Forum

2010-03-05
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7623683,World_Press_Photo_odbiera_nagrode_za_manipulacje.html

porównanie obu zdjęć http://sodelete.livejournal.com/16192.html
MajaK
2010-03-05
...przykro mi,że porównujesz moje FOTOMONTAŻE....o których zawsze JASNO i WYRAŹNIE piszę,że są składankami.....do próby jawnego OSZUSTWA.....

2010-03-05
Nie mówię że oszukujesz,
chodziło mi o programy graficzne dzięki którym twórcy idą na skróty w pokazywaniu świata. Może dlatego że sama kiedyś bawiłam się analogami. A PS dla mnie zabił fotografię.
Nie chciałam Cię urazić.

MajaK
2010-03-05
...nie uważam,że tworząc fotomontaże idę na skróty.....tworzę nową rzeczywistość która przystaje do moich emocji......

2010-03-05
Rozumiem, ale pytałaś w innym wątku, dlaczego bardziej cenię czystą fotografię. A dlatego że trudniej jest uchwycić taką emocjonalność w rzeczywistości i podać ją tak aby zachwycała swoją formą.

2010-03-05
Zresztą to już nie moja sprawa, kwestią awansów i promowania sztuk wszelakich zajmie się nowa redakcja. bez odbioru.
^Silmariena
2010-03-05
nie rozumiem, gdzie tutaj była wzmianka o zdjęciach Maji, Maju nie bierz do siebie tego rodzaju newsów
MajaK
2010-03-05
..to był news dla mnie Kasiu :).....

2010-03-05
ale nie sugerowałam oszustwa!!
liczyłam na ciekawą dyskusję , ale zapomniałam że wszyscy artyści są przewrażliwieni na swoim punkcie. Nie można nic napisać.

do widzenia

2010-03-05
co ?? "na skróty" "PS dla mnie zabił fotografię"

Tak jak fotografia "zabiła" malarstwo...

Rozumiem że w reportażowej nie wolno ingerować ale to co majka robi to nie reportaż tylko fotomontaż.
Jestem zaskoczona Magda ze masz tak skostniałe podejście do tego tematu.

2010-03-05
kuźwa klon znowu - niech ktoś to ze mnie zdejmie!

2010-03-05
tak jestem skostniała
pora umierać.

2010-03-05
heh, no jak wolisz.
Zastanawiam się skąd Ci się to wzięło. Co Ci w tym przeszkadza właściwie?

Znasz możliwości PS ?

2010-03-05
aaaa znowu KLLLON! ratunku
rdza
2010-03-05
Fotografia cyfrowa a analogowa to jest po prostu trochę inne medium, uważam że nieporozumieniem jest przeciwstawiać je sobie i dyskutować co jest lepsze , to tak jak ze świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy:) jak ktoś robi knoty to będzie robił i cyfrowo i analogowo
Wprowadzenie nowego medium zawsze robi pewne zamieszanie , tak jak na przykład wprowadzenie wideo, przepowiadali wtedy śmierć kinom, ale kina mają się całkiem nieżle, a szczególnie te z wieloma salami:) , teraz wyrównała się sytuacja trochę ludzie wracają do fotografii analogowej, więc niema nad czym szat rozdzierać, a nawet tworzy się pewna komiczna sytuacja, wszystko co się pstryknie Zenitem Lubitielem czy Pentaconem, uznawane jest niemal że od razu za fotografię artystyczną, a jeszcze jak zrobione na ostro przeterminowanym filmie
to już w ogóle jest suuuuper. Fotografia jest tylko narzędziem i cyfrowa i analogowa tak jak pędzel ołówek czy tablet.
rdza
2010-03-05
a fotomontaż istnieje i istniał również w analogowej fotografii i jakoś nikt się nigdy tego nie czepiał :)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org