Forum

Jolka
2011-05-08
Jestem ciekawa jak wygląda skala ocen na portalu.
Co znaczy ocena pozytywna?
Nie jest to takie ważne, ale chciałabym na ten temat cosiek wiedzieć :)

2011-05-09
Pozytywna, znaczy nie negatywna

2011-05-10
Serij,no jako moderator mógłbyś się jednak bardziej wysilic z odpowiedzią,chyba od tego m.in tutaj jesteś?

2011-05-11
» czasownik oceniać pozytywnie
synonimy: chwalić, darzyć uznaniem, oceniać dodatnio, oceniać pozytywnie, mówić pochwały
antonimy: ganić, krytykować

Chyba samej "oceny pzytywnej" - już prościej i jaśniej wytłumaczyć nie można.

W przypadku użykowników skala ocen wygląda nieco inaczej :

Mamy ocenę :
- słabą
- dobrą
- bardzo dobrą
oraz nominacje.
^rusnok
2011-05-11
A nominacja do czego albo na co? Pytam już po raz nie wiem który - może mi w końcu ktoś odpowie?
Jolka
2011-05-12
bardzo dzięki za wyjaśnienie!

Janie!!!
nominacje są po to, by z nich wybrać pracę tygodnia!
serdecznie pozdrawiam :)
^rusnok
2011-05-12
Jolko, mam wrażenie, że jesteś w tak zwanym mylnym błędzie - jedno z drugim nie ma nic wspólnego. "Nominacja" to jedna z "ocen", a głosowanie na prace tygodnia jest w całkiem innym miejscu.
^rusnok
2011-05-15
...a odpowiedzi na pytanie zadane redakcji dalej nie ma...
Jolka
2011-05-19
może masz rację... dziwne, że tak trudno dać odpowiedź.
wiesz to jest prawdziwe pytanie, bo tylko na takie brak odpowiedzi...
pozdrawiam i sama czekam co będzie dalej...
cos
2011-05-30
Klikając na ocenę Nominacja praca nie zostaje nominowana...sam zauważyłem. Trzeba oddać głos w prawym, górnym rogu. Ocena nominacja myli wielu użytkowników, szczególnie tych początkujących. Osobiście nie odnajduję sensu tej oceny i ją pomijam.
^rusnok
2011-05-30
Ja w żadnych ocenach nie widzę sensu, więc je pomijam.
cos
2011-05-31
Jest w tym zdaniu dużo prawdy. Żadna ocena nie zmienia wartości pracy. Powiem więcej, ani DG, czy PT nie zmieniają wartości pracy. Bo jeżeli obraz jest dobry, to po prostu jest. Slaba praca mając nawet ocenę bdb, PT, DG....pozostaje słabą. Temat można rozwinąć i dojść do bardzo ciekawych wniosków...
tommek
2011-06-02
Jeżeli już mają być oceny to może można by zmienić na podoba się / nie podoba się albo +/- , i praca z największą liczbą zostaje pracą tygodnia, najlepiej uprościć głosowanie bo jaka jest różnica pomiędzy dobra a bardzo dobra, sam się zastanawiam często nad oceną i zazwyczaj daję bardzo dobrą albo nominacje, jeżeli mi się coś nie podoba to nie oceniam i podejrzewam że większość robi podobnie :). Wg badani ludzie oceniając coś na stronie zawyżają ocenę, więc i tak to nie jest miarodajne, może jeszcze uprościć i zrobić coś jak like z facebooka.

Tak na marginesie to jest chyba mój pierwszy post na forum i myślałem że trzeba się rejestrować osobno bo nie ma okna z odpowiedzią, dlaczego odpowiedz jest u góry po lewej:)
ªdominikad
2011-06-03
System ocen na pewno ulegnie zmianie, mamy to w planach, poki co chętnie posłuchamy Waszego zdania na ten temat:)
CaesarEdenpert
2011-06-03
System ocen jest dla zawodowych krytyków; ja bym dał taki, który oddaje wrażenia, np pozytywne +, negatywne - i wszystko, albo Ładna-Brzydka Ciekawa Banalna i każdy daje 2 oceny...a w ogóle to mi wisi, bo i tak nie mogę oceniać
rdza
2011-06-04
Ja daje bardzo dobrą albo nic nie daje, nie czuje się uprawniony do dawania ocen
jak coś mi się szczególnie podoba to po prostu nominuje to otwarcie
nominacje traktuje właśnie jako szczególny ukłon w stronę autora:)

zawsze przecie można napisać co się podoba a co nie w danym obrazie , to tylko kwestia chęci:)
ªdominikad
2011-06-05
Rafał, dziękuję za mądrą wypowiedz. :-)
Jolka
2011-06-07
dla debiutantów oceny to tabu, nie mamy prawa głosować, nie możemy zobaczyć żadnej oceny. jedyne co nam wolno to pisać :) i oczywiście możemy nominować prace u góry w prawym rogu wystarczy kliknąć. podobnie jak Rafał - nominację uważam za szczególny ukłon w stronę autora - znaczy, że praca bardzo mnie zachwyca i inspiruje... a także wypełnia pięknem od wewnątrz. jest to fajne wyróżnienie bo jednak ta ikonka przyciąga oko wielu z nas, a pięknem warto się dzielić :))) najważniejszy dla mnie jest komentarz, prace obchodzone milczeniem są jakoby ich nie było, traktuję je jako rodzaj porażki, chociaż sama nie wiem czy powinnam tak...
CaesarEdenpert
2011-06-07
Miałem już oceny negatywne pod pracami o 34,5% lepszymi od 17 prac wyróżnionych PT i 11 DG.... i co z tego? Nie będę mógł oceniać, bo co niektórzy się boją zemsty, a ja przecież mściwy nie jestem, tylko rozgoryczony;)
cos
2011-06-07
..."prace obchodzone milczeniem są jakoby ich nie było, traktuję je jako rodzaj porażki" - najkrótsza droga do depresji i załamania nerwowego...
Więcej luzu i dystansu do portali artystycznych!!!
Warto sobie odpowiedzieć na pytanie: po co maluję? Czy po to, aby się komuś spodobało, czy z własnej wewnętrznej potrzeby. To co tutaj widzimy, to efekt końcowy własnych zmagań, przeżyć, doświadczeń, poszukiwań...czasami komuś przypadnie do gustu, czasami nie.
Osobiście mam dystans do komentarzy, zwłaszcza tych pozytywnych. Wstawiłem kiedyś do galeri pracę, którą najbardziej cenię....nie miała zbyt wiele komentarzy...jednak to nie zmieniło mojego zdania. Z kolei inna była wychwalana.....zupełnie niesłusznie i nadal jest dla mnie mniej wartościowa!!!
Myślę, że warto mieć odrobinę dystansu do własnej twórczości. Wtedy też i wszelka krytyka nie zabije, a i komplement nie zepsuje;)
CaesarEdenpert
2011-06-07
Kiedy ja uwielbiam, jak psujesz mnie komplementami, Adam!
CaesarEdenpert
2011-06-07
No, a prace tu wstawiam po to, aby się podobały, a tych malowanych z wewnętrznej potrzeby w życiu nie zobaczycie
cos
2011-06-08
Czarek obraz "Jezus 2010" - jest z wewnętrznej potrzeby........gdyby miał się tylko podobać- nie zwróciłbym na niego uwagi. Piszesz, że wstawiasz prace po to, aby się podobały.......co uważasz za wyznacznik słów "podoba się"..........pomysł, warsztat...????.......a może coś więcej..........???
cos
2011-06-08
He he.......a kto nie uwielbia komplementów karmiących własne EGO........tyle, że można zacząć lepiej myśleć o swoim malarstwie niż jest w rzeczywistości....a to pierwszy krok do próżni i pustki........wystarczy pomyśleć, co robili z farbami WIELCY MISTRZOWIE i mamy szybki powrót na Ziemię....;)))
^rusnok
2011-06-08
"Żeby się podobało" - pytanie: komu? Krewnym i znajomym? Klakierom? Trzeba się bardzo starać, żeby się nie podobało - zawsze (prawie) się znajdzie ktoś, komu się spodoba to albo tamto, choćby jakości to, czy tamto było mizernej. W taki sposób dowartościowanie siebie jest bardzo łatwe i proste, i na Variacie bardzo popularne.
Ale niektórzy tu wchodzą, żeby się czegoś nauczyć i powiem więcej - są tacy, którym to się udaje.
CaesarEdenpert
2011-06-08
Jednak mi się udała prowokacja;)
ªdominikad
2011-06-09
Nigdy nie rozumiałam tego haloo jesli chodzi o oceny, kropki, szlaczki i inne procenty... Zawsze najwazniejszy jest komentarz. A co do:" Miałem już oceny negatywne pod pracami o 34,5% lepszymi od 17 prac wyróżnionych PT i 11 DG...."- Czarku no masz prawo do subiektywnej opinii na ten temat. Chetnie zobaczymy te malowane jak mówisz: "z wewnętrznej potrzeby".
Jolka
2011-06-09
kocham malować i z małymi wyjątkami (na zamówienie) wszystkie prace maluję z potrzeby wewnętrznej, nawet w te na zamówienie trzeba włożyć kawałek siebie, jak malować inaczej? na szczęście nie potrafię inaczej :)
Adam - sorki, tak, czasem mnie łapie łapa depresji, jednak szybko ją usuwam z mojego ja. co do ulubionych prac masz rację, ich wartość zawsze będzie dla nas największa! inni mogą mieć inne zdanie :)))
cos
2011-06-09
Jola rób więc swoje i się nie przejmuj. Najważniejsze, że sam proces twórczy sprawia Ci tyle radości. Najbardziej lubię etap powstawania obrazu.....efekt końcowy- już mniej...
CaesarEdenpert
2011-06-10
No dobra, widzę, ze trzeba pisać poważnie, bo moje 'suchary' nie zawsze się przyjmują.... Po pierwsze system ocen zależy od redakcji i moderatorów, nie uważam, że jest zły, myślę, że może nie każdy kropowicz powinien mieć uprawnienia do oceny- albo wszyscy, albo tylko redakcja i mistrzowie...Myślę, ze wszyscy to rozwiązanie demokratyczne, ale wymuszające jednak podlizywanie się i odwdzięczanie jak to ma miejsce na innych galeriach, gdzie mam pełno ocen typu rewelacja tylko dlatego, że komuś dałem taką...Ponieważ działa to też w drugą stronę - nie często zdarza się krytyka, ze strachu przed zemstą.(na jednej z galerii moja praca miała nawet 1 miejsce w "TOP ART', bo wyczaiłem założyciela galerii i mu kadziłem, he, he! Poważnie mówiąc, zrezygnowałem z wielu galerii, a na VariArt mi zależy i to bardzo! Dlatego podchodzę emocjonalnie, bo czuję, że tu rzeczywiście mogę się dużo nauczyć, a komentarze przedstawiają dużą wartość.Oczywiście nie wszystkie- bo też jest zasada wzajemności, dlatego powracam do postulatu powołanie czegoś na kształt jury.Oceny bezinteresowne mają wartość! A co do tego podobania się, to od zarania dziejów ludzkości istnieje twórczość, aby tak, czy inaczej zaistnieć, a co dopiero w internecie....Internet istnieje w głównej mierze dzięki ludziom, którzy chcą się jakoś tam podobać...;) Buziaczki dla wszystkich, którym się podoba moja tfuRCzość

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Dev ~harry

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org