ForumAvatar
wojtekga
2013-06-23
Ostatnio dostałem koment sprowadzający się do stwierdzenia, że obrazek fajny tylko szkoda, że to fotomontaż ... Mam zatem pytanie, czy fotomontaż to cos złego ? ... czy kolaż "wycinankowy" to coś złego ?... czy malarskie cytaty i konglomeraty (np. symboliczne...) to coś złego ?.... a, w ogóle, to co to jest "fotomontaż" ?.... czy przyznanie się do faktu, ze na obrazku "wklejono" np. trzecią nogę, lub zmiana koloru nieba na czerwone... to coś nie tak ?
Jestem gotów podyskutować na ten temat...
Wojtek (wojtekga)
Avatar
*alkor12
2013-06-23
Wojtku, wybacz...nie dość ,ze to nic złego, to na dodatek, tylko dobre...mam nadzieje,ze nie dyskutowałeś na ten temat z interlokutorem.
Avatar
^rusnok
2013-06-23
Bym sie tym nie przejmował. Tak samo, jak na przykład, gdyby mi ktos napisał, ze obrazek ładny, tylko szkoda, że nie użyłem pędzla numer siedem. (Albo że użyłem.)
Avatar
MajaK
2013-06-23
każda technika jest dobra by wyrazić to co chcemy pod warunkiem, że nie oszukujemy, znaczy, że nie próbujemy po wklejeniu tej trzeciej nogi klasyfikować pracy jako fotografia.
Avatar

2013-06-23

Czy jak robię zdjęcie w scenerii miejskiej, ale śmietnik mi psuje cały kadr, to gdy go odsunę to oszukuje czy nie? ;)
A poważnie, ja takich problemów nie "uznaję", interesuje mnie tylko to co na końcu, czyli obraz do oglądania.
Avatar
Zetka
2013-06-27
ależ Maju, oczywiście będzie to w dalszym ciągu fotografia (pod warunkiem jeśli wklejana trzecia noga też jest fotografią). Fotomontaż jest podzbiorem działu fotografia tak jak guma izohelia i tym podobne.
czy użycie pędzla numer 7 dyskwalifikuje malarstwo?
Avatar
cynober
2019-07-19

Edytowany
Najwazniejszy jest luz i efekt.

Natomiast istnieje podzial na NOBLIWE, tradycyjne techniki oraz na "skroty", ktore powstaly po 1870 roku w ramach sztuki nowoczesnej.
-Z kolei sztuka nowoczesna pod katem technik zawiera "oryginaly" oraz uproszczenia wchodzace w skald reprodukcji.
Glownie chodzi o raster + dodatki, - w tym rowniez fotomontaz, kolaz, naklejki, dodatki, nitki etc

Inny przyklad :
- oryginalna odbitka drzeworytu, z tlokiem na papierze ma duzo wieksza wartosc niz ow drzeworyt zrastrowany i wydrukowany jako repro-.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.On-line
cynober

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2020 VariArt.org