Forum

2010-01-23
W jaki sposób ustawić kąt nachylenia monitora, by aby oddawał rzeczywiste kolory(jasność)? Kroi mi się praca na laptopie przy projektach graficznych i nie wiem, czy mam jakoś go skalibrować? albo na oko? a może darować sobie i tylko na komputerze stacjonarnym wykonywać tego typu rzeczy?
^rusnok
2010-01-23
Ciężka sprawa. Wedle mnie, to by trzeba ustawić laptoka porównując z komputrem do, którego masz zaufanie - tylko potem zapamiętać?, zmierzyć? to ustawienie. I tak efekty mogą być niepewne. Trzeba by sprawdzić jak to działa - zrobiwszy coś na laptoku zobaczyć jak to wygląda na tym pewnym monitorze.
^Silmariena
2010-01-24
to nie kwestia komputera, monitora, a matrycy, w laptopach na ogół są matryce TN... zresztą większość monitorów LCD tez taka ma, jedną z charakterystycznych rzeczy dla tego typu monitorów jest właśnie zmiana kolorów przy patrzeniu z różnego kąta.

2010-01-24
Rusnok, dobrze opisałeś mój problem...;] kiedy chciałam odpowiednio zbalansować kolory, na laptopie było ok, natomiast kiedy wrzuciłam na komputer- obraz był zbyt jaskrawy.
Silmariena,czyli odpuścić sobie? szukałam na forach czy innych stronach ze sprzętem jakichś porad, ale nic nie znalazłam.
rdza
2010-01-24
W niektórych laptopach jest możliwość podłączenia zewnętrznego monitora może tą drogą spróbuj ogólnie rzecz biorąc laptopy są do dupy jeśli chodzi o grafikę .............może te nowsze modele są trochę lepsze........
pozdrawiam
wuwei
2010-01-26
fakt, nic tak nie oddaje barw jak dobry stary monitor "bańka" - przeżyłem podobny szok przy przejściu na LCD. Osobiście kalibruję korzystając z wydruku wykonanego na docelowym urządzeniu (Roland) albo z matchprintu jeśli jest taka możliwość.
L.A.K.
2010-01-27
Jeśli notebook będzie miał matrycę z dobrymi kątami widzenia to powinno być ok, ale generalnie musisz podejść do problemu intuicyjnie..a wcześniej dobrze byłoby skalibrować monitor korzystając np. z odpowiednich do tego tablic.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org