Forum

*alkor12
2014-03-25
Drodzy variartowicze. Wychodząc naprzeciw wielokrotnie wyrażanym, także na tutejszym Forum potrzebom, by spotkać się w realu, poznać osobiście, pokazać swoje prace w pełnej krasie, porozmawiać o sztuce, wypić w dobrym towarzystwie wernisażową lampkę wina - wracamy do idei wspólnych variartowych wystaw w realnej galerii.
Mamy możliwość zorganizowania naszej wspólnej wystawy w Galerii Szczudło, w Straszynie k. Gdańska lub w Zamku Międzylesie ( woj. dolnośląskie), w terminie od 12 lipca do końca sierpnia. Chcemy na nią zaprosić 20 -25 osób, z których każda pokaże ok. 5 swoich prac, w dowolnym formacie.
Redakcja dokona wyboru artystów, którzy pokażą swoje prace. Nie wykluczamy jednak korekty listy, w odpowiedzi na propozycje uczestników naszego portalu. Jesteście przekonani, że macie wartościowe prace i chcecie je pokazać ? Przeanalizujemy i rozważmy każdą ciekawą propozycję.
Musimy tylko spełnić określone przez właścicieli galerii warunki: Uczestnicy wystawy pokrywają koszty cateringu i ryczałtu za zużycie energii, czyli tzw. wpisowe - w sumie 80 zł. Trzeba je wpłacić do końca czerwca. Niebawem podamy numer konta.
Uczestnik, też za nocleg, który zarezerwuje organizator.
Uczestnicy dostarczają, a po wystawie odbierają prace na swój koszt. Jeśli uczestniczący w wystawie artysta dostarczy prace w paczkach wielokrotnego użycia, organizator zapakuje i odeśle je na adres odbiorcy, na koszt adresata.
PiotrDryll
2014-03-26
jeszcze mi się nie zdarzyło bym musiał za swoją wystawę płacić... bywało natomiast, że mnie płacono...
*alkor12
2014-03-27
Trudno zatem, przepraszamy, że na taką wielkość trafiliśmy. Wybacz za smiałość wysyłania zaproszenia. Obiecuję, ze to już sie nie powtórzy.
Wody sodowej nie bedzie u nas, będzie dobre wino.

2014-03-27
Moźe ja się podlączę na szybciorka aby tu niesnaski nie zagościły :) Panie Piotrusiu lubiany bardzo ta oplata jest pokrywaniem kosztów jakie wszyscy uczestnicy sa skłonni ponieśc aby sie po prostu zobaczyć wspólnie i dlatego Organizatorzy to organizują.Rozumiem ze jest to Spotkanie artystyczne i trzeba wybulić jak sie ma a poniewaz ja tez nie mam ...:))) to Z ogromna checią przyjade
Archetyp
2014-03-27
Uprzejmie proszę szanownych organizatorów o możliwie dokładne podanie adresów.
Mam szansę bywać nieomal w każdym większym mieście w RP ale dysponuje czasem od 0,5 do 2 godzin. Szkoda mi marnować i tracić czasu na szukanie.
Super jak są to współrzędne geograficzne z GPS-u, wklepię i jestem ... tylko oglądającym.
Nie spożywam jak się prowadzę. Pokazuję jak mnie najdzie głupota na ekshibicjonizm lub seks z gwoździem i sznurkiem.

Gratuluje i dziękuje.
*alkor12
2014-03-27
Bardziej dokładnie Wiesławie nie można, podobnie jak jak Jasna Góra, Częstochowa. Kto chce, ten trafi.
*alkor12
2014-03-27
Kazdy z redaktorów wytypował dwudziestu, dwudziestukilku artystów, którzy tworza ten portal, są ozdobą i ikoną Wiele nazwisk powtarzało sie u wszystkich. Były tez jednostkowe, co nie znaczy, ze gorsze czy nie ciekawe. Sito gubi przeciez diamenty. Jesteśmy w trakcie wysyłania dalszych zaproszeń. Liczymy sie z tym, ze nie kazdy chce, nie kazdy moze, ale tez bardzo prosimy, nie gniewajcie sie i nie miejcie zalu, jak zaproszenie do was nie dotrze. Mamy plan duzej, na prawde dużej zbiorowej wystawy, jest nas tu prawie dwa tysiące, moze wiecej. Fajnie by by było, gdyby wszyscy, nawet Ci, co swoje prace pousuwali, przyjechali.
PiotrDryll
2014-03-27
a to się Aleksander naindyczył... jeszcze mnie tak brzydko i niesłusznie nikt nie nazwał ale u Ciebie często nerwy puszczają więc przywykłem do tego stylu...
powiem Ci zatem jak ja artystów traktowałem jak byłem właścicielem galerii...
o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają ale jak niejaki Dryll miał u mnie wystawę to z samego rana był koniakiem i kawą ugaszczany a póżniej obiadek w mleczaku lub dobrej restauracji w zależności od osiągów sprzedażowych mu fundowałem... nic więc dziwnego, że od takiego traktowania wartość swą cenię i za nieudacznika się nie uważam :)
*alkor12
2014-03-27
Piotrze, wszyscy jesteśmy prózni, ale mało kto robi sobie sobie wystawy we własnej galerii i mówi do lustra, jestem wspaniały ! masz jeszcze ochote na kieliszek słonecznego brzegu i ruskie na przekąske ? Rozumiem, że przyzwyczaieś sie do goszczenia samego siebie.

Puszczają mi nerwy, to fakt...szczególnie na brak pokory i zadufania w sobie.

Wracajmy do tematu wystawy . Megalomania to inny wątek.
Archetyp
2014-03-27
....wszyscy jesteśmy próżni ...
Alek z całym szacunkiem ale uogólnienia nie są Twoja dobrą stroną.
Ja też jestem WSZYSCY ale jestem PEŁNY.

Pozdrawiam.
*alkor12
2014-03-27
Wiesław, czytaj , czytaj, czytaj az zrozumiesz o czy ten temat!!!!! nie o megalomani tu mówimy ! prosze nie zabieraj głosu nie na temat ! zakładaj sobie własne wątki ! Prosze !
martwy
2014-03-27
W sumie, rozumiem, że taka wystawa kosztuje, ale jeśli miałbym zapłacić te 80 zł, plus bilety na pociąg, i nocleg dla dwóch osób, tachać te pięć obrazów pociągiem, to już wychodzi, że kosztowałoby mnie to około 400 złotych plus nocleg, w sumie nawet niedużo, zważywszy, że jest dobra okazja do awantury ;), ale jeszcze nie jestem tak bogaty....
*alkor12
2014-03-27
przynajmniej jesteś szczery :)
martwy
2014-03-27
W każdym razie dziękuję za zaproszenie, chętnie bym się wybrał, gdybym mieszkał bliżej.
madzikowicz
2014-03-28
Jak to się zwykle dzieje na forum - wszystko tylko nie na temat.
A jak ktoś ma pomysł żeby zorganizować wystawę u siebie, za darmoszkę , to niech założy nowy wątek.
MajaK
2014-03-28
Nie podoba i się pomysł wynajmowania Galerii gdzie trzeba płacić za możliwość wystawiania się. Nie można znaleźć innej? Pytam tak sobie z ciekawości bom nie artystka i w wystawach WIELKIEJ SZTUKI nie biorę udziałów. Ale jak dotąd nie spotkałam się z takim wymaganiem właściciela - żeby pokrywać koszty utrzymania Galerii. Niepiękny na się robi ten Świat.
^waldemar
2014-03-28
Jestem zaskoczony. ja jak załatwiam wystawę to artyści nie płacą za wernisaż(poczęstunek itp)Alkor oczywiście zdaję sobie sprawę ,że się starasz. Ale te warunki Galerii?Coś słabo załatwiasz. Wiedząc ,że i tak mnie nie zaprosisz na wystawę , mimo wszystko dziękuję.
*Azja
2014-03-28
nie placilam ani w Polsce ani we Francji.Raz jeden zaproszono mnie do Szwajcarii a jak zapytalam o warunki to..niby mimochodem uslyszalam ze okolo... 800 euro!! za jakis tydzien wystawy , dwa krzesla, sciane, ramki , oswietlenie i inne takie...Uznalam ze za taka sume to ja moge duuuzo dluzej posiedziec nad morzem....a i prace tez pokazac...Jedni robia biznes na artystach a inni...promuja sztuke.
CaesarEdenpert
2014-03-28
Dostałem kiedyś zaproszenie do Florencji, podobnie, jak miała Asia warunki miałem przedstawione- 200Eur za 3m bieżące ściany i 10dni, ale gdy odpisałem z oburzeniem, że nie w tą stronę opłata, zaprosili mnie gratis!
No, ale tu chyba o co innego chodzi, wracajmy do tematu

2014-03-28
No dobra, ale ostatecznie ktoś zapłacić musi.
Dla sponsora najważniejsza będzie kalkulacja.
Jeśli natomiast ktoś potrafi zrobić taką wystawę "od kopa", no to niech robi. :]
*Azja
2014-03-28
A...jeszcze sobie przypomnialam: we Francji, miejscowosc turystyczna, jakies 300 metrow od plazy, scisle centrum, deptak: budynek przeznaczony na krzewienie kultury, salon wystawowy.Kilka sal, najmniejsza, jakies 20m² kosztowala ok 50 euro za tydzien wynajmu...indywidualnie. Miasto placilo za foldery i reklame w broszurach turystycznych....Cena taka sama od marca do listopada, nie musze chyba mowic ze miasteczko jest wypelnione po brzegi turystami z calego swiata...Jak to sie ma do polskich 80 zlotych i w tym 5 prac?

2014-03-28
Łojezu
PiotrDryll
2014-03-29
jako ten wyszydzony przez Nieomylnego miałem się nie odzywać ale jeszcze parę zdań w kwestii formalnej:
trza odróżnić czy ma to być spotkanie towarzyskie którego celem będzie poznanie siebie i swoich prac w realu i wtedy ok. wynajmujemy salę, każden przywozi flaszkę i coś na ząb i do tego jakiś hotel lub lepiej karimata jak to proponował u siebie śp. Waldek Nakielski...
natomiast jeśli ma to być wystawa to przepraszam bardzo ale galernik zarabia kasę na ustalonym % od sprzedaży i on ponosi wszelkie koszty związane z wernisażem, reklamą i odsyłką pozostałych prac... chyba, że jest to przypadkowy nieudacznik który nie ma pojęcia o właściwej organizacji takiego przedsięwzięcia i z góry zakłada zerową sprzedaż
*lauraverde
2014-03-29
Kochani, alkorowi dostało się, moim zdaniem niezasłużenie. Pomyślał o wystawie, znalazł dwie galerie, które mogą w dobrym, bo wakacyjnym terminie zorganizować wystawy, przedstawił warunki… To nie jest jego wymysł, tylko wredne, współczesne realia, zwane czasami dzikim kapitalizmem. Mam trochę wystaw na swoim koncie. I sama miałam możliwość obserwowania zachodzących zmian w organizacji wystaw. Owszem, masz Piotrze rację, że kiedyś było tak: artysta dostawał np. z galerii Domu Kultury propozycję wystawy. Dyrektor Domu Kultury dysponował odpowiednim budżetem, który pokrywał i koszt katalogu, organizację wystawy, i skromny poczęstunek. Tak było mniej więcej jeszcze 15- 20 lat temu. Już wtedy inaczej nieco wyglądała organizacja wystaw w galeriach komercyjnych. Tam galernik z góry podpisywał umowę komisyjną, ustalając procent od sprzedaży dzieła. Oczywiście, w zależności od prestiżu i kondycji finansowej - galeria albo fundowała artyście katalog, plakat, zaproszenia, albo artysta musiał sam poszukać sponsora na te wydatki, a galeria proponowała wino i poczęstunek. Potem przyszedł kryzys. Sztuka doświadczonych artystów stała się za droga, a raczej wartość nabywcza portfela tzw. klasy średniej stała się za mała. Grupa aspirująca do tzw. klasy średniej, inaczej mówiąc dorobkiewicze, traktowała sztukę jak każdy inny towar. Popularne stały się aukcje młodej sztuki, gdzie można było dostać prace za grosze.
Co zrobiły galerie? Najpierw podniesiono procent od sprzedaży - w tej chwili często marża dochodzi do 50 procent wartości dzieła, czasami nawet 100 procent. Galernicy liczą się z tym, że trudno teraz sprzedać sztukę. Próbują się zabezpieczyć. Jak? Podam przykład z własnego podwórka.Sprawa całkiem świeża. Nie ja szukałam galerii, w której mogłabym pokazać swoje nowe prace, tylko kurator galerii zgłosiła się do mnie. Zaproponowała wystawę. Przedstawiła nie tylko umowę komisową z dużą marżą. Zażądała też obrazu otwierającego wystawę za… złotówkę. Taki zwyczaj stał się już normą. Artysta szuka sponsora, który zapłaci za druk katalogu, zaproszeń, plakatu. Sam zapłaci za wino, paluszki itp. Sam zorganizuje transport swoich prac. I…najczęściej sam je powiesi. Chyba, że jest w pewnym układzie…ale o tym już dyskutowano na tym forum.
Ad rem… Można dyskutować o tym, czy warto płacić takie pieniądze, by powiesić swoje prace i spotkać się w szerszym gronie. Czy można wynegocjować zniżkę? Czy można znaleźć sponsora? A może ktoś ma konkretny, lepszy pomysł? Tak po prostu, zamiast ringu - burza mózgów z pozytywnych skutkiem.
martwy
2014-03-29
To pewna norma, że za przestrzeń wystawienniczą trzeba płacić - chyba że bierze się udział w aukcji, i organizator pobiera procent od sprzedanych dzieł sztuki - trochę rzeczywiście, nie ma się o co oburzać, skoro te straszliwe 80 zeta idzie na catering i prąd - normalnie powinno być jeszcze za wynajem sali, bo tak zwykle jest.
klaudiusz
2014-03-29
no tak , sztuka nie powinna byc za darmo . Alkor powinnen nam zaplacic za wynajemn obrazow , i nie zapominajmy o prawach do udzalu w zyskach ze sprzedazy biletow , bo napewno przyjda tlumy.....
*Azja
2014-03-29
Zauwazcie ze doszlo jednak do pewnego paradoksu: redakcja wybierze 25 szczesliwych ktorzy...beda mieli zaszczyt i mozliwosc wydania sobie tej sumy..!...Sa zaproszeni do ..placenia ;-)))...Archetyp zapytal sie o adres wystawy, dostal odpowiedz enigmatyczna..bedzie chodzil po miescie i pytal...Poniewaz czesc zaproszonych juz sama oswiadczyla ze nie stac ich na to przedsiewziecie: i tak w wystawie wezma udzial "komercyjni" czyli ci, ktorzy po prostu maja na to pieniadze...i ich na to stac....I tyle o sztuce.
L.A.K.
2014-03-29
Chyba znalazłem te dwa miejsca:

https://www.facebook.com/galeriaszczudlo?fref=ts

http://zamekmiedzylesie.pl

Fajna inicjatywa.
*alkor12
2014-03-29
Zatem moze jeszcze raz..jasno i uczciwie. Długo dyskutowallismy w redakcj nad formą tej wystawy. Załozenie było takie...z naszego punktu widzenia...ciekawi autorzy...nie tylko niebieskie kropki..mozliwość pokazania pewnego dorobku, stąd pięć prac, jeśli są artyści tworzący na małych formatach, moga przedstawić więcej swoich prac. Wytypowaliśmy wspólnie około 50 twórców. Nie do wszystkich wysłałem jeszcze imienne zaproszenia, mam również swoje zycie i problemy podobne do większości z nas. Cały projekt wystawy nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Jesli cokowiek sie sprzeda w czasie trwania wystawy, galeria dostanie tylko 20 % prowizji. Zatem te 80 zł to koszt poczęstunku i symboliczne 30 zł na koszty oswietlenie przez te sześć tygodni. Organizujemy tą wystawę z pasji, portal Variart nie zarabia, wkłada swój czas na organizację tego projektu. Wysłałem dotychczas ok 25 zaproszeń, wyśle następne, w miarę wolnego czasu. I wiecie co ciekawe, zaproszeni, a bardzo ciekawi twórcy, mówili o zupełnie o czym innym, niż problemy poruszone tu na forum.
ewaafrus2
2014-03-29
Fajna inicjatywa :)
pozdrówki
CaesarEdenpert
2014-03-30
Bardzo chciałem założyć galeryję
głównie po to by wystawiać Variartowiczów i im płacić tysięczne tantiemy
ale te gópki z lotto wylosowali gupie numery i nimom tych 17 baniek
panie na premierze jak żyć?
(dobrze, jeno hemoroid mi jeden dokuczo)

rdza
2014-03-30
Ceazary kup sobie koniecznie kozę !!!!!!!! :)

2014-06-02
I co z tą wystawą
*alkor12
2014-06-03
WYSTAWA VARIART

Wystawa odbędzie się z Zamku Miedzylesie http://zamekmiedzylesie.pl/

Trwać bedzie od 12 lipca do końca sierpnia. Wernisaż wystawy 12 lipca 2014 o godz 18.00. W wystawie wezmą udział zaproszeni przez redakcję artyści :

agujaniak

dominika

julita

katka

anna zalewska

beatka

graszkap

monika danilinkiewicz

wiewiórkowy orzech

najbor

piotr kolanko

rdza

mieto

tomme

cezary rajpert

marcin barysz

maniek

mireart

schodowski

alkor

Lista nie jest ostateczna. Wielu, do których zaproszenie dotarło nie zdecydowali się jeszcze. Tak wiec prosze o szybkie decyzje.

A teraz konkrety. Nocujemy z Hotelu Zamek Miedzylesie. Uzgodniłem cenę specjalną 30 zł za nocleg w pokojach dwu, trzy i wieloosobowych. Tak więc nikt nie powie, ze drogo. Spotykamy się w Miedzylesiu w piatek 11.07. Wieszamy obrazy.

Warunkiem ostatecznym uczestnictwa jest wpłata 80 zł na nr:

Numer konta: 42 1140 2004 0000 3902 5260 6275

Tytułem wpłaty prosze wpisać : swoje imie i nazwisko, nick oraz wystawa.

Kwota ta pokrywa koszty cateringu, ryczałtu za prad oraz wydruk plakatów i zaproszeń.
Wpisy przyjmujemy do 15.czerca. Po tym terminie zamykamy listę uczestników wystawy.

Plakat zaprojektuje maciek. Nagłośnieniem wystawy zajmie sie Zamek. Zaprosi włądze lokalne, oraz okoliczne osrodki kultury. Nie wykluczone, ze wystawie towarzyszyć bedzie widowiskom muzyczno baletowe w plenerze, trwaja ostatnie uzgodnienia.

Co do plakatu: Prosze uczestników wystawy, by na adres [email protected] wysłali fotografie jednego z prezentowanych obrazów, oraz swoją fotkę wraz z adresem strony, gdzie mozna sie więcej dowiedzieć o autorze.

Jeśli kogoś pominałem, przepraszam. Mogło się tak zdarzyć, że zaproszenie zostało przyjete, a ja na liscie nie uwzgledniłem. Prosze sie nie gniewać, tylko po prostu na privie mi napisać...Olek, no co ty, a ja ? zapomniałeś ?

ewaafrus2
2014-06-04
Wszystkim uczestnikom życzę przyjemności i udanej wystawy !!!
Archetyp
2014-06-04
Gratuluje uczestnikom i organizatorom życząc słonecznej pogody i wspaniałych wrażeń.
Lilavati
2014-06-04
fajna inicjatywa:) wystawa variartowców na żywo:)) chętnie bym to zobaczyła:))może będę we wakacje w Gdańsku, to zawitam:)))
*alkor12
2014-06-05
wystawa będzie w Międzylesiu na Dolnym Sląsku, nie w Straszynie :)
mARTa
2014-06-05
Będzie jakaś poważna fotorelacja na forum ?
*alkor12
2014-06-05
Mam nadzieję, ze będą dwie fotorelacje, poważna i niepoważna :) :)
mARTa
2014-06-05
super !
*schodowski
2014-06-06
jest szansa, że dołączę by się z Wami spotkać i popatrzeć na obrazy na żywo :)
Marchewa
2014-06-06
nie wiem czy uda mi się dojechać i Was (oraz prace) zobaczyć ale z całego serca gratuluję! Świetna sprawa ta wystawa ;)

2014-06-06
Gratulacje dla wystawiających, może zdołam podjechać, co na żywo, to na żywo :)
Może ktoś zechciałby dołączyć (z okolic Strzelec Opolskich), mam wolne miejsca :) ?
catwing
2014-06-06
świetna sprawa, gratuluję serdecznie!!
Grodner Buchholz
2014-06-06
...ja tez!!

..p.s..bede w nowych szatach cesarza.....tak, ze nikt mnie nie zauwazy...pozdrawiam i gratuluje:)!!
halupka
2014-06-06
Ekstra sprawa ! Życzę powodzenia wszystkim wystawiającym i miłych wrażeń zwiedzającym !
Anna
2014-06-06
Gratuluję uczestnikom i organizatorom wystawy :)
^waldemar
2014-06-07
Gratuluję wyróżnionym przez redakcję. Nam niezakwalifikowanym pozostaje zrobić salon odrzuconych.Ha,ha!
*schodowski
2014-06-07
salon odrzuconych już był ;-)
*Azja
2014-06-07
a jednak na 20 osob tvlko 4 to NIEniebieskie kropki...gratuluje

2014-06-07
Mogę się zrzec kropki, żeby był jeden wężyk.
*Azja
2014-06-07
z wezykiem na udzial nie masz szans
*Azja
2014-06-07
tylko jeden fotograf i ani jednego akwarelisty -ze nie ja to wiadomo ale czemu zadnego... A podobno najtrudniejsza technika malarska...
*alkor12
2014-06-07
Kropek białych i niebieskich jest mniej więcej pół na pół, a akwarele też są reprezentowane.
*Azja
2014-06-07
rzeczywiscie, Julita...rzadko sie pokazuje stad moje niedopatrzenie... ilosc niebieskich kropek wnioskuje z podanej na Forum listy uczestnikow
broda502
2014-06-08
Brawo że dyrekcji udało się z organizować wystawę Variartu gratuluję wszystkim uczestnikom którzy będą nas reprezentować cieszę się z tego bardzo !!!!!!!!
^waldemar
2014-06-08
schodowski
2014-06
salon odrzuconych już .
Tak znamy historię sztuki. Brawo.
Ale my możemy też takowy zrobić. W przypadku pierwszym dobrze się przysłużył artystom odrzuconym .
DeepGreen
2014-06-08
Wielkie gratulacje!Szkoda,ze tak daleko ode mnie...chetnie popodziwalabym w pelnym formacie,poznala Autorow i pozbierala autografy...bo kto wie,kto wie ?:-)Udanej imprezy zycze!
*alkor12
2014-06-12
Jako nazwę konta wpisujemy Jakub Mańkowski

2014-06-13
Proszę redakcję aby moje miejsce podczas wystawy zajął ktoś inny.
*alkor12
2014-06-15
słuchajcie, czas mija na potwierdzenie udziału w wystawie. Tych, którzy podtrzymują wcześniejszą decyzje bycia na wystawie, prosze o wysłanie fotek na pocztę maćka ( egotyk)
*schodowski
2014-06-15
potwierdzam udział, już wszystko wysłałem na maila Maćka.
*alkor12
2014-06-21
Przedstawiam artystów na wystawę zbiorową w Zamku Międzylesie.

Anna Zalewska

Marta Czarnecka

Katarzyna Tchórz

Monika Danilinkiewicz

Cezary Rajpert

Marcin Barysz

Krzysztof Schodowski

Piotr Franczok

Mieczysław Wojtkowski

Piotr Kolanko

Aleksander Korman

....będzie się działo !!! :)
*Azja
2014-06-21
Przepraszam ale....Czy te dziewiec osob to jest pelna lista uczestnikow wystawy?
*alkor12
2014-06-21
wielu deklarowało, ale jak przyszło co do czego, to sie nie odezwali wiecej lub po prostu zrezygnowało z róznych powodów.
*Azja
2014-06-21
Moze rozsadniej bylo na poczatku oglosic mozliwosc wspolnej wystawy i zapytac kto chce wziasc udzial zamiast robic selekcje?....Przeciez na VA poziom jest bardzo rozny- mozna bylo zdac sie na los-wowczas wystawa ta bylaby prawdziwa wystawa uczestnikow Variartu. W tej chwili jest wystawa dziewieciu osob. Na Variart jest zdaje sie zgloszonych okolo 400 uzytkownikow."Czynnych" na pewno ze stu... Ale to jedynie moja propozycja na ewentualna przyszlosc.(Jestem za demokracja ;-)..)
^waldemar
2014-06-21
Wspomnień czar:
Wernisaż na dwanaście pędzli

W miniony piątek Bałtycka Galeria Sztuki CK105 gościła dwunastu twórców, którzy spotkali się i poznali w portalu poświęconym sztuce: www.variart.org. , który działa od 2002 roku i już zyskał miano najlepszego portalu artystycznego w sieci. Ma kilka tysięcy użytkowników. Od trzech lat, raz w roku artyści organizują wystawy w realu, zawsze w innym mieście. Po Krakowie i Wrocławiu przyszła pora na Koszalin. Jacek Witczyński z Gdańska(rocznik 1965), moderator strony ceni sobie, co inni mówią, jak komentują jego prace, woli rozmawiać z wrażliwymi osobami, niż z “zawodowcami”. Natomiast dla Moniki Mausolf(1986), studentki III roku Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu to pierwsza wystawa. - Jestem na początku drogi i trochę mnie oszałamia tak znakomite towarzystwo – powiedziała. Wystawa oszołomiła także przybyłych na wernisaż widzów bogactwem technik, tematów i barw. Zachwycały akty Aleksandra Kormana w technice pasteli, niezwykle precyzyjne linoryty Andrzeja Olczyka, kolaże Moniki Mausolf, przydymione, impresjonistyczne pejzaże Jakuba Podlodowskiego. Toteż, obok nieustających rozmów samych twórców, którzy w wielu przypadkach spotkali się po raz pierwszy, trwały ożywione dyskusje na gorąco z gośćmi wernisażu. Wystawie towarzyszy piękny katalog zaprojektowany przez Tomasa Mayera, także “variata”.
Wystawa jest czynna do 26.05.2008

Kuba Mańkowski, założyciel i właściciel portalu:
 Sam kiedyś malowałem i sześć lat temu pomyślałem, że przyda się strona dla artystów, którzy nie zawsze i z różnych powodów nie mogą pokazać swoje prace na wystawach. Tu można to zrobić natychmiast i bez problemów. Nie spodziewałem się, że tak się wszystko rozwinie, że artyści, nazywający siebie “variatami” będą chcieli spotykać się na wystawach.

ŻRÓDŁO: Miasto Dziennik Koszaliński

3
wystawa variart
08
Waldemar Jarosz
Monika Mausolf
Jan Rusnok
Jacek Witczyński
Anita Zofia Siuda
Magda Guzińska
Tomas Mayer
Jakub Podlodowski
Aleksander Korman
Andrzej Olczyk
Jakub Kujawa
Jolanta Hyła
Sprawcą tego wydarzenia nie chwaląc się byłem ja.
To już historia. Było miło i wszyscy się lubiliśmy.
Galeria zafundowała nocleg, katalog, poczęstunek na wernisaż za free.
Wspomnienia pozostały.
W naszym portalu Variart wystawiamy od początku swoje prace. Ale zawsze chcieliśmy wystawiać je także w „realnych” galeriach. Z inicjatywy Magdy Guzińskiej, zastępcy redaktora naczelnego portalu od trzech lat staramy się takie wystawy organizować, starając się, by każda była w innym mieście. Pierwsza wystawa odbyła się w Krakowie, druga – we Wrocławiu, w tym roku spotykamy się w Koszalinie. Wystawy przygotowujemy własnymi siłami, ale nie byłoby łatwo, gdyby nie pomoc życzliwych ludzi wspierających działania artystów skupionych wokół portalu Variart.
Inicjatorem tegorocznej wystawy jest Waldemar Jarosz, który jest z nami niemal od początku. Dzięki jego zaangażowaniu możemy pokazać prace w profesjonalnej galerii, jaką jest Bałtycka Galeria Sztuki Centrum Kultury 105. Dodatkowym powodem do radości jest katalog, pierwszy w dziejach naszych wystaw.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta wystawa ma miejsce, że mogliśmy zaprezentować nasze prace, a szczególnie:
- Dyrekcji Centrum Kultury 105 w Koszalinie za przyjęcie naszego projektu do realizacji, pomoc finansową i organizacyjną;
- Pani Izabeli Madajczyk, prowadzącej galerię CK 105 za umożliwienie ekspozycji naszych prac,
- Waldkowi Jaroszowi, komisarzowi wystawy za inicjatywę i koordynację współpracy Bałtyckiej Galerii Sztuki Centrum Kultury 105 i Variart
- Tomasowi Mayerowi za zdjęcia i wsparcie w trudnych chwilach
- Danie Jurszewicz za pomoc w realizacji wystawy
- Firmie „Newtopia” z Warszawy za projekt i opracowanie naszego pierwszego, tak pięknego katalogu

Redakcja portalu Varius Art Gallery oraz artyści.

2014-06-21
A ja natknąłem się na portal dopiero kilka miesięcy temu, jaka szkoda.
*alkor12
2014-06-21
waldemarze...to były bardzo fajne wystawy. masz powód, do pochwalenia się. Wiemy, ze włozyłeś duzo pracy, by móc sie równiez wystawić z fajnymi artystami, ale to nie znaczy, że ta lipcowa, nie bedzie udana. Odnosze wrażenie, jak byś chciał deprecjonować poziom aktyalnych uczestników. Są nowe nazwiska, wspaniali twórcy i poziom bedzie nie gorszy...zobaczysz :)
~Zofjanka
2014-06-21
Świetny pomysł ! Gratuluje wszystkim uczestnikom :)
*schodowski
2014-06-22
na pewno będzie fajnie! nie mogę się doczekać.

p.s. zawsze na początku deklaruje się sporo osób. Gdy przychodzi do wypełnienia zobowiązań w tzw. "realu" zostaje garstka ludzi. Ktoś, kto organizował wystawy zbiorowe ma tego świadomość. Dla mnie osobiście szkoda, że parę osób zrezygnowało. Chciałem je poznać na żywo, gdyż cenię je za to co robią i potrafią.
^waldemar
2014-06-22
Alkor a ty swoje.
*alkor12
2014-06-23
Uczestników wystawy w Miedzylesiu proszę o informacje na priv, ile osób będzie Wam towarzyszyło i ile noclegów mam zarezerwować. Osoby towarzyszące płaca za nocleg tyle co uczestnicy czyli po 30.-. Oferta cenowa dotyczy terminu 11.07- 13.07 ( od piątku do niedzieli ) do zobaczenia niebawem :)
ªdominikad
2014-06-24
Ech,Waldku, cytowanie starych wystaw jako przykład, w wątku organizowania najnowszej, nie wygląda dobrze.
Takich wystaw gdzie spotykało sie variatowe (wczesniej digartowe) towarzystwo bylo parę lat temu całkiem sporo, wspomniec wpierw wystawy organizowane przez Jolantę Walentynę (JWS), a potem kilkukrotne wystawy ART PUB w Warszawie, Łodzi, w galerii ZPAP w Olsztynie - organizowane przez Jacka Witczyńskiego i Krzysia Schodowskiego.
Było tych wystaw na pewno kilkanaście, bo tak sie składa,ze w większosci brałam udział...
Jest co wspominać z rozrzewnieniem, ale nie przyszło by mi do głowy robić to tutaj.
*Azja
2014-06-26
Ponownie uprzejmie prosze Redakcje o usuniecie mojego newsa "Wystawa Courbet".Nie jestem pewna czy publikowanie przeze mnie zdjecia z gazety i tlumaczenie artykulu sa zgodne z prawami autorskimi. Z gory dziekuje.
graszkap
2014-06-28
Przepraszam, chyba nawaliłam, ale dopiero teraz odkryłam to forum. Gratulję wszystkim :) może na następną uda mi się zdążyć :)
*alkor12
2014-06-28
Graszka, ano nawaliłas, a TAK czekałem na Twoje potwierdzenie udziału. Nastepnym razem musisz juz być ! ! ! :)
*schodowski
2014-07-10
do zobaczenia jutro :)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org