Forum

^wincent
2008-11-23
Nie wiem co się stało ale przez to ze faworyzowane są prace odmienne niż foto, dział ten jest na marnym poziomie, co wiecej brakuje moderatora od foto. Przeglądam dania główne... widze świetne prace ale nie ma prac foto a jak już jedną znalazłem to pożal się boże ale powinna być usunięta przez moderatora a nie wyróżniana :) dlatego proponuje zeby coś z tym zrobić... albo w jakiś sposob zachęcic ludzi do wrzucania foto albo po prostu z tego działu zrezygnować i trzymać dobry poziom odręcznych i grafiki.

2008-11-23
zapewniam cię.nie są faworyzowane:)
mniej jest u nas fotografów, to fakt, ale też nie zalewa nas fala "kfiatkóff,pieskoff" i z tego się ciesze:)

*schodowski
2008-11-23
rzeczywiście dobrej fotografii tu niewiele.
ale za to jak są to jakieee :D
rdza
2008-11-23
ogarnia mnie zdziwienie .....na tym portalu fotografia w czystej formie w zasadzie nie występuje........a już o faworyzowaniu jej....to w ogóle raczej nie ma mowy.........hmmmm

2008-11-23
rdza;)))autor topicu nie mówił o faworyzowaniu fotografii;)
rdza
2008-11-23
najmocniej przepraszam jestem jednak idiotą ......:) źle przeczytałem.....zwracam honor autorowi....................

2008-11-23
rdza ,jestes dla siebie za surowy:))))
najimi
2008-11-25
Ja mogę być moderatorem od fotografii :P
jestem surowa :D
ªdominikad
2008-11-25
Uwazam podobnie jak madzikowo, bardzo dobrze, ze nie jest faworyzowana fotografia, w przeciwienstwie to wieelu portali (litosciwie nie wymienie jakich) gdzie ona gra praktycznie głowną rolę..
A jak wchodze tam i patrzę, to głownie widzę : moje widoczki, moja zona w berecie, moja krowa na polu, moj piesek, moj kwiatek, moja pszczólka.. i inne badziewia ;)
I tym samym moderatorzy mają tam pelne ręce roboty.
Variart charakteryzuje się i odmienia się własnie tym, ze cenione są tu głownie prace odręczne, rozumiem ,ze wyszło to niejako przypadkiem, ale mnie to pasuje :) i moze dlatego niepotrzebny jest tu mod od fotografii?
krzepina
2008-11-25
oo, teraz dopiero zauważyłam, że jest aż 7 podkategorii fotografii... faktycznie, mało takich prac, ale jak na moje to zupełnie wystarcza taka ilośc. no właśnie, raczej bywa odwrotnie, dobrze, że tutaj jest inaczej :)

2008-11-25
Fakt mało jest fotografii, mało do komentowania i krytykowania z mojej strony (wszak jam fotograf marny bo marny ale fotograf). Z jednej strony ubolewam nad tym że brak tu dużej ilości fotografów jako wzorów ale z drugiej... cieszę się że właśnie portal nie jest uzależniony porami roku. Lato... kwiatki... jesień... liście... zima... śnieg... wiosna... kwiatki/widoczki.
ªdominikad
2008-11-25
no własnie, jest 7 podkategorii fotografii, a ja swoja grafikę warsztatową muszę dać do kategori "Inne" :((
~lokis
2008-11-26
Nie uważam, by był jakikolwiek problem na tym portalu. Czy będzie jedna kategoria dla wszystkich , czy sto pięćdziesiąt dwie kategorie z podgrupami i podkółkami, to niczego nie zmieni ani nie poprawi. Obserwowałem Digart i podstawowym błędem jest tam mimowolna zgoda na tworzenie kręgów towarzyskich, które zaczynają być zamkniętymi kółkami wzajemnej adoracji, nie poprawiając przez to w żaden sposób poziomu portalu, a wręcz przeciwnie. Wartościowanie prac polega tam na głosowaniu w poziomej, a nie pionowej skali wartości. Ja Ci dam rewelację, to dostanę od Ciebie również - takie jest założenie większości użytkowników. Poza tym, rozpoczął się tam zalew banalnych prac z cyklu fotka z wakacji, lub pstryk dla koleżanki szkolnej.
Nieco lepiej wygląda to na Fotogaleriach, ale ten portal jest z kolei opanowany przez grupę nawiedzonych fotografowaniem ludzi, którzy poprzez skonstruowaną w portalu formę oceniania są w stanie narzucić swoje widzimisię szerokiej grupie użytkowników. Modne formy prac są preferowane i zakrawa to już na żart, że ludzi na ulicy nie fotografuje się normalnie, a jedynie ich odbicia w kałużach i potem odwraca je do góry nogami. Kiedy wspomniałem, że powielanie tego tematu to zwykły plagiat, usłyszałem niewybredne wypowiedzi.
Tak więc, moim zdaniem, nie ma co grzebać i ulepszać, bo ulepszyć się za bardzo nie da, a spieprzyć zawsze można. Ten portal działa na innych zasadach i chwała mu za to. Jeżeli ktoś czuje się niezbyt dowartościowany, to niech postara się podnieść poziom swoich prac, a nie zrzuca winę na formę ocen, małą liczbę kategorii itp. Równie dobrze mogłaby tu funkcjonować tylko jedna kategoria i też byłoby dobrze.
Pozdrawiam wszystkich i życzę coraz lepszych prac w jednej kategorii - "Dobra robota"
^rusnok
2008-11-26
Popieram!

2008-11-26
ale co?:)
kamyk
2008-11-26
nc
~lokis
2008-11-26
Może jeszcze raz określę dokładnie swoje zdanie, bo chyba "madzikowo" nie do końca wie o co mi chodzi.
NIE RUSZAĆ TEGO CO DOBRZE DZIAŁA, BO JAK SIĘ SPIEPRZY TO NIKOMU SIĘ NIE POLEPSZY, OT I CO.
Teraz już wiesz co?

2008-11-26
no i dobrze napisane !!!

2008-11-26
lokis,mowiłam do Rusnoka. bo nie wiedziałam czy popiera przedmówce czy autora topicu.
swoje zdanie już wyraziłam.ament
^rusnok
2008-11-26
Popieram lokisa.
rdza
2008-11-28
jestem wszystkimi odnużami za Lokisem:):)
jak się ulepsza to co jest dobre to z reguły można tylko spieprzyć..........:)
kamyk
2008-11-28
Lokis ma rację. popieram!
Ma doświadczenie - proponuję aby został moderatorem działu foto.

2008-11-28
spokojnie:)narazie nie planujemy zmian kadrowych:)
MajaK
2008-11-28
....a ja zamieszam kijem w mrowisku....:)...bo wydaje mi się,że nie ma rady na te jak nazwał Lokis "kółka wzajemnej adoracji".....i wcale nie są one takie złe......wystawiamy swoje prace z podświadomą chęcią podobania się tym co oglądają..czyż nie??.....albo szukamy u nich zrozumienia własnych przesłań i przemyśleń.......siłą rzeczy więc tworzą się grupy ludzi myślących podobnie...o podobnych zainteresowaniach...i podobnym smaku......hmmm..no niech bedzie...artystycznym.......tu jest tak samo....popatrzcie czy nie......ale nie jest to tak,że bezmyślnie chwalimy swoje prace......bo ja dużo się nauczyłam....na priv......albo w ogóle na maila....ludzie których zdanie cenię ...podpowiadali mi co robię źle i co robić,żeby były lepsze te moje obrazki.......przecież nie o to chodzi żeby sie obrażać publicznie komentarzami typu..."gnot"..."badziewie"...czy temu podobne...każdy kto coś tam "tworzy"...ma wrażliwość dużą....i zniecheca się ...a pochwalony...rozgląda się jak pracuja inni...poprawia to co robi...rozwija się.....tak uważam....:)...ufff....ale się rozpisałam....pozdrawiam wszystkich....

2008-11-28
Maju, nie mam nic przeciwko pozytywnym komentarzom, pod warunkiem ze są rzeczowe, budujące i NA TEMAT. Nie ma nic gorszego niż wzajemne łechtanie się kwiecistymi ,enigmatycznymi komentarzami z których nic nie wynika, nic oprócz tony miodu a jeszcze wiecej wazeliny:) czasami jak sie patrzy na prace i na komentarz to nie wiadomo co powstało pierwsze; takie gotowce wklejane
wole towarzystwo wzajemnej krytyki, ktore powie co jest zle,co do poprawy, dzieki czemu czyje motywujący niedosyt;)
ale nie o tym jest topic..:)

2009-04-12
od jakiegoś czasu obserwuje glowną galerie i również zastanawia mnie fakt, iż tak mało jest dobrych prac fotograficznych prezentowanych przez użytkowników. Dominuje fotomontaż,co jest zaskakującym faktem..jestem zdziwiona popularnością tej formy art. wyrazu, ponieważ niema nic piekniejszego niż prawda wyrażona w prostocie codziennych rzeczy, sytuacji,przedmiotów.
nie sądze, ze redakcja faworyzuje prace odręczne. Prosze zauważyć, że "odręczni" są bardziej przewidywalni, w obrębie pewnych konwencji.
Fotografom zdarzają sie lepsze i kompletnie nieudane zdjęcia.Zupełnie inną kwestią jest to, iż malarze i rysownicy wkładają dużo czasu na wypracowanie najmniejszych detali- wrzucają prace rzadziej ,ale za to starają się trzymac poziom. u fotografów z racji tego, iż czesto na jednej sesji wykonuje się serie zdjęć, czasami brakuje instynktu, i powściągliwości aby wybrac własnie te najlepsze.Z własnego doświadczenia wiem, że czasami trudno powiedzieć - dość, a wtedy wrzuca się kolejny banał, lub którąś z rzedu wariacje na jeden i ten sam temat.
mam nadzieje, ze nikogo nie uraziłam swoim wywodem:)

^Silmariena
2009-04-13
wydaje mi się, że masz słuszność w swojej wypowiedzi w tym, że czasmi brakuje decyzji fotografom co do wrzucania zdjęć, ale nie sądze, ze wszystkim... to kwestia człowieka, malarze tez mogą robić serie, wariacje na dany temat, szkice, prace pośrednie... ale wrzucanie ukończonego dzieła a nie wszystkiego jak leci to kwestia decyzji danego człowieka, nie wazne czy jest fotografem czy malarzem...

~arturkulig
2009-05-02
"Wartościowanie prac polega tam na głosowaniu w poziomej, a nie pionowej skali wartości."

Przyznam, że nie za bardzo zrozumiałem i chciałbym dowiedzieć się czym zatem jest pionowa skala wartości :)

"malarze i rysownicy wkładają dużo czasu na wypracowanie najmniejszych detali- wrzucają prace rzadziej ,ale za to starają się trzymac poziom. u fotografów z racji tego, iż czesto na jednej sesji wykonuje się serie zdjęć, czasami brakuje instynktu, i powściągliwości aby wybrac własnie te najlepsze"

Sesje zdjęciowe to jedna z form pracy, jednak praktycznie nie do zastosowania w wielu dziedzinach fotografii. Wbrew pozorom fotograficy nie mają tak łatwo jak się to odręcznym zdaje. To, że zdjęcie powstaje w krótkim czasie jest wbrew pozorom utrudnieniem. Odręczny planuje swoją pracę i buduje ją w dowolnym okresie czasu. Fotografik widząc pewien fragment rzeczywistości ma nierzadko pół sekundy by stworzyć idealne zdjęcie.

Mimo to fotografując coś nieruchomego także należy zadbać o każdy element kadru by był on zagospodarowany lub niezagospodarowany w sposób przemyślany - jest to spokojniejsze, ale tak trudne jak robienie zdjęcia 'na szybko'; przykład: nie raz zdarza mi się stać w jakimś miejscu z aparatem przy głowie patrzę i patrzę.. nagle krok w prawo... obrót aparatu , powrót - było lepiej poziomo.. ktoś przejdzie.. o może lepiej mieć kogoś na zdjęciu.. czekam aż przejdzie ktoś znów.. a może jednak nie.. o może z lewej strony pokażę to drzewo bo mam za pusto na górze.. i tak przez parę minut, aż kompozycja osiągnie najlepszą możliwą konfigurację tych wielu fragmentów rzeczywistości, które trzeba opanować.

Zarzucanie fotografowi, krótkiego czasu pracy jest kłamstwem. Nie raz zdarza się godzinami siedzieć w ciemni/przy komputerze wypracowując detale na zdjęciu/zdjęciach.

Konstruowanie serii zdjęciowych nie ma swojego odpowiednika w innych sztukach :] Oczywiście rozumiem, że dyptyk, tryptyk to jeszcze nie seria, a właśnie te wspomniane.

Jeżeli coś jest złego, niewypracowanego, nieprzemyślanego to nie jest to wina dziedziny sztuki, a poziomu. Chęć zaś jego utrzymania jest taka sama u ŚWIADOMYCH (czyli nie 'pieski,kotki,mleczyki') fotografów, co u odręcznych. Niesprawiedliwe jest uwzględnianie słabych twórców tylko w fotografii, bo inaczej dla wyrównania trzeba byłoby włączyć do odręcznych zeszytowych bazgrolników :]

2009-05-02
forma pracy , warsztat jest kwestią indywidualną. Zgadzam się ,że świadomy fotograf dba o każdy szczegół. Mnie raczej chodziło o póżniejszą selekcje, że niektórzy nie wykształcili u siebie takiego "radaru" który odrzucałby te mniej udane zdjecia. Wrzucają prace z czestotliwością pistoletu maszynowego:)bez przemyślenia tego wszystkiego o czym wspomniałeś Arturze. Ilość nie znaczy jakość.
Dotyczy to wszystkich dyscyplin, a to jest wątek o fotografii, dlatego pozwoliłam sobie zabrać głos:)
jackijj
2009-05-04
jak miło poczytać ciekawe wypowiedzi...ja zgadzam się w 150% z Lokisem. Ważna jest dobrze wykonana robota, a jak jeszcze doda się do tego "to coś" , co sprawia, że oglądając człowiek zaczyna się zastanawiać i myśleć - to czego więcej chcieć...? A kategorie - to rzecz wtórna. Można robić tzw klasyczną fotografię - ale moim skromnym zdaniem - sztuka to znacznie trudniejsza niż by się potocznie wydawało - bo czysta fotografia obnaża wszystko - począwszy od warsztatu autora, a skończywszy na jego poziomie wrażliwości. Znacznie trudniej też ukryć braki doświadczenia, a wypracowanie własnego stylu graniczy z cudem. Ale trzeba pamiętać, że tzw czysta fotografia to fotografia pozbawiona kreacji - tak uważam.

2009-05-05
Mówi pan, że czysta fotografia jest pozbawiona kreacji.
Myśle że nie dokońca tak jest. Weżmy na przykład album ze zdjęciami Krakowa. Ktoś , kto robi zdjęcia ma pewien koncept, w którym pojawiają się tylko te jasne strony- Zadbane kamienice w rynku, zamek, sukiennice. A jeśli zdjęcia owego miasta popełni turysta, który przypadkowo znalazł się w zapuszczonej dzielnicy? Obie osoby fotografują , kreują rzeczywistość, pokazują atmosferę tego samego miasta ale w zupełnie różny sposób.

Wykadrowanie z panoramy metropolii fragmentu, który ukazuje przejeżdżającego furmanką rolnika - to kreacja. Tak samo wycięcie zachodu słońca które w rzeczywistości ocieka barwą industrialny krajobraz- także jest pewnym zabiegiem artysty który w ten sposób podejmuje gre z widzem

jeśli zaś chodzi o możliwości photoshopa względem fotografii- wszyscy wiemy że gdyby zdjąć wszystkie filtry ze zdjęcia modelek, okazałoby się że nie są wcale takie piękne. Tak samo z reklamą- trawa wcale nie jest taka zielona, pomidory nie są takie soczyste, itd.Dlatego zastanawiam się czy warto karmić się złudzeniami , czy szukać piękna w prostych rzeczach, w świecie który nas otacza, wreszcie- który kontemplujemy, możemy uchwycić zmysłami.
Z fotomontażem jest jak z jazzem- fajnie się słucha ale w ostatecznym rozrachunku nie ma nic piękniejniejszego niż szum drzewa, odgłos strumyka.
~arturkulig
2009-06-01
"Dlatego zastanawiam się czy warto karmić się złudzeniami , czy szukać piękna w prostych rzeczach"

Nie dowiesz się, a jeżeli nawet, to każde wytłumaczenie będzie złudzeniem. To kwestia intuicyjnych preferencji.

2009-12-13
Między prawdą a złudzeniem... Artur mącisz mi w głowie, a wszystko wydawało się takie proste i jasne;)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org