ForumAvatar
madzikowicz
2012-04-23
Dzień dobry,
od pewnego czasu nurtuje mnie pewien problem.
Zaczęłam bawić się monotypią, jak to często bywa, gdzieś poza obrębem pracy pojawiają się plamki, zabrudzenia..
Pamiętam z czasów studiów,że wykładowca grafiki warsztatowej był w tym temacie ortodoksyjny - żadnego passe partou! Praca ma lśnić białym marginesem wokoło.
Jak to jest,czy grafika na którą nałoży się passe partou jest zdyskwalifikowana? Pytanie kieruję przede wszystkim do grafików, ale chętnie posłucham rad od doświadczonych twórców sztuk wszelakich:)
Avatar
jachwe
2012-07-17
grafiki nie powinno się oprawiać. to Ci każdy grafik powie :)
Avatar

2012-07-17
e tam ,niech se mowia co chca.... a co masz zrobic jak sie plamki pojawily ,wiec musi passe partou przyjsc ,ja bym dala cienkie nie rzucajace sie w oczy ,kolorem jak i forma
Avatar
CaesarEdenpert
2012-07-17
marginesy można okleić papierem nie brudzącym, ale to przed....teraz, to chyba tylko odciąć plamki razem z marginesem
Avatar

2012-07-18
oj ,Cezary margines musi byc wiec ...ewentualnie mozna jeszcze tak, przycieta rowno grafike przyklejamy na papier wiekszego formatu uwaga na klej moze ponszczyc prace ...moga powstac takie bable,czy fale ,no mozna przydusic potem szklem ......

Madzikowicz my tam fachowcami nie jestesmy ,ale w oprawie mamy pewne doswiadczenie ........
Avatar
madzikowicz
2012-07-18
Dziękuję za rady dobrzy ludzie:)

Odpowiedzi na to pytanie udzieliła mi dominikad, na moim profilu. Mam nadzieję że się nie pogniewa, jeśli wkleję tutaj jej fachowe uwagi:

<i>Magda , pytalas o oprawe monotypii i zabrudzenia;) tak, faktycznie nie powinno byc zabrudzen po za sladem od matrycy, niestety grafika jest w tym względzie bezwzględna.
Czasem, ale to czasem jak jakies zabrudzenie jest wyjątkowo plastyczne, mozna je zostawic i udawać, ze tak mialo byc;)))
Passe partout wiec jak najbardziej, ale z tym nieszczęsnym czystym marginesem białego papieru wokoł.
Dodam jeszcze ze te reguly dotycza prac do dobrych galerii, na sprzedaz etc. na swojej wystawie zdarzalo mi sie pokazywac roznie oprawione grafiki, czasem ten margines wokol matrycy byl minimalny, plus oprawa i tez dawało radę, bo np.ci ktorzy sie nie znają, nie widzą roznicy.
Ogolnie oprawa ma byc czysta, estetyczna i tyle:) Pozdrawiam.</i>

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org