Forum

broda502
2010-07-12
Mistrzowie mistrzami ale moi drodzy jak wam się maluje w te upały. Pędzle mi wypadają z rąk, wieczorem majacze i nie wiem kto mi do wyra w nocy wchodzi....
*alkor12
2010-07-12
..to miał bys ambaras , gdyby nie wychodził :) zapewne jak chłody nastaną :)
smutnemisie
2010-07-14
no właśnie skończyłam malować. nie dość, że sie napociłam, nawdychałam terpentyny, to jeszcze mi wode wyłączyli i nie moge sie wykapać po tym wszytskim:|
nie lubie zimy, ale takie upały mnie wykańczają:|
jin13
2010-07-14
No, właśnie pisałem "żywicy", że przy ostatniej pracy "Jezioro Łabędzie" topiły mi się wręcz kredki. Przestały się buntować, jak je uspokoiłem w lodówce. Niestety pracuję nad obrazem na stojąco, co czasami wykańcza. Po przykładowych 6 godzinach przy pracy, nie tylko się do niej jak rzep kleję, to jeszcze mam spływający wodospad na plecach ^^ A więc upał w 3D! Najgorsze jest to, że na tym papierze, który tak sobie upodobałem, delikatny ślad potu, czy to na palcach, czy to na łokciu (jak się czasami opieram) pozostaje bardzo widoczny i nie schodzi. A sucha pastel od razu taki ślad podkreśla. Wygląda to wtedy jak odzyskiwanie odcisków palców w CSI: New York :-P Oczywiście chronię pracę jak tylko mogę, ale wystarczy, że słuchając muzyki przeniosę się do innego świata i jestem kolorowy jak świat w filmie "Avatar". Ale czy to zimno czy gorąco, ochota do tworzenia zaczyna bezlitośnie wzywać i wtedy człowiek jest nie do powstrzymania. Pozdrawiam
Żywica
2010-07-15
upały...
w ciągu dnia jest nawet znośnie, maluję z potem na placach :))
ale jest to jakieś zajęcie, nawet takie całkiem zajmujące.
Za to...kiedy idę spać...z oknem otwartym na oścież...cóż..to jest dramat.
Nie da się spać:(

2010-07-15
Dlatego wszystkim polecam zakup klimatyzacji :D

I wspolczuje...U mnie do soboty ma byc do 24'C...Czasem troszke popada, ale ogolnie da sie wytrzymac.
Natomiast widze, co pogoda wyprawia w Polsce, a szczegolnie na dolnym-slasku, to sie za glowe lapie i Bogu dziekuje, ze mnie tam nie ma :]
Żywica
2010-07-15
klima fajna rzecz, przyznaję :)
ªdominikad
2010-07-15
Fajna rzecz, ale nie tania... :]
Żywica
2010-07-16
i z tej, że właśnie przyczyny znakomita większość Polaków narzeka na upały :)
jin13
2010-07-16
Tak, to taki nasz sport narodowy - narzekanie ^^ Mnie taka pogoda aż tak twórczo nie blokuje... po prostu czuję się czasami jak gekon który przypaćkał się do szyby i nie chce się od niej odkelić ^^
L.A.K.
2010-07-16
Jeśli człowiek jest zdrowy to powinien upały znosić bez problemu.
Co do klimatyzacji to całe szczęście, że nie jest popularna bo mielibyśmy gigantyczne awarie..niestety nasza sieć energetyczna nie dorosła jeszcze do takich obciążeń.
Beataroo
2010-07-16
najfajniej maluje sie w nocy. A w dzien odsypiam albo jeżdze na rowerze, staram sie nie stracic całkowicie kontaktu z otaczajaca rzeczywistoscia:)
Kaliope
2010-07-17
W upały najlepsze są lody śmietankowe z polewą truskawkową aplikowane prosto z litrowego kubła. Jak już robi się za słodko i wyrzyuty sumienia ogniskują się w okolicy bikini line należy udać się do sali tortur na dwie godziny spalania (rowerek treningowy). A potem znowu odpoczynek nad górskim wodospadem. W pobliskim sklepiku miła obsługa zaspokoi nawet najbardziej wysublimowane oczekiwania konsumenckie tzn. niezastąpione lodziki i perła w ciągłej sprzedaży. Sam szum spienionej wody rozbruzgującej się na skałach zdaje się obniżać temperaturę powietrza o prawie 5 stopni co ma jakieś znaczenie przy próbie powrotu do pracowni po kilku wcześniejszych wizytach w delikatesach. A w pracowni... też cudownie. Miły chłodek i wielkie płótno nie pozwalają na przeciągłe i bezkresne byczenie nad potokiem. Pora na wyrzyw artystyczny. Wiecie, że ucieczka z miasta i artystyczna decyzja życiowa jest najlepszą w moim życiu? Przyszedł mi właśnie pomysł na nowy temat na forum: Szaleństwa dla sztuki. Co jesteśmy gotowi zrobić aby spełnić swoje marzenia związne ze sztuką?

2010-07-17
Sztuka sztuka...
O zwierzakach swych nie zapominajcie :P

2010-07-20
mi tam upały pasują
jest fajnie :]
^Silmariena
2010-07-20
ja siedzę na owym dolnym śląsku i teraz mam kuca zimno... kiedy upały wrócą ;( ?
^waldemar
2010-07-20
Maluję nago i jest super do tego wiatraczek i da się.

2010-07-20
Upały już nie wrócą Kasiu...
Teraz Europe czeka, mroźna i sroga zima.
Lód na ulicach, grzejniki zamiast wiatraków
Szaliki i rękawiczki :D

Tak będzie :]
tiramisu.88
2010-07-20
Serij błagam Cie, zlituj się i nie mów takich rzeczy :D

2010-07-20
No co :P

Ja nienawidze lata :D
Musze sciagac myslami snieg :]
tiramisu.88
2010-07-20
hehe zazdroszczę ci Serij upodobania zimy i śniegu, na który lubię patrzeć przez szczelne okno, jednak zbyt mocno marznę przez 87% dni i nocy w ciągu całego roku, żeby mieć już dosyć "upałów" :) żeby nie było ogrzewanie mam i poduszkę elektryczną i masę koców do opatulania się w mroźne wieczory zimowe, jesienne i przymrozkowo-wiosenne :D

chyba, że mocniej odczuwam zimno niż średnio statystycznie ogół ludzi... to byłby straszny cios od losu :P
ªdominikad
2010-07-21
A ja nie lubię zimna, zimy... dla mnie mogłaby być, ale krótko, krócej! :) zimą lubię jedynie jak pada śnieg- taki magiczny moment, spadające płatki sniegu; Swięta , no i narty:D
A latem lubię wszystko.
Cieszmy sie wiec ciepłem, niedługo znow bedzie "normalne" 15 stopni....
Żywica
2010-07-23
zima jest ładna w górach i to też tylko przez okno:)
a druga fala upałów zdaje się być bardziej znośna, albo organizm jest tym razem przygotowany.
^rusnok
2010-07-28
Serij, grzejniki na ulicach przerabialiśmy w zimie 1981/82 (koksowe). Teraz to ma być rozpowszechnione w Europie? Byczo!
^waldemar
2010-08-07
Koniec tematu upały. Jest nowy- Deszcz!

2010-08-07
fascynujace są rozmowy o... pogodzie
^rusnok
2010-08-07
Niematotamto!

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
*Azja

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org