Forum

madzikowicz
2013-03-11
Dzień dobry,
na początek chcę zaznaczyć że nie chcę nikogo urazić tym postem.
Od jakiegoś czasu zauważam że poziom prac w galerii głównej się obniżył... Autorzy prac często idą na ilość a nie na jakość. Twórcy, którzy dostali awans za obrazy, rękodzieło wrzucają tu przeciętne fotografie.
Zaglądam czasami na VA i jako widz stwierdzam, że rzadko jest na czym oko zawiesić.
Z wyrazami szacunku

Magda r
*alkor12
2013-03-11
Z całym szacunkiem dla TU obecnych, niestety, muszę sie zgodzić z madzikowicz.

2013-03-11

Jest tu parę osób ze świetnym warsztatem. Plusem jest to że mam do kogo równać, minusem, brak uwag z ich strony i nie chodzi tu o żadne kursy, tylko kop w tyłek.
I tu trochę problem. Ktoś czyta wyłącznie że "fajne", to w końcu w to wierzy.
Jak pisałem wyżej, chce dostać w gębę a trafiam do mazi z lukru.
^rusnok
2013-03-11
Niestety, i ja się z Magdą zgadzam.
Niektórzy wrzucają jakieś fotki typu suwenir - Myślę, Aleksandrze, że to jest dla nas robota - poprosić tego i owego o usunięcie z galerii takich obrazków, a jak nie poskutkuje, to powyrzucać.
Też ludzie wstawiają do galerii zamiast do niusów zaproszenia na wernisaże. Kilka razy zwróciłem ludziom na to uwagę.

nanh - cieszy to, że szukasz "kopa". Pisało się już o tym wiele razy - wielu powinno go dostawać regularnie, ale większość z tych wielu uważa, że już nie potrzebuje. Niektórzy z kolei dając tym osobom w dobrej wierze, z chęci pomocy wskazówki, czy sugestie nacięli się sromotnie, bo okazywało się, że ta, czy owa osoba pomoc ową uważa wręcz za obelgę, gdyż albowiem Ona jej nie potrzebuje, ponieważ już jest Gwiazdą. Tak więc chęć pomagania mniej doświadczonym kolegom osłabła nieco.
Jeśli chcesz rady, czy korekty - najlepiej zwracaj się w konkretnych sprawach do konkretnych osób.
(Co prawda można co nieco wywnioskować i z komentarzy typu "fajne" - mianowicie kto pisze, że fajne, pod czym to pisze, a pod czym nie pisze... ale to nie jest do końca miarodajne, bo raczej nikt nie komentuje regularnie wszystkiego, co sie pojawia.)
*alkor12
2013-03-11
Janku,sadzę,że proszenie o usuniecie nie wiele da. Usunie tą,wstawi inną. Prosił bym raczej o więcej samokrytyki wśród wystawiających artystów. Fakt,variart prawie wszystko zniesie, ale nie bądźmy zbyt uciążliwi w swoich produkcjach. Osobiście usunąłem kilka prac tu prezentowanych,ale były słabe już do bólu. Dzisiaj, z zadowoleniem patrzę, jak Ci artyści się rozwijają :)
^rusnok
2013-03-11
Prawda, Olku, dystans do siebie i własnych wytworów, to jest mało popularny towar.

2013-03-11
No tak, ja zgadzam się ze wszystkimi. Ale w kwestii formalnej, powinna być możliwość wykasowania komentarza, w tym miejscu, na forum. No, łatwa i intuicyjna do odgadnięcia możliwość. Wracając jednak do wątku Pani Magdy, to i ona zmieniła poglądy. I to jest fajne. To miejsce to jest już prawie "instytucja", myślę o VA. Są sprzeczne oczekiwania. Ale tak jest jak wiele osób razem regularnie się spotyka. Pojawia się chęć u nowych - dokonywania zmian. Nowi, jak wszędzie nie wiedzą co było, jakie były dyskusje. Ale Pan Jan i Aleksander - to stronnictwo 'konserwatywne' - zmiany tak, ale powoli, bez przesady :-) Tak trzymajcie Panowie :-) Jednak co do dawania 'po gębie', to za to ludzie płacą. Na kursach, lekcjach. Nic za darmo, Panie nanh. VA to raczej klub, niż co innego. Klub, czyli lokalne zwyczaje, zasady, może raczej kurtuazja niż szczerość. Dla mnie, tu jest w porządku.
*alkor12
2013-03-11
Kundzia dobrze mówisz :) więcej kurtuazji,mniej wazeliny :)
*alkor12
2013-03-11
...chyba wystarczy tych przemyśleń naszych i próśb. Głęboko wierzę w to, że wszyscy ogarniemy się nieco :)
Marchewa
2013-03-11
...i tak czytając doszłam do wniosku iż przez zasiedzenie na VA zaszalałam i mam u siebie prace zupełnie nie potrzebne i raczej nie wnoszące nic do mojej galerii. Tak więc kasuje by byc w zgodzie ze swoim sumieniem i dobrem strony. A, że mi tu dobrze to proponuje innym też zrobic taki "rachunek sumienia" -to nie boli ;) a myślę ,że naprawdę jest potrzebne.
magda.h-m
2013-03-11
a ja proponuję wymyślić jakiś herb dla prac, które powinny zostać, zdaniem większości czy mniejszości wyznaczonej, usunięte. Taki herb można by wstawić pod pracą a autor natychmiast (tak tylko domniemywam) podporządkuje się i "oherbowaną" pracę usunie (ja jestem już gotowa do czystek tylko proszę o znaczek) :)

2013-03-11
Pani Magdo, to (jak myślę) jest zły pomysł, i nie przejdzie. Ale i jakoś jest już w dobrej formie praktykowany. Ten niebieski kolor, to lokalny znak jakości. Dla mnie, to dobre wybory. A, Pani Magdo cała reszta jest "oflagowana", jako prace mogące być usunięte. Wszędzie garstka wyznacza standardy, i jest na szczycie piramidy. Na samym dole, nieco więcej że tak napiszę "nadmiernej wobec siebie pobłażliwości". I najwięcej, tak 80% ? to 'tło' dla najlepszych. Niestety. Tak jest w każdym środowisku. Jednak muszę wobec Pani pomysłu wyrazić sprzeciw. Może takie stygmatyzowanie to przerodzić się w swoisty "sąd skorupkowy". Dobrym rozwiązaniem jest ta "interesująca galeria". Jak ktoś nie umie ocenić i porównać tam pokazanych prac z własnymi, to bądźmy szczerzy, żadne rozwiązania nic nie dadzą :-/
magda.h-m
2013-03-11
Pani Kundziu, zgadzam się w panią w 100%. Moja sugestia była raczej żartem. Nie wierzę bowiem, aby jakiekolwiek rozwiązania tego typu przyniosły dobre efekty. No chyba ze chce się stworzyć elitarną galerie kilku wspaniałych, wybranych autorów, tylko co dalej?
Nie można niestety mieć wszystkiego. Apelowanie o zdrowy rozsadek to jedyne co można zrobić, tylko ten zdrowy rozsadek tez bywa rożny i zmienia się w zależności od okoliczności. Myślę, ze jak świat światem, systematycznie takie tematy będą się powtarzać i żaden portal tego nie jest w stanie do końca uregulować, tak aby pozostał wilk syty i owca cała, zwłaszcza ze portal jest otwarty dla każdego. Czy w takim razie zamykać drzwi przed nowymi użytkownikami i tracić nowych być może wielkich artystów, czy użytkowników degradować do rangi początkujących? Byłam już na wielu portalach i na każdym był ten sam problem a on ma to do siebie, ze wraca jak bumerang...
W każdym razie dyskusja co jakiś czas jest wskazana, ale z doświadczenia wiem, ze tylko garstka czyta takie rzeczy
:)

2013-03-11
W sumie jest jeszcze galeria początkowa, Zapomniałem o niej :)
ew.ka
2013-03-11
do Kundzi :) ! .....dobra wypowiedź konkretna i dyplomatyczna :)

2013-03-11
Ja osobiście myślę że na istniejący stan rzeczy ma wpływ ogólna formuła tego portalu, że bliżej mu do "grupy wsparcia", niż do środowiska artystycznego. Grupa wsparcia ma oczywiście swoją rację bytu i nie niezaprzeczalnie spełnia ważne funkcje społeczne, między innymi terapeutyczne. Do puki potrzeba tworzenia jest tylko terapią zajęciową to nie możemy mówić o poziomie. Potrzeba tworzenia jako forma komunikacji, czy to interpersonalnej, czy to wewnętrznej to krok w kierunku pełnego wymiaru sztuki jako procesu doskonalenia owej komunikacji. Pozdrawiam
*alkor12
2013-03-11
Wszystko wskazuje na to, Magdo, że masz rację. Mało kto to czyta.
magda.h-m
2013-03-11
no tak... czasami mój mózg ma przebłyski i udaje mu się pewne rzeczy zaobserwować i odnotować w pamięci ;)
ale proszę nie liczyć na niego w poważnych kwestiach i zbyt często :D
^rusnok
2013-03-11
Czytać, może ten i ów przeczyta, ale mało kto z tych, co powinni uzna, że o niego chodzi, a jeszcze rzadziej sie tym przejmie.
magda.h-m
2013-03-11
no ładnie, ładnie panie Janku....
teraz dopiero mój mózg rozbłysł na dobre i chyba zrozumiał należycie o co chodzi...
cóż, nie ma co dyskutować ino czas wziąć się za porządki :)
^rusnok
2013-03-11
Magda, ty się akurat do porządków za bardzo nie zapalaj. Niech inni robią.
magda.h-m
2013-03-11
iskra już rozpaliła ogień :)
Anna
2013-03-11
oj czytam i rozmyślam co by tu wyrzucić :)
anama
2013-03-11
Ja osobiście chętnie przyjmuję uwagi krytyczne, takie, które coś wnoszą.
Z przyjemnością podpatruję warsztat podziwianych artystów, bo takich jest sporo. Ostatnio rzadziej wrzucam prace, bo więcej od siebie wymagam, to zawdzięczam variArtowi....większą pokorę!
Oczywiście, jest to swego rodzaju "klub,"nowe znajomości, jakieś nici łączące nas nie pozwalają na szczerą do bólu krytykę, człowiek w każdej oglądanej pracy stara się dostrzec jak najwięcej pozytywów. Oczywiście jest to swego rodzaju kurtuazja....ale i podziw!!
Prace są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o poziom, przyznaję, że zaskoczenie działa w obie strony....ale chyba nic mądrego nie da się wymyślić...jeśli sami nie będziemy dbać o lepszy poziom, to żadne zabiegi nie pomogą...a selekcja co jakiś czas nie byłaby zła:)
chuchol
2013-03-11
A czy nie możnaby wprowadzić robionej co jakiś czas (co tydzień,miesiąc?) oceny typu kto w owym czasie "poszybował w górę" a kto "obniżył loty".
chuchol
2013-03-11
Choć z drugiej strony nie bardzo wiem kto takiej oceny miałby dokonywać - redakcja czy jakieś szersze gremium? Pewne to nienajlepszy pomysł.
rdza
2013-03-12
kto pomyśli ten pomyśli ja bym tu żadnych zmian nie wprowadzał , Variart mam nadziej nigdy nie stanie się profesjonalną galerią, Variart jest dla mnie miejscem gdzie mogą się spotkać ludzie po prostu
Anna
2013-03-12
troszkę się oczyściłam, wyrzuciłam część prac które uznałam za niedopracowane
MajaK
2013-03-12
A ja nie wyrzucam nic, bo wtedy widać jak/czy się rozwijam. Wydaje mi się, że nie można odpierać prawa wystawiania prac osobom spoza kręgu "Wielkich Mistrzów"...ich jest naprawdę niewielu. Czy my szaraczki naprawdę nie mamy nic do powiedzenia w dziedzinie sztuki ?
^rusnok
2013-03-12
Maja, chyba nie za dokładnie przeczytałaś od początku.
Magdzie (madzikowicz) chodzi o coś trochę innego.
MajaK
2013-03-12
Widzę o co chodziło Magdzie ale też widzę jak rozwinęła się dyskusja.
Dla mnie prawdziwszą sztuką jest szczery, od serca choć może nieporadnie wykonany obrazek od dzieła Wielkiego Mistrza , który wspaniałą techniką odwala obrazki "pod publiczkę" - ogólnikami teraz jadę, żeby nie było wątpliwości - nie mam nikogo konkretnego na myśli tylko samo zjawisko.
ªdominikad
2013-03-12
Z całą pewnością nie bedzie żadnych statystyk, znaczków itp. Wszyscy jesteśmy dorosłymi ludźmi, czasem trzeba "trzeźwym okiem" spojrzeć na swoją galerię, nie chciałabym jednak, żebyście w związku z tym tematem, nagle wszyscy porobili niepotrzebne czystki w Waszych galeriach...
Jeżeli macie zastrzeżenia co do poziomu niektórych prac może na początek wystarczy Wasz szczery komentarz? Konstruktywna krytyka? Zachęcam Was do tego...
Magda (madzikowicz) była w redakcji, więc doskonale wie, o co chodzi.

Kundzia, dobrze podsumowałaś w czym rzecz....

^JaWit
2013-03-12
Variart jest stroną społecznościową a nie galerią, dlatego trudno oczekiwać, że poziom wszystkich prac będzie wysoki ...... zawsze chciałem żeby było to miejsce w którym osoby o różnym stopniu rozwoju artystycznego mogły się stykać ze sobą i dzięki temu ci którzy są na początku swojej drogi twórczej mogli się dowiedzieć czegoś co popchnie ich twórczość do przodu ...... ale trzeba być aktywny i zadawać pytania, a nie tylko wstawić obrazek .... bo w ten sposób mało co się taka osoba dowie ;)

Redakcja poprzez wyróznianie niektórych twórców niebieską kropką i prezentując ich prace w 'Interesującej galerii' wskazuje osoby, których prace warto oglądać............. jest też link do Artpub Galerii, (strony współpracującej z VA) gdzie także prezentowane są prace ciekawych twórców .............

Inną sprawą jest to co kto jest w stanie wyciągnąć dla siebie z obcowania z takimi pracami...... jeżeli samemu nie dąży się do poznawania sztuki, to nie ma szans na jakikolwiek rozwój twórczy. ....... Więc jeżeli ktoś chce się rozwijać to znajdzie tu osoby, które mu w tym pomogą ..... a jeżeli nie chce, to powinien zastanowić się czy to aby na pewno jest strona dla niego ;)
Marchewa
2013-03-12
święte słowa Jacku, ale z całym szcunkiem dla wszystkich czasem pojawiają się fotki jak z albumu "cioci Kloci". Dlatego myślę ze przyda się troszkę nam podciąc skrzydła ;)...mi to pomaga :)

a post madzikowicz jest na miejscu, a sądzę że dużo osób czyta -choc mało zbiera głos ...

....ale czy unikniemy tego to już mi się wydaje jakby mniej realne...
^JaWit
2013-03-12
Monika ...... takie tematy będą zawsze wracać .... i bardzo dobrze :) ..... bo oprócz osób, które są tu od dawna, które nie raz brały udział w podobnej dyskusji i pewnie nudzi ich już ten temat, pojawiają się nowe osoby które dzięki takiej rozmowie mogą coś zrozumieć ;) ... więc temat Magdy jest jak najbardziej na miejscu :)
^JaWit
2013-03-12
a co do zdjęć jak z albumu cioci Kloci, to niektórym się wydaje, że tylko gdy wrzucają jakieś prace, mogą pogadać z innymi ;) .... więc wrzucają ;) bo nie interesuje ich rozwój twórczy tylko kontakt z drugim człowiekiem .... ..... ostatecznie od tego są strony społecznościowe ............ ale możecie mi wierzyć, nie trzeba wrzucać takich byle zdjęć, żeby porozmawiać z ludźmi ;)

2013-03-12
A ja jako totalny amator mam sentyment do tej stronki, bo paru ważnych rzeczy się tu dowiedziałem. Właściwie jest to jedyne miejsce gdzie mogę u kogoś, bardziej doświadczonego, zasięgnąć porady, coś podpatrzeć itd. A krytyka jest wskazana. Dzięki niej człek się uczy, próbuje coś poprawić itd. :)
ewaafrus2
2013-03-13
Witam
myślę ze każdy będzie miał na tyle przyzwoitości żeby usunąć z galerii "to co nie potrzebne" Co do charakteru Variartu to cieszę się że panuje tu taka "przyjacielsko społecznościowa" atmosfera , mimo ze jestem początkująca nie czuje się tu źle, a kontakt z pracami o wysokim poziomie jest dla mnie niezwykle inspirujący i w pewien sposób pouczający ... Fajnie ze jesteście !!!
CaesarEdenpert
2013-03-14
Zgadzam się z przedmówcami całkowicie...Z mojego punktu widzenia, ostatni rok, nawet prawie dwa obfitował w masę prac niskich lotów...A pamiętam jak długo marzyłem, aby dostać kropę, ile nawysłuchiwałem....ale to dobre było!Moim zdaniem skorzystałem bardzo dużo!Potem jakby szybciej użytkownicy dostawali tę kropę.... i poziom siadł.Powtarzam, to mój punkt widzenia, a nie prawda objawiona;)Jestem bardzo zadowolony, że tu jestem i bardzo cenię wszelkie uwagi, powiem więcej- jest to moje ulubione miejsce, na innych portalach bywam rzadziej, bo brak mi czasu i mniej mi zależy...Ja bym nic nie zmieniał w redakcji, raczej użytkownicy mogli by się powstrzymać od towarzystwa wzajemnej adoracji i wazeliny, a poziom sam wzrośnie (u mnie wzrósł, co nie?)
imisu
2013-03-15
Rzeczywiscie kiedys kropke dostawalo sie pozno, tzn dluuugo sie na nia czekalo, ale nie wiem, czy to do konca bylo dobre... Pamietam swoje wrazenia w zwiazku z tym.
Ale CaesarEdenpert ma sporo racji z tym kolem wzajemnej adoracji. Mi to akurat nie przeszkadza - fajnie, jak sa spolecznosci, ktore sie lubia wzajemnie, ale moim zdaniem to rowniez obniza poziom. Tworcy z ´kregu´ czesto sa komentowani za kazda wstawiana prace, a moim zdaniem komentarz, to tez wyroznienie.
I potwierdzam - sa osoby czytajace regularnie forum i nigdy nie udzielajace sie aktywnie - jak ja :) Tym razem postanowilam sie ´ujawnic´, skoro juz o tym mowa...

2013-03-15
Bo tak to już jest z portalami społecznościowymi, ilość "wiernych" to podstawa, każdy pokazuje to co ma, taki trochę stragan. Na pierwszy rzut oka nie odróżni artysty od zwykłego użytkownika, ale różnica jest. Sztuka nie powstaje pod publikę, czego skutkiem jest fakt że dzieła powstają gdzieś na marginesie życia. Najczęściej dzieło jest skutkiem ubocznym procesów które zachodzą wewnątrz twórcy, jest odzwierciedleniem jego wewnętrznej doskonałości. Zaś twórczość "mas społecznościowych" jest sposobem na zaistnienie w grupie, zaznaczenie swojej odmienności, itp. Piszę to bez intencji oceniania kogokolwiek, każdy ma prawo być taki jakim jest. Pozdrawiam

2013-03-15
Portale społecznościowe po przeszło dziesięcioletnim okresie świetności zaczynają się przekształcać w trupiarnie.
Pomału obecna forma internetu jest już prehistoryczna, czas na zmiany.
Oby jak najszybciej. Nie ważne jak się to będzie nazywać: biołącznoscią, siecią neuronową, przyniesie coś świeżego i ożywczego.

CaesarEdenpert
2013-03-15
opowiadam się za biołącznością
zwłaszcza z niektórymi użytkowniczkami
gifter
2013-03-16
Rusnok - zacznie malować portrety na swych tłach , a Alkor12 namaluję kogoś w ubraniu - tak a pro po "Dystansu" , i rzecz jasna gdy już się to stanie , Zostanie umieszczone w spektakularny sposób zaprezentowane i na forum publicznym usunięte , by dać przykład jak podwyższyć poziom Prac ...
( Jak na kierownictwo przystało - Czyli Wzór )

Ale nie o tym ;)

Jako , że ze Mnie Na szczęście Egoista i to cholernie Utalentowany , nie mam zamiaru usuwać żadnej ze Swoich prac zamieszczonych w tym wirtualnym miejscu.

;)

I tak po prostu bez Bicia Piany poproszę o szlaczek przed Nikiem , bo Kropeczki , Niebieskie , Białe itp ... NIC dla Mnie nie znaczą

A szlaczek ładnie wygląda

;)

*alkor12
2013-03-17
Gifter, jeśli masz trudności ze zrozumieniem tej dyskusji, to powiem Tobie, że mówimy tu o większej staranności w doborze wystawianych prac. Pytaj po prostu jak czegoś nie rozumiesz, zamiast popisywać się głębokimi przemyśleniami.
^rusnok
2013-03-17
Olek, istnieją w kosmosie formy życia biologicznego, z którymi wdawanie się w dyskusję jest stratą czasu.
~ewano
2013-04-11
Znakomicie dziś podniesiono poziom prac w galerii głównej - fotografia. A jeżeli rzeczywistość jest gorsza niż boicie się pomyśleć i to zdjęcie jest dowodem prawdziwej przemocy ( a nie tylko pogardą dla kobiet i obelgą dla normalnych mężczyzn), a autor dodatkowo ma uciechę ze zrobienia z nas idiotów to dalej trzeba iść w zaparte i zachwycać się światłem, siłą, czy czym tam się kto zauroczył i chyłkiem wycofywać się ze wcześniejszych wątpliwości?

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org