Forum

wiesz
2012-11-29
przedstawiam dialog na forum i chętnych zapraszam do dyskusji.

•wiesz
Data: 2012-11-28
pomniki już istniejące to tzw samograje...to są dzieła ,w które Ktoś włożył swoje serce ,wysiłek itd..dlatego używanie ich w fotomontażach uważam za pomyłkę!!............http://variart.org/galeria/3619-fotoart/74036-macierzyństwo.htm

~fotoart
Data: 2012-11-28
powiem tak - pierdoły wypisujesz i tyle - popatrz na swoje fotki - Ty także wykorzystujesz postacie ludzkie i artefakty, które zostały wytworzone przez innych ludzi i posłużę się Twoim tekstem "to są tzw. samograje" , a jeżeli sam to robisz - to przestań, bo jest wielka hipokryzja. Wniosek jest taki - nie wykorzystując cudzej pracy i twórczości - Twoich fotek by nie było, nawet czarnej plamy - za dużo powiedziane to także jest dzieło Twórcy Najwyższego lub dziełem przypadku - jakim jest wszechświat i rządzące w nim prawa

•wiesz
Data: 2012-11-29

fotoart:..jeśli "wykorzystuję" do moich artystycznych poczynań postacie ludzkie..to czynię to za zgodą tychże ludzi.Ja w tych "spektaklach" jestem owszem reżyserem(mówię tu o moich indywidualnych sesjach,bo zdarzały się też zbiorowe ,gdzie reżyserów za umową i porozumieniem było więcej)..lecz za każdym razem tzw. modele świadomie uczestniczyli.Ludzie to nie są przedmioty martwe.Mają wolną wolę, wyrażają emocje na ile chcą się otworzyć...(moje fotografie to nie reportaż a efekt pracy studyjnej )...to współpraca reżysera i aktora ,dla których uczestnictwo w tych działaniach jest pięknym świadomym doznaniem ,przeżyciem.Ciężko pracuję na swoje obrazy,często nie przesypiam nocy...uruchamiam swoje komórki mózgowe...niejednokrotnie jest to okupione cierpieniem(na co się nie skarże ,bo mam świadomość ,że jest ono wpisane w tworzenie)..zbieram rekwizyty..szyje pluję i haftuję;)..a razem ze mną często gęsto sami aktorzy z poświęceniem oddają się..krótko mówiąc poszukuję.Jeśli wykorzystujesz w swoich fotomontażach nie swoje dzieła sztuki jakimi niewątpliwie są np.rzeżby czy to w drewnie czy w kamieniu..w jakiejkolwiek zresztą materii..należałoby myślę podać autora tego dzieła(przez szacunek dla autora)..wiem bywa i tak ,że autor nieznany..ale wtedy chociaz krótka notka typu autor rzezby nieznany..co bym ja czy inni oglądający Twoją pracę mieli tę pewność w temacie.Problem nie dotyczy niestety tylko Ciebie.Wielu tu takich którzy bazują na "gotowcach"..:(Pomyślałam sobie ad praw rządzących we wszechświecie w tej konkretnej sprawie,że warto byłoby zapytać innych jakie mają na ten temat zdanie..co dwie glowy to nie jedna..dlatego zapraszam na FORUM.....

:)

•wiesz

bo ,że jest to fotka pomnika każdy widzi...echh..to tak jakby Mona Lizie dokleić np skrzydła...:(

madzikowicz
2012-11-29
Mnie się podobają te fotomontaże...

ps. manekin, twórca nieznany:)
http://variart.org/galeria/3552-sasquatch/73805-___.htm

rdza
2012-11-29
Uważam że takie fotografowanie pomników jest dość ryzykowne właśnie jeżeli jeszcze mam y jakieś twórcze spojrzenie potrafimy to przedstawić w jakiś ciekawy sposób to jeszcze można się pokusić z podaniem źródła najlepiej oczywiście na tu widzę jedynie piękną rzeźbę ale nie widzę jakiegos większego wkładu autora w interpretację jej, obrzucenie teksturą i różne tego typu działania trudno uznać za specjalnie twórcze, ewentualnie wprawki w ćwiczeniu techniki.
Jest np. fotograf z poznania który ma bzika na punkcie aniołów , po prostu fotografuje Anioły po całej Polsce to jest po prostu jego bzik i wszyscy o tym wiedzą z tego co pamiętam zawsze podaje w miarę możliwości co to za rzeźba poza tym pisze do tych fotografii wiersze, czyli można by rzec te anioły są w pewnym sensie tworzywem do dalszej obróbki. Alicja poruszyła dość ważny i ciekawy temat, na pewno wart zastanowienia.
Ty natomiast Fotoarcie po prostu ją obrażasz a to nie ładnie.
Cały Twój tekst według mnie jest obraźliwy i w dodatku mało logiczny.
Zadaj sobie trud i obejrzyj dokładnie galerię Alicji i pomyśl przez chwilę , myślę że wycofasz się wtedy ze swoi słów
wiesz
2012-11-29
z ostatniej chwili Proszę Państwa..oto postawa Człowieka i Artysty~fotoart

już wczoraj Ci napisałem zajmij się swoją świetną twórczością - a żeby Ciebie już więcej nie mięć możliwości czytać po prostu blokuję - do forum nie zaglądam ponieważ nie lubię wirtualnej wymiany zdań.

wiesz
2012-11-29
moja refleksja...z takich postaw jak Fotoart biora sie nieporozumienia na swiecie...ludzie nie potrafia ze soba rozmawiac i jest to bardzo bardzo smutne.
madzikowicz
2012-11-29
"moja refleksja...z takich postaw jak fotoart biora sie nieporozumienia na swiecie...ludzie nie potrafia ze soba rozmawiac i jest to bardzo bardzo smutne."

Jeśli chciała Pani z nim rozmawiać o tym, dlaczego Jego fotomontaże są pomyłką, to nie dziwie się że się wkurzył:)
MajaK
2012-11-29
"bo ,że jest to fotka pomnika każdy widzi...echh..to tak jakby Mona Lizie dokleić np skrzydła...:( "

właśnie, że doklejają i skrzydła i wąsy i stopy bose...zawsze się zastanawiam czy tak się powinno i czy można z prawnego punktu widzenia... ja staram się unikać już teraz fotografowania tworów innych ludzi . Ale czasem coś mnie poruszy mocno i wtedy fotografuję i pokazuję rezultat tego poruszenia oczywiście z podaniem źródła (autora) tego dzieła. Błędem Fotoarta było, że nie podał autora ewentualnie miejsca gdzie ta rzeźba stoi...i wtedy nie byłoby powodów do tej dyskusji...niegrzeczne z Jego strony było ucięcie rozmowy przez odłączenie dostępu. A wystarczyło tylko dopisać w opisie brakujące dane...im jestem starsza tym bardziej mnie zadziwia ile zaciekłości i złości jest w ludziach i jak im nie żal zdrowia na takie emocje niepotrzebne . Alicja słusznie zareagowała i Jej się dostało :(
wiesz
2012-11-29
madzikowicz:

ad.:
"Mnie się podobają te fotomontaże...

ps. manekin, twórca nieznany:)
http://variart.org/galeria/3552-sasquatch/73805-___.htm"

"manekin ,twórca nieznany " -owszem nieznany..nie jest to jednak "ręko czy mózgo;dzieło" ..i na tym właśnie polega mówiąc w wielkim skrócie ta subtelna róznica...

proszę sobie wyobrazić taką hipotetyczną sytuację...:
ślęczysz dniami i nocami np nad rzeżbą ,wkladasz w to cale swoje serce...i nagle widzisz na jakimś portalu fotograficznym tzw fotomontaż..,w którym Twoja rzeżba ubrana jest w przecudowne; photoshopowe ozdobniki + często gęsto wzruszający tytuł.....no tak się nie godzi myślę...

..stąd moje słowa o pomyłce Fotoart,która to pomyłka w moim odbiorze polega na tym,że jest to bazowanie na tym ,w co Ktoś wcześniej włożył całego siebie.

madzikowicz
2012-11-29
"proszę sobie wyobrazić taką hipotetyczną sytuację...:
ślęczysz dniami i nocami np nad rzeżbą ,wkladasz w to cale swoje serce...i nagle widzisz na jakimś portalu fotograficznym tzw fotomontaż..,w którym Twoja rzeżba ubrana jest w przecudowne; photoshopowe ozdobniki + często gęsto wzruszający tytuł.....no tak się nie godzi myślę.."

Prawa autorskie to jedno, natomiast ocena wartości artystycznej fotomontażu to inna rzecz... Myślę że Autor zareagował emocjonalnie z powodu deprecjonowania przez Panią estetyki, walorów jego dzieła..

Sądzę, że gdyby się Pani zwróciła z prośbą do Autora o podanie miejsca, twórcy rzeźby, bez wartościowania jego dzieła, nie byłoby całej dyskusji:)
pozdrawiam
wiesz
2012-11-29
Pani Madzikowicz

..nie wspominałam słowem w swoim poście do Fotoart, ani też nie oceniałam estetyki jego pracy(chociaż prawdę powiedziawszy pozostawia dla mnie wiele do życzenia..ale to już inna sprawa)
Napisałam jasno i wyrażnie co budzi moje zastrzeżenia,mianowicie powtarzam raz jeszcze ,że za pomyłke uznaję wykorzystywanie dzieł innych artystów jako bazę dla swojego przekazu...bez podania żródła.

Uważam ,że po prosu ludzka przyzwoitość! nakazuje podać imię i nazwisko autora ,bądż w przypadku kiedy nie jest to możliwe, miejsca gdzie można dane dzieło znależc.

Nie ja mam pytać o to autora fotomontażu a autor powinien czuć się w obowiązku poinformowania mnie -odbiorcę.
wiesz
2012-11-29
MajaK:

"niegrzeczne z Jego strony było ucięcie rozmowy przez odłączenie dostępu. A wystarczyło tylko dopisać w opisie brakujące dane...im jestem starsza tym bardziej mnie zadziwia ile zaciekłości i złości jest w ludziach i jak im nie żal zdrowia na takie emocje niepotrzebne "...mądra ,życiowa refleksja..całkowicie się z nią zgadzam..

wiesz
2012-11-29
dla pokrzepienia dedykacja dla nas wszystkich:

http://www.youtube.com/watch?v=kYf4kqnAWos

lub (do wyboru;)

http://www.youtube.com/watch?v=E2VCwBzGdPM

2012-11-29
ale tu jest fajnie - więc się przyłączę, do tutaj poruszanych spraw.

1. Piękna i logiczna odpowiedź użytkownika - fotoart.

2. Użytkowniczka - wiesz chyba nie zrozumiała tego co napisał wspomniany powyżej użytkownik ponieważ odpowiada - cytat ":..jeśli "wykorzystuję" do moich artystycznych poczynań postacie ludzkie..to czynię to za zgodą tychże ludzi." - przecież człowiek nie jest twórcą samego siebie - a zgody twórcy / ktokolwiek nim jest / istoty ludzkiej nie ma i mieć nie będzie ! - i to jest piękne.

3. Nie doszukałem się w teksie fotoarta, aby obraził lub ubliżył użytkowniczce - wiesz.

4. Przypuszczam, że emocje wzięły górę nad rozsądkiem u użytkowniczki wiesz. Chyba nerwy jej puściły w tym momencie:
•wiesz
problem na forum poruszę jutro bo dziś juz pózno i nie mam siły.

•wiesz
..wykrzesałam jednak siły dziś..zaraszam na Forum :)

to są wpisy pod galerią użytkownika fotoart.

5. Rozsądkiem kierował się użytkownik fotoart blokując użytkowniczkę wiesz.
Ostatnio byliśmy świadkami małej "wojenki" między użytkowniczką bab1960, a użytkowniczką iwona i jak to się skończyło.

6. Podziwiam użytkowniczkę madzikowicz, że zabrała głos w tej sprawie w tym gronie artystów fotografików - ich jest po prostu zbyt wielu, zapewne tylu ile sprzedano aparatów fotograficznych.

7. Ten tekst użytkowniczki MajaK - cytat ".. ja staram się unikać już teraz fotografowania tworów innych ludzi . Ale czasem coś mnie poruszy mocno i wtedy fotografuję i pokazuję rezultat tego poruszenia oczywiście z podaniem źródła (autora) tego dzieła. Błędem Fotoarta było, że nie podał autora ewentualnie miejsca gdzie ta rzeźba stoi...i wtedy nie byłoby powodów do tej dyskusji...niegrzeczne z Jego strony było ucięcie rozmowy przez odłączenie dostępu. A wystarczyło tylko dopisać w opisie brakujące dane...im jestem starsza tym bardziej mnie zadziwia ile zaciekłości i złości jest w ludziach i jak im nie żal zdrowia na takie emocje niepotrzebne . Alicja słusznie zareagowała i Jej się dostało :(" - wprawił mnie w osłupienie - a dlaczego tak - ta użytkowniczka dobrze wie - inni mogą poszukać na forum.

Pozdrawiam
MajaK
2012-11-29
Fajnie, że znalazł się pretekst Panie Marucii, żeby się do mnie przyczepić znowu :)
Nie ma różnicy pomiędzy użyciem rzeźby jako głównego tematu pracy a użyciem tekstury(pobranej z bezpłatnej bazy stockowej) która tylko uzupełnia pracę ?
Gratuluję Panu wytrwałości i dobrej pamięci.Pozdrawiam serdecznie
Majka.
wiesz
2012-11-29
marculi:

ad.:2
Proszę zauważyć ,że napisałam nieprzypadkiem słowo wykorzystuję (za Fotoart) - w cudzysłowie.

Człowiek posiada wolną wolę w przeciwieńswie do obiektów martwych(typu rzeżba), w związku z czym dana mu jest przez Stwórcę możliwość dokonywania świadomych wyborów.

ad.:3

nie czuję się obrażona ..ubolewam jedynie nad niedojrzałością niektórych interlokutorów.

ad.:4

jestem opanowana i świadoma tego co mówię...- to są moje przemyślenia(w sprawie 'samograjów').. nie od dziś..i nie dotyczą tylko twórczości Fotoarta...uważam ,że TEMAT który poruszyłam jest wart rozważań.

ad.: 5

..tylko pogratulować takiego rozsądku..zarówno użytkownikowi Fotoart jak i Tobie Marculi...:(

ad.: 6 no cóż ,nie mnie oceniać kto tu jest "Artystą"...ale na pewno warto być miłym , serdecznym człowiekiem..otwartym na dialog..rozmowa wiele rozwiązuje..jest nawet taki program "WARTO ROZMAWIAĆ"

ad.:7 bez komentarza detektywie Marculi :(

wiesz
2012-11-29
marculi:

Przypominam,w ramach solidarności z użytkownikiem Fotoart możesz mnie zablokowac..;))
wiesz
2012-11-29
marculi pozytywna energia dla Ciebie :

http://www.youtube.com/watch?v=p6z0Zay9itk

lub

http://vimeo.com/34505587

2012-11-29
MajaK

Użytkowniczko MajaK ja się znowu nie przyczepiłem. To Pani uczyniła błąd biorąc pod osąd fotoarta - bo znajomej puściły nerwy i niepotrzebnie zabiera Pani głos w tak wrażliwej tematyce dotyczącej własnej osoby. Wyjaśniam gdyby nawet Pani nic nie napisała i tak zabrał bym głos w tej pogawędce. Pozdrawiam
wiesz
2012-11-29
aleeeż...ja cały czas trzymam nerwy na wodzy....;)

2012-11-29
To i ja sie z przyjemnoscia dołącze. Moim zdaniem było tu o dwa słowa za duzo ..pomyłka i pierdoły..
A po za tym wole anioły niz gołe pupy nastolatek , krocza dojrzałych niewiast i inne akcesoria artystyczne bo bardziej mnie inspiruja i po stokroć wole ogladac rzeźbę macierzyństwo niz cierpiec z powodu zmagań ze swoim Ego wszystkich artystów łacznie ze mną.
Akurat macierzyństwo uczy takiej pokory a w pracach wspaniałej artystki -wiesz jest bardzo wiele z tej cudnej cechy.
Myśle, że można sie od wszystkich uczyc dobrych cech zwłaszcza na poczatku drogi.A "macierzystwo" było taką drogą
A zatem moim zdanie nie była to ani ..."pomyłka "ani tym bardziej "/.."pierdoły "
wiesz
2012-11-29
vivalarte:

"Tysiac razy czlowieku przeklinalam moje Zycie
To była wina wieku, teraz znam moja misje
Zrozumiałam tez Zycie, boga i jego plany
Choc często jego plan wydaje się niezrozumialy
teraz wiem, ze nas doswiadcza, a potem nagradza
teraz wiem, ze boli prawda, choć kłamstwo namawia
Nieraz bywa tak, natłok stresów nas dobija
Ja śpiewałam choć i tak, nie odnajdzie nas ta sama chwila''
Wiec poki nie finał, to weź sprawy w swe rece
Jeśli nie wiesz po co zyjesz, to znajdz swe miejsce
Ja kocham każdy moment bo jest niepowtarzalny
I choc daje nam w dupe to przezycia jest warty
A Ty bądź twardy człowiek bądź uparty
W głosie własnych sumień zawsze zaparty
Czasem mysle, ze zycie tego nie jest warte
Ale zawsze wtedy krzycze ,,Eviva l'arte! ''

Eviva l'arte! człowiek zginąć musi -
i choć pieniędzy nie ma jest wariactwem,
a nędza porywa za gardło i dusi -
zginąć, to zginąć jak pies, tymczasem,
choć życie nasze splunięcia niewarte:
evviva l'arte!, krzyczcie evviva l'arte!

My poeci, liryczni mordercy
Niedoceniani, krytykowani przez wiekszych
Na obrone mamy słowo, tylko jak i wiele
Głos naszych sumień spokojny w naszym ciele
Gdy bronie się pasja, to ona daje siłe
By Wierzyc, ze warto przezyc kazda chwile
Ze nikt i nic, nie zdarza się przez przypadek
Nawet gdy okrutny los pozbawi nas matek
Wiec zatem, swiatu krzyknij na przekor
Ty ja razem, evviva l'arte człowieku
Tysiące spraw spędzają mi sen z powiek
A gdy rozmawiam z bogiem nic szczerze nie powiem
Nie wiem gdzie jest, w tym swiecie się zatracil
Jedno wiem na pewno już na nas się nie patrzy
Mam wątpliwość czy on naprawde nas slucha
Ale evviva la'rte choćby mialo nie być jutra!

Evviva l'arte! Duma naszym bogiem,
sława nam słońcem, nam, Królowej Ziemi
możemy z głodu skonać gdzieś pod progiem,
ale jak orły z skrzydły złamanemi -
więc naprzód! Cóż jest prócz sławy warte?
evviva l'arte! Krzyczcie evviva l'arte
to nie jest taki rap w luzem w kroku
to jest taki rap z błyskiem w oku
dla Ciebie może się wydawac bez polotu
jeśli nie gadam tylko o złu, które dzieje się wokół
ja wierze swiecie, Zycie może być piekne
krzyknij evivva l'arte i wznieś w gore rece
mam czyste serce, od boga nie chce wiecej
bo dal mi wiecej niż innych ma to szczescie
i wiem, że ktores z kolei to już moje podejście
by znaleźć spokoj ducha pozniej lub prędzej
niech zyje sztuka, bo dla mnie to muzyka
to ona jest pierwszą, która rano mnie wita
wiec dzisiaj dla niej badzmy kwita
evivva l'arte poki starczy mi zycia!!
Uczyla mnie, ze nie ma gor nie do zdobycia
I jeśli czegos nie wiem, zawsze warto pytac
A to co najpiękniejsze, zazwyczaj nie widac
ten co krzyczy najgłośniej, nie zawsze go słychać
Wiec otworz swój umysl, otworz wyobraznie
Bys mogl odebrac swiat jasniej i wyrazniej "

E Viva la arte! Vivalarte! ;
.....................:)

2012-11-29
wiesz

Sugerowanie czy mam coś zrobić czy nie, proszę zachować dla innych, którzy na to pozwalają lub są skazani aby Panią słuchać - ja nie muszę !
Linków do muzyki nigdy nie wklejam do tekstów w komentarzach ponieważ mam świadomość, że może tylko mnie się podobać, a innym nie. Jaki wniosek - nie słucham linkowanej muzyki bo szkoda czasu - jeżeli jest dobra dla Pani to może Pani pomoże. Życzę z całego serca bo jeżeli Pani pisze, "że trzyma nerwy na wodzy" to jest już źle, a może być gorzej i wodze mogą być spienione. Pozdrowionka i życzę spokojności.
wiesz
2012-11-29
marculi:

http://www.youtube.com/watch?v=XXfPO-thpZo

;)...:)
magda.h-m
2012-11-29
hmmmm...
czytam ale czegoś nie pojmuję...
"•wiesz
2012-11-29

marculi:

Przypominam,w ramach solidarności z użytkownikiem Fotoart możesz mnie zablokowac..;))"

kto to jest "marculi:" ?
I co on zrobił?
wiesz
2012-11-29
och faktycznie przepraszam!!..stara już jestem i niedowidzę czasami...:)

przepraszam marucii

2012-11-30
Hej [wiesz] dla mnie ta muza jest super spoko swój nick wziałem dawno temu z filmu Fernando Arrabala " Vivalamuerte" -"Niech żyje śmierć ".muerte zamieniłem na Arte ..A tekst jest bardzo spoko-- a zmieniając temat
Marucci wyluzuj-- Tu sa wszyscy spoko i Ciebie lubia .. o co biega ..Luzik Bracie ..
PZDR
razik
2012-12-03
Użytkowniczka Wiesz zachęciła do dyskusji na początku swojego postu, dlatego ośmielę się wtrącić swoje trzy grosze.

Chciałbym tylko zauważyć że żyjemy w epoce przetwarzania wszystkiego, a kultury w szczególności. Odbiorca staje się twórcą, Twórcą, tfurcą, więc akurat sfotografowanie rzeźby i oteksturowanie jej nie wydaje mi się wielkim grzechem. Czy to obraża autora rzeźby, że Fotoart dodał coś od siebie? Na to tylko sam rzeźbiarz mógłby odpowiedzieć.

@ Wiesz
Podany przykład z Mona Lisą nie wydaje mi się trafiony. Akurat Gioconda stanowi ikonę popkultury. Zresztą co tu będę się rozpisywał: http://lunaticadesnuda.blogspot.com/2008/08/many-incarnations-of-mona-lisa.html
Sama oceń czy te dzieła są wartościowe. Jeśli obrażają Twoje poczucie estetyki to też w porządku. Każdy z nas ma prawo odbierać sztukę tak jak chce.

PS. Nie jest moją intencją obrona, ani krytyka fotomontażu Fotoarta. Nie oceniam tej pracy. To są tylko moje ogólne przemyślenia na temat.

wiesz
2012-12-03
..póki co proszę przeczytać i spróbować odnieść się do pytania...:)

Europejski Kongres Kultury 2011.09.08-11
"Kultura z odzysku
jak przetwarza się idee w sztuceAAA
moderator: Annette Gerlach
uczestnicy: Stefan Kaegi / Santiago Cirugeda / Aneta Szyłak.

Idea recyklingu nie ominęła świata kultury. Obejmuje cytaty z istniejących doktryn, dzieł czy form, reinterpretację zjawisk i wszelkich artefaktów oraz ich kontestację. Z kulturowym recyklingiem wiąże się wszechobecne poczucie, że „wszystko już było”, a to co nowe powstaje na gruncie dzieł już wymyślonych, zrealizowanych i skomentowanych..

Jednym z celów przetwarzania i łączenia w sztuce często przeciwstawnych elementów jest chęć ich powtórnego wyzyskania, odczytania w nowym kontekście. To domena sztuki zaangażowanej, krytycznie odnoszącej się do sytuacji społeczno-politycznej. Bywa jednak, że wykorzystanie istniejącego dzieła jest po prostu łatwym wybiegiem, maskującym brak inwencji autora i nostalgię za czasami, gdy tworzenie miało „fundamentalny sens”..

"Czym jest dziś oryginał i jak odróżnić przetwarzanie twórcze od jałowego?".

no właśnie..czym jest dziś oryginał i jak odróznić przetwarzanie twórcze od jałowego?

^JaWit
2012-12-03
Razik dobrze zauważył, że żyjemy w czasach przetwarzania wszystkiego ....... sztuka stała się tak masowa jak nigdy dotąd ... tworzenie jest dostępne dla każdego ....... więc nie wiem czy myślenie o sztuce w tradycyjny sposób ma obecnie jeszcze rację bytu ......... i czy to co uważamy za sztukę jest nadal sztuką?

wiesz
2012-12-03
..co zaś się tyczy np. Mony Lisy..no właśnie..to zastanawiające dlaczego stała się ikoną popkultury...jakie pobudki kierują twórcami kultury tu akurat pop ,że BAZUJĄ ....,zresztą, kto jest autorem Giocondy każdy wie(znane nam więc żródło...,którego brak np w pracy Fotoart.
Słowo IKONA zobowiązuje .Do czego?Może warto najpierw odpowiedzieć na pytanie czym jest IKONA i ile dla nas znaczy....

...................................

wiesz
2012-12-03
"
BYĆ IKONĄ BOGA

A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad
którym pracował,odpoczął dnia siódmego po całym
swym trudzie,jaki podjął.

Rdz 2, 2

Powrót do piękna,dobra i prawdy jest zaw-
sze trudniejszy od porzucenia tych wartości.
Tempo życia oraz głęboko tkwiąca w naturze
ludzkiej pokusa buntu,nieustannie prowoku-
ją do wymyślania nowych prawd i sprzeciwia-
nia się starym tylko dlatego,że nie są nowe.
Dzisiaj sztuka w ogromnej większości weszła
w świat mody i sezonowych tendencji,para-
doksalnie w imię niezależności niemal całko-
wicie poddając się dyktaturze mediów.
Zmierzając w stronę lekkiej,łatwej i przy-
jemnej działalności z "elektronicznym ukła-
dem wspomagania",systematycznie oddala się
od pierwotnej idei tworzenia,udręki i ekstazy
czy tak podziwianej niegdyś pasji życia.
Czy sztuka może mieć charakter masowy?
Czy rzeczywiscie artystą moze być każdy
i wszystko może być sztuką?
Andre Malraux,opisując w "przemianach
bogów"losy sztuki,tytułami poszczególnych
tomów w niezwykle trafny sposób określił
specyfikę twórczości i pojęcia dzieła,które
aby zaistnieć powinno być tylko
Nadprzyrodzone, Nierzeczywiste i Ponadczasowe.
"

Jerzy Fober
wiesz
2012-12-03

cd.:...

Stworzył więc Bóg Człowieka na swój obraz, na obraz
Boży go stworzył
stworzył mężczyznę i niewiastę.

Rdz 1, 27

Wszędzie tam gdzie pojawia się problem
wartości,istotnym staje się zawsze właściwy
punkt odniesienia.W obszarze Sztuki tylko
brakiem poznania,aktem złej woli lub zwy-
kłą niemądrością,tłumaczyć można dokony-
wanie niewłaściwych wyborów poprzez siega-
nie po wątpliwe autorytety.Nierzadko po-
znawanie świata,jego praw,róznorodności
i piękna zamiast podziwu i akceptacji dla
otaczającego nas dzieła,wzbudza w rozgo-
rączkownych umysłach chcęć uznawania jego
autorstwa za anonimowe.
Co daje taka anonimowośc i skąd bierze
się nasza determinacja aby jej chołubić?
Przede wszystkim przesuwa ona wspo-
mniany wcześniej punkt odniesienia w stro-
nę człowieka,uzasadniając przewrotnie taką
optykę potrzebą jego wolności.
Jerzy Nowosielski,zapytany kiedyś czy
tradycja go ogranicza,odpowiedział,że:Ona
jest największą wolnością.Nasze istnienie na
obraz i podobieństwo jest wielkim,wspól-
nym zobowiązaniem,ale dla ludzi realizują-
cych siebie w obrębie kultury jest zobowią-
zaniem szczególnym.Sięganie do tak intym-
nej strony człowieka jaką jest jego wrażli-
wość,wiąze się bowiem z ogromną odpowie-
dzialnością za to,co dzisiaj godzimy się
nazywać sztuką.

Jerzy Fober
wiesz
2012-12-03
cd.:...

A Bóg widział,że wszystko,co uczynił,było bardzo
dobre.
Rdz 1, 31

Dosyć powszechne obecnie przekonanie,że
od celu ważniejszy jest sam proces tworzenia.
to skutek uboczny rozbicia jedności dzieła na
jego elementy składowe.Takie podważenie
wartości najwyższej przez "cudowne" roz-
mnożenie róznego rodzaju wartości mniej-
szych nie tylko wprowadziło zamęt,ale
przede wszystkim pozwoliło potencjalnej
przeciętności bez żadnych ograniczeń wspi-
nać się na piedestał.
Obraz Boga tkwi w człowieku,jest nie do zatarcia,
a chrzest jeszcze odnawia go i oczyszcza.Lecz podo-
bieństwo do Boga może się zwiększać lub zmniejszać.
Jako istota wolna człowiek może określić się w Bogu,
lub przeciwko Bogu; jeżeli chce,może stać się "synem
zatracenia".Wówczas zaciemni się w nim obraz Boga,
a on swoją naturą będzie realizował nędzną odmien-
ność, "karykaturę" Boga-pisał w "Teologii ikony"
Leonid Uspieński.
Szczególny rodzaj odpowiedzialności za
"słowo"spoczywa na sztuce bezpośrednio
odnoszącej się do tradycji chrześcijańskiej
i aspirującej najczęściej na wyrost do miana
sztuki sakralnej.Pomiędzy sztuką religijną.
a sztuką sakralną,która zdarza się niezwykle
rzadko istnieje jednak dosyć subtelna różni-
ca formalna.O ile pierwsza tylko mniej lub
bardziej udanie wiarę ilustruje,o tyle druga,
przemawiając językiem sztuki,głosi wiarę,
nawet w najbardziej świeckich przestrzeniach.

Jerzy Fober
wiesz
2012-12-03
JaWit:

"sztuka masowa" ;))..sztuka to sztuka JaWit...tylko co to jest Sztuka?..;)))

wiesz
2012-12-03
http://www.youtube.com/watch?v=OFIenKWQf7U
wiesz
2012-12-03
razik: ..dla rozlużnienia ad. kontrowersyjnej Mony Lisy-
niezapomniany PapaDance ;))

http://www.youtube.com/watch?v=SkNU4QSbX3g

^JaWit
2012-12-04
wiesz ....... nieraz zastanawiam się nad sztuką, szukając istoty sprawy, a nie filozoficznego wytłumaczenia jej sensu i mam wrażenie, że obecne na nią spojrzenie jest wytworem czysto akademickim .........

Zaczynając od początku, to sztuki plastyczne przez większą częśc historii były rzemiosłem, a nie sztuką ...... głównym ich celem było zdobienie i utrwalanie wizerunków lub zdarzeń ........ gdy funkcję uwieczniania przejęła fotografia, plastyka została bez jednego z głównych celów swojego działania ..... i wtedy zaczęto dorabiać do niej najróżniejsze teorie i idee ............. stąd te dziesiątki stylów i kierunków w XX wiecznej sztuce.

Obecnie jedynie pierwotna funkcja zdobnicza ma rację bytu w plastyce i dlatego własnie napisałem, że to co uważamy za sztukę może tą sztuką już wcale nie być ....... podział na sztukę wyższą i masową został wymyślony w XX w ........ przedtem sztuka była tylko masowa ....... oczywiście dostępność do niej dla przeciętnego człowieka była bardzo niewielka (głównym miejscem jej przekazu były kościoły), ale nikt nie tworzył z myślą czy to będzie pop czy sztuka wyższa.

.... w XIX wieku wszystko się zmieniło przez wynalezienie fotografii, która w olbrzymim stopniu wpłynęła na upowszechnienie sztuki .........

Teraz mamy podobnie rewolucyjny wynalazek, czyli komputer.
Fotografia umasowiła dostęp do sztuki, a komputer i aparat cyfrowy zrobiły, ze kazdy może tworzyć...... dlatego pewne zasady wypracowane dotąd, przestają mieć rację bytu i określanie czy coś jest sztuką czy nie jest, to tylko subiektywne dopasowywanie do starych schematów.

I jeżeli jedynym obecnie sensem plastyki jest zdobienie, to raczej grafika użytkowa, czyli tzw sztuka masowa ma prawo określać się mianem sztuki plastycznej ..... ;)
rdza
2012-12-04
Nieeee no Jacku chyba nie mówisz poważnie:)

I jeżeli jedynym obecnie sensem plastyki jest zdobienie, to raczej grafika użytkowa, czyli tzw sztuka masowa ma prawo określać się mianem sztuki plastycznej ..... ;)

a gdzie tu jest miejsce na osobisty rozwój artysty? samodoskonalenie ? na wewnętrną ciernistą czasem drogę:) gdzie miejsce na sacrum i te inne "pierdoły" ? :):):)
znaczy sztuka w tym rozumieniu umiera ? nie jest już sztuką ?
idę się powiesić :)
*alkor12
2012-12-04
Jacku,te niezwykle mądre słowa przeczytałem u Ciebie. Cytujesz prof. Świeszewskiego. Pozwól,ze zacytuję je ponownie:

"Wydaje mi się, że sztuka realistyczna, przedstawiająca - mówię tu przede wszystkim o sztuce europejskiej i jej kręgu - zawsze była związana z duchowością człowieka /.............../ sztuka realistyczna niesie ze sobą ciągłosć trwania przez kilka tysięcy lat naszej kultury - myślę o kulturze greckiej, rzymskiej, judeochrześcijańskiej - pewnych nieodłacznych dla życia Europejczyka wyobrażeń. Takie jest moje przekonanie. Ponadto wydaje mi się, że sztuka realistyczna wymaga kunsztu, talentu, wielkiej wyobraźni, zmysłowości, a każde potknięcie jest natychmiast widoczne. Jednym słowem jest sztuką bardzo trudną. Uprawiając sztukę abstrakcyjną, czy posługując się deformacją, można bardzo łatwo zakamuflować swoje nieumiejętności, potknięcia, natomiast w sztuce przedstawiającej jest jak w równaniu matematycznym. Każdy człowiek, który cokolwiek rozumie, natychmiast zorientuje się, że w obrazie nie ma prawdy, a jest fałsz. Dla mnie sztuka realistyczna, począwszy od greckiej a skończywszy na współczesnych jej twórcach, jak Balthus, Bacon, czy wielu innych, których w Polsce słabo znamy, pokazuje bogactwo natury i duszy ludzkiej w całej jej złożoności.Za pomocą realizmu można pokazać to, że człowiek jest niepowtarzalnym indywiduum."

"Dla mnie kunszt jest podstawą, środkiem, który pozwala mi na zrealizowanie tego, co chcę. Pozwala uniknąć sytuacji, w której moja nieumiejętność narzucałaby mi, co mam zrobić. Co zresztą nagminnie dzieje się w sztuce dwudziestego wieku. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Umiejętność, warsztat jest odpowiednikiem logiki w naukach ścisłych. Jeżeli umysł mysli logicznie, to każde zadanie, jakie się ma do wykonania, czy to budowla czy też równanie nie będzie bzdurą. Podobnie jest w sztuce. Kunszt daje podstawę pozwalającą na logiczne przeprowadzenie zamierzonego dzieła artystycznego. Inaczej jest, kiedy artysta opiera się jedynie na przypadku. Mnie to akurat nie interesuje. Interesuje mnie natomiast realizowanie pewnych idei i tylko wtedy mogę je zrealizować, kiedy środki, których muszę użyć, są mi znane i kiedy ja nimi dysponuję a nie one mną"

prof Maciej Świeszewski

Wszystko to,czego nie zawiera ta wypowiedź,po prostu sztuką nie jest,jest jedynie jej próbą. A media użyte to tylko przedmiot.

^JaWit
2012-12-04
Rafał .... wiedziałem, ze tą moją wypowiedzią wsadzę trochę kij w mrowisko ;)
To są moje przemyślenia odnośnie istoty sztuki plastycznej ( głownie malarstwa i rysunku) , a nie moje pojmowanie tej sztuki.

Więc wracając do historii. Sztuki plastyczne nabrały miana sztuki dopiero w okresie renesansu ..... zwracam uwagę, że w starożytnej Grecji i Rzymie nie było muzy opiekującej się sztukami plastycznymi, bo nie uważano malowania za sztukę, to dopiero współczesne wieki nadały wytworom plastycznym tamtego czasu miano sztuki. ............ i własciwie do drugiej połowy XIX wieku, malarstwo było usługą wykonywaną na zamówienie, czyli pod klienta ....... czyli jak to często się dzisiaj określa: chałturą ....... czyli była to robota taka jak dzisiaj ilustracje do książek czy gazet .......... czyli grafika użytkowa :))) ........ Oczywiście dużą częścią ówczesnego malarstwa było portretowanie ludzi i uwiecznianie wydarzeń ...... ale tak jak napisałem, tę funkcję przejęła fotografia ......... więc z dawnych dziedzin, którymi zajmowała się plastyka zostały właśnie ilustrowanie i ozdabianie, czyli upiększanie świata....

Cała nadbudowa filozoficzna jaka zaczęła być dodawana do sztuk plastycznych jest własciwie wymysłem czasów, gdy malarstwo zostało pozbawione przez fotografię swoich podstaw istnienia. ......... i nasze obecne rozumienie sztuki jest wynikiem właśnie, tych wymyślonych teorii.

Rafał ... samodoskonalenie twórcy to rozwój umiejętności warsztatowych ..... własna twórczość nie wymaga takiego rozwoju, jak praca dla klienta, ..... więc to raczej ilustratorzy, którzy pracują na zlecenie są mistrzami warsztatu ........ oni zazwyczaj tworzą realistyczne obrazki, a tak jak w zacytowanym przez Olka fragmencie wypowiedzi prof. Świeszewskiego:

"Uprawiając sztukę abstrakcyjną, czy posługując się deformacją, można bardzo łatwo zakamuflować swoje nieumiejętności, potknięcia, natomiast w sztuce przedstawiającej jest jak w równaniu matematycznym. Każdy człowiek, który cokolwiek rozumie, natychmiast zorientuje się, że w obrazie nie ma prawdy, a jest fałsz"

To co mówi prof Swieszewski w przeważającej części zgadza się z moim pojmowaniem sztuki, dlatego umieściłem te wypowiedzi kiedyś na swoim profilu............ jednak ja wprowadziłbym kilka zmian do tych jego przemyśleń ;)
rdza
2012-12-04
jACJU NIGDY SIĘ Z TYM NIE ZGODZĘ ŻE SAMODOSKONALENIE TWÓRCY TO PRACA TYLKO NAD WARSZTATEM , OWSZEM TWÓRCA MA JAKBY OBOWIĄZEK doskonalić swój warsztat , ale to jest jeden ze składników twórczosci , twórca musi mieć co nam pokazać, to jest dla mnie podstawa, jeżeli nie ma co pokazać to na co mu do cholery ten cały warsztat? a żeby mieć co pokazać trzeba coś mieć w sobie cos co jest warte pokazania, ilustratorzy są trochę inną dziedziną bo oni mają jakby narzucone tematy które mają zilustrować , są trochę zwolnieni jakby z pokazywania tego co mają w sobie i jak widzą świat,
mogą całą energię włożyć w technikę.
Powiem może na konkretnym przykładzie o czym mówię
Sto razy wolałbym zwiedzić na przykład wystawę Mirosława Kina albo na przykład Marieli Flow ktorzy się zmagają z warsztatem są pełni niedoskonałości
ale pokazują siebie i swój świat , niż na przykład wystawę Siódmaka który jest biegły warsztatowo ale zupełnie wtórny i nieciekawy w swojej twórczości przynajmniej dla mnie.........
przepraszam za Caps Locka
rdza
2012-12-04
Przykład z poletka fotograficznego
powiedział to jakiś niezły fotograf .........na pytanie jak doskonalić swój kunszt fotograficzny? odpowiedział mniej więcej tak
dużo patrzeć
dużo czytać
dużo myśleć
obserwować świat
to tak w skrócie
rdza
2012-12-04
.......i obserwować siebie
MajaK
2012-12-04
też się nie zgadza, że chodzi tu o doskonalenie techniki. Pewnie, jest też ważna ale na pewno nie najważniejsza. Najpierw trzema mieć CO, a dopiero później JAK - pokazać. Instynkt odbiorcę i tak skieruje ku prawdziwym dziełom, choć będą one mniej doskonałe technicznie od miernoty. Tak sobie myślę, bo ja na sztuce to mało się znam i zawsze INSTYNKT u mnie ma głos w tych sprawach.
^JaWit
2012-12-04
Rafał ....... to co piszesz o samodoskonaleniu twórcy jest własnie wynikiem tej nadbudowy filozoficznej, którą wymyslono do malarstwa w XX wieku ..... Ja mam zresztą podobne patrzenie ..... jednak to nie jest rozwój plastyczny, tylko bardziej można rzec litaracki, bo jak to ktoś kiedyś powiedział " życie jest prozą" .......... a literatura sztuką była od zawsze .... a przynajmniej od strożytności ;)

Wracając do ilustratorów, to w dawnych wiekach malarstwo było głównie ilustrowaniem Biblii, więc tamci malarze też byli jakby zwolnieni z tego rozwoju duchowego, jednak spośród nich przetrwała grupa, której twórczością zachwycamy się do dziś ....... choć też tylko najlepszymi ich pracami...... więc rozwój duchowy wcale nie jest związany ze sztuką plastyczną ..... może być, ale nie musi.

A co do Siudmaka, to pewnie jego twórczość nie przetrwa przez wieki ..... ale Franka Frazetty już pewnie tak.

A dla mnie osobiście najważniejszym kierunkiem sztuki XXw jest surrealizm ........a zwłaszcza twórczość Paula Delvaux :))
rdza
2012-12-04
Rozwój duchowy nie musi być oczywiście związany ze sztuką plastyczną:)
ale jak ktoś wstępuje na drogę plastyczną to jest pewna droga samodoskonalenia mówię tu o twórczej drodze plastycznej........
wszystko jest ze sobą powiązne.nie da się wziąć siekiery i przeciąć ...tu jest moja twórczość a tu jestem ja....każdy kto tak zrobi nic nie osiągnie .....tak mi się przynajmniej zdaje....
a tego Franka Frazetty to muszę sobie oglądnąć bo nie znam:)

....pozdrawiam:)
wiesz
2012-12-04
nie pierwszy raz myślę co to Sztuka ,czemu służy..sens ..bezsens itd.. itd..

zacytuję samą siebie;))-zapisałam kiedyś:

..piękno formy(którego poszukujemy przez całe życie-i jest to możliwe tylko dla świadomych) może próbować oddawać piękno ducha mieszkającego w nim człowieka.Po co?Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.Jedyne co może pozostać po nas dla potomnych to duch myśli...pięknej myśli o człowieku(to łączy wszystkie pokolenia) ..duch żyjący swoim życiem w stworzonej przez nas formie.Przetrwa i znajdzie swojego odbiorcę tylko to ,co dla nas samych stanowi WARTOŚĆ-to w co sami WIERZYMY..i co stworzyliśmy 'najlepiej' jak potrafiliśmy.Bo wtedy jest to szczere.

http://www.youtube.com/watch?v=exnH7fDQ_aI !!!

na razie tyle..bo muszę teraz leeeeecieć...;)
wiesz
2012-12-04
..i co ważne..aby nie był to CYRK;)..powinien kierować nami..w naszych poszukiwaniach formy i co z nią oczywiście nierozerwalnie związane- treści(harmonia!)..głęboko pojęty HUMANIZM.
razik
2012-12-04
@rdza
cyt.: "ilustratorzy są trochę inną dziedziną bo oni mają jakby narzucone tematy które mają zilustrować , są trochę zwolnieni jakby z pokazywania tego co mają w sobie i jak widzą świat, mogą całą energię włożyć w technikę"

Pozwolę sobie zaprotestować. Ilustratorzy nie są zwolnieni z własnej interpretacji. No chyba, że kiepscy sami się z tego zwolnią. :) Nie muszę chyba tu udowadniać, że istnieje cała rzesza wybitnych ilustratorów, którzy tworzą coś więcej niż techniczne fajerwerki.

Narzucony temat nie ogranicza inwencji twórczej. Czasem wręcz przeciwnie. Żeby długo nie szukać weźmy "Straż Nocną" Rembrandta.
wiesz
2012-12-04
hmm...pomyślałam sobie jednak taki np samolot samochód a bomba,np zegarowa,karabin i inne wynalazki techniczne..muszą być wykonane z maksymalną precyzją(dzieła użytkowe -pomyśleć ,że to wszystko przez ludzi- dla ludzkości(?)..)....

techniczne" Dzieła "same w sobie to też Sztuka(?)(..a nie ma w nich ducha)..tak czy nie?...-tylko czemu służy.....

czy Sztuką jest tylko to co w ramach humanizmu służy człowiekowi?...

tak sobie głośno myślę..może bredzę;)
^JaWit
2012-12-04
Razik .... bardzo dobrze napisałeś o ilustratorach .... dlatego ja też odpowiadając Rafałowi, zwróciłem uwagę, że dawni mistrzowie byli przeważnie ilustratorami Biblii ........ więc to nie szukanie siebie i uduchowienie decyduje o jakości dzieła plastycznego.

Rafał, Wiesz i Maja........ Sztuka jest czymś co rozciąga się na wiele dziedzin działalności człowieka ...... Ja próbuję skupić się na sztuce plastycznej, bo jest mi ona najbardziej znana i może dzięki temu uda się bardziej zrozumieć co to jest sztuka wogóle ...... Tak więc zacząłem od poszukania istoty twórczości plastycznej od początku historii ...... i wyciągnąłem wniosek, że to co teraz uwazamy za sztukę jest współcześnie wymyśloną filozofią. ...... kiedys myslano o tym inaczej .........
Wy szukacie w plastyce treści psychologicznych, a one nie są konieczne do jakości dzieła plastycznego (są raczej domeną literatury) ...... i według tych kryteriów kierujecie się Waszą oceną dzieła. ....... nic w tym złego oczywiście .... sam zresztą tak mam ........ ale staram się zdobywać wiedzę o najrózniejszych formach działalności plastycznej ..... nie tylko tej uduchowionej ale i tej użytkowej ...... i jest tam całe mnóstwo wspaniałych dzieł, które niestety powszechnie uważa się za bezwartościowe ...... Według mnie to wynik ignorancji.

Myślę, że ze sztuką jest jak z kobietą ( lub mężczyzną, dla kobiet i gejów ;) .... wcale nie musi być intelektualistką, zeby zachwycić ...... i na odwrót może nie byc piękna, a zachwycać swoją osobowością ...... Nie musi być uduchowiona, zeby chcieć z nią żyć ;) ....... Są kobiety, które zachwycaja krótko i takie, którymi można zachwycać się przez całe życie itp itd ....... Do tego z wiekiem i zdobytą wiedzą i dośwaidczeniem życiowym zmienia się nasz gust ... inne kobiety zachwycają nas za młodu, a inne w wieku dojrzałym.

I własnie tak samo według mnie jest ze sztuką ......... jej jakość zależy od emocjonalno-estetycznego poziomu odbiorcy i tego czego w niej szuka............. Oczywiście może być sztuka lepsza i gorsza, ale ta ocena jest tylko subiektywna ... i inna nie będzie.
rdza
2012-12-04
mi chodzi o rzecz prostą staram się dostrzec człowieka poprzez jego dzieło
to co robimy to są nasze odciski palców jakby.......pociąga mnie to że chciałbym poznać twórcę tego dzieła które mnie pociąga ....za każdym obrazem stoi człowiek jego historia i jego przeżycia...... może mam spacyficzne i skrzywione spojrzenie........ale wracając do mojego przykładu........konkretnego..
mam ochotę poznać Mirosława Kina jako człowieka i Mariele fow też chciałbym poznać............. sztuka jest dla mnie też pewnym sposobem komunikacji.właśnie na płaszczyźnie można rzec duchowej.....a nie mam z kolei ochoty poznawać Pana Siudmaka .....ponieważ nie widze go za jego dziełami........
nie interesuje mnie definicja sztuki tylko jej działanie na moją wrażliwość.....
uważam że sztuki nie da się zdefiniować tak jak nie da się zdefiniować wiary
na przykład :)
^JaWit
2012-12-04
Rafał ....... sztuka jest dziedziną otwartą, więc nie da się określić obiektywnie jej granic .... wszelkie granice są subiektywne i indywidualne ..... każdy odbiorca i twórca ma własne zasady, którymi się kieruje .......

Ja patrząc na jakieś dzieło raczej szukam w nim siebie i swoich odczuć, a nie autora ......... to jakie dzieła doceniamy zależy od naszej osobowości, wiedzy i wrażliwości........ to samo dotyczy tworzenia, tylko trzeba dodać do tego jeszcze umiejętności warsztatowe ........ Ideałem dla mnie jest, gdy wysokie umiejętności warsztatowe idą w parze z ciekawą i głęboką osobowością autora .... ale zachwycają mnie tez prace nie posiadające głębszych treści, a będące jedynie harmonijnym układem plam i linii, czyli podstawowymi środkami plastycznymi. ( czyli zupełnie jak z kobietami:)

rdza
2012-12-05
Tak kobiety też mnie absolutnie zachwycają Jacku :)
pozdrowienia:)

2012-12-05
Acha ha Ale mnie Jacek rozbawił z rana swoją "delikatnie muskająca cienia domniemanej iluzji ewentualnych westchnień zagubionej refleksji" mysla na temat Kobiet.Dla mnie osobiscie całkowicie pozbawiona sensu jest meska rasa a kobiety sa pierwszym i ostatnim sensem Zycia i Sztuki i emocji i energii I oczywiscie Srodkowym od switu do Nocy
Vivalafemme "
Bardzo z dzika rozkosza spotkam sie z Toba Rafale [ Rdza} od momentu kiedy zobaczyłem Twój autoportret wiedziałem ze tu jest pita zielona herbata . Osoby które nie musza mówic zeby sie rozumiec powinny czasem byc bliżej siebie zeby nie krzyczeć przez zagęszczony zakłóconymi wibracjami Przedswit . Pozdrawiam cywilizacji.Pozdrawiam Wszystkie Mamy niesfornych chłopców :))
Marchewa
2012-12-05
czytam z zaciekawieniem Wasze wypowiedzi. Ważne jest by rozmiawiac...zawsze staram sie szukac złotego środka...ciężko go znaleźc bo opinni jest tyle jak osób uczestniczacych w rozmowie. Jedno jest pewne:
jedni podchodzą do sztuki jak do rzemiosła które wykonują inni jak do wewnętrzego przezycia....wierzę że zarówno jedno jak i drugie da się połączyc......nie toleruje niestety jak ktoś bazuje na czyjejś pracy bez pozwolenia autora...wypadałoby się zapytac a jeźeli autor nie żyje bądź jest nie znany warto napisac informację o twórycy -obojętnie czy znany czy nie ....
tak, technika nie płynie tylko zapierdziela ...ciężko nadążyc ale warto sie zatrzymac by nie zatracic się w tej gonitwie....
czego Wam i sobie życzę:)
Ps.
Mirku dziękuję,
Mama niesfornych chłopców :)
wiesz
2012-12-06
(wlasnie sobie uswiadomilam , ze wszyscy jestesmy w ukrytej kamerze..;))..)
wiesz
2012-12-06
http://www.youtube.com/watch?v=2n8nkACTF8Q
wiesz
2012-12-08

HAPPY END (nie znam angelskiego..angielskiego niestety też)

oto projekcja filmowa:

LEW(oczywiście ryk)

...Sztuka..."Ona to"....(nikt na jej temat nic nie wie..jedynie się domyśla..;))

reżyseria:...............................
aktorzy: wiesz i lew(w jednej Osobie)

muzyka:.....zaraz cos znajde stosownego ;)

Ocena:
wiesz
2012-12-08
http://www.youtube.com/watch?v=jhdFe3evXpk

..jade i pada deszcz......
wiesz
2012-12-12
Ludzie pomocy!;)

jak tu na tym forum zmienia sie zdjecie profilowe?

postepuje wg wskazowek..pisza ,ze gratuluja;)..a nowe nie wskakuje...?

2012-12-12
Sciagnij np Safari dla windows i otwórz strone w Safari. Wskakuje ale Ci sie nie odswieza obraz -

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Korczynska

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org