ForumAvatar
nitro
2010-09-23
Dostałam list o takiej treści (podpisany nickiem)

"witam serdecznie, chcialbym by podarowala mi Pani jedna ze swoich prac. Jestem pod wrazeniem wielkim Pani talentu, sledze od daawna Pani prace, (za malo nowych) nie chce jednak robic zbednej komerchy z tej sztuki chociaz wiem ze farby kosztuja, plotno, czas... ale ja nie chce kupic zeby miec....
pozdrawiam
Siddhi"

hehe
co wy na to.
ja to tylko tylko sznur (zus) i sucha gałąź (US)
tudzież buty na zimę dla dzieciaków, benzyna, wkładka do garnka, opał i szambo... ale po co zbędna komercha, przecież dzieci artysty mogą robic kupkę pod krzaczkiem. A wszak na tak przyziemne usługi idą pieniądze z mojej ... hmm... sztuki...

Aha, jak to czytaja autorzy takich listów, to informuję, że takowe maile lądują w koszu bez odpowiedzi, nawet jak się chce obraz na aukcję dla biednych dzieci to przynajmniej wypada się przedstawic.


Avatar
tiramisu.88
2010-09-23
to jest najzwyczajniej w świecie tani chwyt, mieć nie dla komerchy tylko mieć dla idei hehe

la żenuła ;)
Avatar
^rusnok
2010-09-28
Sam jestem ciekaw, jak bym zareagował na takiego wielbiciela... Może bym mu zaproponował, żeby poszedł za mnie np. na 3 miesiące do roboty...? Niewykluczone, że załączyłbym różne wyrazy.

Są też fajni koneserzy, co wywalają setki tysięcy na szmirę marki Kossak (i podobnych), a za dobry obraz, tyle że świeży, uważają że 500 złotych wystarczy...

Albo i takie misie, co się strasznie dziwią, że za renowację obrazu ktoś sobie winszuje więcej niż 20 zł...

Avatar
^rusnok
2010-09-28

Avatar
nitro
2010-09-28
No tak, najdroższe są obrazy nieboszczyków, którzy nie potrzebują już na chleb ;-)
...a żywi niech się ideą żywią...
coraz to powraca do mnie myśl, żeby już nic nie sprzedawac, tylko w spadku dzieciom zostawic, żeby jakoś po moim zejściu na studia miały lub na mieszkanie, spełnienie marzeń, żeby to przynajmniej moja rodzina jakoś na tym zyskała, nie obcy ludzie, których tak naprawdę wcale nie obchodzę....
Avatar
*alkor12
2010-09-30
No tak Anno,artyści to ci, o których bardziej sie pamieta po ich śmierci,niz za życia.
Avatar
guzmaniaa
2010-10-02
nitro, ten ktoś miał niezły tupet, ja znów miałam takie zdarzenie że znajoma ze szkoły z którą nie miałam kontaktu przez kilka lat nagle się odzywa żebym jej dała kilka swoich rysunków lub prac bo ona strasznie potrzebuje zrobić na podstawie rysunków jakieś grafiki i że zostało jej kilka dni do obrony licencjatu, na który to musi zrobić. gdyby chociaz poprosiła lub zapytała , a nie takie poprostu żądanie o prace.ludzie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć że każda praca dla artysty jest ważna. a i pieniądze za nią to nie żadna komercha, a normalna działalność artysty.
Avatar
Marchewa
2010-10-02
najbardziej podoba mi się ten fragment:" ... ale ja nie chce kupic zeby miec...."
... ludzie chyba nie zdają sobie sprawy że artystą też rożnie się przędzie i że tez mają rodziny , które muszą utrzymac.
Ostatnio kobitka u mnie w pracy słysząc moją rozmowę z koleżanką o obrazie na , który odkładam kasę powiedziała : kochana oszalałaś takie piekne obrazy sprzedają na bazarkach po niecałe 50zł.... onimiałam - sztuka ... ;)
Avatar
marianw
2017-12-04
Mam gotowe dwie odpowiedzi, w zależności od okoliczności :)
-A wie pan kto wymyślił drut?
- Poznaniak z Krakusem grosza znaleźli i każdy do siebie ciągną, a pan to skąd?

A jak chce pani tanio, to niedawno widziałem tu Chińczyków, oni mają i dużo i tanio

W pracowni: widzi pan te wióra na podłodze? Każde jedno to jedno pchnięcie dłutem tej rzeźby. Jak Pan policzy wszystkie, to dam za darmo :)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line
Araxela

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org