Forum

MajaK
2008-10-28
Powiedzcie,co myślicie na ten temat....ja uważam,ze nie idealna jakośc techniczna świadczy o tym czy zdjęcie jest udane czy nie.....tylko klimat....moment.....dusza autora zakleta światłem w obrazy.....mówię o fotografii tzw,artystycznej...czy też o fotografice.......

2008-10-28
ja myślę, że im mniej widać tym więcej zazwyczaj ludzie skłonni są sobie dopowiadać i wzruszać się nad własnymi emocjami które niemal abstrakcyjna/bądź abstrakcyjna już forma wzbudza; osobiście wolę kiedy artysta pokazuje coś przemielonego przez swoje doświadczenie i refleksje / konkrety z pomysłem ; przekrywanie całunem czy zalewanie kadru mrokiem czy światłem w moim odczuciu jest zabiegiem technicznym podkreślającym czy też wynikającym z egzaltacji, nie lubię egzaltacji, nie z nich tylko składa sie dusza...myślę

2008-10-28
eee głupoty gadam
krzepina
2008-10-28
mnie się zdaje, że zrobienie fotografii jest oprócz tego, że sztuką, również pracą. jak w malarstwie poza tzw. klimatem patrzymy na warsztat, tak przy fotografii również liczy się strona techniczna. to samo w literaturze. przecież panowanie nad materiałem jest bardzo ważne. moim zdaniem, w większości przypadków, bez tego ani rusz. choc oczywiście zdarzają się wyjątki, zarówno w sensie fotografii jak i fotografujących.
^JaWit
2008-10-29
asa dobrze mówi ........ oczywiście zawsze w tego typu sprawach następuje pytanie: Co to jest technika? ........ różni ludzie co innego pod tym rozumieją ........ np: w rysunku dla jednych technika to umiejętność hiperrealistycznego odwzorowania, a dla innych jedna odpowiednio postawiona kreska ..... w fotografii jest dokładnie tak samo .......... Tak naprawdę czy zdjęcie jest udane czy nie, może ocenić tylko sam twórca ....... oczywiście bez rozwijania własnego smaku estetycznego zostanie na niskim poziomie artystycznym i będzie się zadowalał np: fotografią ulubionego kotka ( oczywiście z kotka też można zrobić dzieło sztuki)........ więc dobrym miernikiem jest reakcja ludzi, którzy są fachowcami w danej dziedzinie ........... właściwie już samo to, że zwrócili uwagę na prace jest wyznacznikiem ( no chyba, że chcieli skrytykować ;) ......... O tym czy coś jest dziełem sztuki najbardziej decyduje osoba twórcy, jego osobowość i nietuzinkowe spojrzenie na świat , a technika jest tylko środkiem do wyrażenia własnej osobowości ( jest mnóstwo rzemieślników, którzy mają dużo lepsze umiejętności warsztatowe niż nie jeden artysta ale nie mają nic ciekawego do powiedzenia i mimo tej techniki, sztuki tworzyć nie będą ) .... tak więc tworzenie to wieczne doskonalenie, ........... zwłaszcza swojej osobowości i smaku estetycznego :)
kamyk
2008-10-29
ja uważam że to jest przypadek.
W najlepszym razie po części kontrolowany doświadczeniem.
^JaWit
2008-10-29
w fotografii jest sporo przypadku, ale ten problem rozwiązuje się robiąc np: 50 zdjęc i wybiera sie do upublicznienia jedno ...... a doświadczenie pozwala zminimalizować ilośc tych nietrafionych ....... a poczucie estetyczne fotografującego wskazuje mu jakie z serii powinien pokazać :)

2008-10-29
" tak więc tworzenie to wieczne doskonalenie, ........... zwłaszcza swojej osobowości i smaku estetycznego :)"
cytat z JaWita
bardzo mi się to spodobało :)
talat
2008-11-06
wg. mojego uznania,nieudaną fotografią nazwałbym zdjęcie,które jest totalnie bez sensu,tzn. robienie zdjęcia " na siłę " - nie chodzi już o sam fakt,jaka jest jakość,czy jakie były warunki,jeśli jest się dobrym i ma się smykałkę,to zazwyczaj wychodzi (:

2008-11-11
Tak zazwyczaj. Bardzo dobrze powiedziane. Ponieważ nikt nie jest wstanie osiągnąć "perfekcji 36" by każda klatka filmu była arcydziełem. Ogólnie to czy zdjęcie jest udane nie zależy od zasad a od stylu fotografa. Dla przykładu moim stylem są ostre, czarno-białe zdjęcia o bardzo wysokich kontrastach między czernią, a bielą (przez co często są przepalenia). Jest to mój styl jeżeli wszystkie wyznaczniki stylu, które ja wyznaje są spełnione to dla mnie jest to udana fotografia. Jednakże jeżeli ktoś nie zna mojego stylu, a będzie subiektywnie oceniał pracę może uznać to za nieudaną fotografię bo np. będzie przepalenie jak na drugim zdjęciu tu w mojej galerii, gdzie jest przepalone całe niebo.
~kszewczyk
2009-05-12
wiadomo, ze kazdy z nas inaczej moze odebrac dany obraz ale dobra fotografia sama sie obroni
czy bedzie wszystko wyrazne, czy nie, to nie ma znaczenia
~Neniadt
2009-05-16
przypadek w fotografii? pewną jego dozę jestem w stanie zauważyć w reporterce i w streecie, chociaż to też troszkę naciągane, bo przecież aparat nie robi zdjęć sam i tylko autor filtruje oraz układa to, co według niego jest warte przekazania; no, ewentualnie jest skazany na to, jacy ludzie będą go mijali i co będą robić. w otworkowej efekty bywają czasem przypadkowe, niemniej jednak to też jest sprawą podmiotu wykonującego: jak długo będzie naświetlać, czy poruszy, jak wywoła, a przede wszystkim, co znajdzie się w kadrze. natomiast portret, lub fotografia studyjna... chyba nie jestem w stanie znaleźć tam nawet pierwiastka przypadkowości, przecież to się opiera na przemyślanym doborze światła, miejsca, przedmiotu.modela, a nawet, jak w każdym wypadku, wyczuciu momentu decydującego. gdzie tu przypadek niby? że modelka kichnie? jeżeli chce się mieć kichającą kobietę na focie, a ta akurat nie ma na to ochoty, to się czeka, ot, tyle.

mój Boże, brak zamierzenia w fotografii dotyczy raczej sytuacji, gdy ktoś bierze sprzęt do ręki, cyka cokolwiek, raz za razem i ewentualnie "przypadkiem" coś mu wychodzi. albo robi makro i mu owad ucieknie, lub nie ucieknie. albo przyczepia aparat kotu i blokuje spust. lub bierze lomo i "strzela z biodra". (tfu!)

nieudana fotografia to, w moim mniemaniu, fotografia akcydentalna właśnie, nieprzemyślana, nie zawierająca w sobie żadnej kreacji, ani momentu zaskoczenia. niedopracowana technicznie - w kwestii studyjnych, gdzie jest czas, by wszystko ustawić. w innych rodzajach foto pewne niedoróbki jestem w stanie darować, jeżeli ujęcie jest, naprzykładowo, na skalę Erwitta. wliczam też do tego nieszacownego grona chybionych znakomitą większość obrazków makro i landszaftów, ale to już jest kwestia ściśle subiektywna: "fotografie to nie mogą być obrazki!", to, że coś jest estetyczne, jeszcze nic nie znaczy.

przypadkowe mogą być zdarzenia na fotografiach, nie same fotografie, bo to człowiek robi zdjęcia, nie aparat. to człowiek chwyta dostępny przypadek, ubiera go w przemyślaną formę i wytwarza zdjęcie z przypadkiem w nieprzypadkowym momencie ;)
~Mousis
2014-01-05
Nie udana fotografia to według mnie nie udany nie kontrolowany ruch lub kiepskie ujęcie bądź zrobienie fotografii przez szybę, czy też zrobienie zdjęcia pod nieodpowiednim kątem.
wiesz
2014-01-06
Proszę Państwa UWAGA

piszę ku przestrodze...

ZAMYKAJCIE DRZWI NA KLUCZ

wczoraj w nocy o godz 24 złodziej wszedł do mojego domu.ja i moje dzieci byliśmy na górze szykowaliśmy się do snu,mąż był jeszcze w pracy...Nie słyszeliśmy z dziećmi,że jest -rozmawialiśmy.W końcu syn pomyślał ,że tata wrócił z pracy.Kiedy zapytał Tata? - złodziej trzasnął drzwiami i uciekł.Spenetrował przedpokój i parter domu..trwało to jakieś chyba 15 min.
Dziś dowiedziałam się, że okradł nie tylko nas ale też sąsiadów....

Nie piszę tego po to ,żeby otrzymać słowa wspólczucia bo na szczęście łbów nam nie ukręcił..ale KU WASZEJ OSTROŻNOŚCI.
MajaK
2014-01-06
Strasznie to przykre, że nawet we własnym domu człowiek nie może się czuć bezpiecznie...a Muza już spała ?
wiesz
2014-01-06
No właśnie Maju..nawet we własnym domu :(

Muza jest już stara i przygłucha,spała w budzie...chociaż przeważnie reaguje na obcych.. zastanawiam się czy to nie był jakiś "swój"-ale Kto nie mam oczywiście pojęcia ,przed chwilą dowiedziałam się o kolejnych dwóch kradzieżach w mojej miejscowości...

Była u nas policja ,wzięli odciski...zobaczymy.............:(

Dziękuję Maju :)
~Mousis
2014-01-06
Ojejku współczuje bardzo i dziękuję za ostrzeżenie, ja też byłem dwa razy okradziony, przynajmniej ktoś próbował, ale moje pieski są bardzo czujne, więc go wypędziły, wkrótce policja go złapała, przesłuchała i zapuszkowała :)

Jeszcze raz dzięki za ostrzeżenie i życzę, ażeby nigdy więcej Ci się to nie przytrafiło.

Pozdrawiam i dobranoc ;)
wiesz
2014-01-07
Mousis: pozdrawiam! :)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Liho

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org