Forum

ªmaniek
2009-01-04
przenosimy wątek do nowego działu

historia jest w dziale Inne: Offtopic: Wystaw IV Variart

To co ja ostatnio napisałem:
faktycznie spokojnie...
więc postarajmy sie coś zrealizować, czy macie miejsce, które na pewno będzie dostępne - myslę o okresie od mniej więcej kwietnia do końca wakacji?

Magda, myślisz że dałoby się w tym miejscu, o którym pisałaś?

Jacek - jak tam Gdańsk?

Julita a Łódź?
^waldemar
2009-01-05
Fajnie, że jest nowy dział. Jeśli możesz przenieś info o możliwości zrobienia wystawy w Koszalinie. Tamte poprzednie skasuj. Dzięki.
^Silmariena
2009-01-06
w związku z nowym działem ma ktoś może propozycję gdzie mogłaby się odbyć przyszła wystawa... nie jako, bym miała uczestniczy, bo chcieć bym chciała, ale niestety moja niemoc twórcza trwa... a dobrze byłoby wiedzieć gdzie co i jak, a może udało by się mnie zdopingować :)

2009-01-06
Tak, moje miejsce jest aktualne. W tej galerii była Lauraverde i Egotyk może coś opowiedzą czy tam warto czy nie.
ªmaniek
2009-01-06
Magda, a jak Ty myślisz? dałabyś radę to pociągnąć? albo pomóż mi :)
who
2009-01-06
znamy miejsce na fajną wystawę, to mloda dopiero rodząca się galeria, mielismy zaszczyt już tam wystawiać ale...możemy o niej myślec bliżej lata, ze względu na brak ogrzewania:D
Ale myslę że w przyszłosci mozna zrobić naprawdę DOBRA WYSTAWĘ!!!

Bardzo chetnie podłączymy się do wystawy i pomorzemy w zorganizowaniu.
WHO & GUINA

2009-01-07
pociągniemy razem :) jak zawsze
ªmaniek
2009-01-07
ok, to zaczynamy, podeślesz mi namiary na PW? :) trzeba będzie jeszcze zorganizować kwestię katalogu, reklamy, prasy i oczywiście prac ;)
^waldemar
2009-03-16
Co z ta wystawą W-wie? może październik?
nitro
2009-03-17
Jak w Warszawie to ja też chcę i mogę pomóc wedle możliwości...
^waldemar
2009-03-18
Nitro a może w Piasecznie. macie jakąś galerię? Może Konstancin?
nitro
2009-03-19
W piasecznie to chyba tylko dom kultury, albo malutkie muzeum regionalne, czeka się dwa lata.
Ale co warto, to może w ogrodzie botanicznym PAN jest bardzo fajna galeria (Fangorówka), tylko też się czeka. Ale można w kolejkę się ustawic. Z tym, że oni chcą tematyke przyrodniczą. Ale chyba nie byłoby z tym problemu?
http://www.ogrod-powsin.pl/kultura.html
Trzeba wysłac Dyrektorowi Ogrodu jakies porfolio/propozycje tradycyjną drogą, bo on mało internetowy jest.
Konstancina nie znam w ogóle, bo generalnie w domu z dziecmi uwiązana jestem.
^waldemar
2009-03-19
No to uderz do Kuby Mańkowskiego. Jako szef niech śle pismo. Podaj kubie namiary. Wal
nitro
2009-03-21
Nooo, do kogoś z takim awatarem z pewnością warto uderzyc ;-)
^waldemar
2009-03-21
Nitro- ty Zbytniczko!

2009-03-22
jedna wystawa już jest zaplanowana w Ostródzie w muzeum na zamku
^waldemar
2009-03-22
Magdo- możesz coś więcej.?

2009-03-22
Mieto załatwił tę wystawę. Skład wybrany. Teraz zostały formalności.
^waldemar
2009-03-22
Gratuluję. A możesz podać listę szczęśliwców?

2009-03-23
już niebawem
^rusnok
2009-03-25
Lokalne zabawy w podgrupach to rzecz fajna i chwalebna, ale co z ogólną wystawą?

2009-03-25
W tym roku jest ogólna wystawa Va w Ostródzie na Zamku
^Silmariena
2009-03-25
hm, tak ogólna, że szczęśliwcy są już wybrani, a my o tym nic nie wiemy?
^rusnok
2009-03-25
Co to za ogólna wystawa, jak nawet cała redakcja o niej nie wie? Coś tu dziwnie pachnie.

2009-03-25
aj tam od razu dziwnie:)
^waldemar
2009-03-26
Bardzo ogólna, Magda dzieli i rządzi. ŚCIĄĆ CARYCĘ.
*alkor12
2009-03-26
CARYCO !!!!! tnij jak najmocniej :) !!

2009-03-26
Sil na gg o wystawie rozmawiałyśmy pamiętasz Podobne rozmowy były z Magdą i Kubą. Więc przestańcie smród robić, bo nie ma z czego.
Waldemar nie możesz mieć miejsca gwarantowanego na każdej wystawie.
Jeżeli komuś coś nie pasuje może sam coś zainicjować i dobrać sobie taki skład jaki mu pasuje.
W tym roku organizator narzucił temat, a ja zaproponowałam kilku osobom udział w wystawie.
A, że nie na Waldka padło no cóż.... Nikt tu nikomu nic nie obiecywał.
Społecznościowość portalu nie polega na tym, że jedna osoba wszystko robi a inni korzystają.
^Silmariena
2009-03-26
waldemar, nie sądzisz, ze nieco za ostro oceniasz sytuację?

nie chciałam by moja wypowiedź wywołała tutaj jakąś burze, a tym bardziej ubodła w Magdę, także przepraszam

2009-03-26
a tu taki mały cytat, który zamknie chyba temat:

"Czyli rozumiem nie miałeś nic do gadania?Myślałem , że mnie też
zaprosicie, wszak zrobilem niezłą wystawę Variatowi w Koszalinie."

2009-03-26
I skład wystawy:
Darek Zawadzki 22zddr
Dariusz Skitek dariusz
Andrzej Masianis masiani
Mirek Stankiewicz stanmir
Włodzimierz Kukliński bohomaz13
Aleksander Korman alkor12
Mietek Wojtkowski mieto
Andrzej Olczyk Andrzejo

2009-03-26
mysle ze zabrakło dyskusji merytorycznej. Waldku, sam wiesz, ze realistą to ty nie jesteś, i nie ma sensu wciskać się tam, gdzie Twoje prace mogą spotkać sie z niezrozumieniem. Tak jak moje gargamele nie przystją do prac Darka Zawadzkiego przypuśćmy.

moim zdaniem wazne są inicjatywy lokalne, i nie ma w tym nic złego ,iż według KRYTERIÓW ARTYSTYCZNYCH-komponujemy sklad wystawy.
zyskuje na takim działaniu sztuka, bo o nią chyba chodzi, prawda?
L.A.K.
2009-03-26
Fajna okolica, skład ciekawy..może być nieźle - powodzenia
nitro
2009-03-26
Rzeczywiście skład ciekawy, wystawy tematyczne mają sens, tylko rzeczywiście to jakieś tajemne byo ;-) myślę, że można było ujawnic przynajmniej, że są ograniczenia narzucone przez organizatora.

No dobra, wysłałam do Mańka namiary na galerię w Powsinie i pewnie on zdecyduje czy będzie wysyłał jakieś propozycje, czy nie, w każdym razie: muszą byc to osoby konkretne i rzetelne, ograniczenie jest i ujawniam: prace związane z przyrodą. Najlepiej najlepsze. Myślę, że oprócz tego warto byłoby zapodac jakiś temat. Czasu pewnie będzie sporo, więc ludzie mogliby namalowac/stworzyc coś ciekawego specjalnie na tę wystawę pod konkretny temat ...?... Galeria jest spora, 30-50 obrazów...

mieto
2009-03-26
na variarcie jest z setka aktywnych ludzi, każdy gdzieś się pokazuje- czy zbiorowa wystawa to TAAAKI problem?powinny być ze dwa salony rocznie,lekko profilowane,żeby różni autorzy mieli możliwość prezentacji.ja mam to mówić? jestem tu czwarty miesiąc.pozdrawiam:)

2009-03-26
Co po niektórzy myślą, że im miejsce się odwieczne należy na wystawach organizowanych przez Va. Organizacją ich zajmuję się od początku. Przypomnę tylko, że sam pomysł na początku nie został przyjęty z entuzjazmem. Jedyna wtopa jak na razie to Wrocław. Wtopa dlatego, że pewien użytkownik zapewniał mnie, że sala jest ok. I była 2 na 3 m. I jak tu coś można zrobić? Kto mi zapłaci za delegacje, za czas spędzony przy zbieraniu informacji od wystawiających? Nikt! Robię to społecznie i trochę przyzwoitości oczekuję z Waszej strony.

Wśród Was jest pełno krytyków, poganiaczy, naciskaczy. A ile osób pomogło w tych przedsięwzięciach?
Już co poniektórzy zapomnieli, że ja to robię za darmo, za darmo wożę i przywożę ich prace.

W tym roku jest taka a nie inna formuła wystawy. Tak zdecydowałam ze współorganizatorami. Redakcja zaprosiła kilka wybitnych naszym zdaniem osób. Decyzję trzeba było podjąć szybko i tak też się stało.
Nie musimy jako Redakcja z naszych poczynań dot. wystawy tłumaczyć się. Ważne, że zależy nam na promowaniu sztuki i portalu, a nie pojedynczych osób.

Jak ktoś ma problem, że go nie zaproszono na wystawę, to trudno. Jeżeli panujące tu zasady nie są zgodne z jego poglądami może je zgłosić do redakcji lub zmienić portal.

Sprawy dotyczące Ostródy są jeszcze w trakcje organizacji i nie ma co bić piany.
ªmaniek
2009-03-26
osobiście nie rozumiem, do czego dąży ta rozmowa... wydaje mi się, że wszystko jest jasne. Zostało nam zaproponowane ciekawe miejsce i temat. Do tego zostały zaproszone osoby, które w danym temacie mogą pokazać naprawdę dużo. Szczególnie, że większość z nich nigdy wcześniej nie miała okazji pokazać się z ramienia VA.

Zaproszenia są jedynym sensownym rodzajem organizowania tego rodzaju imprez, z tego co wiem dobrowolne zgłaszanie się na wystawy w połączeniu z niepowagą niektórych osób w łatwy sposób może rozwalić całą wystawę, a tak to wezmą udział osoby, które nie mogą sobie pozwolić na rzucanie słów na wiatr...

Na pewno poinformujemy wszystkich Użytkowników, jak wszystko dogramy. Nie ma sensu pisać jak wszystko może się zmienić...

ten temat w bardzo szybki sposób przerodził się w przepychankę i obrzucanie "obelgami".

Myślę, że ta kwestia została juz wyjaśniona i uznaję temat za zamknięty.
*egotyk
2009-03-26
a tak z ciekawości zapytam-jaki jest temat wystawy?
ªmaniek
2009-03-26
"z gotykiem w tle"
*egotyk
2009-03-26
interesujący:D
ªmaniek
2009-03-26
bardzo :) dlatego wystawa zapowiada się bardzo interesująco. ale głównie z uwagi na Uczestników :)
^JaWit
2009-03-26
Ekipa bardzo zacna .... bardzo chętnie wybiorę się na wernisaż ...... Ostróda jest całkiem blisko ode mnie !!! :) ......
mieto
2009-03-26
sytuacja Redakcji komfortowa nie jest- pracują w "strefie zgniotu".Podejmowanie decyzji ( przecież personalnych)ze świadomością ograniczeń, chyba przyjemności nikomu nie sprawia.chyba...
^waldemar
2009-03-26
Problemem nie jest nie zaproszenie kogoś tam. Problemem jest robienia z zamiarów tajemnicy. Magdo G. Organiazator z Ciebie żaden. Nie potrafisz sama zorganizować wystawy, bazujesz tylko na kontaktach innych ludzi z tzw. terenu. Wrocław klęska totalna. Zapyziałe miejsce, śmierdzące, no i ten właściciel. Przecież to Ty zaprosiłaś nas do tamtej ,,Galerii". I nie zwalaj winy na inne osoby. Gratuluję mietowi za zorganizowanie wystawy, wam moi drodzy życzę udanych wrażeń artystycznych , zaś jedynej amazonce zadowolenia z towarzystwa. męskiego. Może weź jednak jeszcze jedną artystkę dla oczyszczenia atmosfery. Z poważaniem waldemar.
*alkor12
2009-03-26
Waldemar,oj nie ładnie,nie ładnie....
^Silmariena
2009-03-26
Waldek, pojechałeś...
i jak widzę nie orientujesz się w sytuacji skoro za Wrocek obwiniasz Magdę
mieto
2009-03-26
myślę,że Magda nie jest od "robienia wystaw"-przecież to można się zarżnąć...Ludzie, dajcie żyć ...( cytat, Dunlop, Rozmowy przy wycinaniu lasu)

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org