Forum

Beataroo
2009-01-26
gdyby 50 uzytkownikow wplacila 30 zl problem bylby z glowy... moze trzeba wprowadzic jakas stala taryfe roczna , jakas symboliczna sume i np jesli uzytkownik nie wplaci , nie moze wystawiac prac - wydaje mi sie ze 1500 zl zebraloby sie o wiele szybciej ...
ªmaniek
2009-01-26
galeria jest wolna więc nie możemy wprowadzać opłat za umieszczanie prac :)
Beataroo
2009-01-26
ok to powiedzmy z tej racji ze jest wolna - wszyscy moga wystawic, ale np ci ktorzy sie nie dorzuca do kosztow nie moga glosowac , wydawac opini czy sami byc oceniani... ?
^Silmariena
2009-01-26
nie sadzę by kupowanie sobie głosów było dobrym pomysłem.... galeria stałaby się mało wiarygodna, a władzę mieli by bogaci... nie wiem jak reszta, ale taka wizja wcale by mnie nie zadowalała :)
marylausa
2009-01-26
a może bardziej motywująco byłoby gdybyście zamiast wskaźnika procentowego umieścili nazwiska które już wpłaciły .Lub po prostu podzielić kwotę na ilość osób wystawiających się - myślę ze byłaby to bardzo symboliczna kwota na którą każdego byłoby stać i sprawiedliwa w stosunku do innych , którzy bardzo chcą aby ta Galeria istniała

2009-01-26
jestem za umieszczeniem nazwisk osób, które finansowo wsparły nasz portal, pytanie czy osoby te wyrażają zgodę na umieszczenie swojego nika lub nazwiska
Arlette
2009-01-26
Jestem za pomysłem Magdy :) Tu chodzi o wspólne chęci aby ten portal wciąż istniał!*
ªdominikad
2009-01-26
Tak, jak najbardziej. Nickami oczywiscie.. :)

2009-01-26
a ja zamiast listy, proponuje na profilu , obok nicka umieścić jakiś napis w stylu "przyjaciel variart"
ªdominikad
2009-01-26
:)

2009-01-26
Magdo, ale tak będzie trudniej zobaczyć kto wspiera, a tak masz listę,
pomysł wyróżnienia jest marylausa nie mój :P

2009-01-26
lista sponsorów?:) no jak chcecie.
po porstu mysle ze miłym byłoby , gdyby wzamian za wsparcie ns profilu pokazało sie coś np "ten użytkownik wspera variart." albo coś w tym stylu
Beataroo
2009-01-26
Silmariena, zaraz kupowanie glosów? to za duze uproszczenie! Nie o to mi chodziło ! Galeria tylko dla bogatych??? alez skad! Gdyby rozlozyc rowno koszta na kazdego , tak jak mowi, Marylausa to bylby koszt biletu autobusowego a moze paczki papierosow...
ªdominikad
2009-01-26
Lista sponsorow faktycznie brzmi zle, ale chodzi o to, zeby zmobilizować tych ,ktorzy jeszcze nie wpłacili.
Maniek mowił w poscie ,ze ok 10-15 zł by wystarczylo od uzytkownika...To chyba nie jest duza kwota do wpłacenia..?No chyba, ze są tu tacy ,ktorym nie zalezy.....

2009-01-26
tam zaraz lista sponsorów :P, można dać odnośnik wspierają nas
marylausa
2009-01-26
i mnie się wydaje że wystarczy "wspierają nas " i listę tych którzy chcą pomóc w ten maleńki sposób a nie sponsorują .Sponsoring brzmi tu zbyt serio ..
marylausa
2009-01-26
Pomyślałam, że gdyby każda z osób wpłaciła 5 zł miesięcznie lub 60 zł jednorazowo to na pewno byłoby dużo aby wesprzeć Galerię a niewiele z naszej kieszeni aby mieć tą możliwość pokazywania własnej twórczości .W taki też sposób nie byłoby więcej czy mniej ani myśli o kupowaniu sobie przywilejów po prostu byłoby sprawiedliwie.
ªmaniek
2009-01-27
myslę, że umieszczenie listy osób jest najbardziej sensowne, oczywiście za zgodą wpłacających, pozostali mogliby być jako anonimowi

niestety nie wszyscy w tytule przelewu wpisali swój nick, a nie zawsze podali nazwiska w danych na VA, więc postaram się ustalić namiary i popytam o zgodę poprzez PW (jeżeli już ktoś się zgadza - poproszę o PW)
ªmaniek
2009-01-27
chciałem jeszcze dodać, że Redakcja nie zgadza sie na wprowadzenia nawet dobrowolnych opłat za korzystanie z galerii, jedynie wchodzi w grę obecny system wsparcia ;)
marylausa
2009-01-27
wyrażam zgodę na umieszczenie mojego nika na liście osób wspierających Galerię .

Jednocześnie proszę innych o wsparcie dla NASZEJ Galerii abyśmy mieli to miejsce i mogli jeszcze przez długo cieszyć oko własnymi osiągnięciami .

2009-01-28
beata: poszliby wtedy gdzie indziej. za darmochę. :)

2009-01-29
przykra jest ta sytuacja... myślałam, że po te kilka złotych zrzucimy się szybciej a tu raczej sprawa zmarła. Chciałabym podrzucić jakiś super pomysł, ale jak nakłonić do drobnej wpłaty inaczej niż poprzez informację, że takowa jest niezbędna dla ISTNIENIA Variart?
Myślę, że lista zmotywuje część użytkowników, ale chyba nie na tyle aby pokryć cały koszt.
Ile czasu zostało do końca zbiórki?
ªmaniek
2009-01-29
serwer mamy do końca kwietania :) jest jeszcze czas... damy radę, jestem dobrej myśli...

2009-01-29
jest lista:)
również zachęcam do wsparcia Naszej galerii:)
^waldemar
2009-01-30

APEL DO LUDZI DOBREJ WOLI!

Jestem zaskoczony, iż tak mało osób wpłaciło na serwer. Ludzie pomóżmy Kubie. Wszak to też nasza sprawa. Magdo G.- jeśli możesz użyj swojego uroku osobistego.
ªdominikad
2009-01-30
Bardzo mało ludzi wpłaciło :((
^Silmariena
2009-01-30
maniek, moze kolejny news daj, tylko teraz z lista nickow i informacja, ze malo czasu zostalo...
^Silmariena
2009-01-30

aaa jeszcze apel do reszty,

wielu z was ma konta w mBanku, czy inne internetowe, gdzie za przelew nic się nie płaci....
to tylko chwila, naciśniecie paru klawiszy.... przekazanie niewielkiej kwoty, tych paru złotych, ktore wydajecie na pierdoły każdego dnia.

One pomogłyby utrzymać galerie! wchodzicie na nią codziennie!
Jest wam aż tak obojętna, że żałujecie tych kilku złotych?

2009-01-31
sluchajcie a nie mysleliscie o jakiejsc aukcji ? prac, kazdy z uzytkownikow przekazal by jakas prace i wtedy kasa znalazla by sie raz dwa... tak mysle.ja wlasnie sprzedalam 2 pary kolczykow ktore zrobilam i kase wplacam na konto jeszcze w ten weekend:)

2009-01-31
z aukcją fajny pomysł, tylko ze też trochę kłopotów,
w styczniu wszyscy są spłukani po świętach, więc spokojnie jeszcze zbierajmy
^waldemar
2009-02-06
Widzę , że trochę drgnęło w sprawie wpłat. Dobrzy ludzie z Was.Pozdrawiam wszystkich variatow.
mbiermann
2009-02-06
no tak...nawet jak bym chciala (a chce) to nie moge :(
ze to z zagranicy bym przesylala , potrzebuje SWIT i IBAN no i jeszcze dobrze by bylo adres banku. Maniek, podasz mi te dane?
dzieki

2009-02-06
już 1/3 mamy:)

prosimy o dalsze wsparcie, choćby syboliczne sumy napewno nie uszczuplą waszej kieszeni a pozwolą ocalić naszą galerie.

2009-03-28
~flyingfish
ale to nie jest portal komercyjny i VA nie zmieni swojego profilu
udzielamy sie,gdyż jestesmy pasjonatami sztuki,

wpłaty sa dobrowolne, wiec to za leży tylko od Ciebie, czy zechcesz wspomóc tą niezależną inicjatywe, czy też nie.

2009-03-29
kółko wzajemnej adoracji mówisz:P nie rozumiem twojego toku myslenia:)
wpłaciłam na serwer i jakoś nie czuje sie adorowana:P

z tego co wiem , to admin sam opłaca domene. ale moze niech lepiej sam sie wypowie w tym temacie.

komercja- to chyba dzałanie mające na celu uzyskanie korzysci materialnych jak mniemam, a wiec powtarzam- ani redakcja, ani gro osób udzielających się w materii organizacji wystaw- nie robi tego dla kasy.

2009-03-29
Jesteśmy na etapie tworzenia fundacji, w kwietniu złożymy niezbędne dokumenty do sądu, będzie więc możliwość pozyskiwania funduszy na VA i inne projekty związane ze sztuką. Chcemy zachować niezależność.

A co do kółka adoracji to ono już było, jeszcze przed zrzutką na serwer wystarczy popatrzeć na komentarze, oceny, prace tygodnia.

2009-03-29
flyingfish
zupełnie czym innym jest promocja twórczości, a czym innym sprzedaż prac. VA nie pośredniczy w sprzedaży, dlatego najwłaściwszym jest po prostu podanie www do swojego portfolio. Akurat w moim przypadku,dałam odnośnik do swojej strony, bo nie wszystkip prace chce tutaj pokazywać, zawarłam tam szkice i inne koncepty. tak wiec , nie ze wszystkim masz racje, i nie upieraj sie ,ze wszyscy koniecznie chcą zarabiać- przewaznie sukces komercyjny nie idze w parze z jakością prezentowanych prac. nie dajmy sie zwariować ,lepiej trzymać poziom niż tak koniecznie zmieniać galerie w drugie Allegro.

czy naprawde nie rozumiesz, ze wpłata na serwer nie daje zadnych osobistych, towarzyskich korzysci?Jesteśmy wdzieczni ale nikt z tego powodu nie jest specjalnie traktowany.

2009-03-29
Gabrysiu ty też masz adres strony internetowej :P

A z tych płatnych banerów to normalnie dwie chaty byśmy postawili i serwer też :P

Oczywiście jako redakcja będziemy w d.. włazić, każdemu kto wpłaci, byle by się serwer utrzymał na powierzchni sieci. Będą bonusy na zakupy moich obrazów i prac innych redaktorów. I na koniec super promocja uśmiech Redaktora Naczelnego na kolorowej focie.

Jest kilka wpisów anonimowych więc zawsze możesz powiedzieć, ze też dałaś jak boisz się być odrzucona z kręgu wzajemnej adoracji :P

A tak poważnie czy warto bić pianę? Po co?
Redakcja miała taki a nie inny pomysł, wdrożyliśmy go w realia. Jesteśmy w trakcie zakładania fundacji by rozwiązać problem i się rozwinąć. To trochę trwa a do tego czasu sobie zorganizowaliśmy dobrowolną zrzutę.

Więc o co chodzi?

nitro
2009-03-29
Jestem również w innym serwisie, dla rodziców bliźniąt, strona główna www.blizniaki.net, forum: http://forum.blizniaki.net/ - za to forum (za czynny udział) trzeba opłacic 12 zł rocznie, właśnie za serwery i opiekę informatyka. Suma niewielka, ale wystarcza. Bez opłaty można jednakowoż czytac. Jest stowarzyszenie i jest ono organizacją pomocy publicznej, dzięki czemu można wpłacac 1% podatku i pomóc bliźniętom, które tej pomocy potrzebują, bo często rodzą się jako wcześniaki itp.
System działa bardzo dobrze, a jak ktoś nie wie co zrobic ze swoim 1% to polecam:

http://www.blizniaki.net/1-podatku-za-2008-rok,1404.html

2009-03-29
Madzikowo ze zrozumieniem czytać umie - zapewniam ma maturę :P
To nie cynizm a sarkazm.

Gabrysiu jak się nie podoba na naszym serwisie zawsze można go zmienić. Mamy takie a nie inne zasady i już.
koniec i kropka

2009-03-29
Chcesz dyskutować nie ma problemu. Może Ci ulży.
O się chcesz kłócić? O to że jak na VA nawalimy reklam będzie lepiej? Spam reklamowy też chcesz na skrzynkę?

Podane zostało rozwiązanie naszych problemów finansowych. Kto chciał to wspomógł a kto nie chciał karany ani piętnowany przez innych nie jest i nie będzie. Na ten temat była już rozmowa na forum.
Pod koniec akcji się dziewczyno budzisz i robisz raban? Po co? pytam jeszcze raz.

Chcesz pomóc? A co to za pomoc jak przychodzisz z pretensjami?

2009-03-29
Gabrielo- jak ci nie pasuje to nie musisz płacic, twoje złośliwości są naprawde niepotrzebne, wszystko zostało wytłumaczone.

faktycznie cyba sie nie rozumiemy, ty o jednym i tym asmym gadasz, a mnie sie nie chce po roz piąty powtarzac -dałam link do swojej strony nie po to, aby ktoś coś kupił, tylko znalazły sie tam szkice, które zróznych wzgledów nie nadająsie do pokazania tu czy tam.

tak,uwazam ze komercja nie słuzy,nie idzie w parze z jakością, i prosze nie ciągnij mnie za jezyk dalej:P

Idea VA zrodziła się nie z chęci zarobkowania, a stworzenia miejsca do prezentowania wytworów artystycznych, i chwała za to Mańkowi, bo jak widze poziom serwisów komercyjnych, miedzy kfiotkiem a piesiuniem moze się trafić wartościowa praca, albo i nie.
Zrozum, nie zmienimy profilu galerii przez twoje widzimisie. zgrywasz naiwną- ale strony sponsorowane dostają profit od liczby wejsc, liczby zakladanych kont, ect ect. a my nie chcemy aby ilość wzieła góre nad jakością.

widzisz,ty po cieszynie wybrałaś komercje , a ja po cieszynie niechce takich rzeczy popełniac.
jest takie słowo- klucz- NIEZALEŻNOŚC
i to jest dla nas rzecz świeta.! ament

2009-03-30
Główna zasada nie działamy komercyjnie: nie sprzedajemy, nie pośredniczymy w sprzedaży, jesteśmy tu po to by móc wystawiać najlepsze nasze prace w tym portalu, dzielimy się wiedzą, organizujemy różne akcje na rzecz VA.
Reszta w regulaminie.

2009-03-30
nie mam bogatej cioci, bogatego meza,a u wazam ze niezależnośc jest funadamentalną wartością w świecie sztuki :O
ªmaniek
2009-03-30
to ja dodam jeszcze swoje dwa grosze ;)

od samego początku tworzyłem, a teraz tworzymy VA w oparciu o siłę Użytkowników, ponosiłem i ponoszę koszty działania takiego portalu, nie chodzi tu nawet o koszty materialne (serwer, domena itd.) tylko o czas, bo gdybym poświęcił go na stworzenie jakiegoś portalu komercyjnego dla klienta, pewnie zarobiłbym fajne pieniądze, ale robię VA bo lubię, bo chcę...

dlaczego taka forma zbierania środków na działalność?
- jeszcze do niedawna tylko na stronie głównej mieliśmy reklamy google, widoczne były dwie opcje: 1. zwiększyć ilość 2. zlikwidować. Zlikwidowaliśmy... dlaczego? bo nie ma nic bardziej denerwującego, irytującego niż reklamy na stronach internetowych (stat24 zaczęło wyświetlać strasznie dużo popupów flashowych, więc wywaliliśmy te statystyki również). Wydaje mi się również, że reklamy na np. onet.pl są naturalne ale tu mamy portal o sztuce i po co rozpraszać się jakimiś bannerami... (partnerzy po lewej stronie w menu to strony polecające również nas, z którymi można powiedzieć współpracujemy i one nie są reklamami)
- jest dobrowolna, każdy może wspomóc wedle swoich możliwości i właśnie ogranicza konieczność wykorzystania innych elementów, które nam po prostu nie pasują. Po co dorabiać firmy, które płacą grosze za kliknięcie, a same zarabiają krocie na reklamach, jeżeli jesteśmy wstanie sami się utrzymać i do tego likwidując zbędną treść, szpecącą serwis.

flyingfish, piszesz, że pozwalamy podawać adres stron prywatnych, które sugerują sprzedaż i to kłóci się z polityką braku komercji, moim zdaniem wcale nie. VA jest niekomercyjne, pozwala na podanie kilku swoich danych osobowych, w tym adresu strony. Internet jest tak powszechny, że posiadanie swojej prywatnej strony staje się powoli normalną sprawą, szczególnie dla artysty, więc brak takiego pola w danych jest bezcelowy. A to co już dzieje się na prywatnej stronie Użytkownika to jego sprawa... Zabraniamy, jednak sugerowania na VA sprzedaży (samo podanie adresu nie jest sprzeczne z tą polityką), ale np. w treści komentarza: „moje komisy do nabycia na ...” - a swoja drogą, była taka osoba, której zmieniliśmy ww. opisywany komentarz łącznie z upomnieniem...

mam nadzieję, że wyjaśniłem ;)

2009-03-30
to chyba pora zamknąć ten temat

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

On-line
Liho

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org