ForumAvatar
~q_beu
2009-12-01
witam wszystkich.
na wstępie - wizytuję tę stronę od wiosny b.r., jestem pod ważeniem wszystkich prac, pod wpływem niektórych pozostaję na długo po ich obejrzeniu.
Sam nic nie tworzę, brak mi chyba tego czegoś.

Ale nie o tym. Prawodpodobnie MOD przerzuci tego posta gdzie indziej, ale sam nie wiem gdzie go zklasyfikować.

Mam pytanie - czy ktoś z Was zechciałby może w wolnej chwilce skrobnąć logo dla jednego z polskich aeroklubów..? chodzi o prostą, wręcz na poziomie kreskówkowym , pracęprzedstawiającą Koziołka Matołka zasuwającego ze spadochronem tuż nad samą trawiastą powierzchnią. Całość na tle rzutu lotniska, kształt w formie zdjęcia mogę szybko dosłać.

Gdzieś w któryms z narożników gotowy logotyp aeroklubu - też doślę w razie potrzeby ;-)

Wykonawca może liczyć na wdzięczność członków naszej sekcji spadochronowej ;-)


z óry dzięki, zapowiadam też dalsze, częste wizyty na tej stronie... wiele prac jest powalających, a każdy czasem odczuwa potrzebę piękna.. a choćby patrzenia na nie przez chwilkę.

pozdrawiam serdecznie!!
Avatar

2009-12-01
nie chcę wyjść na sknerę, ale takie rzeczy zazwyczaj mają cennik, :P poza tym to nigdy nie jest tak, że się skrobnie w godzinkę i jest, zazwyczaj kosztuje to wiele "niewidocznej" pracy. dobre logo nieraz wiele dni się "skrobie".........
rozumiesz, dozgonna wdzięczność nie nakarmi nam dzieci :D a w spółdzielni nie wystarczy pójść i powiedzieć "w tym miesiącu zamiast czynszu ogromne wyrazy sympatii dla wszystkich!" :D
rozumiesz, o co mi chodzi, mam nadzieję :)

[tzn może ktoś akurat ma chwilę i się podejmie. bo i czemu nie? jego wola. ja tak tylko przypominam o obowiązujących w naszym kapitalistycznym świecie regułach :)]
Avatar

2009-12-02
generalnie jestem altruistką,pomagam osobom które rzeczywiście coś robią w sferze pomocy socjalnej, animacyjnej...
ale aeroklub...
Avatar

2009-12-02
madzik, ja też nieraz rozdaję płody swej myśli lub ręki [ależ pikne zdanie], ale mnie chodzi raczej o nastawienie tych, co formułują ogłoszenia niż ewentualnych chętnych :) maniery ogłoszeniodawcy - o, o to mje szło.
Avatar

2009-12-02
masz rację:)

to tylko moja dygresja,jeśli zleceniodawca wykazałby się wielkim sercem, zabawił się w złotą rybkę by spełnić marzenie jakiegoś dziecka, to myślę , że prędzej skłoni bylibyśmy mu pomóc.
A tak, jak napisała yss -wdzięczność to trochę mało.
Avatar
mireart
2009-12-02
... Jak do bólu słuszne i trafne są obu Pań ~yss i ~madzikowo uwagi... ja już tylko im przyklasnę i się pod nimi chętnie dopiszę i podpiszę... WalDemar
Avatar
~q_beu
2009-12-02
cieszę się, że ktoś tu w ogóle zajrzał.. jak również z tego, że opinie są otwarte i szczere. Martwi mnie zaś to, że oprócz nich nie ma ani jednej propozycji - jest sugestia istnienia takiego wynalazku, jak cennik, jestem także świadom na czym między innymi polega kapitalizm. Dodam, że nie pisałem nic o DOZGONNEJ wdzięczności, niepotrzebny sarkazm.

Ale wiem też, że bez podania ceny wywoławczej nie ma punktu odniesienia do negocjacji.

Co zaś moich manier się tyczy - nie widzę powodu do tego komentarza. Może mi go wskażesz, Yss? Albo nie - lepiej dajmy spokój temu wątkowi, zanim niepotrzebnie spęcznieje.


Poza tym, przestrzegam przed pochopnymi opiniami i wnioskami - skąd wiecie, że nie wykonujemy prac społecznych i animacyjnych? A myślicie, że sekcja modelarska i mikrolotowa to kto - zamożni , przyjeżdżający Lexusami biznesmeni bez skazy na sumieniu i życiorysie...>??

Sucho i kapitalistycznie: co proponujecie? Żywię nadzieję, że do czegoś dojdziemy. Ale by dojść gdziekolwiek, trzeba wpierw ruszyć z miejsca. Ruszmy więc.Avatar

2009-12-02
q_beu, na "innym" portalu bylbyś już rozjechany na płasko przez użytkowników... ja i tak jestem baaardzo delikatna w przypominaniu o nieeleganckich finansach.

ja się nie podejmę, nie mam czasu i kropka :)

maniery? no cóż. dając ogłoszenie, pisze się cenę lub przedział cenowy jaki jest się w stanie wypocić :)

brak tegoż to stawianie na nieobycie finansowe ew. wykonawcy, co się bardzo często zdarza. nie zarzucam Tobie konkretnie, ale tak często bywa.
Avatar
^Silmariena
2009-12-03
ja tylko napsizę, że obraz jaki przedstawiłeś nie bardzo nadaje się na logo... zbyt duzo elementów :/

przynajmniej w moim widzeniu jak owe logo mogloby wygladac...

ja również się nie podejme, zbyt wiele na głowie a czasu malutko
Avatar

2009-12-06
to co opisujesz bardziej formę plakatu przypomina. a dlaczego Koziołek ma pomykac na spadochronie? (jak Koziołek- to może niech leci na reklamówkach, z jajem będzie :-), swego czasu robiłam na handel loga i uwierz mi, im prostsze tym lepsze, bo może byc użyte wszędzie i w każdym rozmiarze, od wizytówki po nadruk na samolocie.
Avatar
ilonafilip
2009-12-06
koszt logo - od 800 do 15.000 złotych w zależności od wymogów i zamawiajacego
Avatar

2009-12-06
my z mężem robiliśmy tak zwane gotowce dla holenderskiej firmy i płacili nam 40-60euro, od sztuki, to było dobre parę lat temu.
Avatar
~lucjan
2013-04-09
Witam.
Moje trzy grosze w sprawie bardzo po latach :-) ale czuję się w obowiązku ku przestrodze bo nikt na to nie zwrócił uwagi.
Propozycja tematu logo ogłoszeniodawcy jest nie do zaakceptowania.
Koziołek matołek to niemalże znak firmowy i jest prawem chroniony.
Aby go użyć trzeba otrzymać zgodę autora lub spadkobierców oczywiście odpłatnie. No chyba że w Chinach.
Z poważaniem
Avatar
Dariusz Nowicki
2013-04-09
W tym miejscu zgodzę się w pełni z Lucjanem . Nie chcesz kłopotów czytaj >>>http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/687459,zakopane-ma-problem-ze-spadkobiercami-tworcow-koziolka,id,t.html?cookie=1 i to się nazywa ochrona własnosci intelektualnej u nas niestety bardzo pomijana . Jeden cytat z tekstu "Poza tym przecież my, jako spadkobiercy, mamy w końcu prawo do tego, co wymyślili nasi przodkowie." NIEPRAWDAŻ ???-------- ale te wszystkie pytania są przeterminowane bo z 2009 roku :)))
Avatar
^rusnok
2013-04-10
Pytania przeterminowane, ale kwestie praw autorskich i zapłaty za pracę zawsze aktualne.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line
~Mada

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org