Forum

2013-06-26
Czy Państwo się orientujecie gdzie można nabyć najwyższej jakości pigmenty dla malarstwa olejnego? I czy ktoś z najbardziej doświadczonych osób może napisać jak nie dać się nabrać.
Jakość pigmentów tak jak samych farb firmy Talens, jest coraz niższa.
Farby robię w zasadzie już samemu i o dziwo długo się utrzymują bez oddzielania oleju. Te pigmenty ze sklepów plastycznych są cyganione te jasne zawierają wypełniacze jak kreda, lub są zanieczyszczone.
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
^rusnok
2013-06-28
Właściwie nie powinienem odpowiadać, bo nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie.
Chcę powiedzieć, że budzi mój szacunek to, że sam ucierasz farby, a jeśli nie oddziela się olej, to znaczy, że dajesz go tyle ile trzeba. W gotowych farbach często jest go za dużo. Osobiście radzę sobie w takich wypadkach tak, że wyciskam farbę najpierw na kawałek tektury, w którą wsiąka nadmiar oleju, a maluję, krótko mówiąc, beleczym, czyli tym, co jest akurat do kupienia w najbliższym sklepie.
gifter
2013-06-28
Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy ?

;)

2013-06-28
Nie, orkiestra fałszuje.
gifter
2013-06-28
Na szczęście 40 tysięcy lat temu nie było Talensa i chłopaki w jaskiniach sobie poradziły

http://www.youtube.com/watch?v=dHyhr-nyT0Y

Polecam :)

2013-06-29
Obraza byś pokazał w końcu.
gifter
2013-06-29
za 40 tysięcy lat , dlaczego nie

;)

2013-06-29
Dobra, obejrzałem bez czekania, w końcu jestem opętany przez Szatana i mam kredyt ;)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org