Forum

2013-06-10
madzikowicz
2013-06-10
Odkąd tylko maluje inspirują mnie kobiety- malarki-fotografki-graficzki.
Tylko one wiedzą jak trudno jest w tej dziedzinie przebić się, no i pogodzić role matki-żony-twórczyni.

nie lubię stereotypów. A takie sączą się z Pana tekstu.
I niestety sporo jest na akademiach/uczelniach artystycznych takiego myślenia.
Na szczęście, coraz więcej jest ambitnych kobiet, studentek, wykładowczyń. Uwielbiam patrzeć na spełnione kobiety które mają coś do powiedzenia, są ponad te aluzje o których
Pan pisze, że niby kiepsko prowadzą...albo że ilustracje dla dzieci... To tylko łatka....
wiesz
2013-06-10
taka np. Camille Claudel(uwielbiam )..co prawda bardzo smutno zakonczyla swoj zywot...-cudna wrazliwosc(przerosla mistrza ha !)

polecam obejrzec jej rzezby i film biograficzny o niej...

:)
wiesz
2013-06-10
w zasadzie ..mysle sobie..po co Panu..Panie Bogdanie odpowiedz na to pytanie?....-jesli panie potrzebuja parytetow- to co?..a jesli panie nie potrzebuja parytetow- to co?

;))
wiesz
2013-06-10
no podobno istnieje cos takiego jak "plec mozgu"-kto to wie, kto to wie;)...ale wszyscy my nalezymy do jednego zbioru- ludzie ,ktorych lacza WARTOSCI-constans- na ktorych to m.in. sztuka winna sie opierac ..stad moje proste myslenie sprowadza sie do nastepujacego wniosku:

parytety w sztuce to bzdura..liczy sie osobowa wrazliwosc..

klaniam sie z wrodzona wrazliwoscia;))..:)
Marchewa
2013-06-10
Panie Bogdanie, są kobiety pełne kobiecości i te siłą dorównujące nie jednemu mężczyźnie...bywają mężczyźni pełni kobiecych cech i Ci co polują, i dominują. Utarło się widziec kobietę jako delikatną, poukładaną i ciepłą...ale czy zawsze tak jest?
To jakby chciał Pan przypisac kobiecie rysowanie motylków a facetowi rycerzy na żelaznych rumakach....ach Panie Bogdanie i po co takie porównania?
Zarówno Panowie zdradzają jak i Panie.
Kochają mężczyźni i kobiety.
Gotują Panowie i Panie.
Kobiety latają w kosmos i Panowie też.....czy to znaczy ,że któreś z nich robi to bardziej czy mniej kobieco?
Ludzie są różni bez względu na płec i to jest niesamowite:)
Sztuka to sztuka, nigdy nie zwracam uwagi czy obraz namalował mężczyzna czy była to kobieta – zachwyca mnie bądź nie – po prostu :)
....ja chyba tak to widzę :)

2013-06-11

2013-06-11
Marchewa
2013-06-11
płeć...ważna jest ale czy aby na pewno w sztuce?
Wraźliwości nie brakuje i nam i Wam :)
A ja naprwdę nie potrafię rozpoznać czy autorem obrau jest kobieta czy mężczyzna ...

2013-06-11
madzikowicz
2013-06-11
@ bogdan
Chyba źle mnie Pan zrozumiał...
stereotyp – uproszczony obraz kogoś lub czegoś, zwykle oparty na częściowo fałszywych sądach, funkcjonujący w świadomości społecznej i niełatwo zmieniający się. (za Słownik języka polskiego).
A to co Pan pisze, tzn " To prawda, takie drogi wybieram, utarte, sprawdzone, polecane. " to chyba się nazywa przyzwyczajenie...
Wymyślił Pan sobie szufladkę z napisem "kobieta" i z przyzwyczajenia wkłada Pan sądy i oceny, takie jak w pierwszym poście Pan opisał.

A ja zapraszam Pana na spacerek, tymi ścieżkami niewydeptanymi :)

2013-06-11
madzikowicz
2013-06-11
Panie Bogdanie,
może wyjaśnię.
"Pani Magdo, przyzwyczajenie , to piękna sprawa. Przyzwyczaić się do miłych gestów, czułości, do obecności po prostu - to jest złe"
Oczywiście że to fantastyczne, móc otrzymywać pozytywną "informację zwrotną".

Przyzwyczajenie się do myślenia o kobietach, jako o tych spełniających się w pewnych dedykowanych im dziedzinach (tu:sztuki)nie jest dobre. I o tego rodzaju przyzwyczajeniu mówię.

2013-06-11
Czy panie potrzebują w sztuce "parytetów .... ...artysta to jest z reguly wolny zawod , a wiec "parytety" sa tutaj zupelnie nie na miejscu. A pozostale Pana wywody nie maja nic ze sztuka wspolnego.
CaesarEdenpert
2013-06-11
Parytety są konieczne w sztuce.Domagam się parytetów w sztuce kochania!
Nie wyobrażam sobie, że mógłbym się kochać z panem Bogdanem, za to z Moniką (dla przykładu) mogę sobie wyobrazić
Marchewa
2013-06-11
ach Czarku, to o sztukę kochania chodziło ;)
no ale tu też w życiu róznie bywa :)

2013-06-12
Kreator jest bezpłciowy
AEU
2013-06-12
"Sztuka jest sztuką i obojętny jest jej tak kolor skóry, jak i płeć"
Lucy R. Lippard

2013-06-12
Marchewa
2013-06-12
obawiam się, że przy odbiorze sztuki niekoniecznie dla każdego płec jest ważna...

2013-06-12
Marchewa
2013-06-12
...i tym właśnie Panie Bogdanie się różnimy. Dla Pana jest czarne albo białe. Dla mnie jest tysiące odcieni szarosci.
...i nie dlatego, że jestem kobietą ale dlatego, że nasze spojrzenie na świat jest różne. Pisze Pan:
"Ona, lub On. Wszystko inne to nieszczęscie. Czy w sztuce, czy gdzie indziej." bardzo krzywdzące stwierdzenie dla wszstkiego co nie mieści się w Pana ramach. Pytał Pan o zdanie Pań. Nie zamierzam Pana przekanywac.
Pozdrawiam Kobietka :)

2013-06-12
....no i wprowadzil mnie Pan w zaklopotanie . Do tej pory pisalam ladnie "Panie Bogdanie", ale po tej dygresji o negocjacjach w radiowozie" jestem w kropce .
Nazywa Pan "dogadanem" zwykle przekupstwo , i tutaj czuje sie Pan jak " w domu " ? Za takie dogadywanie to ja dziekuje. Wole byc sluzbistka. Wracajac do Pana rozwazan to moze dlatego tak to widze bo jestem kobieta , ale nie zamierzam Pana do tego przekonywac.....

2013-06-13

2013-06-13
Panie Bogdanie ... "wladza" jest w demokratyczny (wrescie) sposob wybrana , wiec jak sie Panu nie podoba to znaczy ze jest Pan w mniejszosci. Mozna sie z ni nie zgadzac , ale korupcja (korupowanie urzednikow panstwowych ) jest nie etyczna (grzech ) bez wzgledu na zapatrywania polityczne.
Na temat spodniczek i Podzianowskiego nie bede z Panem dyskutowac.
A propos prezentu ...kwiaty sa zawsze mile widziane....

2013-06-13

2013-06-13
!. Szanowny Panie Bogdanie mam nadzeje, ze sie Pan zagalopowal i przemysli to (nazwijmy to najlagodnej jak mozna) niefortunne porownanie naszych obecnych rzadow do Generalnej Guberni.
2. a ten brak "oparcia na wartościach" wynika poniekad z braku tych wartosci u obywateli (przynajmniej duzej jego czesci) czego Pan nie neguje
3. Na temat kupna dziel sztuki najlepiej obejrzec sobie kilka profesionalnych galerii. Tam latwo znajdzie Pan odpowiedz na pytanie "kto takie "bezpłciowe" dzieło kupi? Tak, może idiota, snob, i taki tam ..."

2013-06-13

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org