Forum

Zetka
2006-10-24
przez ostatnie kilka dni napisalem sporo ponad 4 komentarze . Dzisiaj chce wgrac prace a tu zadanie napisania kolejnych ???? Tak ma byc??? To juz ktorys raz z kolei

2006-10-24
O ile mi wiadomo to system działa tak, że zlicza komentarze z dnia, w którym jest dodawana praca/e..

2006-10-24
System dziala bardzo dobrze, jest tak jak pisze Frodok, nie zlicza komentarzy z wszystkich dni tylko z jednego dnia. Dla przykladu:

jezeli ktos dzis napisze 12 komentarzy to nie oznacza, ze ma zapas na trzy dni (12/4) i przez te trzy dni moze wstawiac prace nic nie komentujac (nie ma tak dobrze)
Nastepnego dnia licznik jest zerowany, i aby moc wstawic prace trzeba napisac kolejne 4 komentarze.
Tak wiec pamietajcie. Licznik jest zerowany co 24h - ma to zapobiec pisania komentarzy "na zapas"

2006-10-24
to te napisane "na zapas" sa mniej wartosciowe? Czy chodzi poprostu o regularny ruch dzien w dzien?

Uwazam, ze jesli są tematy, na które warto pisać to powinno się pisać, a jesli ich nie ma to pisanie tylko po to zeby wyrobic norme nie sprzyja niczemu ambitnemu. Przeciez to logiczne, ze są dni w których na portalu dzieje się wiecej a są i takie kiedy mniej i panuje ogolna cisza.

Idea tych limitow jest ok ale nie w takiej formie... lepiej by bylo gdyby było to coś na zasadzie wrzucania zetonow do automatu. Np, ze kazdy komentarz to jeden punkt... zeby wystawic prace potrzebne jest posiadanie 4 punktow ale jednoczesnie jesli nie wystawie pracy to nie trace zdobytych punktow. Kumacie? :)
Zetka
2006-10-24
no to ta idea 4 komentarzy ( uwazam ja za dobra i jest czesto stosowana na innych portalach ale nie w takiej formie ) bierze w łeb bo miast zachecac do komentowania zacheca do pisania byle czego komukolwiek dla potrzeby chwili (jak to zaznaczył Przemek)

2006-10-24
zawsze znajdzie sie "cos" do skomentowania, chocby w Galerii Debiutantow ;) ktorzy jak malo kto czekaja tylko na komentarze ;)

2006-10-24
sidkwa: wybiorczo mnie czytasz... a zetka to juz chyba wcale
^wincent
2006-10-24
przemek dobra schodzisz na temat który juz na początku poruszalismy a i Tobie i mi chodzi o to ze ten pomysł nie jest zbyt dobry z tymi 4 komentami, a juz na pewno nie jest przemyslany.

2006-10-24
no tak, nie ma co ukrywac, ze pomysl jest kontrowersyjny i jako nowosc oczywiscie budzi watpliwosci i niechec niektorych uzytkownikow - ale tak jest zawsze z kazda "nowoscia" wprowadzana na serwis.
Przypomne tylko, ze idea tego pomyslu nie jest nowoscia - system taki (podobny) funkcjonuje na zagranicznym forum o fotografii i tam sa jeszcze wieksze restryckie.
Otoz we wspomnianym serwisie nie wystarczy napisac 4 komentarze, trzeba jeszcze poczekac na ocene tych komentarzy.
To znaczy po napisaniu komentarza inni uzytkownicy oceniaja jego wartosc. Jezeli komentarz bedzie bezwartosciowy w ocenie uzytkownikow to nie jest on zaliczany - tak wiec nie wystarczy napisac komentarz typu 'ladna praca' bo nikt z uzytkownikow nie oceni tego komentarza jako wartosciowego. U nas na razie az tak rygorystycznego systemu nie ma i mam nadzieje, ze nigdy nie bedzie.
Oczywiscie nie bronimy recami i nogami pomyslu z czterema komentarzami i nie uwazamy, ze jest idealny - na razie jest on wprowadzony w zycie, a my jako redakcja przygladamy sie temu, czy spelnia on swoje zalozenia jakie ustalilismy. Jezli bedzie sprawial wiecej problemow niz korzysci wprowadzimy w nim jakies zmiany, lub calkowicie wylaczymy - na razie mozna wiec powiedziec, ze jest fazie testow.
Zetka
2006-10-24
przemek: jest chyba odwrotnie cyt. "pisanie tylko po to zeby wyrobic norme nie sprzyja niczemu ambitnemu" i na to zdanie sie powołalem. System ktory proponujesz istnieje bodaj na photopoint.com (min. 10 komentarzy - jesli dobrze pamietam - zerowanych po wgramiu pracy + limit dzienny ustalany osobno) Zbieranie punktow jakie proponujesz to w prostej linii przepis na zwolnienie hamulcow samokrytyki (łapanie punktow i umieszczanie wszelakiej produkcji własnej na zasadzie a nuz cos chwyci - limit dzienny byc musi, a komentarze zerowane PO wgraniu pracy. To jednak tylko moja sugestia, ale nie tego dotyczyla moja wypowiedz.
sidkwa: pewnie ze zawsze "cos" sie znajdzie. takie jednak podejscie predzej czy pozniej obnizy poziom galerii (vide digiart gdzie komentarze sa niemal natychmiast i w duzej ilosci tylko ze rece opadaja po zagladnieciu do folio komnetujacych ) Brak komentarza tez jest komentarzem, pewnie nawet o najmocniejszej wymowie i skutecznie selekcjonuje prace i tworcow. Galeria trzyma wysoki poziom nie ma chamstwa, TWA lepiej tego nie rozmydlac...
Zetka
2006-10-24
sidkwa: pisalismy chyba jednoczesnie... system jest DOBRY i nikt nie twierdzi tutaj inaczej warto jednak skorygowac jego dzialanie by podnosil poziom a nie go rozwadnial...
Zetka
2006-10-24
sidkwa: pisalismy chyba jednoczesnie... system jest DOBRY i nikt nie twierdzi tutaj inaczej warto jednak skorygowac jego dzialanie by podnosil poziom a nie go rozwadnial...

2006-10-24
Zetka, masz racje z tym, ze niektorzy sobie robia kpiny z takiego systemu i pisza malo wartosciowe komentarze tylko po to aby wyrobic norme 4 komentarzy - juz i tutaj zaraz po wprowadzeniu tego systemu pewien uzytkownik pod pracami pisal takie komentarze:

komentarz1
komentarz2
komentarz3

jednak w odroznieniu od DA tutaj moderacja dziala (mam nadzieje) duzo sprawniej i takie przypadki sa szybko wylapywane - uzytkownik, ktory pisze takie komentarze jak wyzej - zagrozony jest blokada konta, lub calkowitym jego usunieciem.
Natomiast caly czas uwazam, ze napisanie 4 komentarzy dziennie to niezbyt wygorowane wymagania jakie stawia serwis przed uzytkownikiem. 4 komentarze na 24h chyba nie wymagaja wielkiego wysilku.
A jak ktos wczesniej pisal, ze //zajmuje sie fotografia, a tutaj jest malo zdjec i nie mam czego komentowac// Bardzo dziwne podejscie do tematu - ja nie zajmuje sie malarstwem i czy to oznacza, ze nie moge komentowac prac odrecznych ? Przeciez patrzac na obraz moge sie wypowiedziec czy mi sie podoba czy nie - tak wiec prace do komentoania zawsze sie znajda - wystarczy odrobine checi.
Na poczatku po wprowadzeniu systemu wszyscy mowil - "o jak fajnie", ale kiedy zorientowali sie, ze ten system rowniez dotyczy ich samych i oni rowniez musza napisac 4 komenatrze aby dodac prace to juz jest to "bee"
Skoro ktos wstawia prace i oczekuje na komentarze - niech wiec sie odwdzieczy i komentuje rowniez prace innych nie czekajac tylko na komentarze pod swoimi pracami.

2006-10-24
Ja nie czuje się kompetentny do komentowania malarstwa. Moge napisac np "fajne". No ale to chyba nie na 4 komentarzach typu "fajne" zalezy załodze (bo czy ktos napisze "fajne" czy napisze, ze "fajne" w paru zdaniach nie rzucajac zadnych konkretów to jedno i to samo)

Mam nadzieje Sidkwa, ze nie traktujesz mnie jako lenia, któremu się nie chce pisać. Mi się poprostu nie chce pisać na tematy o których nie mam zielonego pojęcia. Moge to robic, owszem, ale to nie sprzyja niczemu dobremu.

Co do uwagi na temat da to gratuluje, ze potraficie się lepiej zając kilkadziesiat razy mniejszym portalem... mam na mysli to, ze da nie jest raczej punktem odniesienia dla Was. Tak samo zresztą jak np deviant dla digarta.

2006-10-25
Przemku oczywiscie, ze nie traktuje Cie jak lenia ;)
Chodzi mi tylko o to, ze kazdy ma swoj gust i kazdy moze napisac pod obrazem, czy mu sie podoba, czy tez nie :) i nie trzeba miec do tego jakis specjalnych kwalifikacji - sztuka jest dla ludzi, a nie tylko dla zapatrzonych w siebie "wielkich snobistycznych krytkow z dyplomem ASP" - specjalnie w cudzyslowie - nie mialem zamiaru urazic studentow/absolwentow ASP

Tak wiec nie trzeba zaraz znac sie na malarstwie, fotografi itp. aby ocenic obiektywnie czy dany obraz, fotografia sie podoba, czy tez nie :) Czy musze znac sie na rezyserce - aby stwierdzic, czy dany film mi sie podoba ? Mam nadzieje, ze to pytanie retoryczne dla wiekszoci.

Tak wiec Przemku - czuj sie wolny i komentuj zarowno fotografie jak i prace odreczne i prosze nie miej kompleksow z tak blahych powodow, ze nie jestes do tego kompetetny - bo na ogol wlasnie ta "kompetencja" to wytlumaczenie leni, a przeciez Ty leniem nie jestes! ;)

Powtorze to jeszcze raz - napisanie 4 komentarzy na 24h to moim zdaniem niezbyt wygorowane wymaganie... no ale jezeli dla kogos to problem... jego sprawa.

a jezeli chodzi o komentarze typu "fajne" - no coz od jakis przymiotnikow trzeba zaczac, moze potem z czasem, gdy czlowiek nabiera nowych doswiadczen i wiedzy przyjdzie pora na inne czesci mowy ;)

PS: sam czasami komentuje prace slowkiem "fajne" jezeli praca jest fajna ;)

2006-10-25
Siur... zgadzam się z Tobą.

Z tym, ze im dłuzej fotografuje tym własciwie coraz mniej potrafie powiedziec w sposob obiektywny o jakiejs fotografii. Nie chodzi mi o to, ze brakuje słów ale o to, ze jest zbyt wiele punktów odniesienia. Zbyt wiele cech obrazu, które z jednego punktu widzenia mogą być wadą, a z drugiem już nie. Uogólniając chce powiedzieć, ze jesli dlugo się siedzi w jakiejs dziedzinie to na pewne rzeczy spoglada się inaczej niz człowiek nieobyty

2006-10-25
Zresztą bijemy piane bez sensu... Wasz portal, Wasza koncepcja tego jak go prowadzic i nam chyba nic do tego : )

2006-10-25
Oczywiscie masz racje im ktos dluzej siedzi w jakiejs dziedzinie sztuki, tym wiecej ma o niej pojecia, zapominajac o inny szerokich odmianach sztuki, ktore istnieja. Jednak w takmi wypadku warto byloby choc czasami odskoczyc (dla relaksu) do innego odlamu sztuki jak chocby malarstwo, by rowniez wiedziec co sie w tej dziedzinie sztuki dzieje. Zaszufladkowanie siebie samego w jednej dziedzinie sztuki chyba na dobre nie wychodzi. No bo gdybym komus pokazal na przyklad ten obraz:

http://www.variart.org/index.php?d=galeria&id=195&obraz_id=11490

i zapytal go: "sluchaj, co myslisz o tym obrazie?"

to chyba, moglbym liczyc na nieco wieksza odpowiedz niz "nie jestem kompetentny by sie na ten temat wypowiadac" ;)

Co innego jezeli ktos nie lubi w ogole malarstwa itp. Zapytac co mysli o jakims obrazie - owszem mozna - ale nie mozna kogos takiego zmusic do chodzienia na wystawy i podziwiania obrazow, bo to tak jakby komus, kto nie lubi ogorkowej wmawiac mu, ze jest to najlepsza zupa na swiecie i nie wie co traci.
Ale wlasnie to problem serwisow "multi", ktore prezentuja wszystkie (wiekszosc) dziedziny sztuki i nie kazdego interesuje malarstwo, a jednak jest przymuszany do jego ogladania i obcowania z nim. Serwisy takie jak OnePhoto, Plphoto nie maja takich problemow, bo skupiaja fascynatow tylko jednego odlamu sztuki. Uzytkownik korzystajacy z tych serwisow wie, ze tam nie zobaczy zadnego obrazu, rysunku, szkicu - jednak sokoro ktos zarejstrowal sia na serwisie typu VA musial miec swiadomosc tego, ze bedzie obcowal z szersza sztuka, a nie tylko ta ktora wylacznie go interesuje. ;)
Zetka
2006-10-27
chyba zawezacie temat. Nie jest mozliwe by uprawiajac jakas dziedzine sztuki nie byc wrazliwym na inna. Jasne ze bedac dobrym w jakiejs kategorii moge nic nie wiedziec o innej ale przekaz , piekno zawarte w muzyce , poezji , filmie wywiera wplyw, odciska sie na tym co robie. Ja NIC nie wiem o kompozycji ani o poezji ale ta ostatnia w versji spiewanej rzuci mnie na kolana i nie jest wazne ze nie umiem nic powiedziec na ich temat ale moge mowic o wzruszeniu jakie u mnie wywoluje

2006-10-27
tak czy inaczej większość komentarzy nie jest merytoryczna w takich serwisach ludzie zazwyczaj piszą czy im się podoba czy nie, co za problem napisać o swoim odbiorze obrazu, to też jest ważne dla autora. I chyba po to powstają te serwisy by dowiedzieć się jak ludzie odbierają moją twórczość a nie czy jestem w tym dobry czy nie. Takich rzeczy uczą w szkole a nie na takich serwisach. Tu można oczywiście korygowac drobne błędy ale bez przesady. W czym przeszkadza uprawianie jednej dziedziny sztuki w komentowaniu drugiej, nawet gdy nie ma się kompentencji w tym zakresie.

2006-10-27
Zatka, kto zaweza, to zaweza ;) Na pewno nie jestem to ja. Ja wlasnie staram sie udowodnic to, ze jezeli ktos zajmuje sie tylko fotografia, wcale nie musi czuc sie niekompetenty do tego by nie komentowac prac z innych dziedzin sztuki. :):) I wlasnie jest tak jak mowi Magda - uprawianie jednej dziedziny sztuki, nie przeszkadza w ogole by komentowac druga. :):)
mauagosia
2006-11-25
tak jak pisalam juz w odpowiedzi na temat 'czy to dobry pomysl'.
to wyglada troche tak jakby administracja variart.org wywyzszala ten portal ponad wszelkie inne strony internetowe. internet moim zdaniem sluzy temu, zeby czlowiek mogl w kazdej chwili zrobic cos szybko i bezbolesnie (jak np. przelew, zakupy, poczta, itp.)
nie mowie oczywiscie, ze tylko temu. ale miedzy innymi.
ten przymus dodawania komentarzy zaraz po zalogowaniu jest wiec troche krzywdzacy. wydaje mi sie, ze nikt nie lubi, zeby mowic mu co ma robic i kiedy ma robic, a w ogole jeszcze w jaki sposob ma to robic.
jak czujecie sie gdy macie ochote cos zrobic i planujecie to zrobic od dluzszego czasu, ale nie macie na to jednak czasu zbyt wiele, az tu nagle gdy zabieracie sie za to, ktos Wam mowi, ze musicie najpierw wykonac 4 inne czynnosci? to oczywiscie hiperbola i przesada i dramatyzm lekki z mojej strony, ale ja tak te sytuacje widze.
kazdy czlowiek w glebi duszy jest egoista (chyba ze mocno nad tym pracuje i doznal juz oswiecenia) i wydaje mi sie, ze przyjemniej jest moc wejsc na portal, wgrac swoja prace, a potem jesli ma sie czas i ochote poogladac prace innych.
stad wniosek moj, ze 4 komentarze - bardzo fajnie, ale niekoniecznie tuz po zalogowaniu. bo naprawde duzo bardziej wartoscowe sa te, ktore pisze sie majac odrobine czasu i chwili na przemyslenia odnosnie danej pracy. powierzchowne opinie typu 'fajne', 'ladne', 'brzydkie' - naprawde niewiele wnosza.
i chyba tyle. dziekuje za uwage ;)

2006-11-25
mauagosia-chodzi chyba o jakąs interakcje pomiedzy użytkownikami a nie kazdy sobie....
pozatym czy aby ogladac prace innych musisz dodac komentarz? hmm...nerozume
mauagosia
2006-11-25
ok, poprawie sie wiec - poogladac i pokomentowac. przepraszam za skrot myslowy, ktory mi przypadkowo w wypowiedz wskoczyl.
i z tym, ze chodzi o interakcje - rozumiem i nie przecze przeciez w zadnym momencie. ale po prostu uwazam za bezsensowne to, ze wczesniej napisane komentarze traca nagle swoja wartosc i tak jakby przestaja miec jakiekolwiek znaczenie (w tej skali wartosci jaka proponuje obecnie variart.org).

przeciez gdyby chodzilo o interakcje i wymiane opinii wystarczyloby, zeby uzytkownik byl w ogole aktywny, a nie aktywny po 24 godzinach aktywnosci lub nieaktywnosci, albo w momencie, kiedy akurat chce sobie wgrac prace, prawda?

to byla wiodaca mysl, ktora staralam sie przekazac w poprzednim poscie, ale niestety mi sie nie udalo ;)
pozdrawiam.

2006-11-26
problemem serwisu była zbyt mała ilosc aktywnych użytkownikow,bardzo duzo było prac bez komentarza.....
Zetka
2006-12-05
nie naciskajmy zbytnio na administratorow o zmiany ... udalo im sie stworzyc portal o wysokim poziomie artystycznym (selekcja wstepna!) bez tego piekiłka obecnego gdzie indziej , wiec pewnie wiedzą co robia ! a zasady sa wszędzie .. tu sa TAKIE i ok..
~abnegacek
2006-12-06
Po co wam komentarze?

może chodzi o korektę a nie laurki?

2007-01-04
witam :)
chciałabym tylko powiedziec, że dla mnie ta zasada 4 komentarz = 1 praca nie jest wcale straszna. zupełnie mnie nie irytuje, a czasem zaglądam i dodaję tu i ówdzie jakąś notkę, chociaż nie mam zamiaru wgrywać pracy [np nie chce mi się obrabiać zdjęcia, coby za duże nie było]. a cztery to przecież mała liczba :) i tak musimy to robić, więc może róbmy z myślą o innych, którzy czekają na jakieś komentarze - niekoniecznie o wartości handlowej :) [czyli wymienialnej na wgranie pracy].
jakiś mętny ten post :) za długo spałam :> trudno.
~abnegacek
2007-01-10
:)

samarytańska przyjemność ;)
~abnegacek
2007-01-10
Ooooo! tu wielu spragnionych czeka na litość i głaski - bedom hapy :)

Bywam złośliwy bo wydaje mi się że to pożyteczne ;)))

- ale właściwie to podziwiam tych którym się chce pisać innym że im się "podoba"
to zawsze jest miłe i wspiera na duchu. Nie gardzę tym ale ci którzy się do tego przyzwyczajają, często nie wiedząc dlaczego ich praca intryguje innych - stoją w swym dołku zadowoleni z siebie. Z drugiej strony jeśli coś mi "nie leży" to po co mam tym dręczyć innych?

- pomijam to milczeniem... prace które "łapią mnie za głowę" - ściągam do "albumu" rzeczy pięknych - takie tam maniactwo (kiedyś zbierałem znaczki ;))))

Gdyby to było niemożliwe opuściłbym to miejsce.... polowanie na piękno to hobby... ;)

Jedną z informacji której tu brakuje jest informacja o "oglądalności" prac, Zawsze doceniałem gdy ktoś chciał skopiować sobie moją pracę - dla mnie to to samo co zachwyt! :)

Ale tu nie wiadomo co kto kopiuje... ;)

W informacji o podobaniu się najbardziej doceniam powody tego odruchu ;)

Często mamy małą samoświadomość własnych intencji a uzasadnianie ich to dla wielu - katorga ;)

Pewnie dlatego czytamy tu skargi na ten przymus.... komentowania :)

2010-01-18
to były czasy, żeby wgrać prace trzeba było dodać ileś tam komentarzy:D

2010-01-19
opowiedz jak to działało? ciekawa jestem, bo to w sumie nie głupi był pomysł

2010-01-19
4 komentarze= możliwośc dodania jednej pracy:D stare dzieje:)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org