Forum

staryszew
2013-11-19
Nie wiem jak tu jest, jestem tu nowy, ale zaobserwowałem dziwne zjawisko. Otóż skomentowałem kilka prac, w tym dwa aniołki jednej uzytkowniczki na co ona z pretensjami do mnie. Z początku nie mogłem zrozumiec o co chodzi, dopiero po jakimś czasie dotarło do mnie, ze ona wzięła moje komentarze za nieudolną próbę zwrócenia na siebie jej uwagi. Zrobiłem wielkie oczy i próbowałem cos jeszcze do niej napisać, ale niestety, okazało się że juz zostałem zablokowany! :D
No więc pytam tu, na Forum, czy komentowanie jest tu niemile widziane o ile ten komentarz nie będzie słodki i przymilny? I czy komentarze mają jedyny cel to jest zwrócenie na siebie uwagi i wymuszenie rewanżu? Czy nie można komentować bo mi się tak po prostu podoba , bo mam do tego prawo?
magda.h-m
2013-11-19
Może i nowy, ale chyba wszyscy już tu pana kojarzą i to nie zawsze z dobrej strony. Może pan powinien się zastanowić nad tym w jakiej formie pan konstruuje swoje wypowiedzi?
Nie każdy lubi ironię, sarkazm czy niezrozumiałe dla wszystkich żarty, a z tego też pan korzysta chętnie. Konstruktywna, krytyczna wypowiedź wygląda zupełnie inaczej.
Są jeszcze na świecie ludzie, którzy wolą kulturalną wymianę zdań i lubią pewien spokój niestety, albo i stety właśnie...
Poza tym nie ma się co dziwić skoro pan pierwszy jest do banowania.
"Kto mieczem wojuje od miecza ginie"
Pozdrawiam i życzę miłego wyciągania wniosków :)

2013-11-19
...ten portal pelen jest dziwnych zjawisk :)
staryszew
2013-11-19
magdo h-m , a z kim jestem kojarzony? proszę jaśniej jak juz mówi sie a to trzeba powiedziec i b a nie trzymac nas w napieciu ;)
a to że moje komentarze drażnią nadwrażliwców to trudno, więc sugeruję albo wyluzować albo nie bawic się w internety
Poza tym jeszcze tu nie zauważyłem krytycznych i konstruktywnych komentarzy :D
staryszew
2013-11-19
poza tym mi to rybka czy jakas ewka mnie zablokuje czy nie, może i dobrze uczyniła
Najwięcej mnie to rozdrazniło że zostałem posądzony o próbę wyżebrania komentarzy od niej, naprawdę nie zależy mi na WASZYCH komentarzach i na pewno nie będę o nie żebrał a komentowac będę bo na tym ten portal między innymi polega : na szczerości i aktywności, a nie na zebraniach ciotek w maglu ;) bez urazy drogie Panie :D
magda.h-m
2013-11-19
Napisał pan "magdo h-m , a z kim jestem kojarzony? ", a ja wcześniej napisałam wyraźnie "ale chyba wszyscy już tu pana kojarzą i to nie zawsze z dobrej strony"
Kojarzenie z jakiejś strony nie ma nic z kojarzeniem z konkretną osobą. Tak ja to rozumiem i myślę, że tak jest w rzeczywistości wiec ta sprawę już chyba sobie wyjaśniliśmy i pańskie napięcie powinno opaść.

"a to że moje komentarze drażnią nadwrażliwców to trudno, więc sugeruję albo wyluzować albo nie bawić się w internety"
To pana sposób widzenia rozwiązania na fakt że pana wypowiedzi drażnią i ma pan do tego prawo, ale inni wolą zbanować (z czego i pan korzysta) i też mają do tego prawo.
"Internety" to dla jednych zabawa, dla innych miejsce działalności gospodarczej a dla jeszcze innych miejsce w którym uważa że może sobie pofolgować, ulżyć i pokazać szerszemu gronu i jeszcze wiele innych możliwości ze sobą niesie.
Niestety w Internecie, jak w każdym innym miejscu, czego może pan nie zauważył funkcjonują różni ludzi, którzy mają nie tylko różną osobowość, ale też inną kulturę, upodobania i sposób wypowiedzi.
Jeśli pan przyrównuje internet do miejsca zabawy, placu zabaw czy piaskownicy, to musi się pan liczyć z tym, ze jak w każdym takim miejscu ludzie maja prawo sobie wybrać partnerów tej zabawy i to takich, którzy spełniają ich oczekiwania a nie takich co sieją ferment i za wszelka cenę próbują ustawić zabawę innym, według swojej koncepcji, nie uwzględniającej potrzeby i oczekiwania innych bawiących się.
To chyba na tyle....

Jeśli natomiast nie zależy panu na na żadnych komentarzach to w sumie już pan to sobie pomału załatwia, więc nie musi się pan denerwować, że będzie miał ich za dużo.
Szczerość i aktywność zawsze jest pożądana pod warunkiem, że w odpowiedniej formie uwzględniającej normy współżycia w określonym społeczeństwie, a takie tu,, jakby na to nie patrzeć, tworzymy. Mimo, ze może nie nazbyt liczebne to jednak jest.
Pozdrawiam :)

staryszew
2013-11-19
nie wiem dlaczego przekręca pani moje słowa, nie napisałem że nie chce komentarzy, napisałem ze nie będę o nie żebrał, zwłaszcza na nieszczerych i pełnych hipokryzji komentarzach mi nie zależy
prowadzi tu pani jakąś działalność gospodarczą i psuję pani biznesy? ale ma pani chyba tego świadomość, że jest to niezgodne z regulaminem, który jak mniemam pani czytała rejestrując się tu? :)
równiez pozdrawiam :D
aha i jeszcze jedno (niestety , tu nie da się edytowac postów :( )
Napięcie mi opadło! :D
staryszew
2013-11-19
aha i jeszcze jedno (niestety , tu nie da się edytowac postów :( )
Napięcie mi opadło! :D

sorry ;) da sie jednak..no świeży tu jestem :)
magda.h-m
2013-11-19
hi hi hi...
w zasadzie to nie mam pojęcia czemu z panem dyskutuję, ale chyba dlatego, że mnie pan rozbawia :)

Nie wiem czy pan czyta uważnie swoje i cudze posty, ale myślę, że pewne rzeczy na pewno inaczej rozumiemy i to nie ja przekręcam pana słowa.

"nie wiem dlaczego przekręca pani moje słowa, nie napisałem że nie chce komentarzy, napisałem ze nie będę o nie żebrał"

a wcześniej napisał pan: "naprawdę nie zależy mi na WASZYCH komentarzach"

i dopiero dalsza część wypowiedzi brzmi "i na pewno nie będę o nie żebrał" a słowo "i" ma zupełnie inną wymowę....

Dla mnie pańskie określenie "internety" nie dotyczy wyłącznie portalu VA ale INTERNETU w ogóle, a czy ja prowadzę jakąkolwiek działalność gospodarczą tutaj? Może pan się przyjrzy i sam wyciągnie wnioski?

Cieszę się, że pana napięcie opadło bo jakby na to nie patrzeć to zwykle to bardzo nieprzyjemne uczucie ;)
magda.h-m
2013-11-19
Nie wstawiałam dwukrotnie tego samego postu, a dziwnym trafem pojawił się jego duplikat dlatego usuwam jego treść....
staryszew
2013-11-19
Jeśli napisałem NIE ZALEŻY to chyba nie oznacza to, że ich NIE CHCĘ
jest róznica? no jest, jakby to nie czytać :)
miło mi że pani się dobrze ze mną bawi , a co do moich napięć to niech pani sobie wyobrazi, że dla mnie to jednak miłe uczucie, wszystko zależy co przez "napięcie" rozumiemy, bo to dość dwuznaczne określenie ;p

Poza tym , chciałbym zaznaczyć, że nie założyłem tego wątku dlatego, ze są czy nie są komentowane moje prace ale dlatego , że zostałem niesłusznie posądzony o mało wyszukane zebranie o komentarze!
Zaprawdę , powiadam Wam, nie jest mi to do szczęścia potrzebne, nie musze sie w ten sposób dowartościowywać, albowiem znam swoją wartość :)
i oczywiście nie twierdzę, że jest jakaś specjalnie wysoka ta moja wartość, ot taka przeciętna mocno...bo znam dokonania innych, przy których mi oko bieleje
staryszew
2013-11-19
ciekawostka, u mnie ten sam bug
szanowna administracjo, o co kaman?? :D
...
może dobrze by było, żeby oprócz edycji postu mozna było też go i skasowac?
magda.h-m
2013-11-19
ma pan racje, napięcia bywają różne, niektóre zapewne miłe ;)

a co do duplikatu pana postu to w sumie cieszę się, że panu to też się przytrafiło, bo obawiałam się, że wyciągając szybkie wnioski pomyśli pan, że nie mówię prawdy i coś ukrywam ;)

Cieszę się też czytając, że zna pan swoja wartość i że się pan nie przecenia, to zdrowe podejście do życia.
Może też zdrowo by było, żeby czasami zanim się coś napisze odruchowo, pomyśleć nad tym, jak może zostać to odebrane przez adresata. Nie zawsze się udaje przewidzieć, ale często daje się w ten sposób uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

P.S.
Tak sobie myślę, że w gruncie rzeczy chyba jest pan milszym człowiekiem niż dał się pan poznać na początku, no ale jak wiadomo pierwsze wrażenie pozostaje zwykle najdłużej, co warto czasem wziąć pod uwagę.

Miłego wieczoru życzę :)
staryszew
2013-11-19
Nie bardzo się przejmuję tym co sobie o mnie ludzie pomyślą, a jeśli li tylko sugeruja się tak zwanym pierwszym wrażeniem, to tylko niezbyt dobrze o nich swiadczy, no ale to juz nie mój problem :)
prośba więc, nie wyciagajmy pochopnych wniosków, czego sobie i Wam zyczę! :D
Dobranoc i dzięki za w sumie całkiem miłą konwersację
Pawgal
2013-11-23
~Staryszew, tak po znajomości podpowiem Ci, że to nie jest Digart.pl, tutaj offtop, nad aktywnosć na forum ( zauważ, że mnie tu na forum prawie niema ), oraz niemiłe dla użytkowników komentarze są tu... powiedzmy, mało miłe użytkownikom.

To miejsce to nie jest jednak pełne hipokryzji digartowe TWA, ale po prostu taka niewielka stosunkowo, ale dobrze spasowana ze sobą społeczność, która na próby narzucania innego punktu widzenia zazwyczaj reaguje jak na komara - nie może odpędzić to "ubija" ( banuje ), albo zasięga, bez digartowej niechęci, rady i pomocy od załogi/ redakcji portalu.

Najlepiej traktuj to miejsce jako:
1. miejsce wrzucania prac
2. pisania komentarzy pod tymi tylko pracami, które Cię zainteresują.
3. omijaj prace, które Ci się nie podobają.

Każdy z portali ma swoje własne "ustawienia", przyzwyczajenia "starych" użytkowników i albo się dostosowujesz, albo... jak sam pisałeś, nie korzystasz ( w pełni ) z internetów - w każdym razie tu.

Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy - jako użytkownik startujący - początkujący, na razie jesteś w Variartowej "poczekalni", przyjęcie w poczet członków Variartu to troszkę co innego, niż na Digarcie, gdzie każdy od startu ma wszystkie narzędzia i moce ( poza tymi, dostępnymi załodze ), a znaczki przed nickiem tylko załogantom dają coś więcej... jesteś na razie jak człowiek przyjęty na okres próbny - Ty, a inni oceniają czy warto Cię przyjąć do społeczności, czy może lepiej nie...

To by było tak w "skrócie" jak na mnie ;)

staryszew
2013-11-23
Spoko Pawełku ;) nie jestem tu znowuż taki całkiem nowy, bo dwa lata temu byłem pełnoprawnym członkiem tutejszej społeczności ale sam zrezygnowałem, bo sorry, ale to miejsce jednak nieodparcie mi sie kojarzy z digartowym TWA zwłaszcza że 90% użytkowników jest również na digarcie własnie i ta pełna hipokryzji zaściankowośc jak tu jest deko mnie mierzi.
Mój lekki komentarz u pewnej pani został potraktowany tak jakbym Jej co najmniej zrobił kupę na wycieraczkę i jeszcze zostałem niesłusznie oczerniony dziwnymi insynuacjami. Dlatego tylko napisałem co napisałem, jak się to tak bardzo wyłamuje z tutejszej polityki portalu to oczywiście moge zrezygnować z bytności tutaj :)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko! :p
ps
w Regulaminie nie ma nic z tych dwóch punktów (tyczacych się normalnej aktywności uzytkownika) , które mi wypisałeś grożąc paluszkiem, więc nie bardzo wiem jak się mam do tego ustosunkować :)
Poza tym nie wiem dlaczego mam się poddawać presji "starych użytkowników" zwłaszcza jak widzę ,że nie mają racji a ich argumenty w żaden sposób mnie nie przekonują
Dali swój "popis" pod pracą Martwego, więc dokładnie wiem z kim mam do czynienia, a Alkor swoim wyborem dał dośc jasny sygnał, że niektóre zachowania "starych użytkowników" oględnie mówiąc nie są aż tak bardzo w porządku
No i Oni jakoś nie omijają prac, które im się nie podobają, tak jak to mnie każesz czynić
Pawgal
2013-11-24

No tak, ja też tak całkiem "nowy" ( 2012 ) tu nie jestem, też miałem przerwę, choć raczej z wypadowej losów pokrętnych i zaangażowania w inne sprawy, niż żebym świadomie odszedł.

Skojarzenia z Digiem są o tyle błędne, że jednak część, zwłaszcza załogi i dawniej... i dziś, nie ma na Digu, a sama idea tego portalu nigdy nie szła w tych samych kierunkach, mimo dość podobnej szaty graficznej - tyle że, jak możesz poszukać - Digart np., na początku nie był czarny...

... a ja jestem poza Digiem, Wywrotą i Variartem na jeszcze kilku portalach, w paru grupach, w tym jeszcze bardziej "zaściankowych", stąd być może mam nieco inny sposób spojrzenia.

No i pamiętaj, że wiem czemu tu wróciłeś, ale..., skoro w temacie cisza, cóż...

I nie chodzi o to byś rezygnował, ot, byś po prostu zaakceptował fakt, że w necie są miejsca mające różne cele / profile.

I nie groziłem paluszkiem, zauważ, że masz ~falkę, a ja m.in., mam kropeczkę... Czyli Ty jesteś w "poczekalni", a ja po po prostu użytkownikiem, to tyle tylko, czyli żadne pogróżki, ot tak tu jest.

No i zawsze i wszędzie są jakieś osoby ( mnie też to tu spotkało zresztą ), które nawet w imię opowiadania głupot są w stanie krytykować, jednak... tu są one są w mniejszości, bo to się po prostu nie opłaca.

Zresztą zrób jak uważasz, ja jedynie służyłem ( nie groźbą ), dobrą radą.

Na Digu staram się działać na rzecz portalu i dlatego jestem w załodze, tu jest mimo drobnych problemów tak, że mogę po prostu być... i z punktu widzenia czasu..., bardzo mnie to cieszy.

staryszew
2013-11-24
Dzięki za wszystkie rady , po części się jednak do nich stosuję, już nawet udało mi się tu nawiązać kilka miłych znajomości i choć pierwotnie miałem sie tu tylko przyczaić na chwilę, to jednak zostanę byc może dłużej troszkę.
A wiesz co mnie przytrzymało, pomijając ludzi , których już poznałem? OŚMIORNICA ! :D

ps
ale za bardzo nie mam zamiaru zmieniac swojego postepowania, zwłaszcza, że nie jest ono w żaden sposób naganny, a i tak przeciez wiadomo, że wszystkim nie dogodzisz ;)
ps2
ja też byłem albo jestem na róznych portalach, bo np: oprócz digarta i wywroty jeszcze deviantart, truml, i kiedyś artveo, w sumiue trumla też już olałem ;p aha jeszcze artysci.pl ale tam cos wrzuciłem i praktycznie wcale się nie pokazuję
ps3
też kkiedyś miałem kropkę wiem więc o co w tym chodzi, nie jestem az tak zielony ;p
ps4 i nie szata graficzna świadczy o portalu, ciemna czy jasna, jakie to ma znaczenie? Wazni sa ludzie i ich aktywność. A to że zdarzają się kontrowersje z tego czy innego wzgledu to tylko dodaje smaczku!
~Zofjanka
2014-07-02
Pawgal, napisałaś "Digart np., na początku nie był czarny... " co to znaczy i jakie ma znaczenie ?
Pozdrawiam :)
*Azja
2014-08-24
Mysle ze do tematu "Dziwne zachowania uzytkownikow" to bedzie pasowac : przekazany mi link od Kalkulator 113 http://luna15.flog.pl/omnie .......
dla tych, ktorzy zachwycali sie tu na VA Magikiem a jeszcze wczesniej zdjeciami Luny.... Skomentujcie sobie sami. ........
staryszew
2014-08-24
Azja
możesz jaśniej? bo ja nie bardzo rozumiem w czym rzecz :)
*Azja
2014-08-24
Magik publikowal tu na VA jako swoje zdjecia ktore kupowal na stockach. Po namierzeniu go przez innych uzytkownikow, ubolewajac nad swoim poszkodowaniem bo ze on za zdjecia zaplacil-usunal swoje konto.Kiedys tu byla tez Luna i tez konto usunela. Pod podanym linkiem mozna rozpoznac zdjecia...ktore tu, na VA byly nie raz nominowane...Na pewno je pamietacie ;-)....Luna-Magik?
staryszew
2014-08-24
czyli Luna i Magik to jedna i ta sama osoba?
*Azja
2014-08-24
Luna to byla kobieta, bylo jej zdjecie..Magik to Marcin..ale w dzisiejszych czasach..to juz nie problem. Pytanie kto jest autorem tych zdjec... kupowanych . ;-)
MajaK
2014-08-24
Asiu - podobno dozwolone jest w technice fotomanipulacji korzystanie ze zdjęć stokowych, prawo na to zezwala, powinno się niby podawać źródło z jakiego się korzysta, ale to już inna bajka jest. Piszę podobno bo ja z tego nie korzystam, wydaje mi się, że to żadna sztuka przerobić czyjeś zdjęcie.
Archetyp
2014-08-24
Maju dozwolone i prawnie legalne pod kilkoma warunkami.

1. Zawsze musi być wymieniony autor i źródło pochodzenia.
2. Nie jest wymagana formalna / pisemna zgoda autora ale winien być o tym powiadomiony. Być może musi w niektórych krajach. Chyba obowiązuje w BRD i Francji.
3. Pochodzenie / regulaminy muszą na to zezwalać.

Nazywa się to ...na motywach lub ....z wykorzystaniem.
Tez nie mam takich problemów, za to mam znacznie poważniejsze.

Przytulanki.
^rusnok
2014-08-24
Może to i ta sama osoba - płeć? a co to komu obchodzi...

Nie pamiętam które obrazki były na czyim koncie, pamiętam jedynie ogólne wrażenie - większość była potężnie kiczowata,
czyli nie warta uwagi.
(Z drobnymi wyjątkami - Magikowi dałem raz jedno normalne zdjęcie, jako DG.)
*Azja
2014-08-24
Nie ma znaczenia czy kiczowata. Oszustwo jest oszustwem.
^rusnok
2014-08-24
A czy powiedziałem, że nie jest?
*Azja
2014-08-24
Moznaby bylo wywnioskowac iz to rzecz..po prostu nie warta uwagi jako ze kiczowata a tymczasem tematyka nie ma tu nic do rzeczy..."Dziwne zachowania uzytkownikow".
^rusnok
2014-08-25
Prawdę mówiąc złodziejstwo niespecjalnie mnnie dziwi. Są tu dziwniejsze zachowania - choćby to, że ktoś se każe zlikwidować konto, a za tydzień jest z powrotem.
*Azja
2014-08-25
Prawde mowiac uwazam ze tego typu magiczne "manewry" nalezy obnazac ...Niezdecydowanie natomiast to nie to samo co robienie z ludzi glupkow ;-)
Grodner Buchholz
2014-08-25
..jezeli ktos sie decyduje na pokazywanie swoich prac w interencie to musi liczyc sie z wieksza doza szczerosci, niz na wystawie gdzie uslyszy tylko pochwaly.
I dobrze moim zdaniem , ze sa te bardzo rozne wypowiedzi: te powierzchowne i te zbyt doglebne, trywialne, obrazliwe niekiedy, ale tez sa takie chwalebne, urocze i muskajace serce.
NIE kazdy tworca mysle, jest tego w pelni swiadomy i czasem puszczaja mu po prostu nerwy a emocje biora gore...po prostu sobie wybaczajmy wszyscy, nie bierzmy krytyki za zla monete, bardziej z dystansem i bardziej swobodnie...bo przeciez net to fajne miejsce, gdzie moglismy sie spotkac wszyscy, pomieszac swoje gusta i poglady, zderzyc sie talentami jak rycerze walczacy ze soba po jednej stronie sztuki ale dla siebie samych...

biedronka dla wszystkich, jak zmontuje kiczocha to prosto mi walic w oczy, zebym przezyla i z popiolow powstala:)

2014-08-25
taa... ja mam tendencje do znikania i pojawiania się po tygodniu..i nie ma to związku z tym czy ktoś mi cos napisal pod prac. ....... nie wiem ile razy zmieniałam profile itp...coś czuje ze cierpliwość Wasza jest na wyczerpaniu i następnym razem zamiast kropy dostane kopa w tylek. :)
staryszew
2014-08-25
Olu
ale te twoje nieszkodliwe dziwactwa są urocze :)))
*Azja
2014-08-25
A mi sie podobaja takie roszady ..duzo bardziej niz strojenie sie w cudze piorka ;-). Dla mnie Ola mozesz przyjmowac nowy image co tydzien :-)) (i tak Cie nie sposob nie rozpoznac z calym zastawem kolarskim ) :-)*
^rusnok
2014-08-25
Ola - prawdę rzecze Staryszew.
A obserwując dziwne zachowania (różne różnych osób) buduje się obraz osobowości danej osoby i w tym świetle co było dziwne przestaje być dziwne...
...choć nie wszystko jest takie proste, ale to inna bajka.
Archetyp
2014-08-25
Stworzyć dobry kicz to najwyższa półka w sztuce.
cynober
2014-08-28
Kicz jest sztuka szczescia.

Tworczosc Douanier Rousseau "odrzucala" krytykow a dzis obrazy Rousseau sa w prestizowych muzeach.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Rafshchax

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org