Forum

2012-04-10
Witam .Czy ktos z was ma doświadczenie z podobraziami firmy GART lub DEF. Format 100x140. Dziękuję

2012-04-10
Pozwolę sobie sam odpowiedzieć wybrałem DEF ma listwy 6.5.
cos
2012-04-10
Maluję na tych płótnach i jestem zadowolony. Jednak max. rozmiar jaki używałem to 120x80 cm. Nie wiem, jak będzie z większym, ale to co mam to jest ok. Nic się nie wykrzywia.
nitro
2012-04-11
Def używam i są bardzo dobre. Tylko jeśli pierwsza warstwa ma być bardzo mokra (dużo wody w akrylu, przy malowaniu w poziomie) to może nieco przesiąknąć. Zazwyczaj po nałożonej pierwszej warstwie dosyć suchej (szybko wyschniętej) potem nic już się nie dzieje, nawet jak leję dużo wody ;-). Ramy - jeszcze żadna się nie wypaczyła.

2012-04-11
Dzięki Nitro za uwagi. Dla mnie jesteś mistrzynią koloru a akrylem posługujesz sie jak powietrzem.Obserwuje twoje prace i ucze sie pociagnięć itd.mam troch duzych tub Winsora i Talensa ale one na duże powierzchnie sa dośc drogie a ja czuję że wole trochę grubiej no może bez akcji prosto z tuby czy można gdzieś sie dowiedzieć o tańszych farbach do szerszych poczatkowych podkładów ,które spasuja sie z np. Vangoghami ?Che tez poszukac jakiejs patyny laserunkowej dla akrtylu ale niewiele wiem gdzie i i jaka kupić. Pzdr.
nitro
2012-04-11
Akryle w ogóle nie bardzo nadają się na faktury same z siebie. Raczej nieiele z akrylowych farb jest kryjących porównywalnie do olejnych, więc generalnie uzywam ich laserunkowo. Jak potrzebuję fakturę, używam impasta. Kupuję je na allegro, firmy sinus. Używam ich też do pokrywania tych miejsc, gdzie wkleiłam papier, tworzą potem przezroczystą błyszczącą powłokę (o ile oczywiście kupisz bezbarwne, bo są też impasta białe). Impasta Amsterdam też są znakomite jednak wychodzą drożej. Czasem jednak warto, szczególnie matowe.

No i nie wiem czy zasłużyłam na tyle pochwał.

2012-04-11
Dzięki wielkie za tajniki zawodowe to bezcenne.A to nie pochwały tylko normalna reakcja na twoja prace. W każdej tonacji kolorów jesteś świetna itd itp .To gwoli wyjaśnienia.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org