ForumAvatar
marylausa
2009-12-27
Ostatnio w wyszukiwarce Google przy moim nazwisku znalazłam moją stronkę Various Art z komentarzami jakie dostaję od osób na tutejszym portalu .Nie jest to zbyt miłe kiedy czytam jakieś wyrywki -komentarzy , które mogą tylko prowadzić do błędnego osądzania innych .
Dobrze jest kiedy Portal promuje siebie ,swoich artystów i ich twórczość ale nie podoba mi się to ,że publikuje prywatne komentarze .
Jeżeli nie ma innej możliwości na Portalu aby pokazać tylko artystę i jego pracę bez komentarzy -proszę usunąć mnie z tego Portalu .
Dziękuję Maryla Wierzbowska Usa
Avatar
L.A.K.
2009-12-27
To taki urok internetu i specyfika wyszukiwarek, że nie zawsze działają inteligentnie - twórcy opiekunowie, użytkownicy serwisów nie mają na to wielkiego wpływu i potem w wynikach wyszukiwania możemy znaleźć nie tylko to co najistotniejsze i to co chcielibyśmy znaleźć.
Avatar
^waldemar
2009-12-28
Trochę rozumiem koleżankę. Nie jest to miłe. I dlatego wielu twórców rezygnuje z takiej promocji. Albo znajduje takie miejsca bez tzw. komentarzy. jest to problem. nie zawsze krytyka dla nas jest łaskawa. Czy można temu zaradzić . Chyba tak. Tylko to muszą zrobić właściciele strony. Może Marylo poczekaj na ruch administratora. Nie podejmuj pochopnych decyzji. wal
Avatar

2009-12-28
wyszukiwarki indeksują głównie teksty, rozumiem Marylę, przekażę sprawę Mańkowi, gdyż to on zajmuje się stroną programistyczną .
Avatar
ªmaniek
2009-12-30
L.A.K. ma rację, niestety nie mam na to praktycznie żadnego wpływu. Google indeksuje dosłownie wszystko, jak leci. Oczywiście są rozwiązania pozwalające na blokowanie robotów, ale z uwagi na specyfikę tego serwisu i fakt, że jest to strona z dynamiczną zawartością treści, z tego co wiem, musiałbym blokować cały portal, a tego zrobić nie możemy.
Avatar
^waldemar
2009-12-30
Cóż w takim razie nie obrażajmy się na krytykę. Dając prace na portale internetowe poddajemy je też ocenie! Poddajemy się osądowi. Trzeba tylko liczyć na fachowość osób oceniających nasze prace.
Avatar
marylausa
2009-12-30
Waldku rzecz w tym ,że to nie o krytykę pracy chodziło - każdy ma prawo widzieć to co chce ,pisać jeśli ma taka ochotę i każdy ma prawo się bronić , To nie o pracę chodziło tylko o bezczelność młodej damy która umiejętnie przekręciła wszystko tak ,że zrobiła ze mnie uszczypliwą , wolno myślącą staruszkę która jest bez wychowania i manier .
W konsekwencji - znalazłam akurat jej wypowiedź w wyszukiwarce przy moim nazwisku i to mnie tak zeźliło - w końcu każdy z nas pracuje na swój image i nie chcę być mieszany w jakieś niemiłe sytuacje .
W różny sposób Variart i ja jest pokazany na wyszukiwarce .Czasami jest tylko nazwisko ,czasami obrazy a czasami tylko nazwisko i komentarze bez obrazów .W sumie nie robi mi to różnicy jak się to ukazuje ale paskudnie wygląda i o niczym dobrym nie świadczy kiedy czyta się komentarze nadające się do pisma SKANDALE a nie do portalu sztuki . Zastanawiam się czy inni wiedzą o tym jak mogą być kojarzeni przez ich " chwilową niepoczytalność"
Mam wielką nadzieję , że użytkownicy tego portalu zadbają o jego dobry image w końcu to jak wielka rodzina a rodzinę powinno się kochać lub przynajmniej szanować -tego życzę nam wszystkim w Nowym Roku
Avatar
rdza
2009-12-30
Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste, po prostu zastanawiajmy się, przez chwilę choć nad tym co piszemy i po co, a do rozwiązywania wielu problemów służą np. wiadomości prywatne.......których wyszukiwarka nie wyszuka:):)
Avatar
ªmaniek
2009-12-31
rdza - święte słowa :)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line
ewedan

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org