Forum

PiotrDryll
2012-12-31
Coś dziwnego dzieje się w tym temacie od jakiegoś czasu... może gdyby nominacje do PT były jawne sytuacja by się uzdrowiła.
ilonafilip
2012-12-31
A co się stało? Może rozwiniesz temat?

2012-12-31
nie cierpie takich niejasnych podejrzen, zakrawa to na jawna insynuacje pod adresem moderatorow, bo tylko oni maja wplyw na "prace tygodnia".... zasada "wiem ale nie powiem" ma bardzo brzydkie skojarzenia ...
walcze od czasu do czasu na roznych "frontach" z naszym zarzadem i nie przepadamy za soba , ale o jakies manipulacje w zwiazku z "pracami tygodnia" to bym ich nie podejrzewala ....
pozostal jakis gorzki posmak ...
Szczesliwego Nowego Roku
PiotrDryll
2012-12-31
a wyobraź sobie droga Basiu, że na ten temat już jakiś czas temu rozmawiałem pywatnie z dwoma osobami z administracji i moj wpis nie jest skierowany przeciwko nim... nie podaję celowo szczegółów ... wystarczy przyjrzeć się tematowi a nie rzucać bezpodstawne oskarżenia... oświadczam też, że nie dam się wciągnąć w zadne tak popularne tu ostatnio chamskie potyczki... jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem...
miłego i spokojnego NOWEGO Basiu :)
*alkor12
2012-12-31
Szanowna Pani Basiu, Zarząd przepada za panią, to tak dla jasności :) a co do wyboru prac tygodnia, to nie mamy na to najmniejszego wpływu.

2012-12-31
Piotr przy tego typu sprawach ,aby uniknac niepotrzebnych nieporozumien , niezrozumien etc . Nalezy wyrazac sie jasno prosto i zrozumiale . Mam nadzieje ze moja wypowiedz aczkolwiek ostra nie zostala odebrana przez Ciebie jako chamska.....pozdrawiam Piotrze :)
PiotrDryll
2012-12-31
ależ Basiu ... nigdy w życiu!!!... z tym chamstwem to taka asekuracja na przyszłoścś gdy włączy się jakiś charcownik... :)
magda.h-m
2013-01-01
może i coś dziwnego się dzieje.... może duchy jakieś? ;)
wczoraj były prace nominowane po niedzieli a dzisiaj w Nowym Roku nie ma jeszcze żadnych wiec myślę że idzie Nowe.... :D
a obojętnie co jest z tymi tygodniowymi prackami to najważniejsze żeby nam się dobrze działo w tym Nowym Roku czego wszystkim życzę :)
^JaWit
2013-01-01
Myślę, że to jest dobry moment, żeby porozmawiać na ten temat ....Prace Tygodnia są wybierane przez wszystkich użytkowników i tak jak napisał Alkor, redakcja nie ma żadnego wpływu na to jakie prace są wybierane ...... Sytuacja o której pisze Piotr i którą sygnalizowały mi też inne osoby, jest bardzo prosta do wytłumaczenia ..........

Może zacznę od początku. Kiedyś głosować na Prace Tygodnia mogli tylko użytkownicy galerii głównej .... i tak według mnie powinno być .......ale któraś z poprzednich redakcji miała inne podejście do nadawania kropek, co w efekcie dało to, że w galerii początkowej było mnóstwo osób, które prezentowały prace na dobrym poziomie ale nadal nie otrzymywały statusu pełnego użytkownika.... Wtedy to zaczęła się burzliwa dyskusja na forum na ten temat i rozwiązano to w ten sposób, ze dano mozliwość głosowania osobom z galerii początkowej.....
Minusem tego jest to, ze konto na VA może założyć każdy i nawet nie musi nic tworzyć, a dostaje możliwość głosowania ....... znam przypadki, że znajomi użytkowników zakładają tu konto, żeby własnie oddać głos na pracę znajomego.....
Teraz jest sytuacja trochę podobna do tego, a mianowicie, jeden z użytkowników prowadzi kółko plastyczne i podał kiedyś uczniom adres tej strony, jako miejsce gdzie mogą poszerzać swoją wiedzę o sztuce ...... no i to jest własnie ta przyczyna tych 'dziwnych' rzeczy o których pisze Piotr.... po prostu wieksza grupa znających się osób utworzyła tu konto :)

Nasze podejście do osób z galerii początkowej zmieniło się, bo wyznaczyliśmy sobie jasne zasady 'kropkowania' i osoby prezentujące dobry poziom dość szybko przechodza do galerii głównej........
Dlatego zastanawiamy się nad przywróceniem dawnego systemu, czyli, że głosować na PT mogą tylko użytkownicy galerii głównej...... Co o tym myslicie?
MajaK
2013-01-01
Ja tak sobie myślę, żeby nie aż tak drastycznie (jednak pozbawianie prawa głosu "prawdziwych" oczekujących na kropkę to duży minus portalu) ale można na przykład wprowadzić obwarowanie głosu posiadaniem kilku , np pięciu prac w galerii .
Marchewa
2013-01-01
...a ja sobie myślę, że 3nominacje dziennie to dużo za dużo..jedna z całą pewnością byłaby na miejscu :)
nie uważacie?

2013-01-01
Jacek kieruje dyskusje w kierunku "sposobu wybierania prac tygodnia" ale dla mnie nie jest do konca jasne z czego wlasciwie uzytkownicy sa niezadowoleni?
ze sposobu wybierania, z poziomu wybranych prac czy byc mozen jeszcze jakis innych powodow. Takie rzeczy powinny byc jasne zanim zaczniemy dyskusje.

Zakladajac ze najwazniejszy jest sposob glosowania i zachowanie odpowiednio wysokiego poziomu artystycznego prac nalezaloby sie skoncentrowac na tych problemach. W praktyce funkcjonuja juz sprawdzone sposoby zapobiegania takim przypadka, np. glosowanie przez ogol uzytkownikow (w rozumieniu Maji K.) ale na wybrane prace przez "expertow", przy czym definicja experta jest sprawa otwarta do uzgodnienia.
magda.h-m
2013-01-01
Ja tam nie mam żadnych uwag co do wyborów czy sposobu wyboru prac tygodnia.
Myślę że ustalenie grona ekspertów które miałoby wybierać prace tygodnia jest powielaniem sposobu wyboru dania głównego którego dokonują eksperci. Na całym święcie w wielu konkursach istnieje coś takiego jak nagroda publiczności i myślę że wybór pracy tygodnia właśnie pod taką kategorie można podciągnąć i jestem za tym żeby coś takiego utrzymać ponieważ wiadomo, że często zdanie publiczności odbiega od kryteriów ekspertów co nie znaczy, że jest złe, a niejednokrotnie zwraca uwagę na "nowe" pomijając pewne schematy ustalonych wyborów.

Może faktycznie pewne ograniczenia w nominacjach nikomu nie zaszkodzą.
Nie mówię, że trzeba odbierać wszystkie prawa użytkownikom świeżo zarejestrowanym, ale jednego jestem pewna. Jeśli ktoś nie tworzy nic i nie pokazuje niczego a jego aktywność na forum ogranicza się do niejasnej krytyki, albo tylko do nominacji to taki użytkownik nie powinien mieć pełnych praw jakie maja użytkownicy którzy udostępniają swoje galerie.
Pozwolenie na wszystko wszystkim zaraz po rejestracji stanowi pewne zagrożenie dla portalu (to tylko takie moje bardzo skromne zdanie)

2013-01-01
Magda Przeciez tzw. "Praca Tygodnia" to nic innego jak nagroda publicznosci tylko inaczej sie nazywa! Z tego wlasnie jest wielu niezadowolonych dla ktorych poziom artystyczny ma pierwszorzedne znaczenie.
Zupelnie nie zgadzam sie z Twoja opinia na temat "zdania publicznosci" i "kryteriow ekspertow". Wybor publicznosci wlasnie dlatego czesto odbiega od zdania Jury bo nie stosuje kryteriow jest uklonem organizatorow pod adresem szerokiego odbiorcy. Nie ma to nic wspolnego ze zwracaniem uwagi na "nowe" albo pomijaniem "pewnych schematow". Zwlaszcza ze wiekszosc roznych Festivali Filmowych (Cannes, Wenecja etc.) czy konkursow literackich (np. Nike) stosuje metode nominacji do konkursu aby zapobiec przypadkowosci.

magda.h-m
2013-01-01
Magda Przeciez tzw. "Praca Tygodnia" to nic innego jak nagroda publicznosci tylko inaczej sie nazywa! Z tego wlasnie jest wielu niezadowolonych dla ktorych poziom artystyczny ma pierwszorzedne znaczenie.
Zupelnie nie zgadzam sie z Twoja opinia na temat "zdania publicznosci" i "kryteriow ekspertow". Wybor publicznosci wlasnie dlatego czesto odbiega od zdania Jury bo nie stosuje kryteriow jest uklonem organizatorow pod adresem szerokiego odbiorcy. Nie ma to nic wspolnego ze zwracaniem uwagi na "nowe" albo pomijaniem "pewnych schematow". Zwlaszcza ze wiekszosc roznych Festivali Filmowych (Cannes, Wenecja etc.) czy konkursow literackich (np. Nike) stosuje metode nominacji do konkursu aby zapobiec przypadkowosci.

Pani Basiu:
1. napisałam że do niezadowolonych się nie zaliczam i ani mnie ziębią ani parzą jakiekolwiek wyróżnienia tak naprawdę, bo nie od nich zależy czy będę cokolwiek robić czy nie, chociaż pewnie niektórzy robią pewne rzeczy pod tym kątem, nie wiem....
Myślę też, że jak ktoś chce spektakularnych wyróżnień to może wysyłać swoje prace na konkursy, tam tez są nagrody i są eksperci którzy oceniają...

2. zgadzam się z tym że praca tygodnia tutaj funkcjonuje na zasadzie nagrody publiczności i nie podważałam, że tak jest, tylko powiedziałam że warto taka nagrodę utrzymać skoro już funkcjonuje

3. Jak właściciel portalu będzie chciał przenosić zasady funkcjonowania Konkursów Literackich czy Festiwali Filmowych i zapobiegać "przypadkowości" to ja nie mam nic przeciwko temu. To jego wola a ja mogę ewentualnie usunąć swoje obrazki i poszukać portalu z innymi zasadami jeśli takie zasady nie przypadną mi do gustu. Tak może zrobić każdy.

Pozdrawiam
magda.h-m
2013-01-01
Pani Basiu przepraszam ze wstawiłam pani tekst i nie wzięty jest w cudzysłów, ale nie chciałam go cytować w całości tylko chciałam widzieć na co odpowiadam bo moja pamięć nie jest doskonała. Niestety sposób odpowiadania na forum jest tak skonstruowany, ze w momencie odpowiadania na post nie możną na niego zerknąć bez latania po stronie ponieważ odpowiedź jest na samej górze strony a ostatni komentarz na samym jej dole i to powoduje że sobie muszę skopiować tekst na który odpowiadam aby mieć do blisko....
Tak tez stało się w tym wypadku
przepraszam
Mam nauczkę i następnym razem będę odpowiedzi przygotowywać w Wordzie o ile w ogóle zachce mi się jeszcze zajmować głos w jakiejś sprawie...

2013-01-01
Pani Magdo
Jezeli chcemy osiagnac jakis rezultat to musimy sie wyraznie zdeklarowac .Albo "Ja tam nie mam żadnych uwag co do wyborów czy sposobu wyboru prac tygodnia" itd albo chce zmian ... "Może faktycznie pewne ograniczenia w nominacjach nikomu nie zaszkodzą. itd"
Uwazam ze zachowanie dotychczasowej formy wyboru jest mozliwe ale nalezy nazwac to po imieniu czyli "nagroda publicznosci "a nie inaczej
PiotrDryll
2013-01-01
i właśnie chodzi mi dokładnie o to o czym pisze Jacek - nie znoszę cwaniactwa... a zasady są mi zupełnie obojętne oby były uczciwe !
*Azja
2013-01-01
zgadzam sie z marchewa: jest za duzo glosow, 3 nominacje dziennie (na prawo i lewo), nie ma to wiekszego sensu. jesli chodzi o mozliwosc oddawania glosow zgadzam sie calkowicie z jawit: nieporozumieniem jest aby glosy oddawaly osoby o ktorych nic nie wiadomo (w sensie artystycznym): przeciez tym samym dojdziemy do poziomu wizualnej "biesiady " i "disco polo"... tylko i wylacznie osoby ktore maja jakies pojecie o sztuce i to widac po ich dorobku- powinny miec wplyw na ksztalt artystyczny variart . a jest nim rowniez wybor "prac tygodnia" jezeli kazdy kto wchodzi na strone variartu oglada te prace przez caly tydzien jak cos w rodzaju "wizytowki" tej strony...
chuchol
2013-01-01
Witam. Jestem na forum od dobrych kilku miesięcy i z przyjemnością a nieraz podziwem przygladam się wielu pracom.Nigdy jednak ,mimo,że bym chciała, nie nominowałam zadnej ,gdyż punkt 7 regulaminu,mówiący : "Użytkownik galerii początkowej nie może oceniać prac" rozumiem właśnie jako zakaz takiego nominowania przez użytkowników początkujących.
*Azja
2013-01-01
..i wlasnie ja tez bylam przekonana ze tak jest..ale wyczytalam z forum ze tak nie jest? wiec JAK jest? REDAKCJO?....

2013-01-01
wydaje sie ze z lekka oddalamy sie od tematu .... punkt 7 Regulaminu jest dostatecznie jasny! Zreszta Jacek to w swoim poscie wyjasnil.
... konkretne propozycje w jaki sposob mialby sie odbywac wybor "Pracy Tygodnia" posunely by nas dalej ...
PiotrDryll
2013-01-01
wydaje mi się, że to co zaproponował Jacek to dobry pomysł... w tej chwili oddawać mogą głosy nie tylko znajomi nie parający się plastyką ale też każdy może założyć dowolną ilość fikcyjnych kont i wprawiać się w stan samozadowolenia
CaesarEdenpert
2013-01-01
Też myślę, że mogłoby być mniej nominek...ja używam 3, 4 tygodniowo, do tego większość przydzielam pracom, których autorów nie znam nawet TU, aby nie uprawiać kumoterstwa...hi
a a'propos kumoterstwa, to kiedyś miałem 7, czy 8 deklaracji nominek pod pracą, z których nic nie wynikło, bo ostatnia praca tygodnia miała 4 głosy, he, he - jak dobrze, że nie przyznaję niczego z wdzięczności;)
^JaWit
2013-01-01
Prace tygodnia to zdecydowanie jest nagroda publiczności i tak powinno pozostać .... ale niestety często jest to głosowanie na autora, a nie pracę ..... a prace pokazywane w PT są widoczne przez tydzień i są chcąc nie chcąc wizytówka strony, dlatego my jako redakcja chcielibyśmy, żeby prace w PT były jak najwyższej klasy ....... niestety większość twórców o wysokim poziomie prac i wiedzy o sztuce nie bawi się w głosowanie, dlatego myślę nad zmianą zasad PT. .... ale na razie nic sensownego nie wymyśliłem, więc raczej trzeba zrobić coś co ograniczy możliwośc manipulowania wynikami ........ a najszybszym sposobem jest wprowadzenie możliwości nominowania do PT , tylko osobom posiadającym pełny status użytkownika .........

A na razie mamy jakiś błąd w kodzie strony wynikający ze zmiany daty i nominacje zniknąły ;)) ..... postaramy się jak najszybciej to naprawić.

ªdominikad
2013-01-01
Bardzo dobrze, ze ta dyskusja się pojawiła, bo jest to temat nad którym sie od jakiegoś czasu wewnętrznie zastanawiamy.
Obserwując pojawianie się nowych użytkowników (nowych kont) w panelu administracyjnym, widzę, iż nad wyraz często są to osoby, które nie wstawiają nigdy nawet jednej pracy, nie mają galerii; ba, rzekłabym nawet , że jest to plaga.
Stąd propozycja, żeby możliwość głosowania mieli tylko pełnoprawni użytkownicy kropkowani.
I jeszcze raz podkreślam, za resztą redakcji, glosowanie na PT jest z automatu, redakcja ani nie widzi kto głosował, ani ile tych głosów jest, zatem wybór PT jest to dla nas taką samą niespodzianką co poniedziałek, jak i dla reszty użytkowników.

Jednocześnie zgodzę się, 3 głosy dziennie to za dużo, osobiście często mam niewykorzystane, ale stwierdzam to już jako użytkownik, nie jako członek redakcji...

2013-01-02
:)
*Azja
2013-01-02
a jeszcze cos dodam: zauwazylam ze wyroznienie Praca Tygodnia ma scisly zwiazek z zainteresowaniem ze strony galerii komercyjnych (przynajmniej w moim przypadku) wiec....ma to konkretny wydzwiek...a nie przyszlo mi do glowy zeby zalozyc fikcyjne konta i na sama siebie glosowac, kolka plastycznego tez nie prowadze....hm....mam pomysl: mam 4 dzieci i meza , zaloza sobie konta, nawet zdolni sa to wskocza moze nawet do galerii glownej dosyc szybko i...bingo: co tydzien mam na bank 5 glosow! :-)))...o to chodzi ? ....;-) ( bede znana i uznana ) :-)))))
ªdominikad
2013-01-02
O tym, ze ktoś sie bawi kodami na stronie równiez Redakcji wiaodmo...

Panie marucii, mea culpa.
Po za tym nie bylo to wyrażone w pana, tylko do pana w odpowiedzi,wiec przepraszam.

Naczelny Maniek ma dziś zabrac głos w tej sprawie.

2013-01-02

2013-01-02
na poczatku myslam ze to jakies przeklamanie w tekscie ale nie .... szanowna Redakcja w osobie pani Dominiki "informuje" nas laskawie ze "na portalu ktos sie bawi kodami"....!?
.....czy to tez oznacza ze rowniez nasze prywatne wiadomosci sa teraz dla "kogos" dostepne?! ...dlaczego jako uzytkownicy nie jestesmy o tym natychmiast poinformowani/ostzezeni? ...a tak w odniesieniu do "praktyki informacyjnej" zarzadu to rozumiem, ze gdyby Marucii tej sprawy nie naglosnil na forum to wszystko byloby OK, takie traktowanie ...........

2013-01-02
ªdominikad
2013-01-02
Nie usunełam pana wypowiedzi celowo, tylko przeedytowalam, zeby naprawić swój błąd, a takze po to, zeby nie czul sie pan urażony.

2013-01-02
madzikowicz
2013-01-02
Odnoszę wrażenie, że wypowiedzi niektórych osób uderzają w wysokie tony, zupełnie nieadekwatnie do tematu. ..

Nie wiem, może nie jestem na bieżąco, ale nie widzę jakichś rażących prac pośród wyróżnionych.... Z tego co pamiętam, to drażniło mnie "nominka" pisane pod pracami...ale i to przestało mnie ruszać:) taki folklor i nie ma co z tym walczyć....
Na przełomie roku przeważnie działały jakieś chochliki, albo znikało danie główne. Po co się tym przejmować:)
Marchewa
2013-01-02
Myślę, że już wystarczy gniewu i oburzenia bo zaraz zacznie robic sie wielki szum nie koniecznie w dobrym kierunku.

Z całą pewnością wiadomo, że:
* praca tygodnia powinna byc "z tygodnia" a nie z przed miesięcy i to należałoby poprawic.
* liczba nomiancji jest za duża (z wypowiedzi wynika, że nie tylko ja odniosłam takie wrażenie)
* osoby posiadające konto "puste" bez prac, ze znaczkiem ~ nie powinny miec prawa głosu
* należałaoby coś zrobic z bezpieczeństwem strony ale na to niestety pomysłu nie mam ( tu uśmiech do Mańka- choc myśle ,że to nie jest wcale takie proste )

....i litości nie tylko my tu jesteśmy dobrowolnie ale Redakcja też...postarajmy się zrozumiec siebie nawzajem :)
PiotrDryll
2013-01-02
AMEN Moniko :)
rdza
2013-01-02
Siekiery proszę pochować :)
ªmaniek
2013-01-02
Kochani, na wstępnie: Marchewa i madzikowicz dzięki za podsumowanie :)

Fajnie, że o tym porozmawialiśmy bo doszliśmy do kilku ciekawych wniosków, które wypisała Marchewa - postaram się je wprowadzić tak szybko jak to możliwe ale musicie mi dać trochę czasu, szczególnie, że planuję 2 tygodniowy urlop - już od 6 stycznia :)

Prawda jest też taka, że zdarzają się błędy na portalu, które niekiedy są wyłapywane przez użytkowników, za co bardzo dziękujemy bo w ten sposób możemy udoskonalać VA. Na wszystkie zgłoszone problemy reagujemy niezwłocznie i w miarę możliwości korygujemy je :) Teraz mamy problem, którego nie mogę rozwiązać od kilku lat - czyli zmiana roku i głosowanie na PT ;)
^JaWit
2013-01-02
Podobnie jak maniek uwazam, ze Marchewa i madzikowicz świetnie podsumowały tą dyskusję. .... :)

Poznalismy Wasze zdanie w tej kwestii i kilka wypowiedzi zwróciło nam uwagę na rzeczy o których nie myśleliśmy, np to że ilość głosów może być za duża.

Variart się rozrasta i to powoduje, że pojawiają się problemy, które przedtem nie były zauważalne....... i tak jak maniek powiedział, będzie je naprawiał, ale czasem potrzeba do tego wiecej czasu.
PiotrDryll
2013-01-03
dziękuję... :)
Anna
2013-01-05
gifter
2013-01-05
Przepraszam , Jaki jest Cel Prac Tygodnia , Miesiąca , Roku itp ? :)
*alkor12
2013-01-05
Ano taki Piotrku,że jedni czuja potrzebą wyróżnienia swojej pracy,a inni pragną wyróżnić się w dyskusji !
gifter
2013-01-06
Czyli wieje tu Próżnością przez Duże "P"

;)
*alkor12
2013-01-06
.... tak sądzisz ??? :) ..wiej i Ty :)

2013-01-06
Szanowny Panie Gifter ,czytanie tekstu ze zrozumieniem bardzo ulatwia zycie ...
Ten temat byl juz wielokrotnie wyjasniany np. przez nasza redakcje "Prace tygodnia to zdecydowanie jest nagroda publiczności i tak powinno pozostać ...."
Cos jest w tym niejasnego lub niezrozumialego? A jezeli chodzi o prace miesiaca czy roku to prosilabym o zrodlo tych rewelacji......

2013-01-07
Prace Tygodnia są wizytówką Portalu VA i niema na temat dwóch zdań
anama
2013-01-07
Jakaś niejasność się wytworzyła w związku z pracami tygodnia....straciłam orientację....czy to wynik jakichś zmian?
*alkor12
2013-01-07
...anama..nie tu żadnych niejasności.....PT były,są i będą.
anama
2013-01-07
Dziękuję:)
PiotrDryll
2013-01-07
jest niejasność !!! w tym tygodniu tylko obraz Katki jest ok, pozostałe w tym moja to stare prace
anama
2013-01-07
Chodziło mi tylko o to, że gdy otwieram zakładkę "prace tygodnia", widzę inne, niż na stronie głównej , to mnie zaniepokoiło. Piotrze, Twoja praca nie budzi żadnych wątpliwości,jest piękna mimo, że nie z tego tygodnia...:))
W nominacjach cały czas pojawiają się starsze prace....
barko
2013-01-07
Zauważyłam tę samą nieprawidłowość co "anama"... to która wersja jest prawdziwa...!?
magda.h-m
2013-01-07
Hmmmm....

Jakiś obcy opanował planetę variArt, albo ciągnie się błąd noworoczny który schował na parę dni nominacje? :)
W każdym razie albo jedni albo drudzy, albo Ci wyróżnieni widoczni na stronie głównej do których nie dotarli Ci, którzy wchodzą przez zakładkę albo tez Ci z zakładek niezauważeni przez tych, którzy wchodzą przez stronę główną, mają prawo czuć pewien dyskomfort...
Szkoda, że tak się tak się stało.
Ale mam nadzieję, że błąd da radę naprawić i w przyszłości takich niejasności nie będzie.
W końcu tylko ten co nic nie robi się nie myli....
Pozdrawiam :)

2013-01-07
no wlasnie...mi pisza pod jedna praca gratuluje a ja nie wiem o co chodzi ,nigdzie jej nie widze....
magda.h-m
2013-01-07
Pani Basiu,
niech pani spróbuje wejść w ten link
http://variart.org/prace_tygodnia.htm
to link skopiowany z zakładki "prace tygodnia"
u mnie wyświetla się tam pani praca pt "Autoportret z włosami"
Marchewa
2013-01-07
wiecie co ....szczerze zgłupiałam u mnie prace tygodnia to:
Machina magiczna- L.A.K.
słabość albo siła- katka
xxx- pid53
Ojcostwo- chrysanthemum
.....nic nie rozumiem....:(

a w linku które podałaś Magdo to zupełnie inne prace....
magda.h-m
2013-01-07
Ach...
Moniko, a jak wchodzisz do prac tygodnia?
bo jeśli wchodzisz na główną stronę i stamtąd oglądasz prace tygodnia to są tam te 4 (4 a nie 5) o jakich piszesz, ale jeśli jesteś na profilu i klikasz wyżej zakładkę pod tytułem "prace tygodnia" to ta obok "Nominacje" to tam są zupełnie inne prace i ja zawsze wchodzę tam. Tam też jest liczba głosów przy poszczególnych pracach. Żałuję że nie sprawdziłam rano bo miałam pewien dylemat co do niektórych prac tygodnia a konkretnie pierwszych trzech. Bardzo byłabym ciekawa czy już wtedy była rozbieżność pomiędzy lista z zakładkowych prac tygodnia a tych ze strony głównej czy to późniejsza jakaś zmiana albo chochlik....
Marchewa
2013-01-07
bo ja zawsze na stronie głównej oglądam prace tygodnia:)...bądź co bądź powinny byc takie same...

2013-01-07
no nawet dowcipne ,w tym linku znalazlam sie w doborowym towarzystwie , same prace autorw ktorych sie "czepiam" ....bardzo dziekuje Pani Magdo :)
Anna
2013-01-07
Witajcie, Właśnie teraz dopiero po przeczytaniu na forum weszłam na prace tygodnia ze strony głównej i chyba te są właściwe wchodząc przez zakładkę wyświetlają się całkiem inne http://variart.org/prace_tygodnia.htm

barko
2013-01-07
Przyznam, że te w zakładce zaskoczyły mnie tak jak Barbarę...:) wybór prac co najmniej zastanawiający... odczytałam to identycznie jak "bab"...!:)
anama
2013-01-07
Ja również...stąd właśnie moje zaniepokojenie, nie wiedziałam, gratulować, czy nie...;)
CaesarEdenpert
2013-01-09
ktoś w końcu nie wytrzymał.....
no i gitara- przypadkowy widz widzi to co widzi, a użytkownicy widzą to co widzą- dla odróżnienia, czy cuś
ªmaniek
2013-01-11
Czesc, jest jakis blad. Naprawie go tak szybko jak to mozliwe ale obecnie nie mam dostepu do komputera :(
gifter
2013-01-13
Czołem "Artyści"

Jedno pytanie :

Poświęciliście swoje "Dzieła" wystawiając je na aukcję Wielkiej Świątecznej Orkiestry Pomocy , tak aby Nimi wesprzeć sprzęt który pomoże uratować Wam życie?

*Azja
2013-01-14
a czym sie rozni artysta z cudzyslowem od tego bez?..a gdzie sa pieniadze z ministerstwa zdrowia ? dlaczego w polskich szpitalach trzeba kupowac "cegielki",aby cos zalatwic? placa wszyscy ZUS a potem nie ma obiadu dla matki ktora dopiero co malucha urodzila (ja jedno z dzieci rodzilam praktycznie na korytarzu...)...budynki ZUS odstawione jak stroz w Boze Cialo a sprzetu NIE MA..(.w szpitalach oczywiscie, bo w ZUSie jest wszystko)....i te nasze "obrazki" uratuja sprawe... podaj adres, wysle moja akwarele w prezencie...jakby odpowiednie ministerstwa gospodarowaly prawidlowo pieniedzmi obywateli to artystow nie trzebaby bylo wzywac na pomoc....
anama
2013-01-14
Słuszna uwaga! Zgadzam się z @asias:)
rdza
2013-01-14
podaje link .sądzę że warto to poczytać :)
http://acontrario.nowyekran.pl/post/5131,wosp-biznes-sie-kreci-cz-1-zloty-melon
magda.h-m
2013-01-14
"gifter
2013-01-13

Czołem "Artyści"

Jedno pytanie :

Poświęciliście swoje "Dzieła" wystawiając je na aukcję Wielkiej Świątecznej Orkiestry Pomocy , tak aby Nimi wesprzeć sprzęt który pomoże uratować Wam życie?

"

Panie "gifter", jedno pytanie... a Pan poświecił swoje "Dzieła" żeby ratować swoje życie?

a może powie pan ile pan poświecił na inny cel, np. żeby ratować zdrowie Majeczki dla której to na tym portalu, życzliwi ludzie, bez względu na to czy czują się artystami w cudzysłowie czy bez poświecili już swoje dzieła? Podaję link gdyby Pan przeczył przez przypadek:

http://variart.org/galeria/2151-majak/75358-maja.htm
CaesarEdenpert
2013-01-14
Panie Gifteru, otpowiem na takim poziomie, na jakim pan zapytujesz;
nikt z nas nie ma kilku miesięcy życia za sobą, ani nawet ponad osiemdziesiąt lat, by WOŚP mu życie ratował
A dobroczynność cicha, a skuteczna silniej mówi do mnie, nie widzę celu ani sensu w licytowaniu się kto gdzie i komu co dał....
ªdominikad
2013-01-14
Piotrek, niepotrzebna ta ironia i ten cudzysłów. Wielu z nas, rok temu i w tym roku,oddało swoje prace na licytację,na rehabilitację i pomoc małej Majeczki. Lista osob była naprawdę spora... Zapytam wiec inaczej, skąd takie pytanie..? Wątpliwosci i jednocześnie sarkazm zawarty w pytaniu?:)
Marchewa
2013-01-14
Gifter...masz nieodpartą chęc prowokacji?... bo pierwszy raz słyszę żeby ważniejsze od pomagania było afiszowanie się z dobroczynnością ?
barko
2013-01-15
Ci co naprawdę pomagają... nie zakładają pióropusza...!
gifter
2013-01-23
Czołem Dziewczyny :)

Ten link dla Was:

http://www.youtube.com/watch?v=KC2rP8XnjNQ

Bo widzę , że proste pytanie odbiło się rodzeniem na korytarzach , Zusem i "Owsikiem" który kradnie , zamiast prostą odpowiedzią Tak lub Nie

;)
^rusnok
2013-01-24
Nikt nie ma obowiązku na żadne pytania odpowiadać.
Czy proste, czy krzywe.
*egotyk
2013-01-24
chyba zjem pokrzywę

2013-01-24
Swoją drogą są bardzo zdrowe :D
magda.h-m
2013-01-24
O TAK!
Panie "egotyk" to doskonały pomysł, ja tez pójdę poszukać sobie pokrzywy bo przy mojej aktualnej, obniżonej odporności to jest bardzo wskazane :)
*Azja
2013-01-25
jak urodzi to pogadamy ! no nie "dziewczyny "? ;-)...
*Azja
2013-01-27
a tak poza tym to mam ciekawszy temat: Carl Gustav Jung, "CZERWONA KSIEGA". mOZE KTOS WIE ALE JEZELI NIE TO MYSLE ZE WARTO O TYM NAPISAC: Jung zostawil po sobie ksiege, ktora pisal 15 lat, miedzy 1913 a 1928 r. Ksiega ma 370 stron, jest pisana i malowana recznie przez Junga.Pisana jest gotykiem i sama w sobie stanowi dzielo sztuki. To nie wszystko: Jung zawarl w niej i opisal cala swoja wewnetrzna droge, rozmowy ze swoimi przewodnikami duchowymi i postaciami(ze swiata duchowego) z ktorymi mial kontakt. Ksiege pisal po nocach, w dzien przyjmowal pacjentow. Wszystko co przezyl to i namalowal.Namalowal rewelacyjnie...To dzielo, ktorego spadkobiercy nie chcieli wczesniej udostepnic a przelezalo w sejfie szwajcarskiego banku 50 lat- rzuca nowe swiatlo na cala nauke Junga. Wielka rzecz i wielka jego madrosc: nie mialby zadnych szans zaistniec w swiecie nauki (ktory i tak za nim nie przepadal) gdyby swoj sekret ujawnil wczesniej...dzis, gdy istnieja jego instytuty na calym swieciei jest wielkim autorytetem -sprawa nabiera innego wymiaru....Trafilam przypadkiem na artykul we francuskiej gazecie.We Francji ksiega zostwala wydana w 2011 roku. Pierwszy raz ukazala sie w Anglii w 2009. Kosztuje ok. 200 euro ale...opinie osob ktore ja kupily sa bardzo dobre.Widzialam kilka reprodukcji: zrobilo to na mnie ogromne wrazenie...Nie ma jeszcze wydania polskiego i biorac pod uwage cene , nie wiadomo kiedy sie ukaze...ale mysle ze wiele osob zainteresuje obejrzenie przynajmniej kilku reprodukcji za zagranicznych stronach w internecie. Dla mnie : rewelacja.
gifter
2013-01-30
Bywają Ciekawsi , i na Wsi ...

http://www.youtube.com/watch?v=JkwRAd7tZMQ

;)
gifter
2013-01-30
- Kto to był?

- Nikt

;)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org