Forum

2009-05-09
Chciałbym wyrazić swoje zdanie na temat opłat za korzystanie z portalu Variart, oraz opłat dotyczących dodawania prac. Nie mam zielonego pojęcia kto wpadł na ten pomysł ale jest genialny w swej prostocie. Sprawi że portal zacznie byc postrzegany jako na początku rzecz dziwna, żeby nie powiedzieć dziwaczna. Lecz po pewnym czasei, tak na mój chłopski rozum, Variart zyska renomę równą innym portalom z, ujmijmy to, uznanymi artystami. Stanie się tak z jednego powodu: pieniędzy(opłat) :) Następnie jesli wszystko bedzie przebiegać zgodnie z założeniami, opłatami, wykruszaniem się uzytkowników, portal stanie się swoistą przystanią dla osób rozpoczynajacych swoja przygodę z tworzeniem. Przygodę na serio, bez ściem, i udawactwa. Pomysł jest o tyle celny że nikt wcześniej nie wymyślił miejsca w internacie które łączyło by cechy elitarności i nieskrępowania, zadęcia, i "chłodu" związanego z wiadomymi portalami do których odniosłem się wyżej. Nie wiem czy redakcja portalu Variart zdaje sobie sprawę jak wiele może wygrac wprowadzeniem owych opłat, i jak diametralnie i nieodwracalnie(na lepsze) zmieni to status portalu.

2009-05-09
witaj, owo wykruszanie się użytkowników bedzie miało miejsce, jak mówisz, ale ostaną się nie ci, którzy bedą tworzyć renome galerii poprzez talent, zaangazowanie ect, tylko ci którzy bedą mieli pieniazki.
z tego co się orientuje wiele opłacanych stron, galerii może zaoferowac o wiele wiecej - indywidualną promocje, aukcje, sklepik(netgaleria).
Variart z założenia nie miał pośredniczyć w sprzedaży prac- wiec na trzeźwy umysł uzytkownik wolałby zapłacic troszke wiecej, ale mieć portfolio z komercyjnymi możliwościami, niż wystepować w gąszczu innych prac i jeszcze za to płacić:)
^rusnok
2009-05-09
Potwierdzam tezę Magdy z Madzikowa i nieco ją rozwijam - zostaną ci, co mają, ergo szmirusy, albowiem ci najlepiej się sprzedają, dzięki czemu mają.
~KAW7
2009-05-09
Witam, zdecydowanie sie zgadzam ze oplaty nie zmienią poziomu zamieszczanych prac - ewentulanie spowodują tylko odplyw tych ktorych na to nie stac. Ale z drugiej strony może opłaty się przydadzą adminstratorom/redaktorom do prowadzenia portalu (ale nie wiem jak to funkcjonuje). Natomiast na poziom i elitarność potalu może wpłynąć (czego jako osoba debiutujaca może nie powinieniem pisać:) sprawniejszy system oceniania prac (narazie sam niewiem jaki:( .

2009-05-09
Mnie raczej chodziło o swoistą dziurę które zieje w miejscu gdzie powinni siedzieć debiutanci na rynku szeroko rozumianej sztuki. To o czym Magdo mówisz(portale oferujące promocję+elitarność+portfolio) jest prawdą, tyle że są one oparte jedynie na marketingu i popycie. Dominuje tam coś na kształt "chłodu". Co do pozostania li tylko uzytkowników z potężnym portfelem, to wydaje mi się że to bardziej takie strachy na lachy. Nie sądzę żeby opłaty(zapewne w jakimś box'ie - pewna kwota za ileś tam prac) były na tyle wysokie żeby nawet szary licealista nie mógł sobie na to pozwolić. Co mnie cieszy to brak przypadkowości i sytuacji w któej ludzie po czwartym piwku logują się i dodają prace powstałe u schyłku gimnazjum podczas kiedy tak naprawdę od tamtego rysunku jedyne co rysowali to rozkład mebli w nowej kuchni. Wszystko się zmienia i Variart zmienić się musi. Jestem pewien że wpłynie to na celowość działań, nie tracąc przy tym atmosfery miłej pogaduszki przy kominku.

2009-05-09
"Co mnie cieszy to brak przypadkowości i sytuacji w któej ludzie po czwartym piwku logują się i dodają prace powstałe u schyłku gimnazjum (...)";)))
rozumiemiem co masz na mysli;) zważ dwa razy zanim popełnisz jakąś "sZtÓke";)

2009-05-11
zanim zaczniemy drzeć szaty nad wydatkami, może należałoby podać przykładową kwotę - powiedzmy, wysokość opłaty rocznej to ............ ?
10 zł?
20?
50?

10 akceptuję, 20 z westchnieniem, a 50 by mnie wkurzyło. :)
nitro
2009-05-12
10 zł uratowałoby variart przed zniknięciem, nikomu dziury w kieszeni nie czyniąc. SMS? I jakie to proste.
~kszewczyk
2009-05-12

watpie, zeby to byl swietny pomysl, zeby placic za korzystanie z serwisu
ludzie jak to ludzie ida tam gdzi etaniej, ba nawet darmo i to jest ich celem.
jesli nei tu, to gdzie indziej znajda soebie swoj kawalek galerii i nie beda chcieli placic.
a serwis jak bedzie na wysokim poziomie, to sam sie obroni przed zniknieciem.
owszem mozna dorzucic ewentualnosc, ze za jakas drobna oplata [nie 10 zl, a 2, 3 zl miesiecznie] bedzie sie miec jakies przywileje jesli chodzi o swoj kacik, ktory moze byc traktowany jako portfolio ale nie zeby placic, zeby w ogole byc w serwisie.
ot moje zdanie
pozdrawiam
nitro
2009-05-12
Jakoś teraz obronił się tylko dzięki wpłatom, patrz "zrzutka na serwer". Jeśli masz pomysł jak przełożyc wysoki poziom na opłaty za serwer to pisz, wszak o tym bezustannie dyskutujemy. Do tej pory jego popularnośc rośnie a co za tym idzie opłaty za transfer też rosną.
Opłaty za korzystanie a nie przeglądanie... a jak ktoś chce darmo ...
no nie wiem, to jest fajne miejsce i szkoda, żeby znikło z powodu jakich 1500 - 2000 rocznie i żeby zastąpił ten serwis jakiś inny, nurkujący...
ªdominikad
2009-05-13
Tak jak pisze Yss i Nitro opłata roczna byłaby zdecydowanie lepsza, niz miesięczna -kszewczyk.. mnie np nie bedzie mi się chciało co miesiąc przelewać 2 czy 4 zł..

2009-05-13
otóż to.
miesięczne składki to nie dla roztrzepanych artystów. poza tym to nieopłacalne, bo przelewy nie są darmowe, a nie każdy - jeszcze - ma konto bankowe z internetową obsługą :)
raz do roku variart wywieszałby wielki banner przypominający o wpłacie tych 10 [12? 15?] zł za galerię.

kszewczyk: wysoki poziom automatycznie zasila kasę variartu? to ci dopiero! jak to się odbywa?

w zamian za płatność galerii variart galeria variart mogłaby niejako pośredniczyć, polecać, kontaktować użytkowników z miejscami, gdzie mogliby się wystawiać zbiorowo lub indywidualnie.

co wy na to?
mireart
2009-05-13
... Roczny abonament jest OK...!!!
I myślę, że sugestia yss, że zacytuję "... w zamian za płatność galerii variart galeria variart mogłaby niejako pośredniczyć, polecać, kontaktować użytkowników z miejscami, gdzie mogliby się wystawiać zbiorowo lub indywidualnie...." - jest godny zastanowienie...
~kszewczyk
2009-05-13
Nie do końca mnie chyba zrozumieliście.
Chodzi mi o to, żeby nie było koniecznością opłacanie abonamentów itp, a możliwością, która da nam np większy upload prac. I na przykład tak jak jest na plfoto, jest abonament ale nie muszę go płacić i mieć limit wgrania 2 prac w tygodniu, natomiast płacąc mogę wgrać więcej prac i tam jeszcze kilka dodatkowych opcji.

2009-05-13
kszewczyk: niewielu z nas tworzy aż tyle, żeby codziennie wgrywać więcej niż 2 prace :D

mireart: fajnie że się spodobał pomysł :)
pomyślałam sobie, że variart, jako portal, miałby pewnie większe przebicie w szukaniu miejsc wystawowych w polsce [i może nie tylko] niż pojedynczy nieśmiały użytkownik. szczególnie, jeśli użytkownicy zechcieliby się podzielić z variartem niektórymi swoimi kontaktami z galeriami czy knajpkami z opcją wystaw. wyszłaby z tego swoista wymiana informacji nt miejsc wystawowych :D
mieto
2009-05-13
proponowałbym NA POCZĄTEK wprowadzenie rejestracji za pomocą sms-a wartości 10 pln.
mireart
2009-05-14
Również proponował bym poważnie zastanowić się nad pomysłem - yss, który wydaje się wnosić nową jakość do portalu...
Oczywiście skłaniam się do abonamentu i akceptuję go ale dobrze by było wzmacniając Galerię abonamentem również wzmocnij Jej znaczenie i nośność w rzeczywistym kreowaniu miejsc do eksponowania, pokazywania sztuki np. pod logiem Variartu... może w przyszłości powstawały by również i katalogi i tym podobne... Tyle tylko, ze należało by to wszystko jakoś sensownie organizacyjnie ogarnąć... :D:)
^Silmariena
2009-05-14
była kiedyś galeria w której można było wrzucać prace za kasę, najpierw był początek za darmo, a potem już albo kasa albo hola ze dwora...
o galerii owej dawno nic nie słyszałam, nie natknęłam się na nią itd...
po prostu nie przetrwała
prędzej czy później człowiek dochodzi do wniosku, ze jeśli ma płacić, nawet symboliczna kasę, to woli iść tam gdzie jest za darmo, chociażby z tego względu, ze tam będzie większa różnorodność ludzi,

ja jestem bardzo anty i nie widzę tego żadnych pozytywów dla galerii poza opłaconym serwerem
~angelartiste
2009-05-14
Ja już nie mogłabym dodać pracy, jeseli będę musiała płacić =(

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org