Forum

^wincent
2006-10-12
juz sie tu spotkałem z wrażeniem ze są one dawane "na siłe", a takze nie przemyślaną sprawą jest taka opcja ze jak sie komus to niespodoba to poprostu podziękuje....a szkoda tracić ludzi tym bardziej dobrych...

jak dla mnie to duzy minus tej strony z tymi przymusowymi komentarzami.

na pierwszy raz jak to zobaczyłem mowie sobie: fajnie bedzie. Bo ja jak najbardziej jestem za rozwinięta rozmową, a szczególnie na forum.

ale teraz.... nie do konca mi to pasi.

2006-10-12
To fakt... w praktyce to mniej fajnie się sprawdza niz teoretycznie powinno. Szczerze mówiąc czuję się jak połgłówek wiedzac ze musze jeszcze iles komentarzy napisać azeby coś wrzucic. Metoda kija i marchewski powoduje, ze wielu userow moze pomyslec sobie "a takiego wała".

Uwazam, ze powinniscie innymi metodami rozruszac zycie na portalu :)

2006-10-12
Wyslac kazdemu litr wodki to jezyki im sie rozwiaza?
Przemku, zaproponuj cos.

2006-10-12
Od wymyslania takich rzeczy to ja jestem na innym portalu :P

Mozna robic konkursy, mozna robic bitwy, mozna sciagac nowych ludzi etc. Wszystko zalezne od tego jakim Wy jako administracja dysponujecie zapleczem :)

2006-10-12
Bo w momencie, w którym wszystko ograniczy się do wrzucania prac to Variart niczym nie bedzie sie odroznial od innych galerii (co nie zacheca do aktywnosci). Była wystawa w Krakowie, swietna akcja, zebrała duzo ludzi spoza społecznosci i podniosła range portalu... tak mi się wydaje mimo iż nie wiem jak Wasze statystyki wzrosły po tym... no ale emocje opadły i nic się nie dzieje :)

2006-10-12
Nie martw sie planow mamy duzo.
Ale musimy myslec o debiutantach. Trzeba uzytkownikow zmotywowac by do nich troche zagladali.
^wincent
2006-10-12
no dobra Ofelia tym razem bede po przemka stronie, bo nadal mysle ze tą opcje o której mowa załoga VA nie przemyslała dość dobrze aby było kul.

mam wrażenie ze "ktoś" rzucił hasło z 4 komentarzami dziennie = 1 upload
reszta ekipy temy przytaknęła.
~abnegacek
2006-10-13
Inspiruje mnie to by sie czasem poznęcać nad innymi skoro już muszę. Czasem wlepię komuś "minkę" lub 3 kropeczki ;)))

Moderacjo - PRZYBYWAJ!!! ;))))

Na pewno dyskusje ożywią się, gdy moderatorzy - zanim będą mogli coś wyrzucić, zmuszeni będą publicznie to przedyskutować ;)))

2006-10-13
Z jednej strony macie racje a z drugiej konkursy, ściąganie nowych ludzi itp. nie są rozwiązaniem na brak komentarzy pod pracami innych ludzi.Jezeli ktoś wstawi uśmieszek czy tylko kropkę to jego sprawa. Jednak jest jakiś ruch pomiędzy pracami i sa one przeglądane. Jeżeli będzie mniej prac ok nie ma sprawy. Nam nie chodiz o ilość userów czy prac ale o jakość. Zostaną tylko ci, którym na tym zależy.
~abnegacek
2006-10-13
Zostaną Ci którym się będzie chciało, bo mają tu znajomych, bo są tu już od dawna, bo nic im nie przeszkadza, bo niepotrzebują nic więcej, bo nie zależy im na niczym więcej. ;) ...

Złośliwy się robię - ale to dla pozytywnego fermentu :)

2006-10-14
hehe,a skarża sie przede wszystkim ci, siedzą na digarcie ,a variart traktują dość powierzchownie.Zamiast sie rozwodzic nad niewiadomo czym ,skierujcie swą energie i czas, na komentowanie prac :))
^wincent
2006-10-14
traktuje va jak najbardziej poważnie.

2006-10-14
to dobrze,bo już myslalam ze trudnisz sie tu szukaniem dziury w całym..:)

2006-10-14
mnie się ta cała sprawa z komentarzami podoba......i nie musze liczyć ile już wystawiłam bo i tak komentowałam:)....napewno to rozwinie tych nieśmiałych......a i tych co wstawiali pracę i oczekiwali komentarzy nic nie dając w zamian- egoiści albo lenie,hehe...zawsze się znajdą jakieś prace warte skomentowania...

2006-10-15
Jestem osobą, która takiego portalu szukała właśnie, żeby się odbić od digartów i innych podobieństw przepaskudnych ;).
Obserwuję Was od pewnego czasu i dziś się dołączyłem.

Ja widzę to w ten sposób:
Liczenie komentarzy jest ok – ale na przykład jako promocja statusu na galerii, a nie pozwolenie na kolejną fazę aktywności. Np wejście w status użytkownika.
Jeśli chodzi o limity dzienne: gdy ktoś tworzy coś od dawna, ma pewien zbiór prac, to męczące jest czekanie co dobę by móc wrzucić kolejną _starą_ pracę. Bardziej widzę opcję na przykład „kredytu” dla nowych. Dajmy na to 5 prac na start a potem limity.
Stworzyć dział „speed” dla tych, którzy potrafią jedną pracę stworzyć w 20 minut i zaraz zabierać się za kolejną – naprawdę są tacy ludzie. I ostro moderować. I jeśli praca na to zasługuje to przenosić do odpowiedniego działu.
Moderować ostro! To podnosi poziom automatycznie. I moderować z głową – nie ma nic gorszego niż moderator, który „nie lubi” czegoś „bo tak” i tym się kieruje.

To oczywiście są moje luźne koncepcje. Szczególnie, że programowanie nie jest mi ani trochę obce i zdaję sobie sprawę z komplikacji. Nie ma to jak przebudowa silnika strony ;).

PS. Działy i tak same w sobie są niepełne. Brakuje wielu popularnych półek: jak kolaż chociażby. „Inne” to nie jest wg mnie rozwiązanie idealne.
Dobra robota jak narazie! I trzymać poziom! :)
Zetka
2006-10-22
licznik komentarzy nie działa poprawnie ( na pewno mam 4 komentarze - tym razem liczyłem dokładnie - zrobione w ciągu ostatnich 3 dni a blokada jest aktywna)
^waldemar
2006-10-22
Maja trochę racji co nie którzy. Cztery komentarze , to dużo. Jest to pomysł na ożywienie dyskusji, jednak ja proponuję zmniejszyć do dwóch.Sam mam problem czasami wypowiedzeć się czterokrotnie sensownie, a nie są to artykuły spożywcze. Pod rozwagę proszę przyjąć moje sugestie. Pozdrawiam.
gal011
2006-10-22
czasami nie ma co komentować
mauagosia
2006-11-25
z jednej strony pomysl dobry, bo rzeczywiscie wydaje sie, ze powinien rozbudzic jakos uzytkownikow. ale z drugiej wydaje mi sie byc utopijny - nie zawsze czlowiek ma czas i ochote przegladac prace, a chcialby po prostu wrzucic cos i ewentualnie zajrzec na portal wieczorem... a z tego co zauwazylam (chociaz moze blednie) komentarze trzeba wystawic tuz przed dodaniem prac, a nie licza sie te wczesniejsze z poprzedniego zalogowania... tak wiec chocby ktos nie wiem jak by byl aktywny, moze sie zniechecic, jesli tuz po zalogowaniu mowi mu sie, co robic powienien, a czego zrobic nie moze, chociaz bardzo chce... jakos nieprzyjemnie mi sie taka sytuacja kojarzy.
Anna
2006-12-05
ja zaczęłam pisać komentarze bez wgrywania prac - takie wypowiedzi na przymus są straszne i nie zawsze obiektywne,wolałam sie nie wypowiadać gdy praca mi się nie podobała a teraz to może jakieś krzaczki trzeba stawiać? nie podoba mi się ten rodzaj szantażu
~abnegacek
2006-12-05
W tresurze stosuje się dwie metody: kij i marchewa - proponuję tresurę bez kija ;)

- czyli bez przymusu...
~abnegacek
2006-12-05
"Plastusie" na ogół nie paplają - czują i patrzą ale nie myślą... Więc po komenty radzę się zwrócić do myśliwych lub założyć własne koło łowieckie dziełek sztuki - chiba ze to to wlłaśnie totuj momy... :)

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

On-line
walwilk

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org