ForumAvatar
^waldemar
2013-02-20
Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprasza na kolejną edycję wystawy: Być Kobietą. Tegoroczna propozycja zawiera się w tytule: KOBIETY I KWIATY. Impreza uświetnia obchody Dnia Kobiet oraz upamiętnia Juliana Tuwima w setną rocznicę jego debiutu poetyckiego. Do udziału zapraszamy artystów wypowiadających się w różnych mediach twórczych. Kuratorem wystawy jest artysta plastyk: Julia Kaczmarczyk-Piotrowska. (regulamin wystawy)

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza...
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec...
(J. Tuwim)

Wystawa poświęcona kobietom doczekała się już drugiej edycji. Podjęta tematyka nawiązuje do imaginacji współcześnie podejmowanych działań utrwalenia cielesności i płci. Ekspozycja okolicznościowa porusza się w treściach: opisu, wizerunku, postrzegania. Odnosi się do obszarów działań kobiet: życia rodzinnego, relacji, tożsamości oraz roli społecznej. Współczesność – model lansowanego życia odbija się na sposobach i metodach jej egzystencji. Nie tylko przez nią jako kreatorkę, podmiot w działaniu ale i w współobecnych. Problematyką wystawy staje się zmienna perspektywa jej losu w zależności od oczekiwań. Odpowiedź nie zawiera się w zdaniu: Czy Ona to ja? Ma za cel zasygnalizować obszary takie jak: wartość, niezależność, piękno, symbol i słowo…Regulamin wystawy: KOBIETY I KWIATY

1. Organizatorem Wystawy „KOBIETY I KWIATY” jest Gminny Ośrodek Kultury Komorniki, kuratorem wystawy: artysta plastyk Julia Kaczmarczyk-Piotrowska.
2. Do udziału zapraszamy artystów plastyków zajmujących i zaangażowanych w temat kobiecości, ciała, szeroko pojętą tematykę aktów i natury. Wypowiadających się w różnych technikach.
3. Termin nadsyłania propozycji do dnia 4 marca, dostarczenie prac do Ośrodka do dnia 10 marca 2013 r.
4. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 14 marca o godzinie 17:00 w Galerii Piwnica Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach. Wystawa potrwa do 14 kwietnia 2013 r.
5. Wszystkie prace winny być opatrzone notatką biograficzną.
6. Organizator nie zwraca kosztów transportu prac oraz nie odpowiada za uszkodzenia powstałe w transporcie. Prace powinny być dobrze zabezpieczone oraz dostarczone wraz z dokładnym opisem na adres: Gminny Ośrodek Kultury, 62-052 Komorniki Ul. Stawna 7/11, tel. 061 8107 449.
7. Zapewnienie przez Organizatora specjalistycznego sprzętu technicznego koniecznego do prezentacji prac (rzutniki, komputery, ekrany, itp.) wymaga wcześniejszych, indywidualnych ustaleń.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć nadesłanych prac w mediach oraz dokumentowania ich dla bez wypłacania honorariów autorom.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych prac bez podania przyczyn.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line
rema

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org