Forum

^JaWit
2011-08-06
Witam Wszystkich:)
To że pojawiłem się tu znowu jako osoba z redakcji wynika z pewnego pomysłu, którego celem jest wspólne działanie Variartu i Artpub Galerii (strony, którą z paroma osobami prowadzę) i w związku z tym będziemy wprowadzać zmiany, które pomogą w zbliżeniu celów i idei obu stron ...... i od razu powiem, ze nie będą to zmiany graficzno-programistyczne ( no może kiedyś, ....one są zawsze długotrwałe i kosztowne ) .....bo tu nie takie zmiany są potrzebne, ale raczej zmiany formalne.
Na dobry początek zostały zwiększone limity dla tzw "Debiutantów" (tą nazwę też trzeba koniecznie zmienić :) ..... Mam sporo właśnie tego typu pomysłów ........
To tyle tytułem wstępu .... Chciałbym, zebyśmy porozmawiali w tym wątku o rzeczach, które Was na VA irytują, ale i o takich które Wam się podobają .... Będę brał je pod uwagę, przy wprowadzaniu zmian .... oczywiście nie wszystkich da się w pełni zadowolić. ... Zapraszam do rozmowy:)
Abla
2011-08-07
Jak wiadomo zmiany potrafią być i dobre i złe, ludzie często się do czegoś przyzwyczają i później trudno od tych przyzwyczajeń się oderwać :) Wierzę jednak że dołożysz Jacku wszelkich starań do tego aby nie były one zbyt bolesne a na prawdę przydatne :) Jeśli tylko coś wymyślę na pewno podzielę się z tym tutaj :)
Pozdrawiam, V.
^JaWit
2011-08-07
Wiola ...... ja przede wszystkim chciałbym zmienić podejście strony do użytkowników, bo dotychczasowe było według mnie takie trochę korporacyjne ...... ..... redaktor to nie ma być kierownik w firmie, tylko gospodarz, który przyjmuje u siebie gości ..... postaramy się z Dominiką, dobrać do redakcji takie osoby, które będą kompetentne w dziedzinie sztuki i mogące być autorytetem dla użytkowników .......

Wydaje mi się, że zmiany o których myślę, będą należeć raczej do tych przyjemnych :)
CaesarEdenpert
2011-08-07
A w Biedronce już byłeś?(po Cato Negro)
To pytanie jest pozornie nie na temat...kto wypije, ten zrozumie...Chodzi o to, żeby się zmiany udały...Wierzę, że idzie ku lepszemu...Niepotrzebnie usunąłem dziś pracę, żeby nową wstawić...ta zmiana już mnie cieszy.Najbardziej mnie cieszy, że wróciłeś, Jacku.
^JaWit
2011-08-07
:DD ..... Cezary....jeszcze nie byłem :) .... ale dobrze, ze przypomniałeś, bo rzeczywiście całkiem sporo na piątkowym wernisażu wypiłem i z pamięci mi uszło ....... ale jak Ty wypijesz za powodzenie, to już będzie nieźle ...... a to zwiekszenie limitu to jest takie preludium do zmian ....... Maniek właśnie zaczyna urlop, więc na razie nic więcej się nie zmieni, ale ten czas chcemy poświęcić na rozmowy i jak wróci, to będzie miał co nieco do zrobienia
MajaK
2011-08-07
Bardzo się cieszę,że wróciłeś Jacku.Mam nadzieję,że uda Ci się rozruszać ten portal.
"Czarnego Kota" kiedyś spróbowałam i bardzo mi smakowało :)
^JaWit
2011-08-07
Maja ... no ja też mam taką nadzieję....... a tego "Czarnego Kota" to muszę spróbować ;)
^waldemar
2011-08-08
,,Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki"
Mam nadzieję , że eksperyment się uda! Życzę powodzenia!
^JaWit
2011-08-08
Waldek ..... Dzięki :) .........To jest prawda, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale rzeka to jest woda ... a ja wchodzę do nowej wody, która płynie w starym korycie rzeki ...... :)

2011-08-08
Jacek..Dominika..już się czuje jak na artpubie:)
^JaWit
2011-08-08
Ewa .... a to dobrze czy źle?
rdza
2011-08-08
gratuluje Jacku jestem pewien że pchniecie do przodu tę machinę:)
i tego Wam życzę z całego serca
mireart
2011-08-08
... byle nie rozbujać za bardzo i nie wylać dziecka z kąpielą..... bo lubię tu czemuś zachodzić... a tak pozostanę poza czasem, przestrzenią i variart'em...!
^JaWit
2011-08-08
Rafał ....... dzięki :)

Waldek ..... właśnie dlatego założyłem ten wątek, żeby znać odczucia użytkowników co do VA ....... tak jak pisałem, nie chcemy robić rewolucji graficzno-programistycznej i tworzenia zupełnie nowej strony .... raczej chodzi o wyregulowanie istniejącej i gdzie niegdzie coś dodać lub ująć, żeby nie było zgrzytów w maszynie ;)
cos
2011-08-08
Jacek co do zmian- całkiem niedawno wiele się o tym pisało, jednak poza dyskusją nad kropkami i szlaczkami nic konkretnego nikt nie zaproponował. Zastanawiam się więc , o co chodzi z tymi zmianami? Teraz jest wątek i jakoś cisza...żadnych konkretnych propozycji użytkowników. Więc może jest ok? Ja jestem tu niecałe pół roku i mi osobiscie panujące tu warunki odpowiadają.
Natomiast dla mnie nie zawsze zrozumiałe było nadawanie kropek, ale jest to tak naprawdę sprawa nieistotna. Teraz debiutant może mieć 40 prac i myślę, że to bardzo dobra zmiana!
Co do konkretów i propozycji- czy do tytułu pracy tygodnia nie powinny być nominowane tylko prace z danego tygodnia? To oczywiście pomysł do dyskusji i przemyśleń.
A co do wiecznie niezadowolonych- zawsze tacy się znajdą...jeszcze nikomu nie udało się wszystkich zadowolić.
Pozdrawiam i życzę udanych zmian;)
Jolka
2011-08-08
że zrobiło się swojsko :)
mnie tylko boli usuwanie prac, pod którymi są czasem bardzo wartościowe komentarze i lubię swoje prace, ciężko wybierać. widzę, że ten problem już powoli się oddala. fajnie i dzięki. słowo debiutant traktuję trochę jak żart, „czeba cosiek” je zmienić. skali ocen nie znam więc nie mogę na ten temat… zresztą czy oceny są ważne?
nie znam Jacka z poprzedniej rzeki, ale wróży dobrze… widać po komentarzach. oby dzieci były szczęśliwe potrzeba dobrej mamy – takiej, która kocha je wszystkie…
Dominika jest cool :)*

Życzę WAM powodzenia :)

2011-08-08
Jacku,miło wspominam artpub,więc dobrze:)

2011-08-08
A ja bym nie chciała powtórki z artpubu... Tamto upadło, z tego co pamiętam dość nagle... Cenzura za mocno ingerowała w treść dyskusji... Chcemy żeby to żyło NAPRAWDĘ... czy atmosfery z pensjonatu dla grzecznych dziewcząt ? :-D
^JaWit
2011-08-08
Adam ..... Właśnie o takie wypowiedzi tutaj mi chodzi :) ....dyskusji o kropkach i falach nie będzie, bo mam na to własne przemyslenia ...... co do samego kropkowania, to zasady będą jaśniejsze, choć moze się okazać, że nie dla wszystkich...... Wybór prac tygodnia też uważam, że powinien ograniczyć się do prac z danego tygodnia, chociaż jak ktoś wrzuci świetną prace w niedzielę wieczorem to nie ma szans na wybór, więc może powinny brac udział prace wstawione od soboty do soboty ....... tak bym wolał, ale nie wiem jak to będzie mozliwe technicznie.

Jola ...... usuwanie prac pewnie będzie się zdarzać, ale na pewno nie w taki sposób i z takich powodów jakie czasem sie tu zdarzały. ...... Oceny według mnie nie mają tutaj sensu, bo to jest strona internetowa, a nie żadna szkoła ............ więc będę optował za ich zniesieniem ...... Nazwę "debiutant" zmienimy na pewno ......... no i masz rację, Dominika jest cool! ;)

Ewa .... :) .... to miłe :)

Renata ......... Tamto jak mówisz, nie upadło, tylko ja je zlikwidowałem ..... jednym z powodów, choć niewielkim, było to, że pewne dwie osoby, nie potrafiły ze sobą rozmawiać jak dorośli, kulturalni ludzie i nie żadna cenzura, tylko ja musiałem ingerować w te "dyskusje", a wcale nie miałem na takie pilnowanie ochoty. ......... a co do " Chcemy żeby to żyło NAPRAWDĘ" , to ile was jest, ze piszesz w liczbie mnogiej? ............ no i ja zdecydowanie wolę "atmosferę z pensjonatu dla grzecznych dziewcząt" ... niestety ;) ....... a nowy Artpub ma się dobrze.
CaesarEdenpert
2011-08-08
Co do tej pracy tygodnia, to może z 2 tygodni naliczać, bo wszyscy będą w poniedziałki wrzucać, a potem znów wymieniać nie wyróżnione prace, a na weekend będzie cisza.... W ocenach większego sensu nie widzę...są wyróżnienia, dodałbym jeszcze pracę miesiąca co 4 tygodnie i pracę roku....Co do kropek, to obiecałem, że się nie wypowiem więcej, więc nie piszę nic, mimo iż ostatnio co dzień się dziwię...że tak tanio w Biedronce..?W takim razie my; Caesar i Edenpert wolimy też pensjonat dla dziewczynek...zwłaszcza w kontrze do londyńskich chuliganów! Wypiłem już za powodzenie, więc Jacku; na pewno się uda!
cos
2011-08-08
Kontynuując myśl Renaty Domagalskiej: "Chcemy żeby to żyło NAPRAWDĘ... czy atmosfery z pensjonatu dla grzecznych dziewcząt ? :-D"
Życie na portalu tworzą ludzie i bez nich żadne zmiany nie pomogą....a najlepiej zacząć zmiany od samego siebie, tzn. nie myśleć, co mi może portal dać, ale ile ja mogę dla niego zrobić.
Jest tu wielu znakomitych artystów, lecz bardzo niewielu dzielących się swoją opinią.
A szkoda....gdyż to właśnie wstawiane prace i opinie sprawiają, że portal żyje.
Więcej aktywności portalowe leniuchy!!!;)))..........i będzie życie;)
CaesarEdenpert
2011-08-08
Jeszcze dopiszę, bo tak zamąciłem...te prace miesiąca mogłyby być wybierane z tych, które najwięcej punktów otrzymały w PT....jeśli 2 miałyby, np po 9 pkt, to byłyby 2....A prace roku z prac miesiąca wybrałaby redakcja....To takie luźne propozycje...

2011-08-09
*cos zrozumiał kwestię 'my', Ty Jacku nie. To było zdanie pytające... Więcej dystansu poproszę od redakcji ;-) bo portal nie składa się wyłącznie z temperamentów pensjonarek.
Przeciwieństwem pensjonackiej atmosfery wcale nie musi być londyńskie chuligaństwo ale to właśnie dystansu potrzeba żeby rozróżnić.
Nie ważne z jakich powodów zniknął artpub. Po prostu był ale już nie ma i parę osób straciło swój czas ładując tam swoje prace. Z tego powodu wolę żeby variart został variartem bez nawiązywania do czegoś co umarło dość nagle...
^JaWit
2011-08-09
Cezary .... z tymi wyborami to będziemy myśleć potem ..... bo to wprawdzie fajna zabawa, ale na razie trzeba uporządkować te co są :)

Adam ....... bardzo słusznie mówisz, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Ci świetni twórcy nie koniecznie chcą być nauczycielami, więc jeżeli ktoś jest zainteresowany opinią danej osoby, to najlepiej po prostu go zapytać, a nie czekać czy może sam zechce coś powiedzieć. No i zazwyczaj ludzie wstawiają swoje obrazki, na całe mnóstwo różnych stron i samo przejrzenie wiadomości i komentarzy na nich, zajmuje cały wieczór....... A jeżeli chodzi o rzetelną analizę obrazu, to zrobiłem kiedyś eksperyment i w pierwszym Artpubie zrobiłem taki dział, gdzie każdy mógł wstawić swoją pracę żeby poddać ją rzeczowej analizie .... no i zainteresowanie było niewielkie ...... wstawiło tam prace kilka osób, których twórczość wcale takiej analizy nie potrzebowała, bo doskonale broniła się sama ....... więc jeżeli ktoś mówi, że oczekuje właśnie takiej, jak to określają "konstruktywnej krytyki/" to są to tylko słowa, a rzeczywistość wyglada zupełnie inaczej ..........

Chciałbym tu właśnie stworzyć atmosferę, która spowoduje, że ludzie chętnie zostaną na dłużej niż parę minut .... zwłaszcza Ci świetni. .....bo miejsce gdzie są ciągłe zgrzyty, omijają szerokim łukiem
^JaWit
2011-08-09
Renata..... ja doskonale zrozumiałem to "my" ..... dlatego zapytałem ile was jest? ........ bo ja zazwyczaj, jeżeli nie mam pewności, czy ktoś popiera mój punkt widzenia używam liczby pojedynczej ..... Wiem też doskonale, że klimat pensjonatu Tobie nie odpowiada ....... i bardzo chętnie porozmawiam z osobami, które mają podobne spojrzenie do Twojego, bo Twój głos wbrew temu co może się wydawać jest dla mnie cenny .....

Pierwszy Artpub był eksperymentem i cały czas widniało w nagłówku "wersja testowa" ....i nie jest mi przykro, że parę osób straciło tam czas, bo wydaje mi się, że więcej osób zaobserwowało, ze pewne rzeczy o których mówili, że chcieli by na takich portalach, nie sprawdzają się ........a drugi Artpub tak jak napisałem ma się dobrze.

2011-08-09
Jacku jeszcze raz proszę o więcej dystansu ;-) Może wtedy właściwie odczytasz... 'My' było pytaniem do nas...
^JaWit
2011-08-09
Renata .... Ok .... masz rację, będę miał więcej dystansu :)

2011-08-09
no fakt,artpub zniknął nagle,chyba właściwie bez"ostrzeżenia".i ktoś może mieć pretensje,że to było takie zawracanie d.. przez kilka miesięcy.ale taki już przywilej tworzącego stronkę,że może ją zwinąć w każdej chwili.na szczęście jest gdzie podziać swoje prace;)
a propos komentarzy..aż strach czasami zasugerować komuś,że wrzuca badziewie,bo w odpowiedzi otrzymuje chamskie bluzgi.a im słabsza praca tym mocniejsze bluzgi.dlatego chyba dominują grzeczniutkie ochy i achy.
poza tym szkoda,że tylu fajnych ludzi se stąd poszło.
cos
2011-08-09
Jacku....myślę, że nikt tu nie chce robić za nauczyciela, przecież nie jesteśmy w szkole;)
Nie oczekuję także dokładnej analizy pracy....Chodziło mi raczej o to, że jeżeli nie będzie wymiany poglądów, rozmów, to tworzy się mur.
Co do tzw. "konstruktywnej krytyki"....to zauważyłem, że nie jest tu ona zbyt mile widziana....rozumiem to i jak mi się zdażyło coś takiego napisać, to starałem się rozwinąć myśl, po to, aby nie urazić, a wyjaśnić.
Co do kwesti braku czasu na komentowanie z powodu odpisywania- to jest prosta metoda i często praktykowana: można podziękować pod własną pracą wszystkim i już zaoszczędzamy czas;)
Podoba mi się postawa jednego Mistrza, który regularnie zagląda i komentuje różne prace....w tym co najważniejsze prace z galerii Debiutantów!!! Świadczy to o bezinteresowności i obiektywiźmie. I takiej właśnie postawy oczekuję od "portalowych leniuchów"...Wtedy portal będzie żył!!!
...*eva....nie można pisać, że ktoś wrzuca badziewie....oczywiście że są słabsze technicznie, ale zauważ, że często (choć nie zawsze)...jest to początek czyjejś drogi....najważniejsze, że ludzie chcą coś robić a nie biorą się za rzeczy, destrukcyjne.....Komentarz zawsze można napisać, jednak dobrze jest uzasadnić i znaleźć też jakiś pozytyw!
A tak patrząc na historie sztuki to to co uważano kiedyś za "badziewie" teraz jest nazywane Sztuką!!!...
*schodowski
2011-08-09
hmm... tak czytam i czytam i jestem ciekawy co dalej :-)

2011-08-09
cos .... "badziewie" użyłam tylko teraz,w tej wypowiedzi,nigdy komuś pod pracą.problem w tym,ze nawet delikatne,grzeczne sugerowanie z sensownym uzasadnieniem bywa odbierane jak atak
cos
2011-08-09
*eva....wiem o czym piszesz.....i niestety na to nic się nie poradzi...to już kwestia poziomu kultury danej osoby i jej dystansu do własnej twórczości...
^JaWit
2011-08-09
Ewa, Adam ..... To o czym piszecie jest jedną z najważniejszych rzeczy na takich stronach ..... ale to jak odebrane zostaną, takie konkretniejsze komentarze, zależy zarówno od charakteru autora, jak i od umiejętności przedstawienia przez komentatora, bo strasznie ważna jest tutaj dyplomacja...... Dzisiaj zachwycił mnie komentarz napisany przez Renatę pod pracą Cezarego "Cygański ogień" pozwolę sobie zacytować go tutaj:

" •renatadomagalska
Data: 2011-08-09
No właśnie nie za bardzo z tym ogniem tutaj. Zimno i statyczne. Może popracuj nad kierunkami... Nie ma ciężkości w ciele, każda jego część robi swoje nie współpracując. Ładne dłonie. Ta praca to raczej cygańska nostalgia niż ogień. "

To powinien byc wzorzec pisania komentarzy .... jest kompetentny, wyważony i dyplomatyczny i zupełnie nie ma w nim krytykanctwa .... i taki komentarz nie ma podstaw do wzbudzania agresji ...... no chyba, ze dany autor ma bardzo trudny charakter .... ale to są wyjątki.

No i bardzo sobię cenię postawę tego mistrza, który zagląda regularnie do tzw "Debiutantów" ..... fajnie by było, gdyby więcej mistrzów miało takie podejście jak mireart ... chciałbym ich jakoś do tego zachęcić

2011-08-09
tak,po takim komentarzu czowiekowi raczej wstyd,że coś schrzanił niż pretensje,że się ktoś czepia;) podobny sposób miała yss.sensowne,wnikliwe,trafne komentarze.a,że komentująca z talentem i świetną galerią,to niewielu się obrażało;)

2011-08-09
Z fajniejszych rzeczy do zaadoptowania na VA, co by rozkręcić towarzystwo może by tak konkursy wzorem artpubu ? Z odpowiednim uprzedzeniem (3 miesiące ?). W nagrodę podziw variartów + piwo na ewentualnym wspólnym wernisażu. Można by tak sobie co miesiąc konkursić (lub rzadziej, nie wiem... danie miesiąca, pół roku, roku ..?)
^JaWit
2011-08-09
Ewa .... tak, ale trzeba wziąć pod uwagę, że gdy nawet taki elegancki komentarz zostawia osoba, której prace nie są na wysokim poziomie, albo dla autora tej komentowanej pracy nie są , to mimo wszystko może to budzić niechęć ....... wypowiadanie się w kwestii czyjejś twórczości, to są bardzo trudne sprawy w kontaktach międzyludzkich .....dlatego np na Digarcie co rusz kogoś banują, bo ludzie, gdy zaczną ich ponosić emocje, to przestają mysleć logicznie, tylko działają pod wpływem impulsów ........... najlepiej do takich wypowiedzi nadają się tzw mistrzowie, bo jakby po to są wyróżnieni, żeby ich twórczość była wzorem dla innych ........Tylko jak tu zrobić, żeby im się chciało wypowiadać ?.... i do tego, zeby to było dyplomatyczne, bo przecież oni też są tylko ludźmi i różnie podchodzą do rozmów o obrazach ...... oto jest pytanie ;)
^JaWit
2011-08-09
Renata........ Drugi Artpub już to robi, zerknij tu:

http://artpubgaleria.blogspot.com/2011/07/pejzaz-wystawa-zbiorowa.html

to wprawdzie nie konkurs, ale takie wystawy zbiorowe były właśnie w pierwszym AP i miedzy innymi dlatego wróciłem tu do redakcji, żeby wspólnie obie strony działały .... o konkursach też pomyślimy.

2011-08-09
No i bardzo ładnie, o to mi właśnie chodziło, tylko jeszcze w przeniesieniu tutaj, żeby i tu się działo (coś...)
^JaWit
2011-08-09
Renata ...... W planach jest zrobienie linków w nagłówkach obu stron, zeby były ze sobą połączone .... a tutaj mam pomysł na trochę inne "coś się dziaje" .... ale to najpierw musze omówić z Dominiką i Kubą

2011-08-09
Dobry pomysł, trzymam też kciuki za to coś co macie omówić.
Ładnie zorganizowaliście nowy artpub. Popieram takie wykorzystanie możliwości sieci ;)
^JaWit
2011-08-09
Tak sobie pomyślałem, ze właściwie powinienem tutaj zamknąć temat pierwszego Artpubu, który co rusz przewija się przez dyskusję.
Tak więc przede wszystkim, chciałbym podziekować Wszystkim, którzy sie tam zarejestrowali, możliwe, że odczuliście to jako czas stracony, więc przepraszam za to, ale ja dzięki tej stronie sporo zrozumiałem i sie nauczyłem i mam nadzieję, że nie będę popełniać takich błędów jakie tam zdarzało mi się robić ...... bo co innego jest rozmawiać z grupą znajomych osób, a co innego z bardzo różnymi osobami ....... gdyby strona rozwijała się fajnie, to na pewno by istniała, ale zaczęła iść w kierunku w jakim nie chciałem żeby szła i wolałem ją zamknąć niż coraz bardziej brnąć w problemy.....bo po co komu kolejna niefajna strona... pewne pomysły, które były tam fajne będe starał sie przenosić na grunt Variartu ..... Drugi Artpub to już zupełnie inna strona .....

Jeżeli ktoś chciałby trochę więcej zrozumieć z mojego podejścia do działania w sieci, to polecam przeczytanie wywiadu ze mną, gdzie mówię wprawdzie o Artpubie, ale podobne podejście mam do Variartu, więc można wyciągnąć z tego czytania jakieś konkretniejsze wnioski:

http://artpubkultura.blogspot.com/2011/08/jestem-dla-innych-z-jackiem-witczynskim.html

Oczywiście czytanie nie jest obowiązkowe ;)))
ªdominikad
2011-08-09
Moi Drodzy, za Jackiem , który juz napisał prawie wszystko dodam, ze nie będziemy Wam obiecywać cudów-wianków i gruszek na wierzbie. Istotne jest, zebyście wyrazili opinie, co wg. Was mozna realnie zmienic, konkursy to swietna propozycja od Renaty. Ale, jak juz Jacek wspomniał, Naczelny teraz jest na zasluzonym urlopie, wiec wszelkie decyzje i zmiany pomału po jego powrocie. I coż, jak to mówią malymi kroczkami do celu... Na pewno obecny skład Redakcji jest kompetentny, bardziej doświadczony,wiec bardzo się cieszę, że Jacek ponownie postanowił wejsc do tej samej, choć juz innej, rzeki;) i że wesprze nas swoim doświadczeniem i mądrością.
CaesarEdenpert
2011-08-09
Tak jest, Dominiko!Powiało nadzieją i radością....;) Co do komentarzy, to zgadzam się z Jackiem-takie komentarze też sobie cenię!I traktuję w tym przypadku Renatę jako mistrza i autorytet-bo to akurat jej temat nieudolnie ruszyłem;) Takich komentarzy i wspierających od mistrzów właśnie mi było żal, gdy musiałem usuwać prace, by zrobić miejsce na nowe....teraz już lepiej, więc zaczyna iść ku lepszemu;)
AnaVera
2011-08-09
Bardzo mnie cieszy fakt, że wróciłeś Jacku.
Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować pomysł.
Doskonale pamiętam Artpub - było tam świetnie
zarówno strona artystyczna jak i graficzna;
cudowni ludzie, wspaniałe prace i teksty,
nigdy też nie pomyślałam że to mógł być czas stracony.
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za nowe
albowiem "wszystko ma swój czas..." :)AnaVera
^JaWit
2011-08-09
Dominika całkiem sporo przesadza na mój temat ;) .......... ale jeżeli to robi taka urocza osoba jak ona to jest to miłe ;))

Cezary .... będzie OK ;)

Anno Weroniko .... bardzo miłe jest to co napisałaś ..... postaram się, żeby tu było lepiej :)
^rusnok
2011-08-09
Powiem po wielkiemu cichu, że czas przyjemnie stracony wcale stracony nie jest.
cos
2011-08-10
Widzę, że zrobiło się sentymentalnie, ale mało konkretnie....

Moja propozycja do ożywienia portalu:
Czy nie lepiej byłoby, gdyby wszelkie komentarze pod pracami były widoczne dopiero po zalogowaniu się. Sprawiłoby to częstsze logowanie, a tym samym przebywanie na portalu. Osoby z zew. nie miałyby wglądu do komentarzy.
To oczywiście jest luźna propozycja może do wprowadzenia w przyszłości.
^JaWit
2011-08-10
Adam ... nie do końca o takie ożywienie nam chodzi ...... raczej o to żeby świetni artyści, którzy tu kiedys często bywali, zechcieli znowu tu zaglądać i wstawiać swoje prace ...... no i Ci którzy tu jeszcze nie byli, żeby zechcieli :)
cos
2011-08-11
Jacku ....rozumiem...........
Moja propozycja sięga głębszego problemu, ale w sumie to nieistotne............

Co do zachęcania tych co tu bywali...nie znam, więc nie pomogę....ale jeżeli ich tu nie ma to raczej z jakiś powodów........i nie sądzę, żeby zachęciły kogoś konkursy (choć mogę się mylić).........
Ja tu przyszedłem, żeby mieć możliwość wymiany poglądów. Być z ludźmi, którzy tworzą....Podzielić się też swoimi wypocinami, poglądami, opiniami.....Mieć kontakt ze sztuką........nieistotne są konkursy, czy wyróżnienia.....czy też atrakcyjniejsza szata graficzna....Ważni są ludzie!

A co do nowych osób- więcej otwartości i będą przychodzić. Nie twórzmy kółek wzajemnych adoracji i będzie ok.

Martwi mnie tylko brak konkretnych propozycji, dyskusji pozostałych użytkowników...
^rusnok
2011-08-11
Adamie,
- powrót i napływ świetnych artystów już się zaczął - patrz "bab1960", "ikelos"...
- wymiana poglądów - trzeba mieć z kim - im więcej wyżej wzmiankowanych będzie, tym więcej możliwości, ino nawiązać rozmowę.
- konkursy, wyróżnienia - masz całkowitą rację (wg mnie).
- otwartość - jedni są otwarci lub się otwierają, a inni tu wchodzą tylko po to, żeby błyszczeć. Ci są otwarci jedynie na zachwyty i dyskusja ich nieszczególni interesuje.
^JaWit
2011-08-11
Adam ...... powiem Ci tak, to że mało ludzi bierze udział w rozmowie, to jest normalne, bo zdecydowana większość wcale nie potrzebuje takich publicznych rozmów, ale możesz mi wierzyć, że czytają co tu piszemy ........

Poza tym oboje z Dominiką nie jesteśmy debiutantami w tym co mamy tu robic. Ja byłem tu kiedyś redaktorem, prowadziłem pierwszy Artpub i potem drugi .... Dominika ma podobne doświadczenie, redaktorem tu jest już od dłuższego czasu, przedtem w pierwszym Artpubie i drugim .... więc znamy sprawy związane z zajmowaniem się taką robotą i znamy problemy zarówno z jednej jak i drugiej strony medalu, dlatego nie potrzeba wcale więcej osób do dyskutowania .... zresztą większości tutaj to nawet się nie chce, bo takich dyskusji było tu pełno i nic z nich poza biciem piany nie wynikło ..........

Każdy jest inny i to powoduje, że inaczej się zachowuje w danych sytuacjach ... i tak, Ty jesteś człowiekiem rozmownym, więc potrzebujesz rozmów, ale inni wolą się przyglądać z boku takim rozmowom, bo nie chcą się wdawać w różne dysputy, albo są np: nieśmiali ........ albo o co innego im chodzi, gdy wstawiaja swoje prace do sieci. ......... Zdajemy sobie z Dominiką sprawę z różnorodności ludzkich postaw i myślimy tak, żeby każdy mogł tu znaleźć coś co będzie mu pasowało .......

Według nas, użytkownicy sami będą chętnie się udzielać i działać, jeżeli redakcja da im takie możliwości ....... jedni wolą pogadać na forum inni w profilach czy priv ... jedni wolą konkursy i głosowania itp .... a inni i to i to ........... pomysłów można mieć mnóstwo, ale jest jeszcze strona techniczna przedsięwzięcia i to ona często ogranicza różne pomysły ....... My doskonale zdajemy sobię sprawę, że to postawa i działania redakcji sprawiają, czy strona kwitnie, czy obumiera .... i nie mamy zamiaru zrzucać tej odpowiedzialności na użytkowników ....... jeżeli atmosfera na stronie będzie fajna to ludzie zaczną tu chętnie przebywać ......
Zauważyłem, że pojawiła się bardzo dawno nie widziana tu ikelos i aksamitka .... pojawiła się też bab1960 ... to świetne artystki, więc wygląda na to, ze idzie ku lepszemu, bo im więcej takich ciekawych osób tym lepiej wymienia się wiedzę i informacje.
ªdominikad
2011-08-11
Jeszcze się taki nie narodził, co by kazdemu dogodził;) Ile osob tyle potrzeb, nie sposob wszystkie spełnic.
Adamie, jesli masz ochote porozmawiac, sam zainicjuj wątek, podejmij rozmowę na interesujący Cię temat...:-) Mozna to latwo zrobić na forum. Są odpowiednie działy, chetnie pomogę.
Wystarczy popatrzeć na ostatnia rozmowe Renaty i Sylwii, z watkiem o psach, to pokazuje, ze się da rozmawiać na interesujące nas, bardzo dowolne tematy/apele i tym podobne.

2011-08-11
{ ...oj tak o psach to mogę bez końca :] }
cos
2011-08-11
Jacku...mam wrażenie, że nie do końca trafnie odczytałeś mój post lecz odebrałeś go bardzo osobiście. Nie podważam kompetencji redakcji, wręcz przeciwnie, bardzo szanuję;)
Pan Jan zrozumiał i odpisał konkretnie, za co bardzo dziękuję;)

Pisząc o otwartości użytkowników, miałem na myśli otwartość na drugie osoby. Napiszę więc jak najbardziej konkretnie i zrozumiale:
- co do komentarzy, istnieje dziwna zależność między wstawianiem prac pewnych osób, a uaktywnianiem się w komentarzach innych użytkowników.........czyli komentujemy wybranym, znajomym.........oczywiście nie piszę o wszystkich użytkownikach....nie mam nic do "znajomych", ale jeżeli ograniczymy się tylko do "wybranych", to nie wytwarza się dobra atmosfera...
- inny przykład to podziękowania za komentarze: uważam, że jeżeli ktoś dziękuje za komentarze, niech to robi wszystkim użytkownikom, a nie tylko znajomym.....pomijając pozostałych- lekceważy ich....to też nie sprzyja dobrej atmosferze...
rozumiem osoby, które nie dziękują....ale nie dziękują wszystkim....
Te dwa konkretne przykłady odzwierciedlają kółka wzajemnej adoracji, co nie sprzyja aktywności osobom "z zewnątrz".

Jacku, co do mojej otwartości to tak nie do końca jest.....Pojawił się wątek napisany przez Ciebie:

"Chciałbym, zebyśmy porozmawiali w tym wątku o rzeczach, które Was na VA irytują, ale i o takich które Wam się podobają .... Będę brał je pod uwagę, przy wprowadzaniu zmian .... oczywiście nie wszystkich da się w pełni zadowolić. ... Zapraszam do rozmowy:)

...więc się uaktywniłem, pisząc konkrety.....żeby coś zmienić - zacząłem więc od siebie...

Dominiko....odniosłem się tylko do zaistniałego wątku wyżej zacytowanego. Wolę pisać o konkretach, niż prowadzić jałowe rozważania.......nie mam potrzeby otwierania nowego tematu....ale za chęć pomocy dziękuję...;)

2011-08-11
Proponuję przyjąć zasadę większego zaufania do siebie i np. nie zakładać że wybiórcze podziękowania znaczą lekceważenie pozostałych...
Przynajmniej w moim przypadku tak nie jest. Różnie to bywa. Wielu z nas jest porozsiewanych w wielu miejscach w sieci i nie jest w stanie odpisywać na wszystko...
Zresztą apelowanie do ludzi żeby postępowali wg takiego czy innego wzoru jest z góry skazane na porażkę :-)
^JaWit
2011-08-11
Adam ... Janek, należy do tych osób, które potrafią celnie i zwięźle określać .... bardzo to sobie u niego cenię
a ja, przy okazji rozmowy z Tobą staram się dodawać, pewne kwestie, które chciałbym przedstawić też innym osobom .... i tak np: wypisanie historii mojej i Dominiki działalności w sieci ma służyć za informację, dla osób, które nas nie znają, żeby wiedzieli, że nie urwaliśmy się z choinki ...... i tak też odpowiadając Tobie, zwracam się przy okazji do innych podobnie myslących do Ciebie ( to w kwestii mojej wypowiedzi na temat Twojej otwartości )

Tzw "kółka wzajemnej adoracji", które ja wolę określać jako "znajomi", ludzie zawsze tworzyli i będą je tworzyć ........ taka strona społecznościowa jest jak życie .... jednych lubisz bardziej innych mniej ........ więc kręgi znajomych na takich stronach, zawsze były, są i będą ...... i rozważania na ten temat należą raczej do socjologów i psychologów ..... ja nie widzę nic złego w takim właśnie postępowaniu, a wręcz przeciwnie, bo właśnie dzięki temu poznałem potem osobiście sporo fajnych ludzi.........

Co do innych postaw ludzkich, to trzeba wziąć pod uwagę, że artyści to skomplikowani psychologicznie ludzie i w tym środowisku występuje bardzo duża różnorodność charakterów i postaw, której w życiu codziennym sie w takim nagromadzeniu raczej nie spotyka. Dlatego kontakty z nimi wcale nie należą do łatwych ...... należy więc je zaakceptować, takimi jakie są, bo charakterów ludzkich, to raczej żadna strona internetowa nie zmieni...... oczywiście postawy, które naruszają tzw zasady dobrego wychowania, nie mogą liczyć tu na akceptację

Ten mały wywód ma przy okazji służyć temu, żeby inni zobaczyli w jaki sposób redakcja myśli o użytkownikach
cos
2011-08-11
Renatko....napisałem o problemie kółek wzajemnej adoracji.....
Nie chcę nikomu niczego narzucać...a co do odpisywania to już wyźej była o tym mowa: można podziękować pod pracą wszystkim.............
Nie w tym jest problem...............
CaesarEdenpert
2011-08-11
Chodzi o to, że VA jest najlepszy! To nie jest tanie podlizywanie się, lecz rzeczywistość= mam konta w różnych miejscach i ...coraz rzadziej tam zaglądam, bo tu spędzam cały wolny czas...Komentarze Tu mają konkretną wartość (dużo Fr szwajcarskich) a nie są tylko zemstą za krytykę, lub podziękowaniem za pochwałę...Chciałbym, żeby to się nie zmieniło...
AnaVera
2011-08-11
maleńka propozycja do ożywienia portalu - zakładka:
artykuły albo jak kto woli publikacje (w 7 kategoriach)
gdzie można byłoby przedstawiać krótkie ciekawe opracowania
wybranej tematyki w kontekście zainteresowań danego autora,
łącznie z linkami do interesujących stron,
również napisać reportaż lub wywiad,
przedstawić nowe "Mody" i "Trendy" w sztuce
zamieścić tłumaczenie świetnego tekstu... pozdr. :)A
CaesarEdenpert
2011-08-11
Co do kółek wzajemnej adoracji, to Adam ma rację..
...najlepiej to widać właśnie Adamie u Ciebie, np w komentarzach pod pracami z ruinami...Wystarczyło, ze napisałem, że coś płasko (a bardzo Cię lubię) i już pełno komentarzy jakie to wypukłe;)
można się lubić i nie odwzajemniać się krytyką za krytykę i na odwrót...Merytoryczne komentarze są cenniejsze (vide Renata Domagalska o moim "ogniu", a przecież my się bardzo lubimy)

2011-08-11
Bardzo się podoba pomysł *AnaVera. Gdyby się dało programistycznie... (tak wiem takie zmiany to kłopot bo programista musi..) byłoby cudownie i wróżę duże ożywienie.
Zresztą i bez nowej zakładki można to w newsach i forum umieszczać. Tylko ciekawe czy będzie ktoś te publikacje wrzucał...
graszkap
2011-08-12
Bardzo się cieszę Jacku że jesteś, pomysły bardzo ciekawe, trzymam kciuki :) i obiecuję wpadać do debiutantów
graszkap
2011-08-12
co do podziękowań, zgadzam się z Renatą, nie zawsze mam czas ale staram się, nie oczekuję również od innych aby dziękowali mi za każdy wpis czy ocenę ich pracy :)
ªdominikad
2011-08-12
Ja mam tak samo jak Graszka z tymi podziekowaniami, brak podziekowań nie oznacza przeciez lekcewazenia.
^JaWit
2011-08-12
Adam ...... dobrze, ze poruszyłeś temat podziekowań, bo jak się okazuje różni ludzie mają różne podejście, do tematu, a część nie zdaje sobie sprawy, że dla kogos takie podziękowanie może być ważne .......... bo oni mają zupełnie inne podejście do bywania w sieci, albo tak jak to Renata i Graszka zauważyły, nie zawsze ma się czas na dłuższe przesiadywanie na stronie, zwłaszcza, gdy odwiedza sie tych stron kilka .......... ale możesz być pewien, że jeżeli zagadasz do nich jakoś konkretnie, to na pewno odpowiedzą

Cezary ...... sam widzisz, że komentowanie pracy artysty, to skomplikowana rzecz jest. Wynika to głównie z tego, że malując wkłada się w to cząstke siebie, a że tworzeniem zajmują sie ludzie wrażliwi, to krytykę obrazka odbierają jak krytykę siebie .....no i jestem przekonany, ze każdy tworzący chciałby być świetny w tym co robi, więc tu też jest miejsce do odbierania krytyki pracy, jako krytyki osoby twórcy ........ do tego pisanie w sieci, pozbawione jest bardzo ważnego czynnika, czyli obecności danej osoby .... w rozmowie bezpośredniej dochodzi wyraz twarzy, ton głosu, postawa czy gestykulacja, które to czynniki wpływają na zupełnie inny odbiór wypowiedzi ...... i to samo co wzbudza w komentarzach chęć odwetu w rozmowie bezpośredniej takich odczuć może wcale nie wzbudzać ......... dlatego trzeba wyjątkowo starannie dobierać słowa w komentarzu, żeby nie wzbudzać mechanizmów obronnych twórcy .... do tego dochodzi jeszcze umiejętne ocenienie samego siebie, przez osobę komentującą, bo jeżeli krytykuje ktoś, kogo prace nie pokazują, że jest takim fachowcem za jakiego chce uchodzić, to niechęć jest już gotowa ;) .......
W tym komentarzu Renaty pod Twoją pracą jest pewna baaaaaaaardzo ważna rzecz, mianowicie pochwała namalowania rąk ...... Renata zastosowała tu odwiecznie sprawdzający się schemat krytykowania, czyli "kij i marchewka" ..... i właśnie ta "marchewka" jest najważniejszą częścią takiego komentarza ... bo ona amortyzuje "uderzenie kijem"..... w efekcie emocje zostają na poziomie zerowym i nie wzbudza to agresji ..... :)

AnaVera i Renata ....... Pomysł fajny, ale nie tutaj, bo redagowanie na VA jest tylko hobby i nikt tu ani grosza za to nie dostaje, więc nie ma mozliwości czasowych do redagowania takich wiadomości ..... zresztą są od tego wyspecjalizowane strony takie jak np: http://www.culture.pl/aktualnosci ....... małą namiastką tego, jest to co robimy w Artpub Kulturze, są tam fotorelacje z wernisaży i wystaw na których byliśmy, wywiady i działy których zadaniem jest przedstawianie interesujących twórców ( poetów i plastyków) z naszego, że tak powiem podwórka.......Zapraszam: http://artpubkultura.blogspot.com/ i jeżeli ktos miałby ochotę umieścić tam jakąś fotorelację z wernisażu, to możemy to zrobic ....... Właśnie jednym z założeń połączenia działalności VA i AP jest zwiekszenie możliwości obu stron, bez inwestowania w kosztowne i czasochłonne prace programistyczne . ...... Później zrobimy linki na stronach co ułatwi przeskakiwanie z jednej strony na drugą.
^JaWit
2011-08-18
Nasze zasady przyznawania "kropek":

Wartość dzieła artystycznego zależy od kilku elementów, takich jak: umiejętności warsztatowe i wyczucie plastyczne, przekaz i osobowość twórcy oraz jego rozumienie sztuki i gust, indywidualność i wrażliwość. W różnych pracach elementy te występują w bardzo różnych proporcjach. Dlatego trudno jest jednoznacznie określić dlaczego jeden artysta jest dobry, ciekawy, inspirujący, a inny odbiega od niego poziomem. .... wbrew pozorom, gust jest niezwykle ważny, bo świadczy o obyciu ze sztuką i bardziej wyrafinowanym spojrzeniu na piękno.
By obiektywnie to ocenić, trzeba wykazać się znajomością historii sztuki i wielu jej współczesnych kierunków, które począwszy od XX wieku różnią się skrajnie w podejściu do estetyki i wartości dzieła. Dlatego tak ważne jest dla nas stworzenie zespołu kompetentnych redaktorów.

Zmienimy nazwy galerii z "Nowe prace" na "Galeria" i "Nowe prace debiutantów" na "Galeria wstępna” (a może „Galeria na wejściu"??? ) ,chyba, że ktoś ma lepszy pomysł na nazwę takiej galerii :)

Variart jest stroną, której celem jest propagowanie różnych form Sztuki. Postanowiliśmy więc zostawić "galerię wstępną”, ponieważ chcemy uniknąć zjawiska, które pojawiło się na innych portalach.
Chodzi mi o prawdopodobieństwo rejestrowania się ludzi, którzy trafią tu przez przypadek i nie do końca rozumieją słowo "sztuka" . Mam na myśli zwłaszcza osoby zajmujące się fotografią, która ma niewiele wspólnego z jej artystyczną odmianą. Chcemy w ten sposób uniknąć przeciążenia serwera i rosnących w związku z tym opłat.

W galerii wstępnej osoby, które dopiero zaczynają swoja przygodę ze sztuką, będą mogły uzyskiwać konkretne wskazówki dotyczące pokazywanych przez siebie prac (tu prośba, szczególnie do Mistrzów wyróżnionych czerwoną kropką, żeby zaglądali tam czasem i udzielali cennych wskazówek)

W Galerii wstępnej będzie też miejsce dla osób, które wprawdzie już jakiś czas zajmują się twórczością plastyczną, ale kierunek ich dotychczasowego działania nie jest w pełni zgodny z tym w jaki redakcja rozumie Sztukę Plastyczną. Redaktorzy będą obserwować z uwagą rozwój twórczości takich osób. I jeżeli stwierdzą, że człowiek rozwija się w pożądanym przez nas kierunku, podejmą decyzję o nadaniu mu statusu pełnego użytkownika."
ªdominikad
2011-08-18
Konkretnie i na temat:) Myslę, ze w ostatnim czasie juz została zauwazona spora ilość awansów w galerii, co na pewno niektórych cieszy..
^JaWit
2011-08-18
Myślimy też o zlikwidowaniu ocen przy pracach...... bo według nas nie mają one tutaj żadnego sensu ... zresztą nie tylko tutaj ......dlatego wstawiłem sondę na ten temat, zeby zorientować się, co Wy o tym myslicie .... według nas najlepszą oceną są same komentarze, zwłaszcza, że w nich każdy stosuje swoją własną skalę oceniania i nie ma problemów ze sztucznie narzuconymi rodzajami ocen.
ªdominikad
2011-08-18
"Zniknał" nam temat z forum. Co myslicie o zlikwidowaniu ocen?
^rusnok
2011-08-18
Myślę, że należy to uczynić, albowiem, jako mówi Jacek, nie ma to sensu,
po pierwsze - nie ma sensu wzajemne wystawianie ocen przez ludzi, którzy mało co wiedzą i umieją innym ludziom, którzy mało co wiedzą i umieją.
po drugie - nie ma sensu wystawianie ocen przez redakcję (zakładając, że redakcja zna się na rzeczy), bo Variat to nie jest ani szkoła, ani tor wyścigowy.
- chociaż a propos szkoły - są osoby, które wiele z udziału w tej zabawie wynoszą nauki, ale im też oceny nie są potrzebne, tylko rady i korekty od bardziej doświadczonych, które otrzymują zawsze, kiedy o to poproszą.
^JaWit
2011-08-18
Janek .... wysmienicie ująłeś mój punkt widzenia sprawy ...... zreszta patrząc na wyniki sondy, większość też tak myśli o ocenianiu.......

Jednak po długich rozważaniach postanowilismy zostawić tą wstępną galerię z powodów jaie wymieniłem w poscie wyżej ........ bo po co robic następny Digart, skoro ten co jest ma się dobrze. Tak więc redakcja będzie w jakis sposób oceniać ...... i tak jak napisała Dominika, już od paru dni zaczęliśmy sukcesywnie przegladać galerię tzw "debiutantów" i przyznawać status pełnego użytkownika według wyżej wypisanych zasad ........
Mrs. Robinson
2011-08-18
A ja pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w zmiany, a za nową redakcję 3mam kciuki, żeby po wszystkim jak to mawia mój dobry znajomy "był wilk syty i wilk syty!" ;))))
Pozdrawiam
Anka
Mrs. Robinson
2011-08-18
O - właśnie zauważyłam, że zostałam zakropkowana :) Pięknie dziękuję :)

2011-08-18
też się cieszę z Twojej kropki:)
^JaWit
2011-08-18
Szanowne Panie to nie jest wątek o podziekowaniach za "kropki" tylko o pomysłach na zmiany na VA ....... Ania od dawna na kropkę zasługiwała, przede wszystkim za nietuzinkowe spojrzenie na rzeczywistośc i za naturalną ekspresjonistyczna kreskę ..... co w połączeniu daje bardzo interesującą twórczośc .......

"Wilk syty i ..... wilk syty" ;))))

2011-08-18
dlatego tak się cieszę.i z tego cieszenia pomyliłam wątki;)

2011-08-18
Ja też gratuluję kropeczki mimo, że tak naprawdę te sprawy nie mają znaczenia, bardzo umowne i symboliczne może..
A co do zmian - oceny czy nie, nie wydają mi się potrzebne (te zmiany).
Mrs. Robinson
2011-08-18
W kwestii ocen - też jestem zdania, że komentarz sam w sobie jest najfajniejszą formą oceny! Daje pełne pole do wyrażenia swojego zachwytu bądź uwag do pracy, a przy tym unikamy tak niewygodnego i trudnego w ocenie sztuki szufladkowania.
^JaWit
2011-08-19
Renata .... dla niektórych jednak mają znaczenie te kropki i kreski ....... chociaż tak jak mówisz, rzeczywiście znaczenia nie mają ..... ale często wpływaja w sposób mobilizujący dla danej osoby.

Oceny też nie mają znaczenia .... zwłaszcza tutaj, gdzie nie ma żadnych słupków statystycznych i nie widać kto jaką ocenę wystawił .... no i na nic tu nie wpływają ...... to jest taki trochę relikt z wczesnych lat działania VA ....... zlikwidowanie tego to jest tylko kwestia uporządkowania strony

2011-08-19
Mam wrażenie, że ostatnio zrobił się niejaki ruch. (Czy to tylko wrażenie ?) Taka zmiana wydaje mi się najistotniejsza dla tego serwisu. (Ale może to tylko takie wrażenie..)
Anna
2011-08-20
Witam
Chciałabym odnieść się do kropek, otóż moja sytuacja była taka, że może 3-4 lata temu miałam kropkę w tejże galerii, którą otrzymałam dość szybko, byłam szczęśliwa, ale krótko - w pewnym momencie stwierdzono (nie powiem kto) że moje malarstwo nie zasługuje na kropkę -było mi przykro wyrzuciłam wszystkie prace, nie chciałam już wracać do galerii.
Wtedy jedna z osób z galerii napisała do mnie żebym tak nie przeżywała itp.- pomogło zaczęłam ponownie wstawiać prace-redakcja się zmieniała i po dość długim czasie przy wsparciu życzliwych osób dostałam ponownie tą "upragnioną KROPKĘ- co daje mi KROPKA? otóż to że więcej osób mnie odwiedza -czyli jest większe zainteresowanie moją twórczością niż było w czasie gdy nie miałam tej niby nic nie znaczącej kropki- dla mnie ona była potrzebna taka jest prawda.
Jeśli chodzi o kropki tak na zakończenie, to dostałam taką KROPKĘ CZARNĄ w przedszkolu za złe zachowanie i zapamiętałam ją na całe życie- teraz mam za moją twórczość POZDRAWIAM
^JaWit
2011-08-20
Aniu .... właśnie takie odczucia ludzi do mnie zawsze dochodziły ......
Kiedyś było troche inne podejście w redakcji, do kropkowania ...... nigdy mi się ono nie podobało ........ więc obecnie przeszliśmy według mnie na lepsze ......... początkowo byłem za całkowitym zniesieniem tego wstępnego okresu użytkowania ...... ale po dłuższym namyśle i rozmowach, jednak zostanie.... z powodów jakie wymieniłem gdzies wyżej w tym wątku .............. jezeli znajdziemy kiedyś lepsze rozwiązanie, to na pewno je wprowadzimy ....... w każdym razie jak z pewnością mozna zauważyć, w ostatnim czasie znacznie wzrosła ilość "kropkowanych" ........ więc widać, ze podejście redakcji się zmieniło :)
rdza
2011-08-20
dołączam się do opinii że oceny są totalną bzdurą robią więcej szkody jak pożytku , chyba na każdym portalu nie tylko tutaj
rudiart
2011-08-20
Wypadało by coś napisać ...;) ale nie do końca jestem pewien ze warto... bo jakie można mieć oczekiwania jeżeli nie partycypuje się w kosztach utrzymaniu portalu, zatem ja nie mam ;)
Jakaś weryfikacja powinna być i zasady ale jak wszyscy zaczną decydować to nic z tego nie będzie, jak np. w demokracji ;) wkradnie się anarchia i populizm (nie podejmę rozmowy na ten temat z braku czasu). Ewentualnym adwersarzom powiem ze czas pokaże kto ma rację ;)
Największy szkopuł to że stale odchodzą często bardzo wartościowi twórcy i ciekawi ludzie ale jestem zbyt krótko aby mieć gotową, trafna odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje.
kwaho
2011-08-21
powiem tak, z kropką czy bez, jak ktoś ma zapał to nie będzie zwracał na to uwagi :P to jest tylko wirtual prawda jest w nas samych a nie w tym czy ktoś da ci kropkę, krzyżyk czy gwiazdkę.

"Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano.... Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne. "

Calvin Coolidge
rudiart
2011-08-21
Siadała mi bateria, więc tak może zbyt obcesowo napisałem.
Zasady muszą być, rozsądne ale sztywne dla wszystkich. Przykład FB, znani awanturnicy netowi którzy skłócili nie jedną społeczność na prywatnych portalach, na FB siedzą jak mysz ... bo tam po prostu nikt nie będzie tolerował awantur, poz tym sa ustawienia które pozwalają na usunąć niechcianą wypowiedź i zblokować użytkownika.

Miejsce w sieci kosztuje i wszelkie zmiany w ustawieniach też, admin. pracuje społecznie, dla idei w imię naszej wspólnej sprawy, nie ma reklam , wyskakujących okienek i należało by to docenić.
Kropki , szlaczki... na początku trudno było mi zrozumieć i zaakceptować, to problem raczej psychologiczny, nikt nie chce być użytkownikiem drugiej kategorii poza tym egzaminy , dyplomy , nagrody w szufladach a tu znów do szkoły ? Po czasie inaczej to oceniam i jeżeli nikogo nie urażę gotów jestem zrezygnować z kropeczki lub zamienić na kropkę w kolorze tła strony bo na prawdę to nic nie zmienia w moim życiu.
Administrowanie jest zajęciem budującym ale i bardzo niewdzięcznym, poświęciłem dwa miesiące roboczogodzin na prowadzenie serwisu w necie i nie był to czas stracony bo wiele sie nauczyłem i dowiedziałem, natomiast już nigdy więcej i za żadne pieniądze ;)
Ufam że portal się odbuduje ale to zależy od Nas wszystkich bo to użytkownicy tworzą społeczność i klimat tu panujący.
Zapomniałem, moim skromnym zdaniem dostęp do niektórych funkcji, np. forum powinien być po zalogowaniu ale to tylko nieśmiała propozycja.
Pies patrzy na mnie z wyrzutem ;) może i ma rację (?) kończę zatem i życzę miłej niedzieli :)
sylfin
2011-08-21
Kwaho , chyba sobie wydziergam na makatce Twój tekst i powieszę w kuchni, miast "Home sweet home" ;-)
A tak poważniej, to święte słowa, ale jak trudno jest lenia pogonić.
kwaho
2011-08-21
"sylfin" proszę bardzo :)

2011-08-21
Byle tylko nie stało się to waszą afirmacją pewnikiem skazującą na niedocenienie. Bo jak naprawdę dobre (geniusz) to musi być niedocenione :-)
Anna
2011-08-21
Ja napisałam szczerze o swoich odczuciach - wiadomo że czy miałam kropkę czy nie to i tak malowałam maluję i malować będę bo to jest silniejsze odemnie,
Ą może by tak zrobić głosowanie ale tylko wśród tych co mają KROPKĘ- czy im zależy na niej czy nie.
BO NIBY DLACZEGO TAK SIĘ CIESZĄ TAK DZIĘKUJĄ JAK OTRZYMAJĄ KROPKĘ INNI IM GRATULUJĄ Z TEGO POWODU,czym to jest spowodowane jak nie radością?

2011-08-21
Mi nie zależy aż tak na kropce kiedyś pisałem że chętnie bym oddał kto jest spragniony ją mieć .Aniu dobry pomysł zobaczymy odważnych .
rudiart
2011-08-21
Nie ma sprawy , słowo się w napisało ;) jeżeli admin. zaakceptuje chętnie zrezygnuję ze wszelkich oznaczeń na Naszym portalu lub też przystaję na głosowanie kto jest za uczestnictwem bez kropek ;)

Aniu , spotykamy się już jakiś czas w necie ... swoja wypowiedzią nie chciałem Cię urazić, jeżeli tak odebrałaś moją wypowiedź to jest mi przykro i bardzo przepraszam ;)
Po prostu przedstawiłem swoje prywatne zdanie bo wcześniej były na ten temat wypowiedzi
Marchewa
2011-08-21
...witam, nie było mnie kilka dni i szczerze mówiąc tyle dzieje się na forum ,że brako mi czasu na przejrzenie prac (co napewno nadrobie:) wspaniale ,że coś zaczeło życ bo jak widac po wypowiedziach się dzieje...
Tak naprawdę sprawa kropek i szlaczków zawsze miała swoich przeciwnków i zwolenników. Jak ludzi wielu tak i wiele zdań. Ja jestem z tych potrzebujących poprzeczek i dla mnie tzw. szlaczki mają sens.
Co do ocen to nie pojmuje po co są, bo niczego nie wnoszą poza nominacją.
Anna
2011-08-21
Rudi - nie bierz tego do siebie, ja się nie obrażam, tylko mówię co czuję, jasne że nikt nie lubi być oceniany, ale jak utrzymać pewien poziom w galerii i kto ma to uczynić, kto jest dobrym znawcą malarstwa kto rzeźby kto fotografii kto grafiki itp?
Są galerie e można wrzucić wszystko,ta galeria jest wg mnie oczywiście ciekawa i na dość wysokim poziomie i ciesze się że tu jestem

2011-08-21
Zdaję mi się że niektórzy wypłakali kropki :)
^JaWit
2011-08-21
Rdza .... zgadzam się z tym co napisałeś ...... chociaż dla niektórych są ważne bo ich motywują, ale tu komentarz będzie robił za ocenę

Rudi ....... Dobrze, że zwróciłeś uwagę, na to, że robota moderatora jest to dość niewdzięczne zajęcie, bo musi rozmawiać z najróżniejszymi osobami ...... czasem dość dziwnymi ...... które obierają sobie właśnie moderatorów za cel wyładowania swoich frustracji ........ z czego przeważnie użytkownicy sobie nawet sprawy nie zdają ....... Pomysł z forum widocznym dopiero po zalogowaniu jest bardzo dobry ... też o tym myslałem i postaram się, żeby było tak zrobione.

kwaho ....... bardzo dobrze mówisz o tej wytrwałości .... sporo osób, które obserwowałem tu od kilku lat, z zupełnych amatorów stało się bardzo dobrymi artystami, więc ta wytrwałość sie opłaca :)

adamj ...... tak jak rudi zauważył nikt nie chce być obywatelem drugiej kategorii, a te kreski i kropki niestety właśnie w ten sposób działają .......ale nie wymyśliliśmy jednak niczego lepszego, żeby uniknąć napływu osób których nie interesuje sztuka i wcale nie chcących iść w jej kierunku. ..... a nie posiadamy hojnego sponsora, który finansowałby funkcjonowanie strony. Kropki są więc niestety formą oceny, dlatego wywołują tyle kontrowersji, ale ja traktuję je jako określenie, czy dany użytkownik na tyle rozumie co to jest sztuka, że będzie rozwijał sie w takim własnie kierunku i będzie miał tu dobre miejsce do kontaktów, żeby ten rozwój fajnie kontynuował ...... oczywiście dojrzały twórca, który pojawi sie na stronie nie powinien i mam nadzieję, że nie będzie przesiadywał we wstępnej galerii ......... Redakcja będzie miała jeszcze kilka osób w swoim składzie, co powinno usprawnić reagowanie na pojawienie się na stronie ciekawych nowych twórców. ......... więc nie ma sensu oddawanie kropek, bo raczej Ci kropkowani, powinni zawartością swoich galerii wskazywać ludziom, którzy dopiero zaczynają zabawę ze sztuką, co właśnie tą sztuką jest.

Marchewa ..... bardzo fajnie, że przedstawiasz innym podejście osoby, dla której taka "ocena" za pomocą kropki ma sens ...... bo zazwyczaj ludzie rozmawiaja z osobami o podobnych poglądach i nie zdają sobie sprawy, że ktoś może do tego samego tematu podchodzić zupełnie inaczej :)

Aniu .... mamy nadzieję byc na jeszcze wyższym poziomie ...... zresztą już zauważam, ze pewni interesujący twórcy zaczynają znowu wstawiać swoje prace .... co bardzo mnie cieszy :)
rudiart
2011-08-21
Dziękuję Aniu :) był bym nie pocieszony bo znamy sie jakiś czas co prawda z netu ale...
Może odrobinkę różnimy sie w poglądach ale to drobnostki ;)
Mnie też sie podoba ten portal choć ubolewam że ubywa często wielu ciekawych ludzi, są nadzieje na pozytywne zmiany które już następują dlatego też napisałem co myślę, tak z grubsza .
Mój czas rekonwalescencji się kończy (choć lekarze mówią co innego), będę miał mniej czasu na portale, serwisy w necie może zajrzę czasami tu i tam... jak wiesz dla mnie życie toczy się w "realu" (nie mylić ze sklepem), a internet (?) nic na siłę, za wszelką cenę.
Do kropek , ocen się już przyzwyczaiłem i zaakceptowałem taki stan rzeczy co nie znaczy że muszę tu tkwić i muszę mieć szlaczek czy kropkę... jest miło ale nic na siłę, za wszelką cenę.
Nigdy nie pisałem na forum bo o nic się nie dobijałem i nie zabiegałem, żałuję że "kliknąłem "w klawiaturę... zawsze mogę zmienić miejsce i bardzo poważnie sie nad tym zastanowię...

2011-08-21
"zaczęłam ponownie wstawiać prace-redakcja się zmieniała i po dość długim czasie przy wsparciu życzliwych osób dostałam ponownie tą upragnioną KROPKĘ" - mysle ze jezeli jest to tak wazne, chociazby dla jednego uzytkownika tego portalu, to niech tak zostanie, nich bedzie ta kropka .........
^rusnok
2011-08-21
Rudi - Fajni ludzie właśnie zaczęli tu wracać.
rudiart
2011-08-22
Zauważyłem ;) ale pięknie dziękuję :)

2011-08-23
tak o kropkach .........dzisiaj zauwazylam ze mamy czerwone kropki pelne i takie rozduszone i nie wiem o co chodzi.no nie mowiac juz nic o nie zamknietym trojkacie ... pewnie gdzies to pisze, ale ja nie wiem gdzie....... ....ale za to wiem co oznacza "a" i "fala" .......Boze jakie to zycie jest skomplikowane

2011-08-23
no właśnie nawymyślali tego a ty sie człowieku ucz bez końca... a jeszcze chcą zmieniać i potem sie ucz od nowa...

[o, janek ma nowy znaczek.... ]

2011-08-23
no wlasnie i ja nie wiem co z niego za figura teraz jest
^JaWit
2011-08-23
Basiu .... zerknij do FAQ ... punkt 12 :)

2011-08-23
Janek ma czerwień/pomarańcz mistrza i gwiazdkę jako moderator
CaesarEdenpert
2011-08-29
Czy widzicie to co ja?!? Nowa redakcja widać działa, skoro tylu świetnych artystów wróciło, tyle nowych prac codziennie przybywa, aż zapiera dech...A jaki poziom!!!W ostatnich dniach poziom wzrósł kilkakrotnie!Jestem dumny, że jestem wśród was i dziękuję!

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Araxela

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org