Forum

ossian
2007-01-08
Jestem bardzo za projektem i uważam że należy go rozwinąć. Nasz VA z całym szacunkiem dla niego, jest tytlko witryną po to żeby dodać sobie otuchy jak ktoś pochwali nasze prace (zresztą jak wszystkie takie witryny. Brakuje nam promocji każdego z nas. Taka grupa mogłaby organizować wystawy. To już coś więcej. Sam już zacząłem to robić ale z ramienia Składowiska Sztuki. Trzeba by było si8ę zastanowić tylko nad liczebnością nas w takim Projekcie bo za dużo to też niedobrze
^waldemar
2007-01-08
Propozycja Magdy jest godna uwagi.Zakładając GRUPĘ można liczyć na środki unijne.Znajomi ze Szczecina wten sposób robią plenery ceramiczne,Ale to wymaga napisania projektu jak i też dużej determinacji -aby zrealizować takie zamierzenie. Co do składu ilościowego grupy- to zależy czy trzeba będzie wprowadzić opłaty na tzw. koszty własne, czy organizator ma inny pomysł na zdobywanie kasy, bo taka na pewno będzie potrzebna.Skład mały mało srodków........- nad tym trzeba się zastanowić. Ale z drugiej strony zbyt duża liczba czlonków też nie jest dobrym rozwiązaniem/10 osób to chyba max/.
siudajstej
2007-01-08
prawda maciek już zaczał i zrobił to swietnie (jeszcze raz dzieki:* )

co do grupy - pomysł świetny, trzeba by sie tylko zastanowic, co ma stanowic cementSPOIWO naszych działań. grupa ma do siebie zazwyczaj to, że coś ją lączy, cel jakiś , wizje, stanowisko polityczne, albo tylko fakt wspólnej netowiej bardziej lub mniej znajomości :D

oczywista grupa mialaby sie wspierać w swych działaniach, stanowić swego rodzaju ciało, które nie ograniczłoby jednakże działan jednostek i ich rozwoju. więc... czy komuś przychodzi coś do głowy?

co nas łączy prosze państwa prócz pasji odercowo duchowych z zamętem chwilowym na umyśle ? ;>
ja przyznaje, ze czuje pewną wspólnote z pewnymi osobami wymienionymi w mailu, teraz kwestia tylko werbalizacji tych nieokreślonych drgań :D
ossian
2007-01-08
Dzięki Anitko, robiłem co mogłem, mam jeszcze kilka poprawek co do tych wystaw u mnie ale wszystko rodzi się w bólach, chylę czoła nad Twoją odwagą że zdecydowałaś się być Pierwsza w tym Projekcie, mam nadzieję że fotki doszły:) A co do Unii to niezły pomysł tylko kto się weźmie za piapierkową robotę, już coś takiego widziałem i wiem ile z tym pracy
ossian
2007-01-08
WALDEMAR
Chyba będzie nas tylu ilu dostało maila, to chyba 15 pi razy oko, więcej to już przesada, mam jeszcze pomysł żeby uderzyć gdzieś do jakiejś oficjalnej komórki, która para się sztuką, może by pomogli conieco. To taka ogólna moja refleksja ale warta przymyślenia

2007-01-10
jeżeli byśmy chcieli się stowarzyszyć :) to musi to być minimum 15 osób, taka ilość osób pozwala na założenie stowarzyszenia, które może czerpać korzyści finansowe od różnych instytucji: sponsorzy, darowizny itp. Na zarejestrowanie tego tworu potrzebne są finanse w niewielkiej ilości - takie jak przy zakładaniu firmy, zus-u się nie płaci ani żadnych podatków gdy nie ma dochodów, część rzeczy można wrzucać na cele statutowe. Byłam u księgowej no i dowiadywałam się co i jak więc nie jest tak strasznie. Mam już statut napisany. Pytanie czy taka forma nam pasuje czy nie?

Co do projektów unijnych to znam kilka osób i nie ma z tym problemu by to napisać. Kuba - naczelny z VA ma dostęp do bazy projektów unijnych czy czegoś w tym rodzaju i sądzę że spokojnie na jego pomoc możemy liczyć.

Jako grupa trzeba się wspierać i wzajemnie promować tylko w taki sposób coś uzyskamy. I nie tylko będzie to radość tworzenia, ale i czerpania z tego jakieś kasy.

A na koniec jak będziemy obrzydliwie bogaci to postawimy w górach chatę na nasze spotkania przy winie, piwie pięknych kobietach wspaniałych facetach oraz niekończących się rozmowach o sztuce. :D

2007-01-10
Witajcie
Pomysł utworzenia Stowarzyszenia bardzo mi się podoba, zwłaszcza idea wypicia wina w chacie. Po co jednak czekać na koniec jej budowy. Może udałoby się nam wcześniej spotkać? Wydaje mi się, że jest większa szansa na zdobycie funduszy jeśli określimy sobie jasno jakiś cel. Organizację wydarzenia artystycznego połączonego z wystawą naszych prac. Chyba cele statutowe stowarzyszenia mogą być sformułowaniem zbyt ogólnym dla instytucji, które mogą przyznać nam dofinansowanie. Jasno określony i opisany projekt jest bardziej przekonujący gdy chodzi o przyznawanie dotacji.Warto zajrzeć na stronę ministerstwa kultury i sztuki bo tam jest też możliwość dofinansowania realizacji projektów na zadane przez nich tematy. Wtedy jest też więcej szumu medialnego i więcej widzów.
Jesteśmy tak różnorodni, że musimy poszukać jakiegoś łącza w postaci wspólnego celu. Jeszcze nie wiem co to mogłoby być. Takie pomysły najszybciej rodzą się w czasie wspólnych spotkań i burzy mózgów ale na razie spróbujmy wykorzystać forum.
ossian
2007-01-11
Maruna
Święta racja, popieram w całej rozciąglości. Znajdźcie jakiś geograficzny punkt i termin a na pewno się pojawię:)

2007-01-11
nie wątpliwie najlepiej gdzieś w centrum Polski, a może na wspólnej wystawie na wiosnę?
tome
2007-01-17
no nie było mnie ale jestem:>

2007-01-26
hej :)
jak wam idzie ze stowarzyszeniem...? :)

2007-01-27
coś stanęło

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org