Forum

wojtekga
2013-06-23
Ostatnio dostałem koment sprowadzający się do stwierdzenia, że obrazek fajny tylko szkoda, że to fotomontaż ... Mam zatem pytanie, czy fotomontaż to cos złego ? ... czy kolaż "wycinankowy" to coś złego ?... czy malarskie cytaty i konglomeraty (np. symboliczne...) to coś złego ?.... a, w ogóle, to co to jest "fotomontaż" ?.... czy przyznanie się do faktu, ze na obrazku "wklejono" np. trzecią nogę, lub zmiana koloru nieba na czerwone... to coś nie tak ?
Jestem gotów podyskutować na ten temat...
Wojtek (wojtekga)
*alkor12
2013-06-23
Wojtku, wybacz...nie dość ,ze to nic złego, to na dodatek, tylko dobre...mam nadzieje,ze nie dyskutowałeś na ten temat z interlokutorem.
^rusnok
2013-06-23
Bym sie tym nie przejmował. Tak samo, jak na przykład, gdyby mi ktos napisał, ze obrazek ładny, tylko szkoda, że nie użyłem pędzla numer siedem. (Albo że użyłem.)
MajaK
2013-06-23
każda technika jest dobra by wyrazić to co chcemy pod warunkiem, że nie oszukujemy, znaczy, że nie próbujemy po wklejeniu tej trzeciej nogi klasyfikować pracy jako fotografia.

2013-06-23

Czy jak robię zdjęcie w scenerii miejskiej, ale śmietnik mi psuje cały kadr, to gdy go odsunę to oszukuje czy nie? ;)
A poważnie, ja takich problemów nie "uznaję", interesuje mnie tylko to co na końcu, czyli obraz do oglądania.
Zetka
2013-06-27
ależ Maju, oczywiście będzie to w dalszym ciągu fotografia (pod warunkiem jeśli wklejana trzecia noga też jest fotografią). Fotomontaż jest podzbiorem działu fotografia tak jak guma izohelia i tym podobne.
czy użycie pędzla numer 7 dyskwalifikuje malarstwo?

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org