ForumAvatar

2010-05-17
"Kompletnie nagi, młody mężczyzna w towarzystwie ekipy filmowej pojawił się podczas porannej mszy w wejściu do łódzkiej katedry. Wierni i proboszcz są zszokowani i obrażeni. - To tylko sztuka - odpowiada prof. Marek Wasilewski, reżyser performance'u."

http://wiadomosci.onet.pl/2170731,11,1,1,item.html


Heh, co variarci o tem myśleć ? ;/
Avatar

2010-05-17
król jest nagi!a w tym przypadku "artysta". co się porobiło z tą dzisiejszą sztuką performance.Z drugiej strony, jeśli faktycznie kontekst był taki, jak podaje twórca, to wystarczyło się porozumieć z plebanem, i po kłopocie.
spotkałam jakiś czas temu dziewczynę, która wpadła na pomysł jak wejśc ze sztuką performace do świątyni. Pomysł był taki, że zebrała kobiety które były ofiarami przemocy.kobiety te na specjalnie przygotowanych tarczach (było ich chyba 50)malowały swojego anioła stróża. Tarcze te, zostały następnie wyeksponowane w kościołach ewangelickich.
Wielu kapłanów jest otwarztych na sztukę współczesną, wystarczy tylko rozmowa. już mnie wkurza ta pseudo-artystyczna gadka jaki to w Polsce ciemnogród, mocherowo ect.
Avatar

2010-05-18
jakby się pojawił bez ekipy to by wezwali pogotowie ;)
zamysł obnażenia się przed bogiem jak najbardziej zrozumiały no ale też myślę, że powinien to skonsultować (co by zawałów serca i orgazmów po kątach nie było) :D
Avatar
Kaliope
2010-07-17
Chciał przed Bogiem a wyszło mu przed ludem... Rozumiem, gdyby tak Pan Bucek przycupnął sobie w tym kościółku na ławeczce całkiem materialnie, można by mu próbować pokazać co się nosi zakryte na codzień, w duchu: "nic nie mam przed Tobą do ukrycia ani w raju ani tu nawyganiu". Ale On... no cóż bezcieleśnie jak zwykle, cicho i może jedynie w sercach umysłach ludzkich kontempluje swoje i nasze dzieła. :)
Avatar
Żywica
2010-07-17
jak dla mnie to mógłby sobie nawet zasadzić kupala na przykościelnym zielonym skwerku.
Avatar
Żywica
2010-07-17
wówczas oburzenie majestatu byłoby uzasadnione.

Niestety kościelne dyrdymały pokutują do dzisiaj. Nagość fuj!
Avatar

2012-03-27
Słabo. Powinien wpaść goły do meczetu. Pewnie chwile później oglądałby go z góry, ale performance był by powalający.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org