Forum

talat
2011-11-20
Obopólnie z Piotrem (Stopa) zastanawiamy się, aby stworzyć bądź znaleźć miejsce spotkań ludzi ze środowiska artystycznego na Górnym Śląsku. Miałoby to być coś na wzór artpubu (może być nawet pod tą samą banderą). Oczywiście wszystko jest dopiero w powijakach, ale wydaje nam się, że ciekawa to inicjatywa. Wstępnie takim miejscem spotkań z punktu widzenia logistycznego, byłyby Katowice. Zapraszam do dyskusji.
madzikowicz
2011-11-21
czy mniejszość zagłębiowska też może wziąć udział?:P

2011-11-21
Jako Górnoślązaczka jestem za:) I faktycznie,Katowice mają chyba największy potencjał na takie przedsięwzięcie

2011-11-21
Magda..przygarniemy Cię;)
*schodowski
2011-11-21
rozmawialiśmy już o tym Lucc, ja też jestem za :)
^JaWit
2011-11-21
Łukasz ..... to bardzo pozytywna inicjatywa :)
CaesarEdenpert
2011-11-21
Gliwice też by były dobre...
Inicjatywa świetna! Niestety mam daleko, a Gliwice napisałem dlatego, że czasem tam bywam;) No, i Dom Plastyka jest w Rynku;)

2011-11-21
no wiesz Czarek,ja mam najbliżej do Biedronki za rogiem,ale chyba się nie nadaje ;)
CaesarEdenpert
2011-11-21
W Biedronce czasem fajne wina mają...
Stopa
2011-11-21
Witam wszystkich, bardzo cieszę się że inicjatywa moja i kolegi Luccasa została zaakceptowana.
Będziemy o nią walczyć rękami i nogami tak prędzej czy później na pewno się uda. Chciałem również
podziękować autorom którzy odpisali mi na wiadomości o tym wydarzeniu, cieszymy się że jesteście z nami :)
(Dzięki za linki Madzikowicz ;) )
Stopa
2011-11-21
Witam wszystkich, bardzo cieszę się że inicjatywa moja i kolegi Luccasa została zaakceptowana.
Będziemy o nią walczyć rękami i nogami tak prędzej czy później na pewno się uda. Chciałem również
podziękować autorom którzy odpisali mi na wiadomości o tym wydarzeniu, cieszymy się że jesteście z nami :)
(Dzięki za linki Madzikowicz ;) )
talat
2011-11-21
Cieszy zainteresowanie, tym bardziej, że takiego czegoś brakuje. Prócz poszukiwania ludzi, trzeba będzie wszcząć poszukiwania odpowiedniego miejsca. Takiego, które spełniałoby oczekiwania większości. Wariantów jest kilka, bo albo ktoś ma znajomości, albo trzeba będzie obrać jakieś sprawdzone miejsce. Z tego, co widziałem, to przeglądamy knajpy, miejskie centra kultury bądź niezależne galerie. Też trzeba postawić sprawę jasno, czy będzie na tyle osób, aby móc się zrzeszać niejednorazowo, a częściej - to ważne.
Marchewa
2011-11-21
...szkoda ,ze Katowic nie da się przenieśc do Warszawy :(
świetna inicjatywa :)
powodzonka życzę
talat
2011-11-21
Gdybyśmy byli z Warszawy, to byłoby już po problemie :)
talat
2011-11-21
Tak to wygląda:

http://szybwilson.org/ (katowice)
http://rondosztuki.pl/ (katowice)
http://mediawave.home.pl/mok/ (mysłowice)
http://www.zameksielecki.pl/ (sosnowiec)
http://www.kiepura.pl/ (sosnowiec)
http://www.galeria-elektrownia.pl/ (czeladź)

Ze wskazaniem na Galerię Szyb Wilson. No chyba, że inne miejsca są bardziej atrakcyjniejsze. Do opinii.
Stopa
2011-11-21
Jeśli znacie jakiegoś galerie, kluby artystyczne lub inne miejsca dla ekspozycji w okolicy wklejajcie linki.
Propozycję bardzo mile widziane.
^rusnok
2011-11-22
Bardzo świetny pomysł. Lubię Katowice mimo istnienia tam Akademii, której nie skończyłem. Mam w okolicy kilkoro fajnych znajomych, którym to się udało. Bywam tam czasem, ale zazwyczaj tylko przejazdem. Jeśli chodzi o miejsce wystawne, to nie masz atrakcyjniejszego, niż Szyb Wilson. Co prawda miałem problem z trafieniem tam - ze trzy razy przejechałem obok, zanim mi się udało – ale teraz może już jest lepiej, a poza tym miejsce znane chyba coraz bardziej. Jest to miejsce, że kurdebalans - 20 ludzi wrzuci po 20 obrazów i jeszcze ze dwie takie wystawy się zmieszczą. Czy dało by się tam dostać – czasem udają się nawet dziwne przedsięwzięcia, a jeśli przedstawić dorobek wystawny naszej wirtualnej Artpub Galerii, to mogłoby się udać. Myślę, że każdy z u nas wystawianych autorów ucieszyłby się z takiej możliwości, a Galerii by wstydu nie przyniósł. Gdyby to wyszło, to by była akcja raczej jednorazowa, choć gdyby się udała, można by się było pokusić o powtórkę. W każdym razie oprócz tego innych miejsc szukać tez trzeba - galerii i klubów (pubów, knajp) na mniejsze i częstsze akcje. Niestety nie mam w tej materii orientacji.
talat
2011-11-22
Wilson mieści się na obrzeżach miasta w dzielnicach granicznych z Mysłowicami, być może stąd zaistniały problem z dotarciem. Niemniej, jeśli chodzi o komunikacje miejską z centrum Katowic, to bodaj '30' jest niemal bezpośrednia, zaś inne autobusy wymagają dziesięciominutowego spaceru. Ale to marginesem.
Stopa
2011-11-22
I nawet połączenie dobre, widzę. Galeria jest wymarzona pod takie przedsięwzięcie.
Właśnie, to co Rusnok napisał o dorobku wystawnym ArtPubu może okazać się orężem sprawczym pod zrealizowanie
wystawy.
talat
2011-11-22
Tak. Galeria powstała w dzielnicy zdegradowanej społecznie i materialnie. Mniej eufemistycznie, to jest to dzielnica należąca do tych, gdzie samochody tracą koła, a przechodnie zęby i telefony. Ofiarą nie byłem, ale parę lat spędziłem w średniej szkole przy galerii. Z tego co mi wiadomo, to Wilson jest największą polską prywatną galerią sztuki, gdzie jej powierzchnia wystawiennicza liczy ok. 2500 m².
Stopa
2011-11-23
Wczoraj zacząłem wstępne rozmowy z "Szybem Wilson" wszystkie ważne informację będę relacjonował. Bardzo możliwe że będziemy musieli poszukać jakichś sponsorów..
*alkor12
2011-11-23
Zaproponuj opcje sprawdzoną..prowizja od sprzedaży.
Stopa
2011-11-23
Bardzo dobra myśl, dziękuję alkor.
Jolka
2011-11-23
Kochani nic Wam nie pomogę, ale życzę powodzenia,
a przy okazji - może mieszka ktoś blisko Starogardu Gdańskiego...
byłoby miło czasem się spotkać :)
Stopa
2011-11-23
UWAGA

Artyści chętni do wzięcia udziału w wystawie proszeni są o wysłanie na maila [email protected] swojego dossier.
talat
2011-11-26
W nadchodzącym tygodniu jedziemy do Szybu zorientować się w sytuacji.
Stopa
2011-11-27
Mamy już komplet plastyków, zamykamy listę.
Wraz z kazdą nową informacją będziemy aktualizowali temat.
talat
2011-12-08
Były wstępne rozmowy w Szybie Wilson, będzie jeszcze jedno oficjalne spotkanie dot. szczegółów.
talat
2011-12-19
Zawieszono nas w kalendarzu na spotkanie z datą 10 stycznia, bo podobno mają bardzo burzliwą końcówkę roku. Cokolwiek to znaczy, będziemy musieli poczekać.
talat
2012-01-12
Tak bocznym torem rzucam informację, że dostaliśmy od Galerii Wilson zielone światło. Termin wystawy wskazany byłby na marzec. Ogólnie elegancko.
^waldemar
2012-02-19
Gratuluję chłopaki!
Stopa
2012-02-22
Dziękujemy :) Za jakiś czas opublikujemy szczegóły wystawy. Czekamy właśnie na ostateczny termin.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org