ForumAvatar

2009-05-24
czy ma ktoś jakieś doświadczenie w rysowaniu architektury w perspektywie...?
wkrótce podejme się wykonania ilustracji do książek o transporcie tramwajowym co może skończyć się victorią albo polegne na całej linii;P przyznam ze zupełnie się na tym nie znam, jakieś wskazówki, techniki- ołówkiem i akwarelą lepiej, a może tuszem i markerami, pomocy......
Avatar
*alkor12
2009-05-24
Jeśli perspektywy wykreślnej ( a raczej geometrii wykreślnej) nigdy nie miałaś w szkole bądź na studiach,to raczej czarno to widzę. Jakiś czas temu widziałem podręcznik,reklamują go chyba na DA,graficznie kicha totalna,ale dla poznania zasad perspektywy,pobieżnie,przydać się może. Najogólniej powiem Ci tylko tak....trzymaj piony i linie zbiegów do horyzontu...zawsze coś wyjdzie :)
Avatar

2009-05-24
a jak pod względem narzędzi- akwarela, akryl ,kredki/ołówki moze coś innego?
Avatar
*alkor12
2009-05-24
podstawą jest dobry szkic,siedzący w perspektywie,.....a narzedzia są wszystkie dobre,akwarela jest trudna technicznie i nie wybacza błedu....użyj to w czym czujesz się najlepiej.
Avatar

2009-05-24
najlepiej czuje się w akrylu, bo akwarela obnaza wszystkie błędy techniczne, ale boje się ze w akrylu ilustracja nie bedzie posiadała jakieś takiej lekkości..
Avatar
*alkor12
2009-05-24
pomieszaj po prostu techniki...w przypadku ilustracji daje chyba najlepsze efekty :)
Avatar
nitro
2009-05-25
Akwarela wbrew pozorom nie jest aż taka trudna, tylko trzeba miec cierpliwośc i troszkę powiczyc, ale na pewno sie odwdzięczy. Mieszaj techniki Używaj bieli akrylowej jak chcesz, kredek akwarelowych, pasteli, dodatkowo są preparaty które, jesli pokryjesz nimi papier przed pracą, pozwolą ci na dosc dobre usunięcie farby w przypadku błędu. Ponadto niektóre barwniki usuwają się dośc dobrze, a inne wcale nie chcą (np indygo czy sepia w tych moich leningradach), więc na spód używaj tych lżejszych i łatwiejszych. Popróbuj sobie z różnymi farbami i różnymi papierami, bo one dają różne efekty, trafisz na taki, na którym ci sie dobrze pracuje. Dobre pędzle w akwareli to bardzo ważna rzecz.
Avatar

2009-05-28
cienkopisy + kredki akwarelowe (bez rozwadniania ich, pod te kredki najlepszy jest papier nie gładki, ze zróznicowaną powierzchnią)
Ogólnie rzecz biorąc to nie jest trudna sprawa ale napewno czaso chłonna. Oczywiście wpierw ołówek. Powodzenia ;)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org