Forum

nitro
2009-04-06
Bodajże na wetcanvas jest takie oddzielne miejsce/dział, gdzie można wrzucic prace o których chce się "usłyszec" krytyczne uwagi. Może jest to warte rozważenia?

2009-04-06
na forum isnieje dział odręczne / temat:szkice, gdzie od dłuzszego czasu wrzucamy prace, które chcemy by były komentowane,s ąw fazie powstawania, bądz po prostu nie znalazły się na głównej.
nitro
2009-04-06
niekoniecznie o to mi chodziło, tamto się kiepsko otwiera i strasznie skacze, no ale ok ;-)

2009-04-06
Ah, rozumiem. na razie to chyba nie jest możliwe.
Załóż może nowy temat, choć osobiście wolałabym, aby taka krytyka funkcjonowała w całym VA, aby każdy szczerze wyrażał opinie, doradzał, nie tylko przy okazji jednego działu:)

2009-04-06
fajny pomysł, w takim dziale każdy komentarz nie obrażający innych byłby usprawiedliwiony :P
najimi
2009-04-07
a to nie po to są już komentarze pod samymi pracami ?
mam wrażenie, że służyłoby to jedynie powielaniu miejsc w których można spodziewać się krytyki
nitro
2009-04-07
Nie, tam na wetcanvas jest tak, że jak ktoś nie chce krytyki to wrzuca do zwykłego działu, a jak chce jakiejś pomocy, czy po prostu usłyszec o brakach, to do krytyki i wtedy jest przygotowany na wszystko ;-). Zresztą nawet w krytyce nie ma tam chamstwa więc pewnie to zalezy od dojrzałości użytkowników. Ja sobie ogromnie cenię tutejsze zwyczaje i to że jest miło, ale czasem też po sobie wiem, że piszę o pozytywach i to jest częśc mojej opinii. Nie wiem, czy autor jest przygotowany na coś ostrzejszego czy nie - po sobie wiem, że czasem jestem, a czasem nie. A wrzucając do takiego działu komunikuje się, że jest się przygotowanym na zimny prysznic ;-) i w tym psychicznym nastawieniu jest pies pogrzebany ;-)
^rusnok
2009-04-07
Nie bardzo widziałbym sens w takim komplikowaniu serwisu. Dla mnie urok Variata w tym jest, że można natychmiast i gdziekolwiek wyrazić swój zachwyt, bądź dezaprobatę, lub też uwagi jakie rzucić, czasem nawet konstruktywne. Jeśli ktoś się za te uwagi obraża, bo uważa, że już jest wielki i rozwijać się nie musi, bo jest dostatecznie rozwinięty, to niech się obraża - jego prawo, a rozwijać się rzeczywiście nie musi, ale nie dlatego, że taki rozwinięty jest, tylko dlatego, że nikomu jego rozwój nie jest do niczego potrzebny.
Przykre bywa jedynie, że krytykowany czasem obrzuci inwektywami krytyka, ale to da się wytrzymać - przypomnijmy sobie tylko Witkacego wiersz (długi dość), którego motto zaczyna się od słów "Kto się za ten wiersz obraża" ... od razu krytykowi lżej...
najimi
2009-04-08
hm, mi właśnie chodziło o to, ze tutaj jest tak, że jak są komentarze to nie ma ograniczenia do tego czy mają być "miłe" czy nie, więc tworzenie miejsca z samymi "nie miłymi" będzie trochę mylące i sugerujące, ze przy głównych komentarzach można jedynie słodzić.
~lily
2009-04-09
Uważam, że propozycja nitro jest bardzo ciekawa, jestem za.
A co do istniejącego działu odręczne / temat: szkice to myślę, że nie jest dopracowany, panuje tam mały bałagan i nie ma się zbytnio ochoty tam wchodzić, ponieważ tak jak ktoś wcześniej wspomniała ta strona skacze i jest strasznie długa...
Ten pomysł jest po prostu pewnym uszanowaniem uczuć i poglądów innych ludzi wstawiających prace na variart. Jeżeli ktoś nie życzy sobie krytyki pod obrazem, bo oddziałuje to na niego w sposób destrukcyjny emocjonalnie to wstawia tam gdzie nie pisze się krytyk a jeśli ktoś chce konstruktywnej oceny swojej pracy to wstawia do krytyki i po kłopocie.
A przecież wszystkie obrazy z obu działów mogłyby podlegać głosowaniu na pracę tygodnia czy Danie Główne... Takie jest moje zdanie.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org