Forum

~angelartiste
2009-05-14
Jestem osoba która mieszka zza Oceanu =( ale moja krew jest europejska i moje serce jest polskie...Nauczyłam się sama polskiego. Nie ma nlisko mnie żadnych Polaków. Popelniam błedy ale zawsze staram się lepiej pisać.

Chciałabym dostać malarką w Polsce. Ale nie wiem czy wolno mi mieć moje obrazy w Galeriach w Polsce, bo nie wiem czy muszę mieć jakiś papierek od Szkoły Plastyczna albo coś takiego...

Poża tym, boję się, że nie powinnam była rywalizować z Polakami w Malarstwie bo nie jestem Polką mimo to, że moje serce jest polskie. Poża tym nawet nie lubię rywalizować z innymi. Po prostu chcę być malarką i szczególnie w Polsce. Chcę być malarką bo jeseli nie uda mi się dostać malarką, będę musiała dostać tłumacz i trzeba certifikaty których nie mam i poża tym jest strrrrrasznie trudno, dużo dużo stres i jestem zmeczona.

Co mysliscie? Czy jest możliwe dla mnie dostać malarką w Polsce? Czy mam prawo starać się? Czy to prawda, że nie powinnam była rywalizować z Polakami w Malarstwie? Czy rozumiecie mój okropni polski?

Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam...

2009-05-14
Witaj Angelo! świetnie piszesz po polsku,nie przejmuj się błędami, każdy popełnia:)
Nie jest prawdą, że trzeba mieć dyplom uczelni plastycznej, aby móc wystawiać swoje prace w galeriach. Oczywiście, papierek pomaga, ale przede wszystkim liczą się umiejętności. Znam wielu świetnych malarzy, którzy sami kształcili się, lub chodzili na nauki prywatnie. Tak więc świetnie że pracujesz, trzeba jak najwięcej malować, szkicować i wykazać się cierpliwością.
Kolejna rzecz- nie spotkałam się do tej pory z nacjonalizmem w galeriach. Wiecej powiem- artysta spoza kraju często ma lepszą oprawę wystawy niż Polak ;) Absolutnie się nie przejmuj, jeśli spotkałaś się z taką postawą, to mysle że jest raczej margines. Jeśli jednak czujesz się niepewnie, to może warto spytać się instytucji polonijnych( przy konsujacie, ambasadzie lub innych organizacjach zrzeszających polską społeczność) w twoim kraju, być może przy okazji jakiś imprez uda ci się pokazać swoje prace. Często w tv oglądam takie wydarzenia, połączone z jakimś koncertem.
ªdominikad
2009-05-15
Popieram Magdę, jak będziesz dobra, nie będzie miało znaczenia skąd pochodzisz.

2009-05-15
otóż to.
można zacząc od wystaw w polsce i stopniowo zdobywać galerie :D
ja np mam papierek, mieszkam tu, a jakoś brak mi zawsze odwagi zanosić portfolia i prace do galerii, dwa razy to zrobiłam, przyjęto mnie chłodno i przestałam.....
ale jak ktoś jest odważny i uparty, na pewno mu się powiedzie :) pod warunkiem, że prace będą interesujące.

[bardzo ładnie piszesz po polsku.]
^rusnok
2009-05-15
Tak, żeby wstawić coś do galerii nie jest koniecznie potrzebny dyplom, ale bardzo dużo cierpliwości.
mirra
2009-06-29
Droga angelartiste...Przede wszystkim gratuluję opanowania polszczyzny - tak trudnej dla obcokrajowców:)...Tak pięknie napisałaś o swoim "polskim sercu", że muszę i ja stwierdzić tutaj, podobnie jak przedmówcy, że dyplom nie jest niezbędny, nie jest ci koniecznie potrzebny, by wystawić swoje prace w galeriach:)...Czasami pewnie trzeba "podreptać", by swoje prace oglądać w galerii i by inni mogli je też obejrzeć. Nieważny jest tu kolor skóry, czy wyznanie, czy Bóg wie co jeszcze - ważne, by ktoś zainteresował sie Twoimi pracami. Uwierz, ze Polacy ( bo takie jest moje zdanie po prywatnych doświadczeniach), to naród, który kocha sztukę, docenia zarówno Mistrzów, jak i amatorów, i że są tu ludzie chętnie pomagający tym "startującym". Myślę, że dobrze też jest trafić na odpowiednie osoby, pełne zaangażowania w sprawę - dwa miesiące temu udało mi się zorganizować wystawę 15 osób - zupełnych amatorów rysunku i malarstwa, twórców w różnym wieku (przedział wiekowy od 9-54 lat), z róznych stron Polski. Trzeba po prostu chcieć i dążyć do celu, do realizacji swoich marzeń, nawet jesli wydaje się ich zrealizowanie baaaaardzo trudne:)!Skoro znaleźli sie ludzie, którzy chcieli zorganizowac wystawę moich amatorskich ołóweczkowych rysunków, tym bardziej jestem przekonana, że Twoje prace będzie można oglądać w polskich galeriach:). W zupełności zgadzam sie z Magdą.Poza tym po tym, co i jak piszesz wnioskuje, że dużo w Tobie pasji i dlatego ośmielam się stwierdzić,że spokojnie jesteś w stanie zrealizować swoje marzenia - czego życzę z całego serca:):)Pozdrawiam:)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org