Forum

gifter
2013-08-01
Potraficie rozdzielić dzieło od Twórcy i śmiało odłączyć wagon od lokomotywy nie kierując się zdaniem , modnym społecznościowym kciukiem w górę lub w dół

?

... tak a pro po sztuki

2013-08-01
Tak.
MajaK
2013-08-01
zawsze oddzielam, najpierw widzę dzieło i to czy ono coś do mnie gada czy nie, a dopiero później patrzę czyje ono jest
CaesarEdenpert
2013-08-01
Staram się...choć tu, na VA mam kilka ulubionych galerii, więc system mi podpowiada nowe prace, to może nie jestem obiektywny całkiem, ale w większości najpierw praca mówi do mnie i albo działa, albo nie....Na ogół, jak komentuję, to już coś zadziałało, dziwię się potem, że niektórzy się obrażają, że jakiś element mi nie leży;) Obrazów słabych w ogóle nie oglądam, bo szkoda czasu, choć widzę, że niektórzy stosują odwdzięczanie/odwet....Śmieszne to
Zaglądam często do galerii początkowej i nie znając jeszcze twórcy mogę obiektywnie komentować...czasem mam satysfakcję, np u S.P.Waldemara Szysza (Nakielski) pierwszy wpis pochodził ode mnie....Pozdrawiam
wiesz
2013-08-01
oczywiście!

Zawsze najpierw patrze na pracę..choć często jest tak ,że nie muszę zaglądać kto jest autorem ,bo w tzw mig rozpoznaje ;))..a jak przypadkiem sie pomylę to dopiero pozytywne zaskoczenie..
jachwe
2013-08-01
w sumie to nie ma jednej odpowiedzi, to wszystko jest względne i podchodzić może indywidualnie? tak się zastanawiam :) z jednej strony można patrzeć na obraz czysto obiektywnie, ale z drugiej strony czy odpowiedź nie zawiera się w pytaniu? dzieło jest nierozerwalne z twórcą, jedno wynika z drugiego i jedno drugie uzupełnia/dopełnia. czekam na inne wypowiedzi, bo ciekawy jestem :)
wiesz
2013-08-01
jachwe: zawsze patrzymy na obraz subiektywnie...choćbyśmy się starali być nie wiem jak obiektywni ;)

..kiedy patrzę na obraz rzeżbę czy jakikolwiek "wytwór", tzw sentymenty (bo kojarzę załózmy autora) nie wchodzą w grę...szukam harmonii w obrazie..nie tylko w samej kompozycji ale również we wzajemnych relacjach kompozycja-treść-walor.....Jeśli znany mi autor przedstawi coś co jest w moim odczuciu "chłamem" powiem mu to wprost (jeśli mnie zapyta;)D
Na szczęcie każdy z nas ma prawo do indywidualnego odbioru odczuć,przeżyć........

:)
jachwe
2013-08-02
wiesz- obiektywnie w moim komentarzu znaczyło rozdzielenie obrazu od twórcy. chodziło mi właśnie o to: "tzw sentymenty (bo kojarzę załózmy autora) nie wchodzą w grę...szukam harmonii w obrazie..nie tylko w samej kompozycji ale również we wzajemnych relacjach kompozycja-treść-walor." Ja właśnie mam tak, że jak coś mi nie pasuje, to napiszę o tym:)
rdza
2013-08-02
Nie da się do końca oddzielić dzieła od autora według mnie, można rozpatrywać pracę jako pojedynczy wytwór, ale twórczość jest procesem czasem jeden obraz wypływa z drugiego itd. są różne powiązania , czasem nie znając innych obrazów autora trudniej nam odebrać ten jeden, czasem jak natykam się na jakąś pracę której autora nie znam
i trudno mi się do niej ustosunkować, staram się poznać też inne jego prace....
wtedy czasem ta jedna która pierwszą zobaczyłem staje się łatwiejsza w odbiorze.
wiesz
2013-08-02
jachwe: no i właśnie myslę o to chodzi,żeby szczerze wyrażać swoje zdanie i nie ma to służyć absolutnie obrażaniu autora .Nie o to chodzi przeciez żeby przyklaskiwać bo tak miło i ładnie ale o to ,że wszelkie uwagi ,spostrzerzenia cenne są...mozna się też poprzez krytykę wiele nauczyć,zobaczyć..odkryć coś na co mieliśmy zamknięte oczy...............My twórcy nie musimy się zawsze ze wszystkim zgadzać..ale warto rozmawiać ..uwaznie słuchać patrzeć analizować..wyciągać wnioski..

jachwe
2013-08-02
wiesz- tak, tak! o to chodzi! :)
rdza- zgadzam się w pełni.
wiesz
2013-08-04
do Ciebie(Was- nas)

..wpadłam na genialny jakże nieskromnie; UWAŻAM pomysł..na stworzenie DZIEŁA pt.: ja i ty

może to być nawet tematem WYSTAWY ;)

mslk
2013-08-06
Ja zawsze po obejrzeniu ciekawej pracy patrzę na całokształt (opisy, profil, galerię) i czasami wszystko składa mi się w jedną interesującą całość, wtedy jeszcze bardziej mi się dana praca podoba. Z drugiej strony miałam parę przypadków, kiedy po obejrzeniu pracy (która mi się spodobała) przeglądałam całą galerię i profil i nie widziałam spójności, w takich przypadkach pomimo pierwszego wrażenia jakie wywarła na mnie praca przestaje widzieć w niej jakikolwiek sens i automatycznie nie ma dla mnie większej wartośći. Dodam, że z obiektywizmem u mnie ciężko.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org