Forum

CaesarEdenpert
2014-03-30
co się stało Daniu Głównemu? (czy to mój komp padł?)
magda.h-m
2014-03-30
...
Archetyp
2014-03-30
Cezary Twój komp jest ok, albo coś się ....wykrzaczyło albo to taki mały cichy protest, a jednak widoczny.
CaesarEdenpert
2014-03-30
a może poziom spadł tak nisko, że stał się pionem?
magda.h-m
2014-03-30
...
*Azja
2014-03-30
pusta knajpa moi drodzy, czasami tak bywa...! do pionu to moze by ustawic kucharza... ;-))
magda.h-m
2014-03-30
...
*Azja
2014-03-30
i tak nie ma gdzie zjesc wiec ..co za roznica?
magda.h-m
2014-03-30
...
*Azja
2014-03-30
no widzisz i wlasnie francuzi ta sztuke z niczego doprowadzili do perfekcji: jedza zwykla bulke (ktora nazywa sie poetycko "baguette" ale to sie wzielo od Napoleona, bulka miala byc dluga i chuda zeby sie do kieszeni munduru miescila,) na trawniku, popijaja tanim winem (tych za jeden euro za butelke ciagle brakuje w sklepach, polki wymiecione regularnie) i...to sie nazywa PIKNIK...I cala Europa siem zakwyca...!
magda.h-m
2014-03-30
...
*Azja
2014-03-31
...jest takie stare polskie przyslowie o chlebie ...No, ale dzis...mamy MNIAM obiadek!!...Mnie sie bardzo podoba ,( nawet jezeli wczoraj podano pusty talerz :-).).
*Azja
2014-04-07
Zmieniajac temat: Czy do Prac Tygodnia kwalifikuja sie (jednak) wszystkie prace prezentowane na Variart, z wszystkich tygodni? Temat byl poruszany wiele razy ale ostatecznie nie wiem na czym stanelo....?
^rusnok
2014-04-07
Można głosować na wszystkie, i te sprzed tysięcy lat, tylko po co?
*Azja
2014-04-07
Pytam dlatego ze praca Magika (bardzo piekna zreszta) wydaje mi sie byc sprzed ostatniego tygodnia...Poza tym ..Varriart nie istnieje chyba jeszcze nawet 10 lat..;-)..Jezeli wybiera sie Dania Glowne z przeszlosci to..moze po to samo i uzytkownicy Variart wybieraja Prace Tygodnia?..... Tak przypuszczam.(Swego czasu byla na Forum burzliwa dyskusja na ten temat i redakcja sie zastrzegala wiele razy ze tylko prace z ostatniego tygodnia moga byc nominowane i ze na prawde nie ma sensu na inne glosowac).
MajaK
2014-04-07
myślę Asiu, że automat po prostu nie liczy głosów oddanych na starsze prace.
magda.h-m
2014-04-07
Asia...
nic się nie zmieniło pomimo wielu dyskusji.
Automat zlicza głosy do starych prac tak samo jak do nowych z ostatniego tygodnia. Kwestia tylko ile osób wrzuci swój na starą pracę i ile w ogóle zagłosuje na cokolwiek.
Tendencja znów spada wiec pewnie za jakiś czas jeden głos wystarczy by coś zostało praca tygodnia....
*alkor12
2014-04-07
Tak, Magda ma rację, tak jest. Są wśród nas tacy, którym nominacji wiecznie brakuję i tacy, co nominują tylko niekiedy. Odnosze wrażenie, ze ostatnimi czasy głosują namietnie trzy, cztery osoby. Traci to nieco sens wyróznienia. Może macie jakieś propozycje, co z tym zrobić ??
*Azja
2014-04-07
myslalam tez nad tym swego czasu..moze mialoby sens ujawnic ogladajacym informacje o tym ile dana praca ma juz nominacji, od razu po tym gdy ktos ja nominowal ..? Wowczas ogladajacy uswiadamialiby sobie ze np. praca, ktora sie tlumnie zachwycaja- jeszcze zadnej nominacji nie dostala...To luzna propozycja, nie wiem czy dobra ale to mi kiedys przyszlo do glowy bo nie raz dziwilam sie ze niektore prace maja mnostwo pozytywnych komentarzy a nie wchodza wcale do prac tygodnia.Poza tym nalezaloby moze zastanowic sie czy ma sens mozliwosc nominowania starszych prac a jezeli nie to napisac o tym w regulaminie ze nie ma takiej opcji i ja technicznie zablokowac (tak jak Maja myslala ze wlasnie jest).
magda.h-m
2014-04-07
...

2014-04-07
No skoro prace tygodnia, to warto głosować pod sam koniec.
Możliwość oddania tylko jednego głosu w niedziele.
*alkor12
2014-04-07
Anonimość głosowania miała wpłynąć na ograniczenie koterii. Uwazaliśmy, ze nazwimy to, służalczość, zostanie ograniczona a rozsadny głos, anonimowy, zostanie doceniony. Nie wiele to pomaga, Tak jak nasze prosby, by nie informować, ze dany obraz sie nominowało. Pewnie zostanie tak, jak jest, trudno, selekcja naturalna, to co sie nie sprawdza, może zniknie. Paradaksem by było i kleską, by nominowane były prace kilkoma głosami. Sami sobie to robimy.

2014-04-07
To niech wybiera redakcja.
*alkor12
2014-04-07
redakcja ma DG, Wasze jest PT.
staryszew
2014-04-07
Zlikwidować i po bólu
PiotrDryll
2014-04-07
żeby nie wkurwiać Nieomylnego że takie słabe prace nominowane paroma głosami w PT się pojawiają moją likwiduję ...
satyrek
2014-04-07
Hierarchiczny system obowiązujący na tym portalu sam wyzwala określone reakcje użytkowników. Nagrody zawsze będą konfliktować, bo nie wszyscy otrzymują je po równo. Zlikwidowałem galerię moich ulubionych twórców, żeby nie być posądzony o tworzenie partii swoich zwolenników. Staram się komentować prace które mi się podobają, pomijając te, do których mam swoje zastrzeżenia. Zapewne nie byłoby to zbyt przyjemne dla ocenianego. Przyznaję, że często zaznaczam, że nominuję jakąś pracę. Czy to jest przestępstwo? Gdyby był obowiązek jawnego zgłaszania nominacji atmosfera by się wyczyściła. Przecież tak postępuje Redakcja wybierając swoje Danie. Przecież to jest właśnie jawna nominacja... Zaznaczając "N" narażam się większej ilości użytkowników niż zyskuję tych którzy są zadowoleni. Też niesmaczą mnie sytuacje, gdy pod czyjąś pracą widzę wiele wspaniałych komentarzy, a gdy zajrzę do nominacji, to tej pracy tam nie ma... Ale... Zawsze jest potrzebna elementarna uczciwość. Jeżeli wpisuję "N", to rzeczywiście nominuję...
Tak, jestem w pewnej koterii, do której należy też Piotr... Koterii wspaniałych ludzi dla których tutaj jeszcze zaglądam. Ludzi którzy swoimi komentarzami poprawiają mi samopoczucie i pozwalają dalej dłubać. Ludzi, którym ja sam staram się dodać wiary w to, że mimo braku "awansu" są wspaniałymi Artystami, Szkoda, że tak szybko się wykruszają... Piotrze wstaw swoją pracę. Bądź duszą tego zakątka netu, tak jak potrafisz to robić w innych miejscach sieci...

satyrek
2014-04-07
I jeszcze jedno: zacytuję: "Paradaksem by było i kleską, by nominowane były prace kilkoma głosami." Danie Główne, Panie Redaktorze jest wybierane JEDNYM głosem...
*Azja
2014-04-07
Osobiscie nie jestem zbyt czesto wyrozniana ale musze przyznac ze gdy moja praca "Mi" zostala Praca Tygodnia i miala 7 glosow to..uznalam to za duzy sukces! Siedem osob nie wydaje mi sie malo..moze jest kilkadziesiat prac pokazywanych przez tydzien, nie ma tak znow duzego prawdopodobienstwa aby tych nominacji jedna praca uzyskala krocie...!
Piotrus, nie rob przykrosci ludziom, ktorzy podziwiaja twoj obraz: wstaw swoja piekna ..kurcze, no wiesz, ta, co ja ôstatnio malujesz, zapomnialam jak ma na imie ;-))..Mam: ZUZANNE!
magda.h-m
2014-04-07
....

2014-04-07
Teorie spiskowe są zabawne i tyle.
Kiedyś w innym serwisie, byłem autorem często wyróżnianym, nawet tak się zdarzyło że najczęściej wyróżnianym w roku.
Zaczęto pisać wprost, że ja to dostaję bo się zaprzyjaźniłem z adminami.
A fakt jest taki że do dziś nie mam pojęcia kto tam jest adminem :]
Ale ustąpiłem, bo się zaczęło robić niezdrowo.

Magdo,
nie zauważyłem, żeby jedni autorzy byli jakoś szczególnie polecani.
Ale takie sugestie są zazwyczaj początkiem sytuacji opisanej powyżej, że część osób odejdzie, zupełnie nie potrzebnie.

*Azja
2014-04-07
czesc osob JUZ odeszla i to kategorycznie: z wycofaniem wszystkich prac i wymazaniem swoich danych...I nie wypowiedz Magdy byla tego powodem.To jasne jak slonce dla bacznego obserwatora .
*lauraverde
2014-04-07
magdo.h-m jako redaktorka tego portalu czuję się dotknięta Twoją wypowiedzią. Czy zarzucasz mi nepotyzm? Dziwny to zarzut, bo na tym portalu nie mam krewnego ani powinowatego, oprócz jednej osoby, z którą jestem w związku, a której nie wyróżniam dla zasady, chociaż lubię i bardzo cenię jej prace. Odpowiem w swoim imieniu: wyróżniam te prace, które uważam za warte wyróżnienia. Zawsze piszę w uzasadnieniu - dlaczego. Tak, biorę odpowiedzialność za to jakie prace wyróżniam. Podpisuję się pod tym. To jest mój osobisty wybór, którego dokonuję w zgodzie z własnym poczuciem estetyki i sumieniem. Wśród wyróżnionych ostatnio przeze mnie Autorów byli: Craftmania, piter, jamrys, vivalarte, kalkurator 13, martwy, Schodowski, PiotrKolanko, mslk, annagerczuk, baryart. Czy uważasz, ze w jakikolwiek sposób jestem z tymi osobami spokrewniona, albo związana? Różne kryteria biorę pod uwagę. Warsztat, kompozycję, kolor, wrażliwość, przekaz, nasycenie emocjami, piękno, kreatywność, nastrój.
Naprawdę to przykra sprawa. Taki zarzut i spiskowa teoria na pewno nie poprawią nastroju na tym portalu.
satyrek
2014-04-08
Mnie się raz udało być wyróżnionym przez Dominikę, z której wyborami niezależnie od powyższego faktu najczęściej się solidaryzuję.
Muszę stanąć w obronie Magdy, którą za jej postawę w wielu sprawach cenię najbardziej. Jej wyważone stanowisko w wielu dyskusjach pozwalało mi nie zabierać głosu, gdy w środku mi wrzało i "gotowałem się na bój". Podpisuję się pod tym co napisała. Oddaję jednocześnie prawo dowolnego wyboru prac przez Redaktorów. To ich prawo. Prawo obowiązujące na tym portalu. Oby nie stał się odwzorowaniem świata opisanego przez Orwella...
Archetyp
2014-04-08
Kochani poluzujcie gumki w złotych gaciach.
Każde wyróżnienie cieszy autora, a mnie cieszą prace innych i fajna zabawa czego wszystkim życzę.
magda.h-m
2014-04-08
wiosna!
satyrek
2014-04-08
Magdo... Jakie narażanie? Jeśli odejdzie stąd kilka osób takich jak Ty, to nic mnie tu nie będzie trzymało... Już tylu odeszło...
*Azja
2014-04-08
i znowu cisnie sie na usta: "Jacek wroc" : ;-)...! ale nas do kultury przyzwyczail...a czlowiek myslal ze to takie oczywiste...
*Azja
2014-04-08
ludzie....nie zostawiajcie mnie tu samej .. ;-)! ...bo ja nie wiem gdzie sie zgasza swiatlo (ledwo wiem jak wlaczyc komputer) i..nie mam rodziny na Variart (przynajmniej nie zauwazylam)
*lauraverde
2014-04-08
Magdo, jak widać niedopowiedzenia w internecie rodzą nieporozumienia. Nie napisałam, ze przez Ciebie jest zła atmosfera. Absolutnie! Zawsze darzyłam Cię szczerą sympatią i dawałam temu wyraz. Natomiast nie zgadzam się z Twoją opinią, która sugeruje jakoby panowały tutaj układy, koterie, podporządkowane jakiemuś ( jakiemu?) celowi. Przejrzałam dania główne typowane przez wszystkich redaktorów. I w żadnym przypadku nie zauważyłam zjawiska faworyzowania konkretnego autora. A sugerowanie, że typuje się jednego autora, żeby go wypromować, kłóci się z innym Twoim zarzutem, że wyróżnia się tutaj ludzi ze względu na nazwisko ( bo jeśli ktoś już ma tzw. nazwisko, to chyba nie trzeba go, jak sugerujesz, na siłę promować). I zdradzę Ci taką rzecz od redakcyjnej kuchni. Redaktorzy w tzw. panelu redaktorskim widzą wyróżniane przez kolegów prace, kilka dni naprzód i zwykle pilnują, żeby autorzy zbyt często się nie powtarzali. I by wyróżniano prace z rożnych dziedzin. Oczywiście, jeszcze raz podkreślam, są to wybory dokonywane osobiście, w zgodzie z własnym poczuciem estetyki i sumieniem.
*lauraverde
2014-04-08
I jeszcze jedno. Drodzy variartowicze, jeśli dostrzegacie, że jakaś osoba szczególnie uzdolniona jest warta wyróżnienia, głosujcie na jej dzieło w pracach tygodnia. Przecież o tym alkor mówił. To jest Wasz wybór! Jeśli i to nie wystarczy, zawsze możecie zasugerować redaktorom wyróżnienie konkretnej pracy, oczywiście odpowiednio uzasadniając tę propozycję. Przecież nie chodzi o to by ze sobą walczyć, lecz o to by współdziałać, dla korzyści variartowej społeczności.
magda.h-m
2014-04-08
lepimy bałwana!
Archetyp
2014-04-08
"nihil novi sub sole". Póki chwalisz i mówisz co chcą słyszeć póty nikt nie bije..
Dziękuje za banana po moim wpisie o dobrej pracy miast bardzo dobrej i wyżej.

Data: 2014-04-04
sorry ale akurat Twoje oceny mnie nie interesują (i liczenie zerkaczy też nie ), a Ty chyba musiałeś być kiedyś nauczycielem że nic lepiej Ci nie wychodzi jak ocenianie wszystkiego co dobre, co nie dobre i każdego, co powinien, a czego nie. Czujesz się jurorem w tej galerii, czy próbujesz na siebie zwrócić uwagę? A czy czasami bez oceniania coś czujesz przy obrazie i umiesz o tym powiedzieć?

Gumka kochani ....gumka i lustro.
L.A.K.
2014-04-08
Szanowni Państwo, ten temat i pokrewne przewija się tutaj od lat i czy nie szkoda tej energii..tych emocji..ileż ciekawych dzieł mogło się z nich zrodzić..Do pędzli Panie i Panowie..pogoda dopisuje, może więc warto ruszyć w plener. Miłego dnia
magda.h-m
2014-04-08
Archetyp
O ile sobie przypominam Twój komentarz to był właśnie chwalący
"•Archetyp
Data: 2014-04-04
DP. Fajne i dobre."
Tak więc nie rozumiem Twojego wykorzystania moich słów w tym kontekście, no ale Ty jesteś wyjątkowym przypadkiem. Ja już Ci wcześniej pisałam, że oceny nie są moim priorytetem, ale nie zrozumiałeś jak widać, albo zwyczajnie zignorowałeś uznając, że wiesz lepiej co ważne. Gdybym Cię nie zbanowała, co zrobiłam na kilka godzin tylko, to dyskusji nie byłoby końca i odwracania kota ogonem również, a ja mam też inne zajęcia i nie mam ochoty prowadzić z Tobą bezowocnych dyskusji. Staram się rozmawiać uczciwie tylko z ludźmi, którzy czytają i myślą o całości, tak jak tutaj Lauraverde dała temu wyraz przed Tobą. Jak widać nie ze wszystkimi tak można. Twoje użalanie się na cudzych profilach też było niesmaczne, bo jak sam pisałeś wielokrotnie wcześniej u różnych ludzi, to jak ktoś chce to może Cię blokować, więc jak to się ma do Twoich obecnych żali? Przy każdej okazji i w każdym wątku wykorzystujesz okazję by na cudzym ogniu upiec swój chleb, choćby kosztem rozdrabniania tematu i zmieniania go dla własnych celów. No cóż....
Twoje lustro chyba nie mówi Ci prawdy....
To moja ostatnia wypowiedź tutaj przynajmniej w tym temacie. Ten wątek nie jest o mnie, ani o Tobie i twoich problemach więc myślę, że żeby nie zaśmiecać go, to ktoś z redakcji powinien go przenieść albo usunąć, a Ty jak potrafisz to skup się na tym konkretnym temacie i tej sprawie jaka została tu poruszona bo Twoje wybiórcze traktowanie cudzych komentarzy i dopasowywanie do własnych celów staję się męczące.
*egotyk
2014-04-08
@magda h.-m
dania główne są osobistym wyborem redaktorów,kierujących się swoim gustem,wyrobieniem,wiedzą,doświadczeniem.
jeśli uważasz,że są tu tfurcy zasługujący na atencję to proszę-konkrety:kto,co i dlaczego tak drogo?
a teraz lepić bałwany bo wiosna idzie!
magda.h-m
2014-04-08
Ot i wszystko w temacie....
Dziękuje za radę panie Egotyk.
Rozumiem, że wyróżnieni przez Redakcję to artyści a cała reszta to tfurcy...
No cóż....
Dostosuję się według pana życzenia nie do odrzucenia i można zamknąć kolejny drażliwy temat.
Miłej wiosny zatem!
*egotyk
2014-04-08
uważam,że tfurcy to my
*Azja
2014-04-08
to co z tymi pracami tygodnia? wchodza wszystkie czy tylko Z OSTATNIEGO TYGODNIA, he?....
*alkor12
2014-04-08
z OSTATNIEGO TYGODNIA !!!!!!!!!!!!!!
*Azja
2014-04-08
W takim razie prosze Redakcje o zablokowanie mozliwosci nominowania prac z POPRZEDNICH tygodni.Dziekuje.
^rusnok
2014-04-08
Olek, od kiedy? Nie słyszałem, żeby coś się w tym względzie zmieniło.
*Azja
2014-04-08
jest Was tylko 5 osob, nie mozecie sie w koncu dogadac OD KUCHNI i obwiescic nam jakie sa zasady na Variart?
*Azja
2014-04-08
jeszcze tylko dodam ze mozliwosc glosowania na Wszystkie prace i te z poprzednich tygodni zwieksza prawdopodobienstwo :
-promowania znajomych (co tydzien mozna zauwazyc TE SAME prace w Nominowanych ale STARE , sprzed wielu wielu tygodni)
-zmniejsza ilosc glosow przypadajacych na aktualne prace
-nie wplywa mobilizujaco-wystarczy raz kiedys wskoczyc na VA i juz kolega zawsze bedzie nominowal ...co jest dla niektorych swietna reklama..
PROSTE.Wlasnie dziwna niechec do ustalenia zasady glosowania tylko na aktualne prace wzbudza podejrzliwosc uzytkownikow VA.
*alkor12
2014-04-08
Zawsze była zasada na głosowanie prac z biezacego tygodnia. Bład systemu nie pozwala na blokowanie. Mówilismy już o tym wiele razy. Niekiedy zdarzają sie lapsusy, szczególnie przy niskiej frekfencji, ze uzytkownicy nie kierują się własną opinią, tylko oglądają prace już nominowane, oddając na nie głos. Stad niekiedy pojawia się stara praca wśród aktualnych.
Asias...łatwiej Ciebie poprosić, byś głosowała na bieżące, niż informatykowi grzebać w systemie ( nie za darmo ).
*Azja
2014-04-08
Zawsze glosuje na biezace prace..co do starych prac w nominacjach to niektore, nawet jezeli kiedys uwazalam za dobre..przepraszam bardzo ale juz na nie nie moge patrzec bo "siedza" tam od miesiecy...Ludzie, moze troche urozmaicenia? (to prosba do konserwatywnych wielbicieli starych dziel...).
*Azja
2014-04-08
poza tym poki jest mozliwosc to..ludzie beda z niej korzystac...niestety.
DeepGreen
2014-04-08
Tak,tak..Asias ma racje-slepy by zauwazyl,ze co tydzien te same prace,tych samych osob.Albo sie nawzajem nominuja,albo niedowartosciowany autor nominuje z drugiego profilu.Ale zeby stale te same? To juz sie nudne robi...
CaesarEdenpert
2014-04-09
jako LAK rzekł, namalowałem nowy obraz, miast bić pianę i wylewać żale, lub mieć pretensję do redaktorów za własne błędy...heh
*Azja
2014-04-11
Bardzo ladnie Cezary :-).Osobiscie uwazam ze lepiej niejasnosci omowic niz pokatnie sie irytowac...Rozmawianie o kwestiach organizacyjnych nie musi szkodzic malowaniu ...... ;-).
mARTa
2014-04-12
Nominowanie prac wyłącznie bieżącego tygodnia czyni nazwę "praca tygodnia" logiczną. Bywają złe tygodnie, gdy mało się dzieje - i cóż, nawet wówczas są rzeczy lepsze i gorsze, dlaczego nie dać temu wyrazu ?...
No bo jeśli szperać w historiach galerii, możliwości stają się tak niegraniczone, że aż niemożliwe do ogarnięcia, co mija się chyba z celem.

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line
datura

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org