Forum

Martin B.
2013-12-15
Jeśli się nie mylę to dziś opuściła VariArt'a Iwona, której obrazy cenię i szanuję. Piszę o tym, bo z jednej strony czuję się za to do pewnego stopnia odpowiedzialny a z drugiej obrazuje to szerszy problem. Zazwyczaj staram się nie brać udziału w gwałtownych dyskusjach światopoglądowych czy jak to niektórzy nazywają zadymach ani ich nie prowokować. Ale kiedy autor niewinnego moim zdaniem rysunku
http://variart.org/galeria/4576-kitowcze/89510-________________.htm
straszony jest kodeksem karnym, nie mogę się powstrzymać. Pierwszy komentarz prowokujący tę całą dyskusję został przez Iwonę usunięty, ale reszta na razie została.
Dyskusja, którą chcę sprowokować nie dotyczy moim zdaniem pracy, która była początkiem całego zdarzenia.

Co o tym sądzicie? Na ile wolny jest/powinien być twórca? Czy można atakować jego prace za jego poglądy?

Bez względu na różnice poglądów jest mi niezmiernie przykro z powodu decyzji Iwony.

(przepraszam zmieniłem lokalizację)
Archetyp
2013-12-15
To jako nowy z kropą odkopię własną staroć.

Nie istnieją absolutnie żadne ograniczenia w sztuce i akcie twórczym.
To tylko My jako odbiorcy jesteśmy ograniczeni, dogmatami, wiarą, wiedzą, doświadczeniem.
Ogranicza nas wyłącznie nasza własna zdolność pojmowaniem odmiennego świata niż ten który znamy.
Niestety nazbyt często to tylko nasz własny.
magda.h-m
2013-12-15
....

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org