Forum

~cholosimeone
2012-05-14
Witam!

Zbliżają się urodziny mojej przyjaciółki i wpadłem na pomysł, żeby podarować jej ramkę na zdjęcia, ale do powieszenia na drzwi, taką jak w serialu „Przyjaciele” (http://www.allthetests.com/quiz25/picture/pic_1207427874_8.jpg)Postanowiłem sam zrobić prezent, ale do końca nie wiem jaki materiał byłby najlepszy do tej pracy. Myślałem o tym, żeby zrobić drewniany, albo plastikowy szkielet i oblepić go ... no właśnie: czym? Gliną, gipsem, czy jakimś rodzajem modeliny? Musi to być coś w miarę lekkiego, co da się pomalować i co nie jest zbyt skomplikowane w przygotowaniu. Proszę kogoś o radę w sprawie doboru materiału i ew. techniki wykonania.

Z góry dziękuję za pomoc.
Przemek.
Laskotek
2012-05-15
Można okleić zwykłym papierem gazetowym nasączanym klejem (np guma arabska), klei się kilka warstw, mokre na suche. Podkładem musiałaby być stara rama, którą później po wyschnięciu skorupy usuwa się. Takie zaschnięte można dowolnie malować i szlifować. A co najważniejsze mokry papier przybiera wszelkie kształty podkładu. Kiedyś robiłem w ten sposób głowy kukieł. Formą była głowa wyrzeźbiona w plastelinie. Pozdrawiam i powodzenia.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
ulexa

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org