Forum

2009-06-30
dziekuje za udział w szybkiej sondzie, liczyłam na odzew aktywnej części uzytkowników, którzy na codzień bywają w serwisie.

dziekuje za zaufajnie, którym obdarzyły mnie osoby głosujące na tak.oczywiście liczba przeciwnych i niezdecydowanych osób (stanowiąca wiekszą częśc osób biorących udział)daje do myslenia. Jesli są jakieś niejasności, lub ktoś chciałby się wypowiedzieć nt pracy moderatorskiej zachęcam do dyskusji.

2009-06-30
Pójde na pierwszy ogień ... zaczynam się przyzwyczajać ;D
A tak poważnie to proponuję by zadbano o fora. Chodzi mi o to, że na forach często zdarzają się wypowiedzi nie a propos tematu a za tym idą niepotrzebne emocje u niektórych osób,które u nich biorą górę co powoduje bezsensowne i bezpodstawne niesnaski gdzie temat przewodni zostaje gdzieś zepchnięty na tor boczny.Uważam, że moderator powinien ciągle śledzić przebieg dyskusji i zaistniałe wypowiedzi, o których napisałam powyżej powinny być jak najszybciej usuwane by nie dać mozliwości pociagnięcia ich dalej.Przez takie zaniedbania doprowadza się do strasznego bałaganu, który nic nie wnosi a może stać się przyczyną powaznych problemów tego portalu i zamienić go w bardzo zniechęcający cyrk.
Beataroo
2009-06-30
Bez przesady - uważam ze póki co nie są to treści wulgarne i poważnie bluźniący innym, nie należy ich usuwać. Forum to jedyne miejsce, gdzie można swobodnie choć czasami burzliwie podyskutować na trudne tematy. Forum, w którym "niewygodne" dla niektórych uczestników kwestie byłyby usuwane - nie byłoby autentyczne.

zniechęcające i powodujące niesnaski - mogą być tylko komentarze typu "przygadał kocioł garnkowi"

2009-06-30
To nie muszą być treści wulgarne by były nieodpowiednie w danym momencie. Nie wygodne są wyłacznie z tego względu, że niewiadomo w jakim temacie bierze się udział i w czym się w ogóle bierze udział - krótko mówiąc tworzy się cyrk a nie interesujaca dyskusja. Forum tematyczne jak sama nazwa wskazuje jest dedykowane danemu ścisłemu tematowi. Nie ma w nim miejsca na bardzo swobodną rozmowę.
Swobodnie to można między sobą podyskutować po to została utworzona możliwość komentowania czy też wysyłania prywatnych wiadomości.Robienie jarmarku w zamkniętym pokoju jest totalnie śmieszne i absurdalne według mnie.
rdza
2009-06-30
tu mają być posty do Madzikowo a Wy robicie jarmark załóżcie może nowy wątek:)

Mam dla ciebie duże uznanie jako do artystki czemu nieraz dawałem wyraz :)
Natomiast jeśli chodzi o Twój styl pracy jako moderatora mam czasem bardzo mieszane uczucia.
Mój główny "zarzut" to Twoja "niestabilność emocjonalna" , czasem brak skupienia, i nie zawsze
w odpowiedni sposób formułowane sądy, nie chce tu zatapiać się w jakichś szczególach czy przykładach
żeby nie zacząć się spierać o pierdoły
Najbliższe mi przykłady to na przykład praca Daria(której nie widzę już) którą określiłaś jako "bałwanki" i że coś tam jest "nie teges"
albo podobne sformułowanie zozstało użyte, tak ma prawo wypowiadać się zwykły użytkownik
w ustach moderatora brzmi to dość dziwnie, Dario trochę Ciebie już poznał także jakoś tam to przełknął pewnie
trzeba pamiętać o tym że są ludzie którzy bardzo przeżywają to co robią wkładaja w to dużo serca i emocji
taki podpis ze strony Moderatora może ich skutecznie na długo zgasić............nie występuje tu w obronie Daria
podaje to po prostu jako przykład......... jeden z wielu
Twój post
"yss- maleńka, co ty wiesz o zabijaniu?:)
jak to sie teraz mówi- wiedza historyczno-sztuczna,znajomość tematu to nic, bo my, młodzi , nie mamy doświadczenia życiowego, i dlatego nie mamy prawa wypowiadać się nt prac naszych kolegów:)"
to nie jest post Moderatora tylko niezrównoważonego użytkownika, nic z niego nie wynika
nie wiadomo do kogo jest skierowany .............to jest zwykłe bicie piany i jątrzenie zatargu.
Cenie sobie natomiast bardzo Twoje zaangażowanie w sprawę które jest dla mnie widoczne.
pozdrawiam

2009-06-30
To co piszę jest zdecydowanie a propos tematu. Uzupełnienie myśli nie jest robieniem jarmarku.

2009-06-30
to również jest racja, moderator powinien komentować w sposób bardzo wyważony. madzikowo, jestes siłą wyższą i pokaż to po prostu.
Beataroo
2009-06-30
i owszem, kwestia inwigilacji tresci forum lezy w gestii moderatora, wiec mysle ze trzymamy sie tematu, a nawet jezeli byłaby to wtracona dygresja... jest to normalne prawo dyskusji
Beataroo
2009-06-30
Madziakowo, po dużej części zgadzam się z Rdzą, może Twoj styl wypowiadania się jest czasami trochę zbyt "młodzieżowy", jak na Moderatora, ale może chciałaś dotrzeć do szerszej części odbiorców.

Jesli chodzi o niewyważone wypowiedzi, jako Moderator musisz naprawde bardzo się pilnować. Oczywiscie człowiek jest tylko człowiekiem - nie da się wszystkiego powiedziec w sposób delikatny i obiektywny. Nie możesz też dać się sprowokować.

Jeśli chodzi o wyniki głosowania - nie można tak do końca serio traktować wyników ankiety, która trwała tak krótko, a pytania były zmieniane w trakcie . Niektórzy kliknęli opcję pośrednia "nie wiem" tylko po to zeby ujrzeć wyniki - z czystej ciekawości.

Może Twój styl jest młodzieżowy z racji tego ze jesteś jeszcze bardzo młodziutka, ale Twoje prace za to odznaczają się ogromną artystyczną dojrzałoscią. Wstaw swoje prace do galerii szybciutko, pozdrawiam

2009-06-30
a dlaczego moderator musi pilnować języka swoich wypowiedzi? Czy użytkowników to już nie dotyczy?
rdza
2009-06-30
Magdo zadałaś śmieszne pytanie
oczywiście że dotyczy innych także:)
pozdrawiam
nata0000
2009-06-30
normalnie cyrk na kółkach :D

a co do wypowiedzi rdzy - pozwól, że się do niej przyłączę :)
nic dodać nic ująć
MajaK
2009-06-30
...uważam,że komentarze Moderatorów powinny być ,jeśli juz są (bo osobiście uwazam,ze nie powinni oni komentować żadnych prac,albo komdentować wszystko co się przewija przez portal)powinny być taktowne i przemyslane....napisanie pod pracą,ze jakieś bałwanki smiechowe są....to moze i dowcipne...ale może autor pracując nad obrazem przeżywał ciężkie chwile..i tak je chciał pokazać..a tu ...ktoś go wyśmiewa...i to nie zawistny współużytkownik....tylko Moderacja ....więc załamka totalna....zawsze od włodarzy wymaga się więcej.....zawsze tak było...muszą być mądrzejsi....rozważniejsi i bardziej opanowani od ogółu....

2009-06-30
jestem bardzo zaskoczona tym co tu czytam...jestem tutaj od około roku i czuję się dobrze i swobodnie...gdy napiszę coś na forum moje prace zostają..nikt ich nie wykasowuje...
gdy zażartuję nikt nie grozi mi banem...a co do słownictwa...mam pod obserwacją jednego moda z innego portalu, same prowokacje i inwektywy...z tym tutaj się nie spotkałam ...
nie szukacie czasem świętych?...
przecież się jeszcze taki nie urodził który by wszystkim dogodził...
fakt, ze każdy z nas ma inny próg wrażliwości...
mój ćwiczą stale moi domownicy gdy twierdzą, że to co maluję to tzw. kaszana...gdy są mili
mówią interesujące...
zawsze was głaskano po plecach?....macie dużo szczęścia...
jak do tej pory bardzo mi odpowiadało, że moderacja pisze co myśli o pracach...
rdza
2009-06-30
Aniasmn to nie jest nagonka na Madzikowo to są informacje zwrotne do niej które mają jej pomóc też , na innych portalach różnie bywa doskonale wiem o tym, jeżeli jest okazja wypowiedzieć swoje zdanie o pracy moderatora , to wypowiadam je prosto w oczy a nie pieprzę po kątach i za plecami, szanuje Magdę ale mam po prostu pewne zastrzeżenia o których piszę......
MajaK
2009-06-30
...a ja pisząc o takcie i rozważnym komentowaniu wcale nie miałam na myśli chwalenie i klepania po plecach.......wręcz przeciwnie.......Moderator powinien mówić co w pracy jest złe i dlaczego....jego zdaniem oczywiście....ale w rzezowy sposób,bez ośmieszania i upokarzania autorów.....

2009-06-30
jeśli piszemy o wrażliwości to wszyscy ją mamy...
uważam, że w porządku jest wtedy gdy pisze się o wadach i zaletach...
chyba, że uważamy iż takowych nie ma..
rdza
2009-06-30
jeżeli byś uważnie czytała to co napisałem doczytała by.s się także o zaletach szanuje Madzikowo z duże zaangażowanie w portal............a może mi się zdaje tylko że tak napisałem.............

2009-06-30
rdza...przeczytałam jeszcze raz bardzo uważnie...
i w dalszym ciągu uważam, że napisanie komuś o niezrównoważeniu psychicznym jest najbardziej obraźliwe ...chyba, że jesteś lekarzem i badałeś pacjenta...
MajaK
2009-06-30
...jednak czytasz to co chcesz przeczytać,a nie to co jest napisane Aniasmn........niezrównoważenie emocjonalne...czyli brak zimnej krwi prosto mówiąc..czyli brak opanowania...nie jest tożsame z niezrównoważeniem psychicznym.....nigdzie nie zostało napisane ,że ktoś tu jest niezrównoważony psychicznie...:)....

2009-06-30
Rdza nie ma śmiesznych pytań. Wylewacie wiadra na moderatorów a może warto też trochę pokory nabrać.
rdza
2009-06-30
Magdo
użytkowników jest kilkuset albo kilka tysięcy zależnie od portalu
a moderatorów kilku lub kilkunastu..........jest to odpowiedzialna funkcja
dlatego moderator powinien mieć pewne predyspozycje
między innymi opanowanie kulturę osobista znajomość tematu...............można by długo wymieniać.........ale mam wrażenie że nie muszę tego tłumaczyć.............
właśnie Tobie............ dlatego pytanie wydało mi się śmieszne
mówię we własnym imieniu nie w imieniu jakiejś grupy
więc nie biorę odpowiedzialności za to czy inni wylewają czy nie
nie mam poczucia że coś na kogoś wylewam postanowiłem powiedzieć otwarcie co myslę
zamiast głosować w jakiejś ankiecie
piszę to przede wszystkim Magdzie Madzikowo ona oceni czy coś na nią wylewam czy nie
nie ja rozpętałem tę aferę zabieram tylko głos,
może jej się moje uwagi na coś przydadzą
nie o to chodzi przecież żeby wylewać na siebie wiadra:)
rdza
2009-06-30
jeżeli zaczniemy się wykłucać w miejscu przeznaczonym na zwroty dla Magdy Madzikowo
to to wszystko nie ma sensu wielkiego według mnie
rdza
2009-06-30
aniasmn
napisałem "niestabilność emocjonalna" jednak nie czytasz dokładnie
maże za następnym podejściem się uda................
nie wydaje mi się żebym obraził tym Madzikowo

2009-06-30
rdza...,,...to nie jest post Moderatora tylko niezrównoważonego użytkownika, ..."cytat z tego co napisałeś...
MajaK
2009-06-30
...Aniasmn....jakbyś przeczytała moje słowa.....oszczedziłabyś sobie trudu spierania się z Rafałem o "nezrównoważonych".......a z kisielem to do przedszkola...albo do agencji towarzyskiej a nie tutaj chyba wybrać się należy...:):).....

2009-06-30
MajaK przeceniasz swoje słowa ... tłumaczysz jak chcesz i jak Tobie pasuje...
a interpretacja może być różna...
bardzo to wszystko traktujesz /z kiślem/ dosłownie...pozwól, że ja tekst
,,...to nie jest post Moderatora tylko niezrównoważonego użytkownika..." potraktuję podobnie...

2009-06-30
madzikowo, to jest własnie to o czym pisałam, zwykła przepychanka do niczego nie prowadzaca a juz napewno nie zawierajaca istotnych dla Ciebie informacji,o które prosiłaś. I po co są te fora? (pytanie czysto retoryczne)

2009-06-30
dziekuje pieknie za wszystkie wypowiedzi, za krytykę,za rady. prosze o więcej;)

mój język... nigdy nie chcialam być takim "Wielkim Bratem", pańcią co to tylko ĘĄ,
lecz bije się w pierś,być może mnie czasami ponosi, ale to dla tego ze przyzwyczajona byłam do noszenia kropki, i tej wolności , niczym nieskrempowanej mozliwości wyrażania swoich myśli. Macie racje, obejmując to stanowisko, powinnam się bardziej pilnowac:)

słynny "bałwanek" ..heh.. wyniesiony z uczelni, moze gdybym tę kwestie rozwinęła.. to po prostu nawarstwienie elementów podobnej wielkości jedna na drugiej, moja pani prof takiego sformuowania używała...;) broń boze nie chodziło mi o poniżenie.. po prostu uwaga tyczyla sie kompozycji, ot niefortunne porównanie.

Ewo- jesli chodzi o forum, nie wiem dlaczego użytkownicy nie chcą tworzyć osobnych watków. niestety temat "Debiutanci" gdzieś tam się porozłaził. wyjscia są dwa, -albo go wyczyścić z ostatnich postów , które ewidentnie nie były na temat, albo wyłowić problemy, stworzyć osobne wątki i wkleić do nich posty.

edit: a propos porządku na forum- posty o kiślu zostały usunięte, offtop:)

2009-06-30
Po prostu nie mają na nie pomysłu ( proszę tego zdania nie odbierać jako obraźliwe, bo zaproponowanie tematu wartego dyskusji nie jest proste). Wiele osób szuka pretekstu do zaczepienia nie wiadomo po co i na co. Watpię by ktokolwiek chciał by jego wypowiedź była brutalnie bez pardonowo usunieta ale to może zadziałać.
"...albo wyłowić problemy, stworzyć osobne wątki i wkleić do nich posty..." osobiscie nie uwazam by tym coś osiagnieto. Ucinając dajesz szansę na złapanie oddechu i przemyslenie danej wypowiedzi samemu autorowi i w tym momencie mogą zacząć powstawać nowe tematy, nowe fora.

2009-06-30
A propos rozsławionych "bałwanków" :)) po prostu unikaj skrótów myslowych, bo one rzadko kiedy są dobrze rozumiane i odbierane ... wiem z autopsji ;)

2009-06-30
czytam to sobie, czytam i w sumie ma to pewne odzwierciedlenie w rzeczywistosci .
Dlatego porzucilam ASP i przenioslam sie na psychologie :D

2009-06-30
madzikowo: jeden mój prof używał określenia "dywanik"... na określenie pracy plamkowej, w której zgubiła się głębia, a profka "mydło" - na - no, na rozmydlone, nieostre, pozbawione głębi i kontrastu prace....

co śmieszniejsze, ja tego używam na portalu i nikt nie krzyczy... :)
Beataroo
2009-06-30
yss, a kiedyś powiedziałaś, ze dół mojej pracy , podwórko - wygląda jak "nadmuchana poduszka" :) , szczerze mówiąc bardzo rozbawiło mnie to porównanie i pozwoliło łatwiej dostrzec błąd - bo rzeczywiście tak to mniej więcej wyglądało.
Beataroo
2009-06-30
no to temat chyba się wyczerpał... Nie licząc głosów niezdecydowanych, większość opowiedziała się za TAK, ja w ogole nie głosowałam, bo wydawało mi sie ze nie wypada wrecz oceniać Moderatora. Z całym szacunkiem, Madziakowo

Ewa Wu, kiedy zakładamy jakiś fajny nowy wątek??? ;)

2009-06-30
Beato, nie zadawaj mi pytań na forum.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org