ForumAvatar
*alkor12
2013-12-09
Osobiscie jestem w szoku...czy ja widze co innego ? W ubiegłym tygodniu, bylo kilkanascie wspaniałych prac. Jest dzisiaj poniedziałek, patrze na wyniki głosowania. Jestem przerazony ! Jednym... ze nie wielu z nas nominuje w ogóle, drugim, ze nominacje są po prostu nie wazne, bo dotyczą prac z okresu przedawnionego, a po trzecie, najistotniejsze..jak to działa, ze pospolitość cieszy sie taką popularnoscią ? Skoro powiedziałem juz A, to powiem B..bomber 4 nominacje (słownie cztery) czy tylko cztery osoby widzialy ten obraz ? czy tylko czterem osobom bomber kiedykolwiek powiedzial cos miłego i stad ten wynik ? Bohomaz pokazał cos fajnego, ale ? Moja osobista prosba..to jest głosowanie ANONIMOWE...i przynajmniej tu prosze o szczerość !
Avatar
staryszew
2013-12-09
he he :D
ja byłbym za tym, aby Prace Tygodnia w ogóle znikły bo to czysta fikcja
Danie Główne wystarczy, to jest przynajmniej obiektywne wyróżnienie
Avatar
*alkor12
2013-12-09
Teraz to fikcja..fakt...ale pomyslane było jako wentyl szczerosci do obrazu. Zanienilo sie w koterie. A tak prosto to zmienić !
Avatar
staryszew
2013-12-09
trzeba wykombinowac inna formułę...może moderowanie propozycji? może dawac pod głosowanie tylko wybrane , wartościowe prace?
Avatar
*alkor12
2013-12-09
Szczerosć to taka prosta rzecz, zdawało by sie. A własciwie nie szczerośc, a swiadomość nominacji...nominuje to, co dobre ! Własciwie mój post nie dotyczy ostatniego tygodnia tylko, ale tego, co zaczyna sie tu dziać, wierzę, bo wiara jest w każdym z nas, ze i z tym sobie poradzimy :)
Avatar
*schodowski
2013-12-09
przyznam, że i ja w szoku jestem od jakiegoś czasu patrząc na wyniki.
Avatar
*alkor12
2013-12-09
Krzysztof, jak widzisz, to móóóóów ! :) :)
Avatar
rdza
2013-12-09
Ja myślę że na to nie ma lekarstwa jedynie zaangażowanie w głosowanie "bardziej świadomych użytkowników" bywało gorzej, przecież szydełkowanie czasem królowało w pracach tygodnia albo inne cuda...takie są uroki demokracji.
Avatar
madzikowicz
2013-12-09
Nie jest tak źle, w moim odczuciu....a temat stary...
Avatar
PiotrDryll
2013-12-09
temat stary ale dobrze czasem potrząsnąć bracią malarską :)
Avatar
*alkor12
2013-12-09
no fajnie :) nie jest tak zle :)..temat stary, bo stary ! akceptacja, to taka forma tumiwisizmu, tak chcecie ?
Avatar
Marchewa
2013-12-09
nie wiem czy to coś da ale jestem za zmniejszeniem nominacji do jednej danego dnia - może będzie bardziej przemyślana :)
Avatar
^rusnok
2013-12-09
Rozsądny wybór wymaga myślenia, a to jest czynność bardzo bolesna, łatwiej jest kliknąć jakiemu znajomku....
Jak skłonić ludzkość (variacką) do myślenia?
W zasadzie pomysł Marchewki wydaje się dobry, chociaż -

- Niektórych akurat wcale do myślenia zmuszać nie trzeba, ale przypuszczam, że oni niespecjalnie chętnie się bawią w plebiscyty i podobne zabawy, a radosnych klikaczy koteryjnych nic nie zmieni.

- Gdyby chcieć selekcjonować prace pod głosowanie - boję się, że by redaktorom brakło czasu, na zrobienie sobie kolacji, nie mówiąc o jakiejś własnej tfurczości.
Avatar
magda.h-m
2013-12-09
...
Avatar
madzikowicz
2013-12-09
Nie tumiwisizmu, tylko szkoda zachodu. Temat po stokroć wałkowany.A PT już nie jest żadną nobilitacją.
:)
Avatar
CaesarEdenpert
2013-12-09
A szkoda, bo to było jak nagroda publiczności, czyli wyróżniony mógł poczuć, że komuś się jego praca spodobała...Teraz to towarzystwo wzajemnej adoracji ŻOŃDŻI...Nie będę się powtarzał o deklaracjach nominacji- myślę jednak, że tu leży problem TWA
Avatar
*alkor12
2013-12-09
Alez niech bedzie TWA !, niech tworzą sie grupy, sympatie, podziw wzajemny, ale potrzeba jest też dystansu. Pod pracami piszmy sobie słowa najwiekszego uwielbiebienia, w momencie nominacji pomyslmy jednak chwilę. Nie wiem co da to moje gadanie, ale choć do jednej osoby to dotrze, to juz dobrze.
Avatar
CaesarEdenpert
2013-12-09
No, do mnie już dotarło...
Fajnie, co nie?
Avatar
madzikowicz
2013-12-09
Moim zdaniem u podstaw słabej frekwencji nie leży TWA , tylko brak atrakcyjności portalu.
Co z konkursami? z wystawami na artpubie?
Twórcy wchodzą na VA po to, by wrzucić swoją prace ewentualnie w najlepszym wypadku skomentować obserwowanych użytkowników. Jeżeli wyróżniona zostaje praca z 4 głosami, to coś tu nie gra...a bynajmniej niezbyt dobrze świadczy o portalu.

Ale w sumie TWA to łatwiejsze wytłumaczenie, to taki "everymen", na którego barki można przerzucić winę , nie wskazując jednocześnie o kim mowa.
A ja przewrotnie spytam, co Wy , Redakcjo droga zrobiliście, żeby zachęcić ludzi do głosowania, do aktywności, przebywania tutaj?
Avatar
^rusnok
2013-12-09
W sprawie nobilitacji - nie wiem jak u innych, ale w moich oczach Praca Tygodnia nigdy nobilitacją nie była - jako wynik głosowania, żeby powiedzieć dyplomatycznie - wszystkich na wszystko.
Avatar
CaesarEdenpert
2013-12-09
A może lepiej by było, gdyby nie było anonimowe to nominowanie?Tak jak DG.Pod pracą tygodnia byłoby- nominowana przez X.,Y, Z, oraz Q...
Avatar
CaesarEdenpert
2013-12-09
Dla przykładu właśnie nominuję 3 prace deepgreen...(nawiasem; dlaczego jeszcze nie ma kropy?)
Avatar
*alkor12
2013-12-09
Oj Madziu, Madziu...aż cisnie sie na usta...nie pytaj, co portal zrobił dla Ciebie, tylko, co Ty ...itd. Skoro Tobie szkoda zachodu, to powiem tylko...szkoda. Szkoda, ze wystawy na artpubie, regularne zresztą, nie zauważasz. Daj....to fajne słowo, masz, jest już trudniejsze.

Avatar
rdza
2013-12-09
Jestem za rozwiązaniem Cezarego , mam zwyczaj otwarcie nominować i nie uważam tego za dupowkręctwo , , sprawy byłyby przynajmniej jasne kto kogo i dlaczego :)
Avatar
*alkor12
2013-12-09
Dlaczego nie piszecie zatem pod pracami tygodnia...ta jedna z trzech nominek, to moja :) caly pomysł polega na anonimowosci, aby podnieść rangę, potrzeba również rozwagi.
Avatar
rdza
2013-12-09
Jeden napisze drugi nie napisze ja pisze w momencie kiedy nominuje
proponuje zrobić eksperyment na miesiąc na przykład wprowadzić jawne nominowanie
na litość boską przecie to nie wybory do parlamentu można by spróbować a ile ciekawych obserwacji można będzie poczynić ha !
Avatar
magda.h-m
2013-12-09
...
Avatar
~iwona
2013-12-09
ze świadomością jestem za jawnością N

niskich instynktów ad rewanżu nie biorę pod uwagę

bo to nie jest reguła
Avatar
rdza
2013-12-09
Madziu ale wtedy przynajmniej wiadomo o co chodzi ........
tak bardzo Cię nęcą te prace tygodnia żeby zaciemniły Ci obraz ? to jakaś dziecinada
nie wierze :)
Avatar
magda.h-m
2013-12-09
....
Avatar
magda.h-m
2013-12-09
....
Avatar
~iwona
2013-12-10
pisze "nie deptać trawników"

jeden depcze

inny nie


orzech stale rozgryzany

miazgą się już stał !
Avatar
*alkor12
2013-12-10
Nominacje do prac tygodnia nadal pozostaną anomimowe. Uzasadnienie Magdy jest niezwykle trafne. Pozostaje mi tylko zyczyć jak najwiecej prac, na nominacje zasługujących. Ze swojej strony dodam tylko to, ze faktycznie kazdy z nas ma po trzy N dziennie, redaktorzy również. PT to jednak WASZ wybór i z tego wzgledu,moje prawo nominacji wykrzystuję w minimalnym stopniu. Redakcja ma DG pod wyborem którego się podpisuje. To jest właśnie róznica obu nagród. PT Wy, DG my. Z niecierpliwością czekam na nowy tydzień :)
Avatar
~iwona
2013-12-10
jednoznacznym zatem stało się, że na tym portalu niskie instynkty prymat wiodą

hehe

cóż...rzec...cóż
Avatar
~iwona
2013-12-10
cenię tutejszą społeczność


jakoś nie che mi się wierzyć, że artyści zachowują się jak "bazarnicy"
Avatar
~iwona
2013-12-10
jeśli ktoś nie został doceniony

ma taką potrzebę

docenienia !

jeśli zostanie tutaj wyróżniony, dostanie beleczkę


niech się cieszy człowiek ...


tak uważam !!!

po co zaraz posądzać go....

o inne tam


Avatar
anama
2013-12-10
Przeliczyłam kiedyś ile osób zadeklarowało nominację pod moją pracą...została pracą tygodnia, ale ilość głosów była o połowę mniejsza...dlatego takie deklaracje traktuję często jako miłe, ale "pobożne życzenia" i sama odtąd nie podpisuję moich nominowań. Myślę, że właśnie nie powinno się tego zaznaczać, to ma być szczere głosowanie na pracę, która nas zauroczyła, bez względu na osobę, dobrze przemyślane...a jeśli wyróżniona praca nie spełnia wymogów dzieła sztuki....cóż...de gustibus......
Avatar
barko
2013-12-10
Nie wierzę w szczerość ani prawdziwość nominacji, zresztą wyboru DG w pewnym stopniu również, bo wszystko zależy od tego kto nominuje i czym się kieruje przy wyborze. Tu nie tylko kolesiostwo, ale przede wszystkim poziom wiedzy o sztuce ma decydujący wpływ na wynik głosowania. Myślę, że wielu z tych co znają swoją wartość, po prostu zapomina zagłosować albo bagatelizuje tę powinność. Wobec powyższego jawność nie wiele by tu zmieniła, dla mnie byłaby utrudnieniem, gdyż zawsze wyszukuję prac, które mnie intrygują zaskakują lub nagradzam autorów, którzy przez swój wysoki poziom acz nie dla wszystkich zrozumiały są niedoceniani, ale moje głosy to widocznie "kropla w morzu" bo rzadko wygrywają...!:)
Przy okazji chciałam zasugerować, że warto wyróżniać czy też nominować ciekawe, innowacyjne prace a nie tylko "pewniaki".
Coraz trudniej mi zabierać głos, gdyż często jestem posądzana o chęć dowartościowania się, niekoleżeńskość czy też osobę zbyt emocjonalną, proszę zatem niektórych by nie mylili uczciwości z zarozumiałością...!
Avatar
~iwona
2013-12-10
i tak dzieje się wedle:
"głodnych nasycił dobrami a bogatych z niczym odprawił"

i gdy ktoś to należycie zrozumie

będzie Żył w tłumie

niestłamszony

to tak ps .

:)

Avatar
barko
2013-12-10
Moja wypowiedź może się wydać zbyt obcesowa, ale to rodzaj asekuracji, bo tylko w ten sposób mogę sobie zapewnić swobodę poruszania się po portalu, gdyż pomimo nieskrywanych sympatii do wielu artystów jestem tu przede wszystkim z powodu i dla sztuki...!:) Chciałabym komentować wszystkie prace, lecz przybywa coraz więcej artystów i nie daję już rady... mam jednak wyrzuty sumienia, bo każdy wystawiając obraz tego właśnie oczekuje. Zazwyczaj wybieram twórców których już znam bo łatwiej przeprowadzić analizę, co nie znaczy, że inne prace nie są tego warte.
Ocena prac nowo przybyłych użytkowników to odpowiedzialne zadanie... trzeba bardzo uważać by nie zranić albo co gorsza nie "wpędzić" ich w samouwielbienie.
Lubię tu być, ale uważam, że pobyt na portalu zobowiązuje do mądrej aktywności, która niestety czasami wyczerpuje... a że nie jestem już taka młoda, znikam czasami by trochę odpocząć, nabrać dystansu... teraz też mi to grozi...:):)
Avatar
magda.h-m
2013-12-10
...
Avatar
~iwona
2013-12-10
na szczęście moje życie reguluje Bóg a nie ludzie

i Bogu dzięki !!!!!!!!!!!!

bo bym nie wybrnęła z koncepcji ...ludzkich !Avatar
barko
2013-12-10
Myślę Magdo, że mamy bardzo podobny pogląd na wiele spraw, bo zazwyczaj zgadzam się z każdą Twoją wypowiedzią a z tą w całej rozciągłości...:)
Dodam jeszcze, iż zaobserwowałam, że wygrywają prace przyjemne w odbiorze, romantyczne albo pompatyczne, sztuka nieprzedstawiająca i ta o głębszych treściach albo po prostu świetna technicznie czy też grafika mają małe szanse. Dobrze więc byłoby gdyby wszyscy wykorzystywali swoje głosy, by zwiększyć szanse niedocenianych prac a co za tym idzie podnieść poziom portalu, bo przecież PT są jak by nie było jego wizytówką...! Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości lepiej w ogóle nie głosować...!:)
Łączę pozdrowienia...:)
Avatar
~iwona
2013-12-10
by pojąć mowę sztuki "nieprzedstawiającą" potrzeba przebywać "na pałacach" :)

z nizin się nie łapie "takich rzeczy"

:D
„Kto wstąpi na górę Pana,
kto stanie w Jego świętym miejscu?
Człowiek rąk nieskalanych i czystego serca,
który nie skłonił swej duszy ku marnościom.”

:)
Avatar

2013-12-10
Eh, nominacje, laury itd... dla mnie najistotniejszą wartością naszej galerii winna być wymiana poglądów, opinii i na to czekam. Bynajmniej nie dla wzajemnej adoracji. Plusem a zarazem i minusem takiej formuły, jaką przyjęła galeria jest mnogość wypowiedzi, skrajnie zróżnicowanych postaw artystycznych, tendencji i preferencji. Czy powinienem zatem ustosunkować się za wszelką cenę do każdej pracy, która jest może i warsztatowo poprawna-nie. bo dla mnie liczy się wypowiedź twórcza. a nie kolejny tzw."fajnie namalowany obrazek", czy kolejny surrealistyczny twór. To moja subiektywna definicja sztuki, i nie mogę z tego tytułu odmówić prawa do odmiennych. I to jest w tym piękne. pozdrawiam
Avatar
~iwona
2013-12-10
taki dialog "wielokulturowy" jak na pewnej poplątanej wieży
;)

lub na pewnej drabinie

no fajnie :)

przy czym "pewność"

jest tu pewnikiem ważna
Avatar
barko
2013-12-10
Też tak uważam Panie Arturze... bo mnogość bardzo podobnych prac jest tak duża, że komentowanie ich staje się bezsensowne, szczególnie obserwuję to w fotografii, która już niemal zdominowała twórczość stricte artystyczną.
Pana wypowiedź, ośmieliła mnie by poruszyć kolejny istotny problem, który budzi mój sprzeciw i znacznie, choć niepostrzeżenie wpływa na odbiór portalu .
Otóż niektóre osoby zostały przyjęte w poczet użytkowników za określony rodzaj działalności, wkrótce okazuje się, że zaczynają wstawiać prace z innej dziedziny sztuki, jeszcze tutaj nie ocenionej. Co wtedy... ani taką osobę cofnąć, bo przecież rozdwoić jej się nie da... ani pozwolić by zaśmiecała galerię wątpliwej jakości pracami. Może potrzebne są jakieś deklaracje albo choćby wzmianka w regulaminie. W dobie aparatów cyfrowych i programów do obróbki nietrudno stworzyć względnie ciekawą fotkę, ale wtedy szukanie tych wartościowych pochłania zbyt dużo czasu, to niemal jak szukanie igły w stogu siana. Skutek jest taki, że świetni fotograficy giną gdzieś w tłumie, niemal masowo napływających prac.
Avatar
wiesz
2013-12-10
póki jest jak jest....uśmiechnijmy się i zatańczmy....!....

http://www.youtube.com/watch?v=_pv9tmptvXk&list=PLC8052EA087CF5714&index=5


:)
Avatar
barko
2013-12-13
Myślę Rafale, że bardzo zraniłeś i zawiodłeś Madzię, aż trudno mi uwierzyć, że o tak prymitywne zachowanie ją posądziłeś...!
Przypominam sobie jak św. pamięci Waldemar Szysz napisał; "Magda to osoba szczera i uczciwa do bólu..." - coraz bardziej się przekonuję, że miał rację... więc słuchajmy Magdy, bo choć czasami ostro reaguje, to zawsze zabiera głos w słusznej sprawie...!:)
Avatar
magda.h-m
2013-12-13
...
Avatar
barko
2013-12-13
Też go o to nie podejrzewałam, ale nie doczekałam się żadnego miłego gestu w Twoją stronę, więc uwierzyłam, że to prawda...!
Jeżeli jest inaczej... przepraszam...:)
Avatar
*schodowski
2013-12-13
w tym tygodniu widziałem sporo ciekawych prac - jestem ciekawy czy dyskusja przyniesie "efekt" po weekendzie.
Avatar
magda.h-m
2013-12-14
...
Avatar
rdza
2013-12-14
zostałem wywołany do odpowiedzi i skarcony linijką po łapach.........:)
Basiu bardzo lubię Magdę i szanuje nie miałem nic złego na myśli , nie chciałem jej dopiec ani zranić ......ani nie podejrzewam właśnie jej o jakieś nieczyste intencje
to co powiedziałem było trochę takim prowokacyjnym żartem .....i myślę że Magda tak to odebrała......
Madziu na wszelki wypadek jednak przepraszam Ciebie jeżeli zrobiłem Ci jakąś przykrość swoja wypowiedzią
Avatar
barko
2013-12-14
Och, jak się cieszę Rafale, że się myliłam i przepraszam, że w ogóle Cie podejrzewałam...:)
Brawo Madziu za podsumowanie...! ale tak szczerze mówiąc, nigdy nie będzie jednomyślności, więc może dajmy sobie spokój z tą dyskusją, bo właściwie to nie wiadomo co i komu zarzucać...!:)
Avatar
magda.h-m
2013-12-14
...
Avatar
rdza
2013-12-14
wiem że to mogło trochę niefortunnie wypaść ale znasz mnie trochę czasem jestem taka przekora :)
jeszcze raz przepraszam
Avatar
CaesarEdenpert
2013-12-14
Kwintesencja tygodnia; nie ma co już dyskutować, gdy nie wiadomo co i komu zarzucać....hm, czyżby dyskusja nie miała sensu bez zarzutów i wzajemnych oskarżeń?
pitu=pitu= źle się dzieje, a tematem podsumowanie tygodnia he,he
Avatar
*schodowski
2013-12-14
Czarek :D ładnie to ująłeś! ;)

Myślałem nad tematem i doszedłem do wniosku, że niewiele się zmieni, bo wystarczy, że ktoś wrzuci pracę zwierającą kontrowersyjny rys (czy dotykającą spraw LGBT, czy będzie to erotyka pokazana "wprost" czy jeszcze coś innego co zaburzy powszechną moralność) i wtedy wychodzi "artystyczna empatia" w komentarzach. Wtedy zaczyna się "prawdziwa" dyskusja pokazująca otwarcie na sztukę drugiego człowieka. I to wyjaśnia dla mnie wszystko.

Avatar
staryszew
2013-12-14
Zgada się ! :) przykład? Moris i jego ostatnia praca
Jak był grzeczny wszyscy go wychwalali, jak tylko zbuntował się nieco nagle się okazało , że w oczach jego pochlebców wcale nie jest taki już wspaniały
A porównując jego wcześniejsze prace z tą ostatnio, widac wyraźny postęp, nie jest jakis spektakularny ale jest :) i dlatego była nominka z mojej strony :D
między innymi za odwage też ale nie tylko
Avatar
barko
2013-12-14
Oj Cezary, chyba źle mnie zrozumiałeś... oczywiście, że to była ironia... bo ani zarzuty, ani prośby nie pomogą jeśli nie zmieni się nasza mentalność...!:) Okazuje się, że niemal każda dyskusja to bezowocna gadanina,"bicie piany"... niech może lepiej każdy zweryfikuje własne postępowanie w wyżej roztrząsanych kwestiach, a wtedy zobaczymy...!:)
Osobiście nie mam nic przeciwko erotykom(nie mylić z pornografią), wręcz przeciwnie - sama lubię malować akty, ale jak już gdzieś napisałam ma to być na wysokim poziomie artystycznym i podane z klasą a nie w celu zwrócenia na siebie uwagi... na co stać niewielu...!
Kiedy się namaluje i wystawi gniota, to wtedy najłatwiej zarzucić komuś pruderię...!!!
Avatar
magda.h-m
2013-12-14
...
Avatar
staryszew
2013-12-14
Jak ja uwielbiam takie wykłady :]
Avatar

2013-12-14
Pani Magdo , pełna słuszność co do definicji i założeń dyskusji. Mam jednocześnie poczucie pewnej ułomności dyskursu na naszym forum, wynika to miedzy innymi z przyczyn technologicznych -brak komunikacji niewerbalnej.
co powoduje nieporozumienie, czasem zły odczyt intencji. Wynika to także od nastroju adwersarza, wrażliwości czy nadwrażliwości. Co wymaga od nas dużo większej odpowiedzialności za słowo, roztropności i pracy. Osobiście często łapię się na tym, że dodając komentarz słowa nie są w stanie oddać tego co chciałbym nazwać. Pozostaje wówczas wyraz, który jest protezą tej ułomności -SUPER ;) pozdrawiam. Art
Avatar
magda.h-m
2013-12-14
...
Avatar
*alkor12
2013-12-14
Redakcja nie wiem juz od kiedy, ale od lat, przypomina, ze głosujemy na prace, które weszły na portal w BIERZĄCYM TYGODNIU ! Efekt ? Żaden ! Użytkownicy z jakims sobie tylko znanym uporem, głosują na prace stare, z ubiegłych tygodni. Stąd takie hocki klocki jak poprzednim tygodniu. Redakcja nie manipuluje przy glosach, nawet nie wiemy, kto i jak głosowal. I nie chcemy tego wiedzieć. Otworzyłem tę dyskusje, po to, by Państwu nie tylko o tym przypomnieć, ale i prosić, byscie się tym przywileju anonimowości wzniesli ponad koterie, wazeliniarstwo, zbieżność uczuć religijnych, albo po prostu ponad złośliwość. Barko ma rację, ze ludzi sie nie zmieni, ani jego gustów, ani poglądów. Wszelkie tu rozmowy są natychmiast rozpłycane o wiarę, o trawke deptaną, czy o moralizatorstwo i cytowanie opisów z wikipedii. I teraz naszła mnie myśl, czy rzeczywiście, te głosy nie powinny byc znane, zebysmy to wszyscy wiedzieli, kto swoimi głosami chce wprowadzic tu pospolitość i banał. Chociaż właściwie i bez tego , to już wiemy. Odnoszę wrażenie, ze degradując kilku, zatrzymalismi fabrykacje i bylejakosć prac ARTYSTÓW oznaczonych biała kropką. Teraz postarajmy się, prosze raz jeszcze, by nowimonawać prace na prawdę dobre, ciekawe, kontrowersyjne, nawet te, które godzą w uczucia religine, lub swiatopoglądowe...bo tylko taka sztuka wnosi podziw, łamie szablony a poprzez kontrowersje wzbudza emocje.
Avatar
*schodowski
2013-12-14
Podpisuję się pod powyższym.
Avatar
MajaK
2013-12-14
bieŻące :)
Avatar
*alkor12
2013-12-14
Maju, to wszystko co masz do powiedzenia ?
Avatar
MajaK
2013-12-14
nie wszystko, ja uważam, że nie można nikomu narzucać co jest Sztuką a co nie. I na co powinien głosować a co pominąć lekceważącym milczeniem. Dla mnie dziełem sztuki jest wszystko co szczerze opowiada o emocjach Autora a technika to rzecz drugorzędna. Nie wypowiadałam się, bo nie jestem artystką tylko pstrykam sobie zdjęcia a to nie jest uważane za Sztukę :)
Avatar
*alkor12
2013-12-14
Zatem nominuj Maju to, co zgodne jest z Tobą. Oczywiscie jest to metoda. Warsztat...nie wazne....kompmozycja...nie wazne...zestawienie barw i kolorów... a co tam. Głosuje na to, co kto robi i czuje tak jak Ja. Własnie prosze TU o to, byście głosowali na to, co jest ponadtą percercepcją.
Avatar
magda.h-m
2013-12-14
...
Avatar
MajaK
2013-12-14
Nigdzie nie napisałam, że nieważna jest kompozycja czy kolory, napisałam, że Najważniejsza jest szczerość przekazu, a inne sprawy są na drugim miejscu a nie, że nie są ważne...tak się składa, że bardzo rzadko używam przycisku "Nominuj", tylko wtedy jak mnie coś zachwyci naprawdę . A Magdalena ma rację co do ograniczenia czasu "działania" nominacji od daty do daty i już .
Avatar
wiesz
2013-12-14
Panie Redaktorze Alkor

..a cóż to jest wg Pana - percepcja?


czy w ogóle możliwym jest głosować(odnieść się) poza percepcją na cokolwiek i dlaczego? (bo tak nam właśnie Pan proponuje)
Avatar
Archetyp
2013-12-14
Przepraszam Szanowne Grono ale czytam sporo i mnie skręca.
Ja z wężyka (bez kropeczki) więc wprost.

1. Jaki to problem aby Szanowne Grono Redakcyjne wybierało PT kierując się własnymi kryteriami jeśli głosowanie zawodzi ?

2. Istnieją w tej galerii setki, tysiące, a może jeszcze więcej wspaniałych, odkrywczych .... itp. itd. i etc. prac, które zostały zapomniane.
To właśnie Szanowna Redakcja winna takie cudeńka odszukać, odkurzyć i pokazać w PT.

3. Jawność Tak ale Widoczna Tylko dla Zalogowanych i Dopiero Po Nominacji i pod każdą pracą która była pacnięta.

4. Sztuka nie jest i nie może być dla każdego odbiorcy. Właśnie dlatego COŚ jest sztuką aby każdy mógł ją odbierać sobą jakim jest. Nawet całkowicie odmiennie od vox populis.

Jestem sknera i mogę być totalnym bezguściem ale pacam jak mnie coś ruszy,
Faktem jest poza jednym dniem zawsze mam nadmiar Nominacji więc często nominuje starocie które uważam za warte przypomnienia.

Nikt choć dziwak.
Avatar
~iwona
2013-12-14
...
Avatar
wiesz
2013-12-14
i jeszcze jedno najważniejsze.. pozwoli Pan Panie Redaktorze,że coś wyjaśnię :Napisał Pan:"Wszelkie tu rozmowy są natychmiast " rozpłycane o wiarę"

Dla człowieka wierzącego wszelkie tematy winny być nie" rozpłycane" jak Pan to brzydko ujął, ale oparte o wiarę.Dla wierzącego nie da się oderwać sztuki
od wiary(widzę ,że Pan tego nie tylko nie rozumie..ale nawet nie próbuje zrozumieć)
Rózni są ludzie na świecie .. wolnosc słowa i wszelkich wyborów należy uszanować.
Avatar
*alkor12
2013-12-14
~wiesz...percepcja, to to, co widzę...a rozum, nie zawsze idzie z tym w parze.
nie wiesz o tym ?
Avatar
*alkor12
2013-12-14
..i jeszcze jedno ~wiesz..jest cos takiego, co nazywa sie TOLERANCJĄ... wiesz ?
Avatar
~iwona
2013-12-14
:)))))))) !

;)
Avatar
*alkor12
2013-12-14
W DG odkurzamy, przypomianamy i nominujemy prace które umkneły Wam. To jest nasza działka. Po ilosci komentów i sile dyskusji nad nimi, odnosimy wrażenie, ze robimy to dobrze. Teraz kolej na WAS..korzystajcie z przywileju PT z podobnym efektem. I to chyba tyle, co mozna jeszce powiedzieć, bo dyskusja znowu przenosi na tematy inne. Jeśli macie ochote do dalszej rozmowy, forum jest do państawa dyspozycji. tam pytajcie co to percepcja, kompozycja, wartości artustyczne, albo jak siąć trawe..albo jak sie komikować nie pisząc elaboratów pełnych pustych słów. Poniewaz watek ten otworzyłem, zamykam niniejszym.

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.


Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org