Forum

camile7
2010-03-02
Witam,
pewnie większość z debiutantów to olewa, więc może ja zainteresuje się tym.
Dlaczego mamy kasować większość swojej galerii? Rozumiem, że debiutanci nie dorastają do pięt pełnoprawnym użytkownikom... Większość z nas debiutantów dopiero wchodzi w ten "świat".
Przyzwyczaiłem się do kast (debiutant jakby pod użytkownikiem w hierarchii ;)) Nikomu nie przeszkadza to, że się ma niższy tytuł ;D a niewiele mniej praw.

Ale ograniczanie pewnej ilości osób do minimalnego wkładu w variart to przesada lekka. Dlaczego mamy mieć tylko 10 prac ? Kiedy normalny użytkownik może ich mieć nieograniczoną ilość?
To trochę niesprawiedliwe. Tym bardziej, że sztuki nie powinno się mierzyć.

Ci którzy pamiętają moje początki tu (w III/IV.2009 zakładałem profil tu) wiedzą, że obecnie nie ma kilku prac tych z samych początków. Sam doszedłem do wniosku, że nie prezentują choćby średniego poziomu, więc nie są godne by stały w tej galerii.
Obecnie także mam parę starszych prac. Nie mniej nie chcę ich kasować choćby dlatego, że ten który ogląda moją galerię widząc te prace najwcześniejsze a potem te ostatnie - widzi poprawę.

Póki co jestem sam, który się "buntuje", ale mam nadzieje, że dojdziemy do kompromisu jakiegoś. I, że nie zostanie wprowadzony bardziej widoczny podział na hierarchię...

Zapraszam do rozmowy administrację o zrozumienie, a pełnoprawnych użytkowników o wspieranie.

DEBIUTANT camile7
;)

[img]http://klp.pl/admin/images/grafiki/592.jpg[/img]

2010-03-02
Aż tak serio traktujesz to wszystko ?
camile7
2010-03-02
Hahahaha ;D
Nie, ale jakoś trzeba przykuć uwagę ludziom ;)

Po za tym jakieś argumenty dać trzeba ;)
Zamiast się wyśmiewać mogłabyś wyrazić na ten temat swoje zdanie;)
rdza
2010-03-02
Myślę że chodzi tu o pojemność serwera , z obecnej sytuacji wnoszę że Maniek dużo do tego dokłada z własnej kieszeni, wydaje mi się że 10 prac to jest trochę za mało , zważywszy że poczekalnie często zalegają długi czas ludzie których już dawno powinno tam nie być, znaczy mówię o debiutantach, tak więc taki debiutant bardzo szybko się przytka,ja bym na razie dał np. 20 prac i bardziej rzetelnie podchodził do "awansu" co będzie możliwe przy poszerzonym składzie redakcji:)
ja mam tu ponad 300 prac mogę spokojnie 2/3cie wyrzucić bo i tak komu się chce tyle oglądać:)
proponuje zaciśnięcie pasa:)
i powiększenie debiutanckiego limitu.....
lala
2010-03-03
Popieram w pełni Rafała,ma słuszną rację.Cóż za problem w usunięciu prac na korzyść dobra sprawy.Po 10 prac to za mało.........to istna kpina.
Tuff Gong
2010-03-03
Też uważam, że 10 to trochę mało.
~Neniadt
2010-03-03
10 prac to ogromnie dużo. Jeżeli pod koniec życia zdołam wybrać ze swojego so called "dorobku" (hahahahahahaha) 10 fotografii, czy też rysunków, z których będę zadowolona, to uznam się za wybrańca losu. Narzekanie na tak obszerny limit to jakiś ponury absurd.

Przypominam także, że w przeważającej ilości wypadków wystarczy jedna dobra rzecz, żeby przejść do historii. (Mało prawdopodobne, by rodził nam się tutaj jakiś drugi ________*, niemniej wszak dążymy do perfekcji, czyż nie?)

*Do samodzielnego wstawienia.

PS Odkąd mamy internet i masówkę - średnio 90% prac z jakiejkolwiek galerii internetowej możnaby wychrzanić bez większego uszczerbku dla czegokolwiek istotniejszego, niż ego osobnicze.

2010-03-03
Myślę sobie tak: ktoś wymyślił sobie variarta, ktoś zorganizował to przedsięwzięcie, ten sam ktoś ma prawo urządzać go wg własnej wizji. Na Twoim miejscu camile7 (i inni czujący się poszkodowani) nie obrażałbym się na to że wg jego kryteriów nie spełniacie wymagań co do poziomu. Jest wiele miejsc w sieci gdzie można się pochwalić działalnością.
Sorki ale wasze roszczenia są absurdalne.

2010-03-03
Jeśli mi ktoś z variarctwa zasugeruje że mogłabym wywalić to czy inne paskudztwo ze swojej kolekcji, zrobię to bez problemu. I.. wystawię gdzie indziej. Proste.

2010-03-03
Witam
postanowiłam napisać o moich przemyśleniach i proponuję zastanowić się nad decyzją...
Zmiany w Debiutantach:
- galeria prac Debiutantów nabiera charakteru „poczekalni”
- prosimy wszystkich Debiutantów o przejrzenie swoich prac i pozostawienie 10, które Waszym zdaniem godnie reprezentują Waszą osobę :)
- zostanie wprowadzony limit w galerii Debiutantów do 10 prac łącznie
- osoby, które nie dokonają wyboru 10 prac, które mają pozostać, decyzję w ich imieniu podejmie redakcja
- oczywiście, nie wprowadzamy takich zmian od razu – pozostawiamy około jednego miesiąca czasu, lecz nie dłużej niż do połowy kwietnia

wielu debiutantów ma prace na różnym poziomie i jest ich sporo po zastosowaniu się do decyzji zostanie 10 najlepszych, które mogą być naprawdę na bardzo dobrym poziomie..
1.Czyli co już nie będziemy mogli dodawać nowych prac?
2.Nie mamy już szans na awans bo z założenia ,,wiadomo", że to są wybrane prace.
3.Mała ilość moderatorów zwiększa szansę na to iż styl w którym malujemy może nie trafić w gust /to już jest jedno z wcześniejszych ograniczeń/.
4.Zrobiliście rozgraniczenia na debiutantów i użytkowników... teraz będziemy ciągle w poczekalni...???
5.Prace jednych i drugich są na innych stronach.

Wybaczcie ale mam wrażenie, że brzmi to wszystko jak WON

nie ma jak to stawiać na rozwojowość galerii ,))))

Zrozumiałe jest, że VA zależy na jak najlepszym poziomie i robi ograniczenia...
ale przy tych które wypisałam wcześniej szansa na rozwój jest nieduża ..
a chyba nie wszyscy od razu świetnie malowali???

~tetsuo
2010-03-03
a ja mam urlop :)

2010-03-03
Co do tego co przeczytałam we wcześniejszych wypowiedziach o jakowyś roszczeniach /wprawdzie nie skierowanych do mnie/...
ale chciałam dodać, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami i mamy prawo rozmawiać na temat
ewentualnych skutków decyzji./czy może już nie mamy?/.
^Silmariena
2010-03-03
Witajcie, widzę, że informacja o zmianach wiele osób poruszyła. Dla wyjaśnienia, główną przyczyną zawężenia ilości prac użytkowników w poczekalni jest oczywiście kwestia finansowo-serwerowa jak to rdza już zauważył. Jednakże nie pozostaje tutaj bez znaczenia wątek trzymania dobrego poziomu serwisu.
Nie zależy nam na stworzeniu ogromnej galerii, która przekształci się w śmietnik jak niektóre skomercjalizowane portale, ale na stworzeniu miejsca, gdzie głównym powodem dla którego będziemy ją odwiedzać są bardzo dobre prace oraz ekipa, która zna się na rzeczy, że to tak ujmę skrótowo :)
Do tego zaczynamy akcję usuwania martwych kont, co mam nadzieję, również odciąży nieco serwery.
Jeśli chodzi o limit 10 prac, 10 a nie 20... poczekalnia to nie ma być portfolio czy miejsce składowania, ale dynamicznie zmieniający się pakiet najlepszych prac. Coś co będzie pokazywać wasze najnowsze i najlepsze dokonania. Będzie świadczyć o rozwoju użytkownika. Ma to znaczenie głównie z tego względu, że nie wszyscy, ale duża część ma mnóstwo prac, często bardzo starych lub szkicowych, które już dawno powinny zostać potraktowane jako słabe w porównaniu do ich nowszych i lepszych dokonań. Dlatego prosiłabym bardzo byście sami dokonali wyboru tych najlepszych i w ten sposób określili swój styl, kierunek rozwoju itp.
Nawiązując jeszcze do pytania aniasm, użytkownicy w poczekalni będą mieć limit 10 prac, i jeśli będą chcieli coś wrzucić, będzie to kosztem innej pracy. Wiem, ze teraz może wydawać się to absurdalne, ale system ten jest bardzo stymulujący, użytkownik sam musi decydować o tym co jest lepsze. Jeśli takowe decyzje będą trudne zawsze można mieć w galerii powiedzmy 5 ulubionych najlepszych prac, a 5 zmieniać, by pokazywać nad czym aktualnie się pracuje, obrany przez was system może być dowolny.
Względem awansów użytkowników, wydaje mi się, ze będzie on jeszcze bardziej możliwy niż teraz. Często decyzję o nim odrzucamy ze względu an to, ze galeria debiutanta była zarzucona pracami szkicowymi, była niespójna.

Przy całym tym zamieszaniu chciałam zachęcić was do startowania w szeregi redakcji, im więcej głów tym serwis będzie lepiej działał. Realizacja zmian będzie szybsza, a wszelkie pytania szybciej uzyskają odpowiedzi. Często zdarza się tak, że niedomówienia i nieporozumienia skłócają nas niepotrzebnie. Także też apeluję, pytajcie, rozmawiajmy, a sądzę, że wszystko będzie jasne i nie będziemy mieć do siebie nawzajem niepotrzebnych pretensji.

Pozdrawiam :)
nitro
2010-03-03
Czując się odpowiedzialna za dużą ilość prac obciążających serwer, pousuwałam nieco i musze stwierdzić, że fajniej by było móc zaznaczyć kilka i usunąć jednocześnie, gdyż tak po jednej to strasznie długo schodzi.

2010-03-03
neniadt absolutnie się z Tobą zgadzam i życzę każdemu takiego dystansu do siebie,swoich prac i tego miejsca.Redakcja ma prawo wprowadzać takie zmiany i postawić na jakość,nie ilość.Sama nieraz wywalałam swoje prace,a i usunięcie prac przez moderatora też jakoś kiedyś przeżyłam.I na nikogo się nie obrażałam,nie ucierpiał na tym świat,a nawet nikt nie zauważył "straty"..;))Na tych,dla których te 10 prac to jakiś problem,czekają inne portale.
bohomaz13
2010-03-03
Rozumiem względy techniczne, ale myślę, że to dość krótkowzroczny pomysł. Być może pozbędziecie się się tych, których nie chcecie gościć na portalu, ale przy okazji zniechęcicie innych do pokazywania tu swoich prac.
rdza
2010-03-03
Teoretycznie limit 10 prac trzyma się kupy, ale że tak powiem przy rzetelnej obsłudze ze strony portalu, Jest to postawienie pewnej poprzeczki przed debiutantem, motywacja do rozwoju ale musi iść za tym zainteresowanie tym co on robi i jakaś w miarę fachowa i rzetelna ocena przez ludzi ,którzy mają jakieś pojęcie o temacie i tu zakrada mi się wątpliwość czy aby na pewno to się powiedzie, bardzo łatwo jest kogoś zniechęcić lub zrazić do dalszej twórczości.
Jest tu taka zakładka pod tytułem szkice z reguły umieszczają tam swoje szkice starzy wyżeracze w ramach ciekawostki, można by tę zakładkę wykorzystać jakoś właśnie bardziej dla debiutantów
którzy mogli by tam też umieszczać swoje prace i tam można by dokonywać pewnych korekt i porad, w tej zakładce prace mogłyby na przykład leżeć dwa tygodnie czy tydzień, w ten sposób
nie zalegały by na serwerze a były by bardziej widoczne dla redakcji i tych którzy by chcieli jakoś pomóc swoimi uwagami , to taki mój pomysł na gorąco nie wiem czy doskonały ale może wart rozważenia.
pozdrawiam wszystkich
p.s. Podobnie jak Nitro przystępuje do uszczuplenia swoich prac

2010-03-03
no ja swoją uszczupliłam, nie było lekko, bo zajmuję się również sztuką użytkową i np. z aniołów trudno mi było zrezygnować. Ale tak jak w życiu, tak i w sztuce, trzeba dokonywać wyborów.

2010-03-03
Gdy byłam jeszcze w redakcji, często namawiałam debiutantów do umieszczania prac w zakładce "szkice". Niestety, z drugiej strony słyszałam echo..Poza tym, mniej więcej od roku piętrzyły się dyskusje traktujące o tym, jaki kształt ma va przybrać- czy szkółki czy galerii. Przez długi okres optowałam przy pierwszym rozwiązaniu. Teraz, coraz częściej dochodzę do wniosku, że uporczywe"nauczanie" kogoś jest działaniem upierdliwym. Jeśli przychodzą na VA twórcy kompletni/niekompletni(ale w jakimś rodzaju spełnieni) to mam nadzieję,że moderacja wyciągnie z debiutantów odpowiednie osoby. Cieszę się, że grono się powiększy, przez to wybory odbędą się w sposób demokratyczny.

"wydaje mi się że 10 prac to jest trochę za mało , zważywszy że poczekalnie często zalegają długi czas ludzie których już dawno powinno tam nie być, znaczy mówię o debiutantach"
Jeśli są takie osoby, można zgłosić je do awansu, jest odpowiedni temat założony. Myślę że redakcja chętnie przyjrzy się tym osobom.

Też posprzątałam w galerii :)
rdza
2010-03-03
Tak Madziu właśnie w praktyce te dziesięć może okazać się za mało:) i właśnie tego się obawiam

2010-03-03
aha, no mnie chodziło bardziej o te osoby co zalegają. bo często gdzieś umykają. żeby je zgłaszać czasami:)

2010-03-03
nie zgadzam się z ograniczeniami dla Debiutantów.
jeżeli ograniczenia wynikają z pojemności serwera, to zróbcie je dla wszystkich, niektórzy Użytkownicy mają po kilka stron prac - można by zrobić ograniczenie dla wszystkich do 40 albo 50 prac. albo 30. nie wiem, jak wam tam rachunek wychodzi. wtedy jeśli chce się dodać coś nowego, trzeba wywalić coś starego - stała selekcja w galerii to też rzecz pożyteczna, owszem, "jakość a nie ilość" ale bez takich podziałów. jedni mają prawo do 8 stron, a inni 10 prac? taki "zasłużony" mógłby spokojnie obdzielić ze 20 debiutantów swoim przydziałem ;) na co komu tak drastyczne różnicowanie?

proponuję też ograniczyć zdjęcia pracowni np do 5 zdjęć - po cholerę komu więcej? to przecież też zapycha serwer.
^Silmariena
2010-03-03
limit dotyczy jedynie poczekalni, użytkownicy galerii głównej go nie mają, więc jak już się jest w owej galerii nie ma ograniczeń, jak już wspominałam zależy nam na wysokim poziomie i świadomych użytkownikach.
Uważam, że ten pomysł nie jest krótkowzroczny i nie zniechęci osób, dla których ważne są pobudki którymi się kierujemy.

Nie chciałabym zdradzać wszystkich zmian VA przed ich opracowaniem, jak na razie mamy dużo planów, ale niestety jako, że również mamy swoja pracę zarobkowa, a niestety życie wygląda tak, ze zarabiać trzeba, to realizacja tych zmian wydłuża się w czasie. Mam nadzieję, że poszerzenie grona redakcji owe zmiany przyspieszy :)
rdza
2010-03-03
na razie wywaliłem połowę taka autoselekcja to świetna rzecz:) polecam

2010-03-03
nie zgadzam się z ograniczeniami dla Debiutantów.
jeżeli ograniczenia wynikają z pojemności serwera, to zróbcie je dla wszystkich, niektórzy Użytkownicy mają po kilka stron prac - można by zrobić ograniczenie dla wszystkich do 40 albo 50 prac. albo 30. nie wiem, jak wam tam rachunek wychodzi. wtedy jeśli chce się dodać coś nowego, trzeba wywalić coś starego - stała selekcja w galerii to też rzecz pożyteczna, owszem, "jakość a nie ilość" ale bez takich podziałów. jedni mają prawo do 8 stron, a inni 10 prac? taki "zasłużony" mógłby spokojnie obdzielić ze 20 debiutantów swoim przydziałem ;) na co komu tak drastyczne różnicowanie?

proponuję też ograniczyć zdjęcia pracowni np do 5 zdjęć - po cholerę komu więcej? to przecież też zapycha serwer.

2010-03-03
przepraszam za dubel :( nie wiem jak to się stało... możecie usunąć nadmiarowy post?

2010-03-03
[mi się też robią takie kloniki, nie wiem skąd i jak się tego pozbyć ;)]
^Silmariena
2010-03-03
dubel usunięty

w późniejszym okresie będzie wprowadzony również limit dla zdjęć w pracowni, ze względu na nasze szczupłe grono zmiany są wprowadzane po kolei

limit prac dla użytkowników z poczekalni już wytłumaczyłam, a dlaczego nie ma odgórnej granicy dla reszty użytkowników, bo nie chcemy ograniczać waszej twórczości, konta tutaj powinny działać jako portfolio, sami powinniście wiedzieć ile powinno być w galerii prac oraz które winny być pokazywane.
Przy czym od razu nadmienię, że moderacja galerii użytkowników tez będzie miała miejsce i prace naruszające regulamin, bądź bardzo słabe będą usuwane. Jednocześnie wyjaśnię, ze prace słabe, to zdarzające się niestety, zdjęcia pstrykane, szkice na kartkach w kratkę itp itd, dużo by wymieniać.
Takich rzeczy byście w galerii nie powiesili, ale często wrzucacie je na VA.
bohomaz13
2010-03-03
No dobrze, ale to wypada napisać wprost, że zmieniacie charakter portalu z otwartego, na bardziej profesjonalny.
Że jako redakcja będziecie narzucać normy estetyczne i kształtować styl portalu, a nie tak jak teraz domagać się samoograniczenia jednej grupy użytkowników przy nie do końca jasnych obietnicach, że każdy może awansować.
Mam wrażenie, że tak naprawdę chcecie oczyścić portal nie z kiepskich prac, ale z użytkowników, którzy nie spełniają wymogów administratorów i to powinniście napisać jasno.

2010-03-03
przesaaada

2010-03-03
renatadomagalska....a tak z ciekawości, startujesz może na moderatora?

2010-03-03
*Silmariena ..dziękuję za informacje..
przydadzą się do rozważania czy odejść..
tyle wartościowych osób już stąd odeszło to co tam debiutanci /właśnie na to liczycie, że odejdziemy/

2010-03-03
"limit prac dla użytkowników z poczekalni już wytłumaczyłam, a dlaczego nie ma odgórnej granicy dla reszty użytkowników, bo nie chcemy ograniczać waszej twórczości,"

ja się chętnie zgodzę na ograniczenie mojej, żeby limit debiutantów się zwiększył. chociaż do 20 prac. bo 10 to kpina. kto jest za?
rdza
2010-03-03
oczywiście ja jestem:) gdyż też to proponowałem:)

2010-03-03
~aniasmn nie obawiaj się – nie mam zapędów politycznych ;)
Nie rozumiem tego potwornie poważnego podejścia... To przecież TYLKO wirtualny portal, nie jakaś wyrocznia, nie ma się na co obrażać.
Ale ok...
Nie znam się na możliwościach technicznych ale mam pytanie do modacji. Czy nie można stworzyć takiego rozwiązania żeby np. z pozycji profilu debiutanta można wciągać zdjęcia prac z innych serwerów np. tak jak można tutaj na forum wkleić zdjęcie które obciąża cudzy serwer (np. Z prywatnych stron, lub miejsc gdzie można za darmo przechowywać foty). Zakładam że może to być skomplikowana zmiana do szablonu serwisu ale czy w ogóle jest taka opcja ?

2010-03-03
Pamiętam,że kiedy został wprowadzony podział na debiutantów i użytkowników była burza. A teraz,gdy redakcja chce powrócić do idei "jedności" niestety nie obejdzie się bez zmian w regulaminie.Dlatego zwiększenie limitów nie ma sensu, gdyż "galeria debiutantów" ma działać jako "pakiet najlepszych prac", a nie jako galeria B. Myślę że to uczciwe podejście do twórcy, a nie trzymanie go w "debiutach" gdy ma już 100pare prac, i kilkuletni staż w galerii,ale poziom prac nie pozwala na awans. Camile7 napisał,że większość osób przyzwyczaiła się do hierarchii;podziałów na lepszych i gorszych. Ale w środowisku twórczym jest to moim zdaniem upokarzające. Dodatkowo, zmiana nazwy "Debiutanci" powinna też w symboliczny sposób zakończyć ten etap funkcjonowania galerii*.

*Piszę w swoim imieniu proszę tekstu nie utożsamiać z linią programową redakcji:)

2010-03-03
Renato, masz na myśli publikowanie prac z serwerów np. imageshack?
opis jak dodawać zdjęcia z serwerów znajduje się w okienku z treścią postu.

2010-03-03
Magda właśnie o takie coś mi chodzi, ale żeby zlimitowani debiutanci mogli sobie dodawać u siebie na profilu. Tzn, że to możliwe tak ?

2010-03-03
niestety możliwe jest to tylko na forum:)

2010-03-03
a to wiedziałam, ale pytałam o to czy można by tak im na profilach zrobić ale ok to może być skomplikowana zmiana w szablonie czy czymś tam
nata0000
2010-03-03
aniasmn podobnie jak Ty rozważam odejście, nie chce robić selekcji swoich prac.... owszem jest trochę do usunięcia ale jak ja mam wybrać z ponad 300 prac swoje 10 według mnie najlepsze ;/ czuję, że faktycznie nie chce tu się debiutantów, którzy widocznie nie dorastają do pięt użytkownikom.
cóż mówi się życie..
Beataroo
2010-03-03
silmariena ładnie to wyjasniła, w sumie to zamysł jest ciekawy, po dłuzszym przemysleniu zrozumiały, ok niech bedzie 10 - dla debiutantów , ale zastosujcie te zasade dla wszystkich. A debiutanta od użytkownika i tak w oczywisty sposób różni jakosc , no i znaczek :)

2010-03-03
nata0000 ja chciałabym być dobrze zrozumiana../dziękuję za wsparcie :)/
nie chodzi mi głównie o kasowanie prac, sama skasowałam większość jakieś dwa miesiące temu, dzisiaj poleciały dwie następne /myślę, że mam w sobie dużo samokrytycyzmu/ choć rozumiem problem z 300 pracami....
Stawiam na rozwój..martwi mnie dlatego sytuacja po selekcji.. jak długo będą traktowane jako te wybrane, a nie jako aktualny poziom
ograniczone też będzie możliwość nauki /10 prac to mało /.
i najzwyczajniej uważam tak jak bohomaz13 /przytoczę Jego wypowiedź/

,,...No dobrze, ale to wypada napisać wprost, że zmieniacie charakter portalu z otwartego, na bardziej profesjonalny.
Że jako redakcja będziecie narzucać normy estetyczne i kształtować styl portalu, a nie tak jak teraz domagać się samoograniczenia jednej grupy użytkowników przy nie do końca jasnych obietnicach, że każdy może awansować.
Mam wrażenie, że tak naprawdę chcecie oczyścić portal nie z kiepskich prac, ale z użytkowników, którzy nie spełniają wymogów administratorów i to powinniście napisać jasno..."

^rusnok
2010-03-03
Tak widzę, że za kasowanie swoich rzeczy wzięli się niekoniecznie ci, którzy powinni. Z drugiej strony, jak zauważył "rdza", trzymanie galerii kilkuset obrazków mija się z celem, bo nikt nie ma cierpliwości, żeby taką ilość przeglądać. Wniosek: Albo ograniczyć liczbę prac dla wszystkich, albo prosić pracoholików o samoograniczenie. (Do niektórych, jak widać, apelować nie trzeba.)

10, to jest tyle, co nic - co nie oznacza, że 20, to podwójne nic. 10 obrazków mogłoby wystarczyć w przypadku jednorazowej oceny - jest dobry, dać mu kropkę, albo kiepski - nie dać, a potem się o gościu zapomni, i zginie gdzieś w czeluściach. Choć się go kiedyś odgrzebie, to już nie wiadomo, co on przed rokiem pokazał, czy idzie do przodu, czy nie.
20 - według mnie, to absolutne minimum, a lepiej 30. To jest ilość taka, co się mieści w przeciętnej sali wystawowej i może dać jakieś pojęcie o możliwościach delikwenta. Umożliwia tworzenie lepszego przeglądu jego postępów w czasie.

Dla odciążenia serwera tutejszego można - wedle propozycji Renaty - zmajstrować możliwość wklejania w galerii obrazków z innych serwerów, tak jak jest na forum. Skoro na forum można było to zrobić, to chyba w galerii też. Jeżeli miałoby to opóźnić zmiany, to nic nie szkodzi, w czekaniu mamy wprawę, poczekamy jeszcze...
^Silmariena
2010-03-03
moze uda mi sie odpowiedzieć na kilka uwag

"No dobrze, ale to wypada napisać wprost, że zmieniacie charakter portalu z otwartego, na bardziej profesjonalny."
to, że zależy nam na jakości to już było mówione z milion razy (najczęściej na forum)

"Że jako redakcja będziecie narzucać normy estetyczne i kształtować styl portalu"
nic z tych rzeczy, to użytkownik decyduje jakie prace ma w galerii, czy uważacie, że teraz VA jest jednotorowy?

"chcecie oczyścić portal nie z kiepskich prac, ale z użytkowników, którzy nie spełniają wymogów administratorów i to powinniście napisać jasno..."
wymogi serwisu to wymogi osób go tworzących, nie tylko redakcji, ale całej społeczności

"tyle wartościowych osób już stąd odeszło"
na każdym portalu jest tak, że ludzie przychodzą i odchodzą, ludzie odkrywają inny portal i tam idą, osoby, którym podoba się VA, zostają, nie można niestety przypodobać się wszystkim, gdyż mamy różne gusta

"publikowanie prac z serwerów np. imageshack"
to techniczne pytanie do manka, przy czym uważam, że to mija się z celem, nie chodzi tylko o miejsce na serwerze, ale o to by użytkownicy dbali o poziom swojej galerii,
^rusnok
2010-03-03
Tak widzę, że za kasowanie swoich rzeczy wzięli się niekoniecznie ci, którzy powinni. Z drugiej strony, jak zauważył "rdza", trzymanie galerii kilkuset obrazków mija się z celem, bo nikt nie ma cierpliwości, żeby taką ilość przeglądać. Wniosek: Albo ograniczyć liczbę prac dla wszystkich, albo prosić pracoholików o samoograniczenie. (Do niektórych, jak widać, apelować nie trzeba.)

10, to jest tyle, co nic - co nie oznacza, że 20, to podwójne nic. 10 obrazków mogłoby wystarczyć w przypadku jednorazowej oceny - jest dobry, dać mu kropkę, albo kiepski - nie dać, a potem się o gościu zapomni, i zginie gdzieś w czeluściach. Choć się go kiedyś odgrzebie, to już nie wiadomo, co on przed rokiem pokazał, czy idzie do przodu, czy nie.
20 - według mnie, to absolutne minimum, a lepiej 30. To jest ilość taka, co się mieści w przeciętnej sali wystawowej i może dać jakieś pojęcie o możliwościach delikwenta. Umożliwia tworzenie lepszego przeglądu jego postępów w czasie.

Dla odciążenia serwera tutejszego można - wedle propozycji Renaty - zmajstrować możliwość wklejania w galerii obrazków z innych serwerów, tak jak jest na forum. Skoro na forum można było to zrobić, to chyba w galerii też. Jeżeli miałoby to opóźnić zmiany, to nic nie szkodzi, w czekaniu mamy wprawę, poczekamy jeszcze...
^Silmariena
2010-03-03
Względem zaciągania prac z obcych serwerów to już pisałam, ze to się mija z celem, bo galerie dalej będą zaśmiecone.
To czy jest 10, 20, 30 to bardzo indywidualna sprawa, dla kogoś 30 może być stanowczo za mało (jak ma w galerii kilkaset prac) a dla kogoś kto np stara się utrzymać swoją galerie w przyzwoitym poziomie 10 jest wystarczająco.
Jak już wcześniej pisałam, poczekalnia to nie miejsce na portfolio. Tutaj nie ma się zbierać prac, lecz trzymać swoje "the best of", ze się tak wyrażę.

nata0000
2010-03-03
dla mnie to brzmi jak podzial na lepszych i gorszych . widocznie zle to miejsce odbieralam. to bylo pierwsze miejsce gdzie sie zakotwiczylam ze tak to ujme. mam ogromny senstyment to tego miejsca tutaj moglam obserwowac jak sie zmienia moj punkt widzenia odnosnie moich prac. moze faktycznie mam ich za duzo ale kazda wyraza nowa droge :)
i teraz sie dowiaduje ze mam wymazac to z tego portalu.
zreszta i tak zrobicie to co macie planach, rozumiem wszelakie sprawy finansowe ale..
czas sie bedzie pozegnac:)
a nie powiem milo tu jest.
teraz zostanie sama loża Vipów.
P.s macie pozdrowienia od ludzi ktorzy odeszli ( przekazuje pozdrowienia)
lala
2010-03-03
Dawno temu zrobilam selekcje swoich prac,wczoraj ponownie i zapraszam do segregacji wszystkie galerie na tym portalu by faktycznie zostawily tylko ciekawe,bardzo ciekawe prace.Wiem ciężko to uczynić,samemu zrezygnować z pokazania własnej twórczości(prac) ale wybrać,te najcenniejsze dla rozwoju i estetyki tego portalu.Wiem trudna to sztuka bo dla nas wszystkie sa cenne,ale trzeba ruszajcie do zmian w galeriach,a prac powinno być moim zdaniem co najmniej 20-30 szt.w wymianie tych najlepszych waszym zdaniem,tych najcudowniejszych i naj.piękniejszych.Pomozemy sobie wszyscy........a portal zyska::)
nata0000
2010-03-03
nie sadze ze to lepsze zmiany
gifter
2010-03-03
http://www.youtube.com/watch?v=PrafvP1QwQ0
^rusnok
2010-03-03
Dbałość o niezaśmiecanie galerii kolegów, którzy nie mają dostatecznego dystansu do siebie, to jest rola redakcji.
Skoro redakcji nie ma, to jest śmietnik.
Redakcja ma być, bo Maniek ogłosił nabór. Jeżeli powstanie redakcja, to jest szansa, że śmietniki zostaną uporządkowane.
Ciekaw jestem kto się zgłosi do porządkowania śmietnika.
camile7
2010-03-03
Większość ludzi czy jest tu debiutantem czy jest kimś więcej zgadza się na uszczuplenie swoich galerii. Patrząc obiektywnie na pewno to poprawi markę stronie :).
Dawno chciałem pokasować starsze prace, ale nie interesowałem się miejscem na serwerze. Skoro i tak mają być redukcje to skasowałem dziś 10 prac.

Nie mam aż tak wielu prac co inni. Zostawiłem póki co 30 (pomijając ich wartość art.)jednak nawet mi żal byłoby pokazać zaledwie 10...To trochę niewiele i na pewno ogranicza nas rozwój (choćby powołuje się na słowa użytkownika rusnok).A co dopiero redukcja u osób posiadających 100-300 prac???

CAŁY CZAS JEST MOWA O ZAŚMIECANIU SERWERA..SPÓJRZCIE NA PROFILE DEBIUTANTÓW- ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ Z NAS NIE POSIADA TU NAWET 50 PRAC. JEST SPORO TAKICH GDZIE NIE MA 20 CZY 10.

A WCALE NIE JEST NAS WIĘCEJ NIŻ UŻYTKOWNIKÓW Z KROPECZKAMI. KASOWANIE I OGRANICZANIE NAS TAK BARDZO (10prac) NIE WPŁYNIE ZBAWCZO NA SERWER.
Kasowanie u pełnoprawnych użytkowników nadal zostaje w kwestii dobrej woli.

Proszę o jakieś sensowne rozpatrzenie bo argumenty mi się kończą ;)
Kamil ;)
Dariusz Nowicki
2010-03-03
Jestem debiutantem :) ... tia miałem dwa razy kropkę czyli byłem - full - niestety bez podania argumentów kliknięciem myszki sprowadzono mnie do parteru - mam ponad trzysta prac - mam dystans do tego co robię , mam foty na innych forach , niektóre opłacam , zabawna jest ta sytuacja dla mnie . Ewidentny brak zarządzającego i administratora . Nie potrafię dawać rad . Wszedłem w to bo istniało i teraz mam się wykastrować . W imię czego ??? Jest to mój taki pierwszy i ostatni wpis . Pozdrawiam wszystkich .
nata0000
2010-03-04
mimo wszystko fajnie i milo bylo mi pokazac to czym sie zajmuje od ponad roku :)
variart uwazam za ciekawe miejsce poznalam tu wiele wartosciowych osob :)
dobrze ze poza tym portalem istnieje mozliwosc utrzymywania kontaktów.
gdzie to rownouprawnienie..

2010-03-04
"niestety bez podania argumentów kliknięciem myszki sprowadzono mnie do parteru"
oj Darek, chcesz to Ci przypomne argumenty na PW:)

camile7- Miałam okazję swego czasu zrobić maraton przez wszystkie konta, i jest wiecej debiutantów .Część użytkowników to puste lub nieaktywne konta sprzed 4-5 lat.
ale nie w tym rzecz.Va ma być profesjonalną galerią, bez podziałów na lepszych i gorszych. Tak jest uczciwiej.

2010-03-04
"chcecie oczyścić portal nie z kiepskich prac, ale z użytkowników, którzy nie spełniają wymogów administratorów i to powinniście napisać jasno..."
wymogi serwisu to wymogi osób go tworzących, nie tylko redakcji, ale całej społeczności

*silmariena,,...wymogi serwisu to wymogi osób go tworzących, nie tylko redakcji, ale całej społeczności.."

naprawdę całej?
^Silmariena
2010-03-04
uważam, że tak, ale nie w takim sensie jak ty to interpretujesz
tu nie chodzi o to by dogodzić wszystkim względem zasad, ale o to, że cała nasza społeczność kształtuje poziom i kierunek galerii, to od naszych prac zależy czy będzie ona atrakcyjnym miejscem dla nowych użytkowników, czy może kolejna społecznościową galerią bez wyrazu
camile7
2010-03-04
Witam,
Pani Magdo nie mam nic przeciwko kasowaniu kont nieaktywnych ;) Jednak konta nieaktywne u debiutantów nie powinny mieć wpływ na wszystkich debiutantów...
Jestem na Va minimum raz dziennie i jakiś czas przesiaduje tu. Tak jak spora część innych użytkowników. Czemu ma nas spotkać kasacja ;))?
Nie odpowiedziano mi na "pytanie"..

CAŁY CZAS JEST MOWA O ZAŚMIECANIU SERWERA..SPÓJRZCIE NA PROFILE DEBIUTANTÓW- ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ Z NAS NIE POSIADA TU NAWET 50 PRAC. JEST SPORO TAKICH GDZIE NIE MA 20 CZY 10.
Po co więc redukować tak dużą część... (10 prac to niewiele by pokazać swoje możliwości...
Spójrzcie choćby na fotografię. Nawet malarz czy rysownik wykona 10 dobrych prac przez krótki odcinek czasu )

Co do ilości debiutantów w stosunku do użytkowników zwracam honor;)

2010-03-04
" Czemu ma nas spotkać kasacja ;))?
Nie odpowiedziano mi na "pytanie"..

pytasz w kółko o to samo, wyżej masz odpowiedzi na pytanie
^Silmariena
2010-03-04
mam wrażenie, ze czytacie ale mijamy się w rozumowaniu pewnych kwestii...
powodem kasacji martwych kont jest oczywiście sprawa serwerów, jednakże limit prac w poczekalni to nie sprawa jedynie serwerów, ale jak już pisałam... chodzi o dbanie o poziom galerii, o umiejętność dokonywania selekcji swoich własnych prac

eh proszę, czytajcie cały wątek

2010-03-04
przeczytałam wszystko co było w tym topiku..
rozumiem zmiany..
przykro mi jest jednak, że nie chcecie przemyśleć tego co napisałam wcześniej...

już nas /debiutantów/ daliście na straty...
widać przemyśleń nie będzie..

^Silmariena
2010-03-04
jakie straty o czym ty mówisz, to jest jedynie internetowa galeria, w każdym miejscu na świecie muszą istnieć jakieś zasady, gdyż w innym przypadku nastałby chaos, jednocześnie owe zasady muszą się zmieniać by nie nastąpiła stagnacja.
ja uważam, że takowa tutaj nas zastała, na forach są same kłótnie i prywatne pyskówki, każdy by coś chciał i często są to sprzeczne rzeczy, nie można mieć wszystkiego i tak samo VA nie może być dla wszystkich, jesteśmy ludźmi i posiadamy różne gusta po prostu.
Redakcja VA ma obraz tego jak to VA winno wyglądać dlatego tez te zmiany wprowadza. Nie są one nagłe, głównie ze względu an to iż zależy nam na użytkownikach oraz dlatego, ze nasze możliwości są ograniczone.
Nie ma żadnego wprowadzania zmian po cichu.
Każdy otrzymał wiadomość, mógł przeczytać o zmianach. Tych będzie jeszcze więcej, o nich też was poinformujemy.

2010-03-04
Ok *silmariena ...co dla jednego jest stratą dla drugiego jest zyskiem..tak to już jest, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...
bohomaz13
2010-03-04
Z ładnym hasełkiem o podnoszeniu poziomu portalu, przy akompaniamencie wyginającej się w tle, nudzącej się pani Domagalskiej, wywalacie za drzwi sporą grupę użytkowników.

Nieładnie.

2010-03-04
"przy akompaniamencie wyginającej się w tle, nudzącej się pani Domagalskiej"

bohomaz o co chodzi ? Jaśniej chłopie ?
Uprawiacie jakiś szantaż emocjonalny na złą i bezduszną redakcję co się nie chce nagiąć, jakby te 10 sztuk prac było TRAGEDIĄ. I nie można wyrazić tu swojej dezaprobaty na takie zachowanie BO ?
bohomaz13
2010-03-04
A czegóż to nie rozumiesz Renato? Nonszalancja w sprawie restrykcji, które akurat ciebie nie dotyczą wydaje mi się to mało elegancka i tyle.

2010-03-04
Skoro dajesz i sobie prawo popierania "pokrzywdzonych" (a Ciebie też "restrykcje" nie dotyczą), daj prawo i innym wypowiedzieć się co o tym myślą nawet jeśli nie zgadza się to z Twoim wyobrażeniem "elegancji"....
MajaK
2010-03-04
...jako SENIOR - debiutant miałam 370 prac...:):)....nazbierało się......zostawiłam 14....więcej już nie mam serca usunąć......zlitujcie się nad tymi co muszą dużo usunąć i dajcie opcję likwidowania wielu prac naraz....ręką mnie rozbolała od klikania......czekam z niecierpliwością co będzie dalej....bo jakoś nie umiem sobie wyobrazić dalszych losów nas starych poczekalnikowiczów....:)..pozdrawiam.Majka.
Marchewa
2010-03-04
...tak czytam i czytam i powoli zaczyna to wszystko przybierac formę komedii...
...wolnośc wyboru i to że każdy po części ma jakieś racje... bądz co bądz jak świat światem zawsze był problem z wybraniem złotego środka :(
nitro
2010-03-04
Oj zróbcież limit 30 dla debiutantów i 50 dla użytkowników, żeby było sprawiedliwo i równakowo przecież je można wymieniac, kasowac i cały czas dodawac nowe, no i bardzo prosze z MajaK i nat zrobic użytkownika, sorki, że tu, ale jakoś takiego wątku znaleźc nie mogę.

2010-03-04
dokładnie, z MajaK żaden debiutant, ale skoro sama mówi że miała tam 300 swego czasu... to nie dziwne, że te najlepsze utonęły. Naprawdę w małej ilości lepiej widać jakość.
camile7
2010-03-04
TYLE TU OPINII I NOWYCH ROZWIĄZAŃ CZY KOMPROMISÓW...

SZKODA, ŻE TYLKO PATRZĄC PRZEZ ZAMKNIĘTE OCZY WIĘKSZOŚCI SIĘ NIE WIDZI ;)
(niech to zostanie wyrażeniem retorycznym)

Jeśli jeszcze mogę coś wtrącić bo nie wiem czy wypada hehe :) Jest już jakiś konkretny termin skasowania prac ? (póki co było ok.miesiąca)
^rusnok
2010-03-04
Śmieszna ta cała kłótnia jest dość.
I tak "przyjdzie walec i wyrówna" (czyt. nowa redakcja).

Maja, gdybym był trzystukrotnym debiutantem, to bym się specjalnie nie kwapił do kasowania swego dorobku. - Skoro dyrekcja zapowiada, że sama będzie przesiewać twórczość niezdecydowanych, to bym jej tę zabawę zostawił...
rdza
2010-03-04
kierowca walca, zaprasza do walca...........:)

2010-03-04
let's dance
LittleMine
2010-03-04
Rozumiem ekonomiczną potrzebę, ale może są inne sposoby, żeby nikt nie czul się pokrzywdzony ? Domyślam się, że serwer sięgnął prawie max swoich możliwości... To nie stało się z dnia na dzień. Może jest jeszcze czas na jakąś zbiorową zrzutkę ? Jest nas tyle/ tylu, że być może udałoby się wspólnymi silami zebrać fundusze na pojemniejszą maszynę ?
^Silmariena
2010-03-04
odpowiadając raz jeszcze, to nie tylko kwestia serwera

względem limitu dla użytkowników, na razie nie przewidujemy, wolałabym go nie wprowadzać,
nata0000
2010-03-05
nie no racja lepiej kosztem debiutantów a co tam...
ehh zyc nie umierac
bohomaz13
2010-03-05
.....Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły

(Ignacy Krasicki)
ªdominikad
2010-03-05
Tak, 10 prac dla debiutantow to jest troche za mało...:/ 20 moze?
I za Nitro powtórzę- prosimy o kropkę dla MajiK, ....Majeczko przejrzałam wlasnie Twoja galerie, zadna z prac juz nie powinna być usunięta... Przykre,ze musialas tyle usuwać, ale spojrz na to tak- zrobilo się w Twojej galerii o wiele bardziej profesjonalnie i spójnie! przepraszam, ze ja tak personalnie do Ciebie....ale moze inni debiutanci by tak samo spojrzeli na swoje galerie...

2010-03-05
A to ja jeszcze poproszę o kropkę dla tej pani:
~wiesz http://www.variart.org/index.php?d=galeria&id=1866
i tego pana:
~jacky http://www.variart.org/index.php?d=galeria&id=1900
Oboje mają ciekawe,spójne,bardzo dobre warsztatowo prace.I absolutnie wyróżniają się na tle wielu debiutantów.I niczego im nie brakuje do użytkowników.Przepraszam,że nie w tym wątku co trzeba,ale nie znalazłam tego o debiutantach/awansach.
mireart
2010-03-05
... powtórzę apel, skoro został już wywołany powyżej - proszę o kropkę dla - MajiK...!

2010-03-05
o..widzę,że o jakieś 3 minuty wyprzedziłam decyzję redakcji o "kropnięciu" użykownika jacky..:) Fajnie,fajnie cieszę się..:)
p.s.i jacky ma w gelerii tylko 1o prac..;)
rdza
2010-03-05
Dołączam się do wniosku o kropkę dla Maji, wykonała tytaniczną pracę , i kilka siedmiomilowych kroków:),umknęła jakoś redakcji mając trzysta prac prace wyróżnione i dania główne, z jak wielką łatwością może zostać niezauważony lokator poczekalni z dorobkiem 10 prac........ chyba że administracja sprawi sobie dobrą lupę...
gratuluje Jacky kropka ładnie przy Tobie wygląda:)
MajaK
2010-03-05
....dziękuję Wam za wsparcie....ale jak widać ....:)...nie zasłużyłam się Redakcji.......bo to chyba tu chodzi......lubię/nie lubię ze strony redakcji.....mnie nie lubią...więc przestańcie kruszyć kopie po próżnicy...:):)...pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za poparcie.....

2010-03-05
Muszę głośno zaprotestować- redakcja zawsze była bezstronna w udzielaniu awansów.Kwestie sympatii i antypati nie były i niesą wogóle poruszane przy rozstrzyganiu kandydatury!!!
MajaK
2010-03-05
....głupio to zabrzmiało...miałam na myśli oczywiście nie lubienie mnie jako osoby tylko tego co robię....moich obrazków redakcja nie lubi/nie podobają się chyba tak chciałam powiedzieć...:):)....

2010-03-05
majaK, po drodze 300 prac warsztat podszkoliłaś i nie zagubiłaś wrażliwości na rzecz efekciarstwa, dla mnie to ty jesteś artysta i już.

2010-03-05
Szczerze powiem, że krępująca jest sytuacja rozpatrywania czyjejś twórczości na forum, ale powiem tak- na VA jest tak mało fotografów a ogromna rzesza fotografików/fotomanipulatorów/grafików. Więc redakcja w sposób ostrożny rozdaje awanse.Zwłaszcza że należy wyważyć obecnośc technik tradycyjnych (czysta fotografia,grafika warsztatowa, rysunek, malarstwo) względem fotomanipulatorów aby nie zrobić z Va drugiego digartu.

2010-03-05
niech redakcja zajrzy do Tuff Gong , świetne martwe
elizaemis3
2010-03-05
Również popieram przyznanie kropki MajiK, naprawdę na to zasługuje.
A wracając do głównego wątku. Do VA trafiają ludzie z różnych powodów. Dla jednych priorytetem jest możliwość prezentowania własnej twórczości przy jednoczesnej ignorancji reszty społeczności VA. Dla innych, do których i ja się zaliczam najważniejszym motywem przynależności do VA jest możliwość obcowania z innymi twórcami. Trochę jak w kawiarence artystycznej, do której przychodzi się pogadać w miłym towarzystwie o sztuce. Możliwość wymiany zdań, wysłuchania opinii lepszych od siebie w kameralnym jak na wirtualny świat gronie to główny atut VA. Ostatnie posunięcia Redakcji dążą do przekształcenia tej miłej kawiarenki w elitarny klub. A wprowadzenie limitu 10 prac to taka czarna polewka dla debiutantów, na których nie podziałał wcześniejszy ostracyzm. Rozumiem i popieram dążność do podniesienia poziomu galerii, ale sposób, w jaki to robicie jest delikatnie mówiąc przykry, myślę, że pozbędziecie się wielu naprawdę wartościowych ludzi. Ja na nieszczęście zostaję, bowiem jako projektant wnętrz jestem przyzwyczajona do szorstkiego traktowania i tego, że moja praca czasami w całości idzie w kibel. Apeluję do innych debiutantów zostańmy. Nie ma co się obrażać, trzeba nad sobą pracować. Do Redakcji zaś zwracam się z prośbą o podwojenie limitu prac dla debiutantów w dziesięciu trudno przedstawić swoją twórczość zwłaszcza, gdy jest ona wielotorowa lub gdy jest to fotografia.
MajaK
2010-03-05
.....zastanawiam się Madziu dlaczego tak nisko cenisz "fotomanipulacje "...jak to nazwałaś...??.....czy trudniej jest zrobić zdjęcie i je pokazać....czy może jednak zrobić zdjęć czasem kilka i z nich zrobić obrazek....przetworzyć je graficznie by pokazać jakąś tam swoją wizję??.....i czy ma on potem mniejszą wartość artystyczną niż tamto "czyste" zdjęcie??....
^Silmariena
2010-03-05
ja rozumiem, że wiele osób sympatyzuje niektórym użytkownikom, ale to czy kogoś lubimy czy nie, jest złym doradcą przy ocenie czyjegoś dorobku.
proszę nie szarżować i nie przepychać bo jedynie sugeruje to, ze nie ważne jest dla was jakie masz prace, ale czy jesteś miły.
Ja nie neguje tego, że ktoś jest sympatyczny, jedynie mówię, ze to nie świadczy o jakości prac.

Jestem wdzięczna za podsyłanie kandydatur na awans, bo bardzo łatwo przeoczyć kogoś wyjątkowego w poczekalni, ale wymuszanie decyzji, to już inna rzecz.
MajaK
2010-03-05
....i to by było na tyle....:)....

2010-03-05
w sprawie debiutów, proszę redakcję o zajrzenie i tu http://www.variart.pl/index.php?d=galeria&id=2932
jasne, jest jedna praca na pudle od telewizora :) ale za to bardzo dobrze namalowana, reszty nie trzeba reklamować bo i styl widać i pomysł.
mirra
2010-03-05
"Moi drodzy, po co kłótnie,
po co Wasze swary głupie,
wnet i tak zginiemy w zupie!"
;):)

2010-03-05
tak,ja Stopę też proponuję pod luppę redakcji.miałam jeszcze wspomnieć o Sorobik,ale już cudnie wykropokowana została.
Tuff Gong
2010-03-05
To miłej zabawy.
Zwracam się do administracji o zamknięcie mojego profilu tudzież konta tutaj(jak zwał tak zwał).

Pozdrawiam
^Silmariena
2010-03-05
zaglądam, ale u Pana TG nie ma prac...
camile7
2010-03-05
Przestańcie już o tych awansach ludzie... :)
Inny był temat rozmowy :)
Pozdrawiam i miłego dnia ;)
Kamil
masza
2010-03-05
A ja chcialabym zapytac, co konkretnie znaczy to zdanie "galeria prac Debiutantów nabiera charakteru „poczekalni” ?
Jakie to bedzie mialo praktyczne znaczenie dla debiutantow?
Sama siedzialam w debiutantach prawie trzy lata i powiem, ze generalnie to bylo dosyc zniechecajace.
rdza
2010-03-05
masza to pewnie Ci już broda i wąsy urosły:):):)
lala
2010-03-05
również apeluję .............o czerwona kropę dla Mirearta.należy sie jak nikomu innemu i żółta dla Mirra-Mirabelki...........jestem w szoku,ze ich jeszcze brak....BRAK

2010-03-05
a czy ja mogłabym dostać kremową? szczególnie lubię ten właśnie kolor...

2010-03-05
a czy ja mogłabym dostać kremową? szczególnie lubię ten właśnie kolor...
elleyn
2010-03-05
"urazona duma" debiutantow... mają racje... chcecie, aby portal nie był zasmiecany...? to zróbcie to kosztem wszystkich, a nie debiutantow, zgodnie z tezą wyrównania poziomu portalu i nierownosci pomiędzy uzytkownikami.
poza tym, wytykanie tej 'dumy' debiutantow jest smieszne (moze nie wszytskim). akurat w tym przypadku "pełnoprawni użytkownicy" są tą własnie duma potwornie napompowani(!) i ciekawe jak by się taki poczul gdyby to jego prace byly zredukowane. byłaby zapewne burza, bo jak ktos smiał.
zreszta nawet zdanie moderatorów na temat sztuki jest idiotyczne bez obrazy, bo są tu zapewne amatorzy(niekiedy lepsi od profesjonalistów)ale czy taka osoba nie winna wiedziec iż sztuka to lekkko pojęcie względne...? niektórym podoba się praca Pana X a komuś innemu Pani Y. Czyz jesli któroś z w/w nie trafi akurat w gusta moderatorów, a jego prace zostaną usuniete - skłonni mu uzytkownicy nie będą zaskoczeni negatywnie? tak juz jest, jednym podoba sie to, a inni nie chca nawet patrzec, bo wola cos innego.
zamiast głupiego pomysłu limitu prac nie lepiej byloby usuwanie ich po jakims czasie? np jak jest na pocztach elektronicznych często, np. praca bylaby usuwana po pol roku. wtedy mozna byloby zauwazyc rozwoj danego uzytkownika.
wracając do wyrownywania poziomu... Czasem samemu nie mozna zauwazyc od razu swoich bledow, czasem trzeba korekty w pracy, a jesli wiecznie pisze sie jakies .... komentarze typu "fajnie" "ciekawe" czy jakies literki znaki... po co to...?!
nie lepiej znalezc inne logiczne wyjscie bez uszczerbku dla kogokolwiek?
lala
2010-03-06
Do Renatki.uważam,że przeginasz,już i tak wystarczająco naginasz i naśmiewasz się z osób w "poczekalni" jak to określono.Nie mam zamiaru wchodzić z Tobą w jakieś bezsensowne konwersacje lub zaczepki.po prostu nie podobasz mi się sama Ty. i sposób spostrzegania innych ,jako osoba i Twoje poczynania względem osób mających inną chierarchię( tak to ujmę niż TY RENATO.),choć zalegają tam osoby które bardziej się zasłużyły ,niżTy w tej galerii.Możewsz nie zgodzić się z moją opinią,ale więcej osób poda mi rękę niż Tobie np..i tu jestem pewna swego..Bez urazy..............Odpowiadać dalej na Twoje zaczepki nie będe.::))
^waldemar
2010-03-06
Co do ilości prac! Ja sam co jakiś czas czyszczę swoją galerię. Staram się trzymać limitu przez ze mnie ustalonego - 15 prac. I mam spokój- nikt mi nie marudzi , że zaśmiecam portal. Może to jest wyjście z sytuacji. Niechaj Każdy z Nas Sam kontroluje swoją galerię!

2010-03-06
"Do Renatki (...) naśmiewasz się z osób (..)po prostu nie podobasz mi się sama Ty. (...) względem osób mających inną chierarchię(...),choć zalegają tam osoby które bardziej się zasłużyły ,niżTy w tej galerii (...) więcej osób poda mi rękę niż Tobie np..i tu jestem pewna swego.(...)"

ECIE PECIE YEAHH. Poczytaj siebie Lalo i zastanów się trochę...

a to jest najlepsze ;D

"więcej osób poda mi rękę niż Tobie np..i tu jestem pewna swego"

2010-03-06
w ramach "walki" o lepsze warunki życia dla Debiutantów też dziś wyczyszczę swoją galerię.

elleyn, generalnie się z tobą zgadzam, ale ktoś musi dbać o poziom portalu - właśnie moderacja. jest tak na każdym portalu artystycznym. po prostu całkowity chaos jest niewskazany i zło, jakim jest usunięcie dobrej nieraz pracy jest niewspółmierne do zła, jakim jest zalewanie portali rzeczami naprawdę kiepskimi [powiedzmy rysunek z marginesu zeszytu, widać krawędz zeszytu i stół, przedstawia narysowany długopisem kwiatuszek, a sama "reprodukcja" jest niewyraźna, rozmyta..... albo fotka własnej twarzy cyknięta komórką w lustrze.].

i jak jeszcze raz przeczytam o napompowanej dumie "kropkowców", zacznę się zniechęcać do całej sprawy. pyszczy w waszej obronie zestaw żółtych i czerwonych kropek, a Ty np ich obrażasz. gdzie tu sens i logika?
~tetsuo
2010-03-06
10. pewnie, ze starczy.
elleyn
2010-03-06
yss, moze przesadzilam, i nie wyszlo tak jakbym chciala,(poniosła mnie bulwersacja) mialam bardziej na mysli nie zło moderacji, ale z tego dobrego zmairu nic nie wyjdzie. po prostu jestem za szkolnym systemem takich portali, selekcja owszem, ale jakos logicznie. tutaj tego nie ma, bo jakos zbytnio nie zauwazyłam zeby wielu uzytkownikow dawało rady typu - tu jest zle, tu mozna porpawic, usuwanie czyichs prac bez jakiegokolwiek zdania usuwajacych, to razi zwyklych uzytkownikow. osobiscie nie mam nic do zamiaru (poza liczba tych prac), ale efekt nie bedzie zmaierzony.

2010-03-06
elleyn, a może lepiej napisz sobie na profilu albo pod pracą- "prosze konstruktywną krytykę". Każdy tu się boi powiedzieć coś negatywnego, bo zaraz go Twoarzystwo zgani. Ale tak wogole to nie ma być szkółka.
Wszyscy tu mówią o przyjaźniach i wzajemnym szanowaniu się, ale jak tak dalej pójdzie nie będzie na czy oka zawiesic. Jeśli o tym czy ktoś dostanie kropke żółtą , czerwoną czy jakatam będą decydowały sympatie. Ja jestem pewna że redakcja dokonuje słusznych wyborów , dając awans/ nie dając awansu. Jesli ktoś się czuje urażony to mozna poszukać innych miejsc. Ja zalegałam w poczekalni na Ef poł roku, i podziekowałam .proste.
Zamiast odwoływać się do grupowych apeli weźcie się do roboty zaden wianuszek klakierów za was nie zrobi postępów tylko od was zależy jaką będziecie mieli galerie. I nie słuchajcie ochów i achów,tylko głód postepów i samokrytyka was popchnie do przodu.

2010-03-06
otóż to!
rdza
2010-03-06
Zanim tu poleje się krew uprzytomnijmy sobie jedną rzecz
Całe to ocenianie i awanse na takich portalach są kwestią trochę umowną,
Tutaj na przykład ostatni skład redakcji Siliemariena , Madzikowo, i trochę Magda Guzik
Czy to jest jakieś gremium profesorskie na uczelni artystycznej?
otóż nie jest, są to osoby które coś umieją, albo kształciły się lub kształcą w dziedzinie plastycznej, i podjęły się moderacji na tym portalu, to są zwyczajni ludzie
którzy wszystkich rozumów nie pozjadali, poza tym mają swoje widzenie, swoje emocje
i swój gust, i tego nie da się czasem przeskoczyć, portal musi jakoś działać mieć jakieś zasady i czymś przez kogoś być kierowany, jeżeli redakcja uzna że ktoś jest kiepski,
to znaczy w zasadzie tylko tyle że redakcja tak uznała i właściwie nic więcej nie znaczy świat się jeszcze nie wali
na jednych portalach te same prace są nagradzane a na innych po prostu wymoderowane
bo ludzie po prostu są różni, jeżeli Magda tkwiła pół roku w poczekalni na Ef-ie to nie znaczy że jest kiepska, tylko że komuś tam decyzyjnemu nie specjalnie się podobała i tyle
( przepraszam Madziu że o Tobie piszę ale to jest akurat dobry przykład)
Na razie redakcja nie istnieje, dopiero się zawiąże, więc sprawa jest jakby otwarta i jest to czas na pewne przemyślenia a nie na bicie piany i na kłutnie, jak powstanie redakcja
to wtedy będzie można bardziej rzeczowo rozmawiać, tak mi się zdaje.
Zanim człek coś napiszę może się kilka razy przed tem zastanowić, tu jest przewaga pisania nad mówieniem:)
pozdrawiam wszystkich

2010-03-06
no problem:)
..lepiej poczekajmy na te zapowiadane zmiany. może nowościzrekompensują zgrzyty i waśnie nasze.

2010-03-06
no ciekawa jestem bardzo tego nowego va, spokój póki co by się przydał

2010-03-06
jeszcze więcej spokoju?

2010-03-06
elleyn: ja akurat piszę sporo tzw konstruktywnej krytyki. a raczej pisałam, bo zmęczyło mnie wysłuchiwanie potem, że robię z siebie nie wiadomo kogo i nie wiadomo co, że sama niewiele umiem a ośmielam się wytykać błędy, że "co wolno wojewodzie to nie tobie...... " bo nie jestem żadnym autorytetem - itp. to dałam sobie spokój. piszę długie i wnikliwe komentarze, jeśli pod pracą albo pod galerią jest prośba o rady czy korekty.

podejrzewam, że większość kropkowiczów z tego samego powodu nie pisze konstruktywnej krytyki ;) czy w ogóle jakiejkolwiek.

poza tym to wątek o limicie dla debiutantów, a nie o komentarzach. zaraz będą jakieś eksplozje jak na ten temat wejdziemy :) bo jest niewyczerpanym żródłem skarg.
^rusnok
2010-03-06
Yss poza tym, że dużo, to jeszcze mądrze pisała. Ja też pisałam, (starałem się w miarę nienajgłupiej) teraz jeszcze czasem też. Obrażały się rózne gwiazdy samozwańcze, co uważajo, że już wszystko umio. (W terminologii astrofizycznej można by takie gwiazdy nazwać szarymi karłami.) Niespecjalnie się tym obrażaniem przejmowałem, ale mi się coraz bardziej nie chce.
Dariusz Nowicki
2010-03-06
szarymi karłami- pięknie powiedziane -szarymi karłami!!!

2010-03-06
rusnok, pół biedy jak się obrażał autor takiej pracy, ale zdarzali się samozwańczy obrońcy, oburzeni kiepskim traktowaniem niewinnych nowicjuszy.
^rusnok
2010-03-06
Miernota atakuje stadnie...
mazialenab
2010-03-07
Dzińdybry. Widzę, że wesoło tu macie... Jako nówka debiutanka muszę przyznać, że możliwość wystawienia 10 sztuk TO BARDZO DUŻO, naprawdę. Plan mam taki: tu 10 a w innych miejscach w sieci pozostałe. I jest GIT. No problem. No lament.
elizaemis3
2010-03-07
Proponuję zamknięcie tego wątku. Coraz więcej tu napastliwych wypowiedzi, które przekształcają dyskusję na temat zmian dot. debiutantów w jakąś żenującą kłótnię.
^waldemar
2010-03-07
Słusznie. póki nie ma nowego składu redakcji szkoda naszej energii. Poczekajmy.

2010-03-08
waldemar naszykował już pomidory, teraz tylko czeka na nowych modów :D

2010-03-08
a czy na VA będą kiedyś emotionki ? a bo mi brakuje tych sympatycznych elementów kultury obrazkowej...
^waldemar
2010-03-08
Yss- z okazji Dnia Kobiet- bądź mniej złośliwą!

2010-03-09
to był żart, waldku.
czy doprawdy muszę to wyjaśniać? chyba bardzo chciałeś odczytać to po swojemu pomimo uśmiechu na końcu wypowiedzi.
ale ok idę sobie w takim razie. będę "mniej złośliwa" poza VA. do widzenia.
rdza
2010-03-09
yss nigdzie nie łaź ! cholera proponuje zamknąć ten wątek na ament bo zanim redakcja się pozbiera to Variart nam się rozsypie:(:)

2010-03-09
nie turbujcie się zanadto, miałam już z pół roku temu się pousuwać z portali ;) chyba przyszedł czas po temu - real life wzywa! ;)
rdza
2010-03-09
taką ładną galerię skasowałaś a niech Cię gęś kopnie!!!!!!!!

2010-03-09
jejku i co z tego że real life wzywa... a to nie mozna sobie dodatkowo mieć wirtualnego domku ?
NO mówię, wprowadzcie te EMOTIONKI bo ludzie na poważnie wszystko strasznie bioro!

2010-03-09
to nie watek o uciekinierach :)

2010-03-09
EMOTIKI łagodzą obyczaje

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

On-line
Dev ~harry

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org