Forum

wiesz
2013-12-14
Ten ciekawy temat podsunął mi na FORUM Pan Redaktor Alkor ,który niestety zamknął wątek zanim zdążyłam wypowiedzieć się.. odnieść .

[email protected]:1. Właśnie TU proszę o to ,byście glosowali na to,co jest ponad percepcją"-prawda to czy falsz?

[email protected] "percepcja, to to, co widzę...a rozum, nie zawsze idzie z tym w parze."-prawda to czy fałsz ?

Zapraszam do dyskusji..a i Pana Redaktora proszę o rozwinięcie swych myśli - to przecież ważne dla ROZWOJU tego portalu.

wiesz
wiesz
2013-12-14
może na początek defincja Wik.:Percepcja

Percepcja - organizacja i interpretacja wrażeń zmysłowych, w celu zrozumienia otoczenia. Percepcja to postrzeganie; uświadomiona reakcja narządu zmysłowego na bodziec zewnętrzny; sposób reagowania, odbierania wrażeń. (W. Kopaliński)

Istnieją dwa rodzaje struktur poznawczych:

Związana z wyobraźnią. Odbierane przez nią wrażenia zmysłowe zazwyczaj są deformowane przez nasze oczekiwania, potrzeby, uczucia i mechanizmy obronne, uruchamiane przez podświadomość.
Związana z inteligencją. Koryguje ona doznania zarejestrowane w naszej wyobraźni.
Systemy percepcyjne człowieka umożliwiają mu widzieć, słyszeć, czuć smak, zapach, dotyk i zmiany temperatury. Jest to także poczucie świadomości (otoczenia).

Percepcja w szerokim sensie oznacza rejestrację (uchwycenie) przedmiotów i zdarzeń środowiska zewnętrznego: ich odbiór sensoryczny, zrozumienie, identyfikację i określenie werbalne oraz przygotowanie do reakcji na bodziec.

Etapy procesu postrzegania:

odbiór wrażeń,
postrzeganie w wąskim znaczeniu,
identyfikacja i rozpoznawanie.

magda.h-m
2013-12-14
...
wiesz
2013-12-14
Magdo..alez ja nie mam Ci czego wybaczać!..mogę tylko podziękować...,bo mówisz NA TEMAT! i logicznie..,z którym to tematem percepcja jest nierozerwalnie związana!

wiesz
2013-12-14
....krótkowzroczność :(

2013-12-14
Jeszcze się wątek nie zaczął dobrze, a już się gubię. :)

Po co te napinki?
wiesz
2013-12-14
.
wiesz
2013-12-14
.
magda.h-m
2013-12-14
Dobranoc :)
wiesz
2013-12-15
...
magda.h-m
2013-12-15
...
wiesz
2013-12-15
.
magda.h-m
2013-12-15
...
wiesz
2013-12-15
.
wiesz
2013-12-15
....
magda.h-m
2013-12-15
...
wiesz
2013-12-15
Dobranoc :)
staryszew
2013-12-15
pierdu pierdu :)
będą nie ci to będą nastepni
digart zdycha a tu sie dzieje i nie dlatego tu jestem bo tam mnie nie chcą, jestem i tam i tu :D
*schodowski
2013-12-15
skoro Wam tak ten portal nie odpowiada, to co tu robicie? ciągle jakieś dymy, zamiast zająć się tworzeniem.
magda.h-m
2013-12-15
......
wiesz
2013-12-15
co ja tutaj robię?

Robię dokładnie to samo co Magda .Nie będę się więc rozpisywać co by nie powtarzać.

Muszę teraz przygotować obiad rodzinie..więc przyjdę z przemyśleniami pózniej...

póki co zostawiam wiersz co prawda nie mojego autorstwa..ale lepszego nie napisałabym :

TADEUSZ RÓŻEWICZ

List do ludożerców

Kochani ludożercy
nie patrzcie wilkiem
na człowieka
który pyta o wolne miejsce
w przedziale kolejowym
zrozumcie
inni ludzie też mają
dwie nogi i siedzenie
Kochani ludożercy
poczekajcie chwilę
nie depczcie słabszych
nie zgrzytajcie zębami
zrozumcie
ludzi jest dużo będzie jeszcze
więcej więc posuńcie się trochę
ustąpcie
Kochani ludożercy
nie wykupujcie wszystkich
świec sznurowadeł i makaronu
Nie mówcie odwróceni tyłem:
ja mnie mój moje
mój żołądek mój włos
mój odcisk moje spodnie
moja żona moje dzieci
moje zdanie
Kochani ludożercy
nie zjadajmy się Dobrze
bo nie zmartwychwstaniemy
Naprawdę
staryszew
2013-12-15
echo echoo echooo echoooo ooooo
wiesz
2013-12-15
echo serca

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
Dev ~harry

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org