Forum

2013-03-27
Chciałbym Państwu zaproponować zabawę.
Interaktywną.
Polegała by ona na tym, żeby stworzyć obraz wspólnymi siłami.
W tym celu obrazem wyjściowym będzie czarny kwadrat - czyli
puste pole. Ktoś, kto zdecyduje się jako pierwszy, umieści tam
jakiś element, osoba kolejna doda coś od siebie i tak dalej.
Należy to robić jednak w taki sposób aby obraz ukazywał się
stopniowo i w spójny sposób.

Żeby to zobrazować: mamy puste płótno, ktoś podchodzi i coś
maluje, potem następna osoba i następna.

Tutaj była by prośba do administracji o umożliwienie ( w tym
wątku) możliwości "wklejania" obrazów, bo inaczej nie będzie to
miało większego sensu.
Projekt ten zaproponowałem w innej galerii ( o charakterze
fotograficznym ), ale się nie przyjął. Jedyne czego się
dowiedziałem, to tyle że "Jezus Maria" .
Ale to nie dla tych co to dwie lewe ręce mają ;)

Z punktu widzenia technicznego, każda następna osoba powinna dostać obraz nieskompresowany, czyli np tiff.

Obraz finalny można udostępnić do druku we własnym zakresie,
ale wtedy dobrze by było zastosować większą rozdzielczość.
Co Państwo na to?

Jeśli coś jest niezrozumiałe, to będę wyjaśniał oczywiście.

2013-03-28
Tak..., państwo się zbierze i zadecyduje.... ;)

Można gdzieś coś takiego zobaczyć już działającego ?

2013-03-28
No właśnie nie, ponieważ w innej galerii, "Państwo" umiało narzekać że nic się nie dzieje i poza jedną osobą nie znalazł się nikt inny.

2013-03-28
Mi już się ten pomysł podoba i myślę że może on być zabawą dla osób co się chcą w to pobawić, z tym że to propozycja dla cybermalarzy, bo nanalogowi malarze mieli by nie lada trudności. Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją ideę. Bo rozumiem ją tak np ja wrzuciłem jakąś pracę a ktoś inny dokłada do niej coś od siebie i to jest praca zbiorowa?
wiesz
2013-03-28
...tez kiedys wpadlam na ten pomysl...zaproponowalam pewnej osobie,ale z roznych powodow do realizacji nie doszlo.Nie mniej uwazam dalej ,ze to bardzo ciekawe przedsiewziecie byloby bez wzgledu na to ,czy kontynuacji obrazu podjeliby sie wytrawni czy tez mniej wytrawni malarze,czy rysownicy (wszystko jedno).Tu wazny jest tor myslenia poszczegolnych jednostek........i interesujace czy owa "spojnosc" roznych ludzi zgodna bylaby z wyjsciowa wizja kazdego z nas.Tu moze byc elemnt zaskoczenia...mozna poprawdzic w ten sposob wspanialy dialog............Mnie osobiscie dzis powiem szczerze nie chce sie podejmowac takich dzialan ,bo szkoda mi czasu(ktorego i tak brakuje na realizacje moich osobistych pomyslow)..ale to jeszcze raz powtorze uwazam dobry ,ciekawy pomysl jest!!
Pawgal
2013-06-02
Oj, czarny kwadrat na początek? Żeby ktoś tego nie wziął jako naruszenie prawa autorskiego Malewicza ;)

A poważnie, to jest sporo prób takich realizacji, jeszcze więcej było planów, parę grupek twórców tworzących razem znałem, raz nawet zapraszałem taką na organizowaną wystawę, plany miałem ze znajomymi na mal dużych prac... ale... efekty zazwyczaj nie były takie, by grupy takie i inicjatywy długo przetrwały. Albo jeśli temat był określony to efekty takie sobie, bo nie każdy potrafi tak samo dobrze, nie każdy nawet - taki drobiazg - widzi (dosłownie) te same gamy i odcienie barw, więc jak między średnio widzącymi trafi się ktoś dostrzegający wiele niuansów, albo jeszcze gorzej, chcący by każdy kolor coś znaczył, a jeszcze inny ma przekonanie, że jest tylko jeden "kanon" dobrego malowania tego czy owego...

... wspólne malowanie albo się rozwala, albo wkrada się w to rutyna... i wypalenie...

Co innego, tworzenie grup zainteresowań, które zbierają się wokół jakiejś idei i zakresu kanonów osobistych, nie tyle tworzą razem, co tworzą w jakimś określonym temacie... albo gdy tworzenie polega na uczynieniu dzieła multimedialnego - tak, że nikt nikomu w paradę nie wchodzi i zachowując indywidualizm, tworzą real razem... to... to czasem wychodzi... a nawet trwa latami.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
rema

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org