Forum

catwing
2012-08-16
Kochani, wielokrotnie spotykam się z informacją, że jakiś rysunek został zrobiony na "illustration board". Z tego co udało mi się wyguglać rozumiem, że to jakiś rodzaj podobrazia bawełnianego. Mam pytanie- czy to ma polską nazwę i co to dokładnie jest. Czy to po prostu takie zwykłe płaściutkie podobrazie malarskie, czy inne profesjonalne czary-mary...?
^JaWit
2012-08-17
Od dawna nie kupowałem w sklepie dla plastyków, więc też wygooglałem i z tego co rozumiem to jest coś co u nas nazywa się tablica malarska ( na płytkę MDF naklejone jest zagruntowane płótno) ... tyle że przystosowana dla ilustratorów, czyli osób używających farb wodnych ..... jest bardzo gładka..... charakteryzuje się równomiernym i wolniejszym wchłanianiem co daje lepsze efekty przy rozprowadzaniu farby ..... nie wygina się pod wpływem wody i o wiele łatwiej jest robic poprawki ....... To tyle co się dowiedziałem na ten temat
catwing
2012-08-17
wielkie dzięki!!!!! :)))) :*

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
wezownik

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org