Forum

Jolka
2012-01-23

przepraszam.
miałam tutaj podany link, ktoś wykorzystał moją pracę jako swój awatar. Okazuje się, że znam tę osobę. nie chcę sprawiać jej kłopotów, a tym samym czuć się niezręcznie.
to nie powinno się zdarzyć, a jednak internet to zła "zabawka" - jestem rozczarowana.
przy okazji pozdrawiam - jolka
MajaK
2012-01-23
Jako avatar, to chyba nie przestępstwo ani nie naruszenie własności, bo korzyści z tego nie ma żadnych. Tylko reklama dla autora.Niby dobre wychowanie (sic) nakazuje zapytać, ale przymusu nie ma.
Jolka
2012-01-23
na tamtym portalu w regulaminie jest zaznaczone, że każdy element, każda fotka...
przecież mogła zapytać, wiesz tak samo można moją "gębę" podać jako swoją,
kopiować wiersze, opowiadania i inne, podawać jako swoje. najgorsze, że ja ją znam tę osobę (też pisze wiersze, a ode mnie kupiła obraz) i mogła bez problemu zapytać. nie byłoby sprawy. a ja wchodzę na nowy portal, chcę dodać obraz i co?
jestem w szoku. zastanawiam się ile moich wierszy krąży po necie, a krążą, ale są wyraźnie zaznaczone czyjego autorstwa, jestem zadowolona.
jednak ile jest bez tego nie wiem.
ªdominikad
2012-01-24
Jolu, ja bym poszła do żródla, czyli tej osoby i zapytała, czemu wykorzystała obrazek bez Twojej wiedzy, zgody... Sama mialam przez chwile za avatar cudną pracę Inwersji, ale za zgodą i akceptacją autorki...Nie wyobrazam sobie nie zapytać, uprzejmość przeciez niewiele kosztuje.
rudiart
2012-01-24
To przykre wypadki ale tak jest w necie. Nawet na Facebooku rzeźbiarz z innego kraju umieścił sobie jako zdjęcie profilowe fotke mojego maszkarona wykonaną i zaprojektowaną trzydzieści lat temu. Miło że tak mu sie podoba ale czy to w porządku ?
Osobiście mam wątpliwości czy on na prawdę rzeźbi czy tylko poprawia po kopiarkach ;) Nie wypada mi robić grandy...
Natomiast trzeba mieć świadomość że pomysły dobre są kradzione bez pardonu, w kazdej dziedzinie.
Marchewa
2012-01-24
Jolu z niektórymi rzeczami ciężko walczyc bo internet to duża rzecz i czasem sobie nie zdajemy sprawy jak często nasze prace śmigają tu i tam. Przykre to bardzo, że nikt nie pyta ale widac takie niepisane prawo internetowej swobody :(
W Twoim przypadku znasz osobę która użyła Twojej pracy bez zgody, bez rozmowy nie da się rozwiązac konfliktu...trzeba poprostu wyrazic swoje niezadowolenie -przecież Twoje zdanie jest tu najistotniejsze!
pozdrawiam
CaesarEdenpert
2012-01-24
Z próżności własnej mniej więcej raz na miesiąc szukam siebie w google;)....poprzednio znalazłem kilka (trzy chyba) obrazów w dziwnych miejscach...(żaden adres nie kończył się .pl...)Ostatnio (wczoraj) zauważyłem, że wszystkie te strony są zlikwidowane....może światełko w tunelu, może przypadek...ja nie zdążyłem jeszcze interweniować, ale może kogoś większego wkurzyli?...
Mojej siostrze ktoś ukradł pracę naukową i zrobił doktorat w Tajlandii...nigdy by się nie wydało, gdyby nie publikacja, którą się zainteresowała...z tego co wiem dostała by spore odszkodowanie, gdyby go skarżyła (ale nie chciała), został oskarżony z urzędu, pozbawiony tytułu, wywalony z uczelni i ukarany grzywną (tyle wiem)
Odpowiadając na tytułowe pytanie; jest, jeśli jest wzór prawem zastrzeżony, albo ktoś czerpie korzyści z Twojej pracy, ale musisz udowodnić, ze Twoja
madzikowicz
2012-01-25
Ja również miałam niedawno nieprzyjemną sytuacje.... Znalazłam przez google galerie pewnego malarza, w której księga gości zawierała wpisy osób, których tożsamość została skopiowana z galerii d....p . Grzecznie zwróciłam się z prośbą o usunięcie "mojego" wpisu, po czym pan administrujący stronę szedł w zaparte, że nic nie wskazuje na to, iż to ja jestem autorką komentarza i równie dobrze osoba o tym samym imieniu i nazwisku mogła wyrazić swój podziw i uznanie(błąd!, ja jestem jedyna i niepowtarzalna:)) ). Szczerze, to byłam lekko zszokowana ignorancją tego pana. Ostatecznie po dłuższej korespondencji pan stwierdził że wpis nie zniknie, jedynie usunięte zostanie moje nazwisko....

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org