Forum

~groszek
2012-10-31
Witam,

w tym roku jestem zobowiązana odbyć praktyki studenckie. Firmy zazwyczaj proszą o przesłanie portfolio, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia w jakiej formie powinno ono być wysłane...właściwie to nikt nigdy nie pokusił się o to, by przedstawić nam jakąś przykładową formę. Liczę wiec na jakieś podpowiedzi: skąd, gdzie, w czym, jak, czy warto dołączać prace np. malarskie czy graficzne w wypadku, kiedy stara się o staż w firmie architektonicznej?
Będę wdzięczna za wszystkie techniczne "złote rady".

Pozdrawiam.
madzikowicz
2012-11-04
Dzień dobry,
nie wiem jak to jest ze stażem w firmie prywatnej (mam doświadczenie ze szkołami i ośrodkami kultury) ale generalnie potrzebują studentów do "czarnej roboty"...
W zasadzie może być portfolio np. w serwisie www.carbonmade.com.
Proszę zaprezentować najlepsze prace z danej dziedziny, najlepiej dostosować je do profilu firmy w której chciałaby Pani odbyć praktykę.
ªdominikad
2012-11-05
Dokladnie tak jak Ci Madzikowicz odpisala- prace, musza byc dostosowane do profilu firmy, czyli jesli chcesz staz/praktyke w firmie architektonicznej prace musza nawiązywac do tematu, mogą to byc te ktore robisz na zajęciach na uczelni, ale wyselekcjonowane, pod kątem branzy.
Czyli mile widziane beda na pewno jakies szczegołowe, architektoniczne, staranne rysunki, rysunki techniczne, etc.itd. Wszystko to co pokazuje pracodawcom, co sobą reprezentujesz...ze jestes kreatywna, staranna, dokładna, że się tym tematem interesujesz i tak dalej.
Akurat branza architektoniczna jest mi obca, wiec Ci dokladnie nie doradzę, szukaj architektów na VA :-)
Jesli zrobisz coś ekstra po za pracami ze szkoły- tym lepiej dla Ciebie.
Carbonmade to dobry pomysł, umieszczasz wtedy link do portfolio w cv. Sama tam mialam portfolio :) Ale takich stron jest wiecej w necie, poszukaj...
Robisz wtedy 2- 4 działy swoich dotychczasowych dokonań i umieszczasz starannie sfotografowane i wykadrowane zdjęcia prac. To bardzo wazne.
Portfolio mialam tez w PP, jako prezentację prac, ale to bylo 7 lat temu, wiec teraz nie wiem czy to jest dobrze widziane.

Zwróc tez uwagę na starannie wykonane cv...najlepiej w programie graficznym, nie w wordzie....praktyki to jeszcze bedzie łatwo dostać, z pracą pozniej to już inna bajka. Powodzenia!
~groszek
2012-11-07
dziękuję bardzo ;)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Rafshchax

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org