Forum

Archetyp
2014-01-07
Tak mam i pewno taki pozostanę ponieważ chciałbym abym ten portal był perełką w zalewie wszech obecnej tandety.
Naczytałem się sporo ale jakoś nie jestem wstanie zrozumieć dlaczego z takim trudem nie można wprowadzić w życie kilku nieomal kosmetycznych dodatków.

1. Data i godzina publikacji pracy oraz wpisów.
2. Kosz obok wpisów.
3. Podgląd wpisów wystawionych i otrzymanych.
4. Są ulubieńcy to może i dało by się ulubione / promowane N-ką /prace ?

Lubie wracać pod prace które opisywałem oraz czytać treści wpisy innych autorów.
Portal wisi na niskim łączu i muli / dusi się już przy kilku osobach które wyświetlają cała prace chcąc odczytać tylko treść wpisu.

Po co :
1. Dublety w menu ....[b] dodaj prace .i. galeria [/b] ?
2. Dodaj prace, avatar, zdjęcie, pracownia, moje dane ... mz spokojnie może być tak :

Moje dane ->
- imie
- nazwisko
- @milek
- hasło / stare / nowe / potwierdż.

Moja prace -> tak jak jest obecnie.
- zdjęcie / dodaj / zmień
- pracownia / dodaj / zmień
- galeria / dodaj / zmień

Kto za kto przeciw i jaka szansa na zmiany ?
*alkor12
2014-01-07
Wiesławie, nasz portal nie jest komercyjny, prowadzony przez entuzjastów, z wieloma zapewne niedociągnieciami. Każda zmiana to iles tam godzin pracy informatyka, któremu trzeba zapłacić. Była kiedyś akcja wsparcia, spaliła na panewce. Kazdy z nas ma podobne marzenia jak Twoje, ważniejsze jednak od opcji "kosz" jest sam poziom prac tu wystawianych. Ci, co wystawiają prace Tu i na innych, podobnych portalach, doskonalle wiedzą na czym róóżnica polega. Tam mają wszystko, tu, to co mają. Faktycznie, kilka osób odeszło, ale tez i kilkanastu wspaniałych twórców doszło. To dobrze, ze jest płynność, swieże powietrze i róznorodność emocji. Niedociągniecia techniczne są nam znane od lat. Poprawiamy je powoli, ale szybciej idzie nam z merytorycznym pozimenm portalu. Mnie marzy sie, bym kazdą nową prace tu zamieszczoną, kwitował wypadającymi gałami z podziwu, niz obserwacja tego kto i kiedy był tu ostatni raz :)

Archetyp
2014-01-07
Alek nim zdecydowałem się na wpis, przeczytałem większość postów na tym forum i chyba wszystkie w dziale [b] Idee i pomysły[/b].
To co proponuje nie jest absolutnie żadną poważna ingerencją w struktury / kody / skrypty / bazy portalu, poza funkcja [b]kosza[/b].
Wszystko Tu jest dawno gotowe i nie potrzeba tu żadnego super informatyka czy nakładu wielu godzin pracy aby dopisać w kilku miejscach maksymalnie kilkanaście literek.
[b] Słownie kilkanaście literek to nazwa funkcji która wyświetli datę i godzinę.[/b]
Funkcja daty jest wystarczy dopisać do niej formatkę godziny i po krzyku.

Przeniesienie menu z jednego miejsca w drugie to trochę zabawy aby wyglądało czytelnie. Podobnie z wpisami, to wszystko [b] JEST TU GOTOWE [/b].

Mam fatalne łącze więc nie podejmuje się bezpośredniego / na żywca grzebania na serwerze. Chwała Krakowskiemu Centrum Informatycznemu ale przy takim transferze rozdzielenie wpisów od grafiki to jedyna droga aby strona nie muliła.
Mentalności ludzkiej nikt i nic nie zmieni ale łatwiej wysłać choćby 100 wpisów z 20 słów 5-cio literowych niż obrobić (procesor / serwer) jeden obrazek 10 kb. Waga ta sama dla łącza ale nie dla serwera.

Temat zlecenia płatnego dla informatyka to tak jakbyś musiał lecieć na 2 tyg. wczasy na Hawajach aby dorysować klamkę w drzwiach garażowych.
Błędy, jakieś analizy skryptów, zabezpieczenia,, dodatkowe funkcje, selekty, audyty, .... itp zgoda ale kilka linijek ?
Jakoś tego nie kupie.

Mój @mielek jest jawny i pojemy 100Mb.
Jeśli bardzo nie jest tajne przez poufne PHP to poproszę skrypty wraz z pustą baza / struktura katalogów.
Pewno mnie to trochę zajmie ale dziwak jestem więc czemu miałbym nie spróbować ?
*alkor12
2014-01-07
Byc moze masz racje, że to takie proste ..ale skoro tego nie ma, to cieszmy sie tym, co mamy, cierpliwość doskonaląc :)
staryszew
2014-01-07
jst obawa i jest strach! :) bójcie się archetypa! nie wiadomo co mu sie w głowie mąci :)
a tak serio, ja bym poszedł na to, ufam mu :)
*Azja
2014-01-07
...poza tym podobno nowy powiew mile widziany ;-) ...?...
Archetyp
2014-01-07
Dzięki Szefie.
Wiesz jak to ze mną jest ... nie ma lekko jak to w życiu, ot samo się wszystko robi
.... tylko czasem .... d..a boli. ;)

Ryzyko jest żadne ponieważ ja dostanę kilka mega i oddam też kilka mega tekstu.
Bardzo chętnie wysłucham każdego dowolnego argumentu przeciw takiej zabawie.

To nie prawda, nic nie jest takie proste jak inni powiadają.
;)
magda.h-m
2014-01-08

Dopóki ważniejszy będzie wygląd i wygoda niż wnętrze i atmosfera, dopóty mnożyć się będą same wymagania i roszczenia, a dawać nie będzie już komu...

Uważam, że na tym co już jest, można spokojnie budować dalej pod warunkiem, że będzie to budowanie konkretnych/jasno sformułowanych wartości i to ono będzie priorytetem, a nie pseudo-atrakcje i pozory w postaci rozbudowanych/zmodyfikowanych czy upiększonych opcji.

Takie jest moje zdanie.

Archetyp
2014-01-08
magda.h-m 2014-01-08
Przepraszam bardzo ale nie rozumiem i bardzo proszę o łopatologiczne wyjaśnienie. Co ma wspólnego data i godzina publikacji pracy / wpisu oraz samodzielne wyświetlenie wpisów autora z roszczeniami itp cytat :

.... Dopóki ważniejszy będzie wygląd i wygoda niż wnętrze i atmosfera, dopóty mnożyć się będą same wymagania i roszczenia, a dawać nie będzie już komu...
... nie pseudo-atrakcje i pozory w postaci rozbudowanych/zmodyfikowanych czy upiększonych opcji....

Czy data i godzina to pseudo atrakcja ?
Wpisy zapewne tak, zwłaszcza dla tych co umieją tylko czytać.
magda.h-m
2014-01-08
•Archetyp
2014-01-08
Przepraszam, ale nie rozumiem tej złośliwości.
Jeśli czytam na wstępie takie zdanie
"Tak mam i pewno taki pozostanę ponieważ chciałbym abym ten portal był perełką w zalewie wszech obecnej tandety."
które, jak rozumiem, ma być myślą przewodnią/sensem jakichkolwiek zmian/poprawek, a dalej czytam wiele wymienionych punktów czego one maja dotyczyć, to nie rozumiem skąd nagle takie ograniczenia i skąd wzięły się sama data i godzina w tych wypominkach? Czy chodziło tylko o to, aby móc dać upust swojemu niezadowoleniu wynikającego z faktu iż ktoś odważył się mieć własne, a co najgorsze to odmienne zdanie? Jeśli tak to wtedy będzie to dla mnie zrozumiałe.
Moja odpowiedź dotyczy sensu czyli tej idei planowanych poprawek, a nie samej daty i godziny ale to można zrozumieć tylko wtedy, kiedy nie zakłada się klapek na oczy (sobie czy innym) i nie "rozkminia" na drobiazgi całego sensu wypowiedzi. No chyba, że ktoś celowo to robi, aby za wszelką cenę osiągnąć swój cel, tylko wtedy należałoby zadać sobie pytanie "jakiż to rzeczywisty cel przyświeca autorowi?".
Jeśli komuś naprawdę zależałoby aby ten portal świecił jak perełka to przeanalizowałby co tak naprawdę jest tu najważniejsze.
Jeśli to portal - galeria artystyczna i funkcjonujący tylko dzięki ludziom ) to powinien uwzględnić najpierw ten czynnik (bez ludzi nie będzie prac, nie będzie portalu no chyba, że martwy kawałek technologicznie dopracowanej stronki z datą i godziną z być może kolorowymi przyciskami i ładną czcionką. Najważniejsi są ludzie - artyści, którzy będą chcieli zamieszczać swoje prace na odpowiednim poziomie, będą się zachowywać jak ludzie bo przyjdzie im żyć w określonej społeczności, i będą traktowani jak ludzie.
I tak tu było bez daty i godziny, a portal był postrzegany jako sympatyczne miejsce skupiające wartościowych ludzi-artystów czy tez nie artystów, więc jak widać nie to było elementem decydującym o atrakcyjności portalu .

To tylko atmosfera miejsca może mieć zasadniczy wpływ na jakość i to "błyszczenie jak perła".
Nie od dziś wiadomo, że brud i smród piwa, opary dymu i kiepskie towarzystwo w lokalu oraz świadomość, że nie wiadomo kiedy i z której strony można dostać w pysk nie ściągną do niego wymagającej klienteli, ale i w najładniej wystrojonym lokalu, serwującym teoretycznie wykwintne dania, burdy i hałas, złe i rozrabiające wiecznie towarzystwo nie zatrzyma żadnego klienta, który ma wyższe wymagania niż zostawić parę swoich groszy....
staryszew
2014-01-08
Ale o co jest właściwie to bicie piany? O to , że ktoś coś chce zrobić dla tego portalu ZA DARMO? Dziwny jest ten swiat :)
magda.h-m
2014-01-08
Dla niektórych wszystko jest biciem piany co nie jest po ich myśli. Niektórzy nie maja nic sensownego do powiedzenia ale zawsze wtrącą swoje trzy grosze żeby "pianę dobić".
A mnie uczono, że za darmo to najszybciej można dostać w pysk i jeśli ktoś uważa, że jak coś dają darmo to wszystko trzeba brać to niech bierze jak ma ochotę, ale ja mam prawo mieć własne zdanie.
To czy ktoś je przeczyta ze zrozumieniem i uwzględni to powiem tak jak to już tu wielu mówi do wszystkich którzy mają inne zdanie - "mam to w d...e"
Jak widać szybko się uczę (przynajmniej standardowych odzywek)!
staryszew
2014-01-08
Chyba masz jakieś problemy emocjonalne, wyluzuj w końcu ;p
^rusnok
2014-01-08
Nie wiem po co komu data, a zwłaszcza godzina wgrania obrazka.
Datę zreszta można wyczytać z daty pierwszych komentarzy.
Ważniejsza dla mnie jest data powstania dzieła, a podanie jej jest wyłącznie w gestii autora.
mieto
2014-01-08
@ magda.h-m, masz u mnie bukiet kwiatów.
magda.h-m
2014-01-08
@mieto
....
no takiego prezentu się nie spodziewałam...
to jak plaster na moje zranione serce.
poproszę w takim razie plaster z polnych kwiatów :)
Pozdrawiam serdecznie :)
mieto
2014-01-08
@ magda.h-m, jeżeli z polnych, to latem.
,pocztą kwiatową, czy z moich rąk ?
magda.h-m
2014-01-08
@mieto
w takim razie poczekam do lata, przynajmniej będę mieć motywację żeby dotrwać do tego czasu ;)
a co do sposobu dostarczenia to nie wierze pocztom, więc pozostaje tylko osobiste doręczenie... myślę oczywiście egoistycznie bo przy okazji mam nadzieje uścisnąć rękę Mistrza :)
Archetyp
2014-01-08
Autorze rusnok 2014-01-08
Portal / galeria Variart umożliwia edycję tak prac jak i wpisów. Jest to rewelacyjne, wyjątkowe i bardzo wygodne rozwiązanie tak dla autora jak i Redakcji. Moim skromnym zdaniem data i godzina ostatniej edycji/modyfikacji wina być jawna.
.....
Moje propozycje dotyczą przede wszystkim optymalnego wykorzystania przepustowości łącza oraz [b] dodatkowo [/b] wygody funkcjonalności portalu.
Niewiele osób zagląda na dowolny portal społecznościowy w tym również VA aby podziwiać wyłącznie prace / twórczość artystyczną.
[b] Zdecydowana większość zerkaczy jest zainteresowana wyłącznie treścią wpisów tak wystawionych jak otrzymanych.
Rozdzielenie treści wpisów od obrazu/ jpg-a w ponad 75-80% odciąży łącze. [/b]
Dla niedowiarków proponuje porównać ilość wpisów z ilością wyświetlenia pracy. Dla bardziej zaawansowanych zapisanie całej treści strony i porównanie z wagą w kb zapisaną tylko treści wpisów.
^rusnok
2014-01-10
Archetypie,
Variart jest portalem artystycznym - komentarze dotyczą, a w każdym razie powinny dotyczyć utworów artystycznych, bądź artystystycznopodobnych tu prezentowanych i jako takie sa nierozerwalnie związane z tymi utworami. Jeśli komuś zależy jedynie na konwersacji bez widzenia obrazków, to niech idzie na fujzbuk albo do wybranych osób (o ile one maja na to ochotę) pisze zwykłe emalie.
Jeśli rzeczywiście to jest, tak jak piszesz, "zdecydowana większość" to niech tak zrobi zdecydowana większość.
Archetyp
2014-01-10
Redaktorze <span class="rangiRed"> &#8226;</span>rusnok 2014-01-10 jeśli Twoim zdaniem wyrażanie własnego zdania/opinii o dziele twórczym oraz zapoznanie z opinią innych jest zarezerwowane wyłącznie dla innych portali/galerii/stron www klasy fejsik, to bardzo przepraszam za moją błędną nadinterpretację Regulaminu galerii Variart.org.
Spróbuję powstrzymać się od dowolnego wpisu lub ograniczyć wyłącznie do jednego znaczka + ( słownie jeden znak plus).

Przepraszam, dziękuje za dialog i poświęcony czas.

Pozdrawiam czytających i już milkę.
^rusnok
2014-01-10
Archetypie, jeśli komuś odpowiadasz, to najpierw przeczytaj, co on napisał, bo tego, co ja napisałem nie przeczytałeś, a nie jest tego dużo.
A może przeczytałeś, a nie zrozumiałeś tego, co przeczytałeś.
Druga, a właściwie pierwsza sprawa - kwestie techniczne są w gestii szefa.
Jeśli uzna, że Twoje postulaty są godne rozważenia, to Ci odpowie.
Kropka.
staryszew
2014-01-10
Czyli Szefa Szefów ;p
Kropka
Archetyp
2014-01-12
Redaktorze <span class="rangiRed"> &#8226;</span>rusnok 2014-01-10 moja wypowiedz nie dotyczyła wyższości pietruszki nad koperkiem ponieważ nie jesteśmy na targowisku czy w jarzyniaku. Nie wiedzę żadnego problemy aby użyć Twoich określeń w wyrażeniu własnych myśli. Tylko to absolutnie nic nie zmieni w temacie tego postu którym są drobne poprawki oraz optymalne wykorzystanie łącza.
Swój protest na dziś nieco zawiesiłem / zmodyfikowałem i ograniczę się z wpisami tylko do osób (być może analfabetów) które taktują ten portal jako magazyn swej twórczości. Rozumiem że obawa przed ujawnieniem w/w osób powoduje nie wprowadzenie opcji - > [b] Komentarze wystawione [/b]
magda.h-m
2014-01-13
Ach... Och... Ech...Oj...
Ta wspaniała lektura o koperku i pietruszce rozbudziła nagle i moje pragnienia, a w sposób wyjątkowy rozbudziła też moją wyobraźnię, która z miejsca podsunęła mi kila niedużych, wręcz minimalnych żądań. Myślę, że nie będzie to dla fachowca żadnym problemem i zajmie mu co najwyżej parę minut.
Powołajmy do życia "Tajny Ogródek Warzywny", coś na kształt dawnych Służb Bezpieczeństwa, które nam wszystkim ułatwią życie w tym RAJSKIM OGRODZIE i dopilnują naszego, zagrożonego bezpieczeństwa oraz uratują przed niechybnym jego upadkiem w najbliższej przyszłości.
Wybierzmy w głosowaniu jawnym, tajnych agentów. Proponuję kryptonimy: KOPER, SELER, FELER, PIETRUSZKA, KAPUSTA WCALE NIE PUSTA I GRYKA JAK ŚNIEG BIAŁA. Na czele nich stanie dorodny OSET (w końcu w każdym ogródku przynajmniej jeden chwast się znaleźć musi).
Każdemu przydzielimy zadanie losowo, żeby nie było zmowy, znajomości i korupcji.
Jeden będzie kontrolował daty a drugi godziny bo to jak wiadomo każdy może oszukać, że był nie wtedy kiedy był i nie będzie wiadomo z rana kto w nocy buszował po portalu, kto ma problemy ze snem, a kto zamiast pracować siedzi przed komputerem i czy przypadkiem nie za późno odpowiedział albo za wcześnie nie wstawił.
Trzeci niech kontroluje jawność edycji i jej czasu, który ma niebagatelny wpływ na jakość prezentowanego towaru i jego świeżości, a jak wiadomo, nieświeży towar grozi zatruciem.
Czwarty niech kontroluje magazynierów. Kto jak kto ale magazynierzy od zawsze byli znani z przekrętów więc im się należy szczególna kontrola. Jak jednego warzywa kontrolującego będzie mało, to powiększymy ogródek i rozmnożymy warzywa!
Piąty niech kontroluje przepustowości łącza i nie wpuszcza śmieci. Żadnych śmieci! ani słownych ani obrazkowych. Jak nie dopilnuje za karę odetniemy mu korzonki!
Szósty niech prowadzi statystykę i kontrolę wystawionych komentarzy bo niedopuszczalnym jest aby jakikolwiek komentarz pozostał bez odpowiedzi. W końcu bez bliższych kontaktów warzywa przestaną się rozmnażać!
Siódmy dla niepoznaki będzie od prawienia komplementów i podlizywania sie tym najbardziej niezdyscyplinowanym co by im się za bardzo rozrastać nie chciało. W końcu czymś trzeba okrasić to warzywne jedzonko ;-)
Oset będzie miał za zadanie kłuć każdego kto nie dopełnił swych powinności i pobudzać do intensywniejszej pracy.
DOBRO NASZEGO OGRÓDKA W NASZYCH RĘKACH, NATKACH, KOLCACH I KORZONKACH!
Już widzę, jak nasz ogródek się pięknie zazielenia i rozrasta.... MMMMMMMM.... mniam....
Jakaż to będzie smaczna sałatka :))))))))))))))))
*Azja
2014-01-13
...To mowilem ja, JARZABEK! Lubu dubu!!! ;-))
Archetyp
2014-01-13
Uparcie i skrycie
Och życie kocham cię, kocham cię,
Kocham cię nad życie
W każdą pogodę
Potrafią dostrzec oczy moje młode
Niebezpieczną twą urodę

Kocham cię życie
Poznawać pragnę cię, pragnę cię,
Pragnę cię w zachwycie
Choć barwy ściemniasz
Wierzę w światełko które rozprasza mrok

Wierzę w niezmienność
Nadziei, nadziei
W światełko na mierzei
Co drogę wskaże we mgle
Nie zdradzi mnie
Nie opuści mnie

A ja szepnę skrycie
Kocham cię nad życie
Choć barwy ściemniasz
Choć tej wędrówki mi nie uprzyjemniasz
Choć się marnie odwzajemniasz

Kocham cię życie
Kiedy sen kończy się, kończy się,
Kończy się o świcie
A ja się rzucam
Z nadzieją nową na budzący się dzień

Chcę spotkać w tym dniu
Człowieka co czuje jak ja
Chcę powierzyć mu
Powierzyć mu swój niepokój
Chcę w jego wzroku
Dojrzeć to światełko które sprawi,
Że on powie jak ja... jak ja

Uparcie i skrycie
Kocham cię nad życie
Jem jabłko winne
I myślę "ech, ty życie łez mych winne,
Nie zamienię cię na inne"

Kocham cię życie
Poznawać pragnę cię, pragnę cię,
Pragnę cię w zachwycie
I spotkać człowieka,
Który tak życie kocha
I tak jak ja
Nadzieję ma...

Autor : [b] [i] Wojciech Młynarski [/i] [/b]
Wykonanie : [b] [i] Edyta Geppert [/i] [/b]
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=pbA2qk5Nan4"><span class="rangiRed">&#8226; Kocham cię życie &#8226;</span> </a>

To napisałem ja ... koperek / nie mylić z koprem/,
Ps.
W obrazkach tak to widzę :
<a href="http://variart.org/galeria/4575-archetyp/90526-och_%C5%BCycie.htm"><span class="rangiRed">&#8226; 1 &#8226;</span></a> i <a href="http://variart.org/galeria/4575-archetyp/90527-buziaczek.htm"><span class="rangiRed">&#8226; 2 &#8226;</span> </a>
;)*...

<p style="color:#FDD017">[i]Wątek został zamknięty ale problem pozostanie nie rozwiązany.
Aby było jasne wycofuję się z mojej gratisowej propozycji poprawy funkcjonalności portalu [/i]</p>

rusnok 2014-01-13
Archetypie, po raz kolejny wykazałeś się niezrozumieniem tego, co czytasz - wyraźnie napisałem kto jest kompetentny w sprawach technicznych, więc adresowanie czegokolwiek w tej sprawie do mnie mija się z celem.

KONIEC.

Redaktorze <span class="rangiRed"> &#8226;</span>rusnok 2014-01-13 ...i na wzajem.
Nigdzie w żadnym moim poście nie poruszałem zakresu obowiązków ani kompetencji Redakcji.

[b]Dobroczyńca który Nam Wszystkim Użytkownikom VA udostępnił domenę / portal i zabawki po to ma Redakcję aby nie tylko bawiła się w ... kropowanie ... ale również reprezentowała i zastępowała tak w błahych jak istotnych tematach w życiu portalu.[/b]

Ps.
Autor Archetyp ... bez komentarza.

[img]http://photo.galeria.cyfrowe.pl/d/b/1/111356_b.jpg[/img]

KONIEC ? Nie sądzę ten portal dawno żyje własnym życiem.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths"><span class="rangiRed">&#8226; Artystycznie o sztuce ... &#8226;</span> stuk puk, sztuk jeden, sztuk dwa, ....... . </a>
^rusnok
2014-01-13
Archetypie, po raz kolejny wykazałeś się niezrozumieniem tego, co czytasz - wyraźnie napisałem kto jest kompetentny w sprawach technicznych, więc adresowanie czegokolwiek w tej sprawie do mnie mija się z celem.

KONIEC.
*egotyk
2014-01-13
https://www.youtube.com/watch?v=xw_OEU2U4W8

Dodaj post w tym temacie

Temat jest zamknięty, nie można dodawać nowych postów.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org