym skutkiem. Też mam tu kilka osób, których robótki wielce mi imponują i może kiedyś uda mi się coś z ich umiejętności przeflancować do mojego ogródka, ale potrzeby wieszania na nich mosiężnej grawerowanej tabliczki jakoś nie mam.
*alkor12
2008-09-19
...nie wiem po jaką cholerę tu te wyróżniki...dajcie szanse wszystkim na swobodną wypowiedź,,,niech piszą i mówią co chcą...osobiście odwrócił bym rangę...prace tygodnia umykają..po dwa,trzy głosy....to jest po prostu śmieszne,biorąc pod uwage kilka tysiecy oglądających i zalogowanych...jest w skali ocen"nominacja"...dlaczego nie jest automatycznie dodawana do pracy tygodnia ?,a DGD......,eksponowane za bardzo...no i ta poczekalnia ! na co ? po co ?...

PS. ..skoro oceny są anonimowe,a w komentach czytam....nom ode mnie...to po prostu wazelina jest !
stanmir
2008-09-19
Zaprawdę, alkor12 prawdę prawi
*schodowski
2008-09-19
ja też mam własnych mistrzów i nie będę ich wywieszał jak jakieś trofeum :D
*schodowski
2008-09-19
zapomniałem dodać, że jak ktoś mi imponuje swoją twórczością nie musi imponować innym, każdy indywidualnie wybiera sobie artystę który mu się najbardziej podoba :) rzecz własnego gustu, wrażliwości etc
^JaWit
2008-09-20
cały problem tej dyskusji polega na niefortunnej nazwie statusu ....... a najfajniejsze jest to, że najbardziej przeciw są Ci, którzy na ten status zasługują ;) ........
rdza
2008-09-20
........może komuś jest potrzebne wspinanie się po szczebelkach,najpierw poczekalnia , potem kropeczka , potem status mistrza, mi nie........uczę się tu od wszystkich i od tych z kropeczkami i od tych z poczekalni bo od każdego można się czegoś nauczyć, i ciesze się że mogę si dzielić z każdym tym co zrobiłem........każdy znajduje swoich mistrzów i nie trzeba mu pokazywać kto nim jest.pozdrawiam wszystkich serdecznie.....

2008-09-20
Rdza ale dokładnie jest tak jak piszesz, uczymy się od wszystkich niezależnie od miejsca. Redakcja chce jednak docenić w jakiś sposób ludzi, którzy mają świetny warsztat i między innymi pomagają innym na VA.
rdza
2008-09-20
zasłużeni.........jest tu taka piękna przegródka...właśnie ją zobaczyłem ........może więc o to bardziej by chodziło.....może pójść w tym kierunku...........ludzie którzy są aktywni i pomocni..........otrzymywali by staus zasłużonego..........myślę że takie rozwiązanie nie wywoływało by tylu kontrowersji............może w tym kierunku? ....jak już trzeba:)

2008-09-20
Zakładka zasłużeni, ma inny cel - tam wyróżniamy ludzi, którzy pracowali na rzecz VA w sensie organizacyjnym, nie wyróżniamy tam z warsztat tylko za wkład pracy
Beataroo
2008-09-20
Much ado about nothing :) redakcja chce wyróżniac ale nikt nie chce byc wyróżniony, to co jest najwyrazniej wystarczy, wiec niepotrzebna ta dyskusja. Bardzo podoba mi sie opinia Rdzy. Jesli o mnie chodzi bardzo podoba mi sie wężyk przy moim nazwisku i zupelnie mi to nie przeszkadza :) pozdrawiam wszzystkie bratnie artystyczne dusze !
*schodowski
2008-09-20
to ja trochę z innej beczki :) użytkownicy z galerii debiutantów powinni mieć również możliwość głosowania na pracę tygodnia :)
MajaK
2008-09-21
....no własnie...jedyną niedogodnością przebywania wpoczekalni jest brak możliwości głosowania na nominowane prace....czsem aż ręce swędzą...takie piękne prace przechodzą bez echa.......jak robię słabsze prace niż pełnoprawni użytkownicy to jeszcze nie oznacza,że się nie znam...i nie potrafię ocenić co jest piękne a co nie....może choć prawo głosu nam dajcie....:):)...pozdrawiam.
rdza
2008-09-21
wątek który podjął Krzysiu a kontynuuje Maja wydaje mi się trzymać kupy........Danie dnia jest zarezerwowane dla administracji a prace tygodnia są wybierane przez uczestników o ile zdążyłem się zorientować..........ktoś już zwrócił uwagę że głosowanie jest dość anemiczne......po dwa trzy głosy na pracę...gdyby dopuścić wszystkich do głosowania....może to by ożywiło trochę ten dział naszego portalu.........tak sobie myślę.....

2008-09-22
czy są jeszcze jakieś propozycje zmian? temat głosowania zapodałam na redakcyjne forum.
MajaK
2008-09-25
.....och...dziękuję!!!!!!!!!!!!!!.....nareszcie mam prawo głosu...zupełnie inaczej mi z tym......pozdrawiam administrację szanowną...:):)....

2008-09-25
...hmm...fakt że demokracja to nie najlepszy ustrój ale zawsze przypominają się w takiej chwili słowa Churchila. Oczywistością jest że redakcja(najzasłużeńsi) obawiają się spadku poziomu Prac Tygodnia a co za tym idzie obniżenie prestiżu portalu. Domniemanie że wśród"debiutantów" istnieją umysły ponadprzeciętne obdarzone warsztatem bliskim bożemu jest jedynie domniemaniem. Niemniej oklaski za odwage dla włodarzy portalu, za podjęcie tak ryzykownego kroku jak dopuszczenie, nie ukrywajmy, często niewyrobionych spojrzeń do komnaty decyzyjnej. Na pewno jest jeden niepodważalny plus tego posunięcia: dialog. A dialog często powoduje rozwój. Ciekaw jestem niebywale kolejnych Prac Tygodnia.
^rusnok
2008-09-26
Lordzie, to, że wśród debiutantów są "umysły obdarzone...itd..." jest oczywiste, albowiem skąd się biorą kropkowi? - wszak z debiutantów, a z kolei wśród kropkowych z tym "wyrobionym spojrzeniem" też bywa różnie - tak, że przypuszczam, że nie powinien się obniżyć poziom prac tygodnia i myślę, że to była dobra decyzja.
kamyk
2008-09-27
A po co to komu?
^waldemar
2009-02-14
Nudzą się ludziska i muszą pogadać.

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

On-line
behemot

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org