Forum

matrix
2009-03-09
cześć

Słuchajcie mam taki problem.. Otóż jeżeli maluję/rysuję/cokolwiek obraz ze zdjęcia, które nie należy do mnie.. Maluję albo dokładnie ze zdjęcia, albo też z jakiś kadr.. Maluję kolory dosłownie, czy też robię je "po swojemu".. To domyślam się, że mogę podpisać namalowany obraz swoim nazwiskiem? A podarować komuś, tudzież sprzedać?? Jak to jest? Trzeba mieć zgodę autora zdjęcia?

pozdrawiam

2009-03-10
witaj, nie potrafie Ci dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Choć malowanie/rysowanie/cokolwiek z cudzych zdjęć jest rzeczą nagminną, pewnie są jakieś prawne regulacje odnośnie korzystania ze zdjęć do celów komercyjnych. Być może warto zapytać osobe udostępniającą zdjecia , jakoś spisac umowe, nie wiem.
najpierw poszukaj na stronach zajmujacych sie prawami autorskimi.
^waldemar
2009-03-10
Uważam, że jeśli korzystasz zdjęć czyjegoś autorstwa powinienieś sie skontaktować z autorem pracy. Oglądałem ceny prac za fotkę na portalach fotograficznych i one nie są drogie. Podobnie postepuja gazety , które korzystają z baz foto. płacą za zdjęcia . W innym przypadku możesz mieć kolosalne nieprzyjemności włącznie sprawą w sądzie.
L.A.K.
2009-03-11
Waldemar ma całkowitą rację - to najprostszy sposób, aby uniknąć jakichkolwiek problemów, każda bowiem praca jest chroniona prawem autorskim, chyba że autor zaznaczy iż można z niej korzystać w określonym zakresie (na jednym ze znanych portali jest nawet takowa opcja przy uploadzie pracy)
matrix
2009-03-11
cholipa..
..Pobrałem sobie zdjęcie z tapeciarnia.pl.. a tam ani nie ma info kto zdjęcie zrobił.. ani żadnego kontaktu do prowadzących stronę.. Przecież nie będę szukał autora nie wiadomo gdzie...
Może tak ogólnie dostępne zdjęcia rządzą się innymi prawami..?
L.A.K.
2009-03-12
Tym bardziej, unikaj takich stron..zapewne autorzy tych tapet nie mają pojęcia o prawie autorskim..Poza tym strona została określona jako potencjalnie niebezpieczna, proponuję instalację tego programu http://www.siteadvisor.com
^JaWit
2009-03-12
Matrix zerknij tutaj : Inne > Offtopic > UŻYWANIE CUDZYCH FOTOGRAFII ..... Kiedyś napisałem taką skróconą informację na tamat uzywania cudzych fotografii .... może Ci się to przyda .....
matrix
2009-03-13
o cholipa.. JaWit, nie zauważyłem, że jest temat tego dotyczący na forum, dzięki;] .. aaa.. nie obrażę się jeśli w takim razie temat ten zostanie usunięty przez administratora, w celu zachowania porządku na forum;D ..
L.A.K.
2009-03-25
Mam tutaj autentyczny przykład, plagiat to Waszym zdaniem czy nie ?

http://www.allegro.pl/item593280579_fantazja_001_plotno_50_x_40_cm_marucii.html

mój obrazek http://www.kostuj.netgaleria.pl/files/Aniol%20i%20ksiezycowa%20wieza%20b%20maly.jpg

Oczywiście wystawiający nie zapomniał dodać odpowiedniego tekstu: " Prawa autorskie zastrzeżone. Kopiowanie, używanie do własnych nieuzgodnionych z autorką celów zabronione " "Copyright © 2006 marcii. All Rights Reserved.." ;)

Jak postępować w takich przypadkach ?

2009-03-25
ojej...wspolczuje...

dla mnie to kradziaz własnosci intelektualnych.
po pierwsze- autorka nie napisała, ze inspirowała sie Twoją twórczoscią
po 2, bez zezwolenia czerpie korzysci materialne z pracy, która de facto jest kradziona.

mysle ze tutaj sprawa jest oczywista- zgłoszenie do admina

2009-03-25
zgłosiłam już sprawę na allegro, zobaczymy co zrobią
broda502
2009-03-25
Ja mialem podobną sprawę na Allegro facet skopiował moją pracę i wystawił powiadomiłem władze Allegro i sprawa została załatwiona !!!!
ªmaniek
2009-03-25
już usunęli aukcję...

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org