Forum

2014-06-27
Chętnie widziałabym opcję wyłączenia oceniania prac. Nie widzę w tym sensu po prostu. Albo się podoba, albo nie, czy to nie wystarczy? Jak ktoś chce uczestniczyć w wyścigu proszę bardzo, ale chciałabym mieć możliwość decydowania, bo akurat ja nigdy nie biorę udziału w konkursach/rankingach/wyścigach itd. i chciałabym przy tym pozostać. Z góry dziękuję.
*Azja
2014-06-27
Ja mam wrazenie ze gdy pierwsza osoba wpisze np. ocene "dobra" to nawet jezeli pozostale osoby maja inne zdanie to ta ocena pozostaje do konca.Zdarzalo mi sie ze praca ktora trafiala do nominacji bylo oceniona jako "dobra" caly czas... To chyba nie ma sensu.

2014-06-27
Nie o to mi chodzi. Chrzanię generalnie, czy moje prace mają ocenę bdb, db czy mizerną, bo wszelkie oceny i rankingi uważam za bezwartościowe. Albo mi się podoba, albo nie. Tu chodzi o zasadę, że jeżeli lubuję się w ocenach, rankingach itd - proszę bardzo. Ale jeśli nie - proszę dać mi możliwość wyłączenia ocen. Wierz mi, znam ludzi, którzy tworzą tylko po to, by zostać ocenionym i fajnie, co kto lubi, ale ja nie należę do takich i chcę by to było odzwierciedlone w moim profilu.
*alkor12
2014-06-27
zuzol. nikt Ciebie nie zmusza do oceniania, do komentowania, do oglądania.
DeepGreen
2014-06-27
Czyli Zuzol,mamy rozumiec,ze Twoich prac nie nalezy oceniac?A komentarze? mozemy komentowac? Jesli masz takie zyczenie pisz po prostu pod kazda swoja praca,zeby tego nie robic...
*Azja
2014-06-27
Propozycja Ewy brzmi sensownie.A dlaczego oceny nie zmieniaja sie po pierwszej osobie? (odn tego co napisalam wczesniej, to pytanie natury technicznej do Redakcji)
staryszew
2014-06-27
asias
ależ ocena zmienia się, zobaczyłem to przy ostatniej mojej pracy: z bdb stała siię słaba aby ostatecznie stać się dobrą, czyli ma znaczenie kto jakie oceny wystawia ;)

2014-06-27
Proszę mi nie insynuować, że zabraniam czegokolwiek, to nie wynika z mojej propozycji. Chodzi mi tylko li o możliwość wyboru, a jeśli to stanowi przyczynek do gorącej dyskusji to się z niej wyłączam. Przedstawiłam moje powody, pozostaje oczekiwać na decyzję. Nie zwykłam brać udziału w dyskusjach zaczynających się od zaczepek.
*Azja
2014-06-27
zuzol jest przewrazliwiona, zadnych zaczepek nie widze. staryszef-dobra: bedem badac ! ;-)) (pisz Zozol ze nie chcesz komentarzy to ich nie bedziesz miala.Wielu ludzi chce, wrecz na nie czeka bo to im pozwala zyskac jakakolwiec orientacje co do odbioru ich dziel :-).To jest takie miejsce, ten Variart...
*Azja
2014-06-27
..poza tym zawsze mozna wszelkich uzytkownikow zablokowac jak juz beda nachalnie sie wypowiadac .
DeepGreen
2014-06-27
Zuzol,ja sie tez jakos nie doczytalam,zebys komus cos zabraniala...Nie ma co sie unosic..

A Staryszew-Ty to chyba jedyny jestes...auwazylam,ze istnieja oceny dobre i bardzo dobre.Wybitnych nikt jakos nie przydziela,a i gorsze tez niechetnie,bo musialby w komentarzu napisac czemu...a to juz jest poniekad wkladanie kija w mrowiski.Tak wiec generalnie-lepiej pochwalic i walanac ocene bdb,albo wogole nic nie pisac-wiadomo wtedy ze nic ciekawego:-)
staryszew
2014-06-27
noo ja tam korzystam z pełnej skali ocen (o ile chce mi się cokolwiek oceniać) trafiały mi się nawet i wybitne oceny, co prawda nie przekładało się to na ocenę wyższą niz bdb ale to pewnie jakis bug ;p
Archetyp
2014-06-27
De gustibus non est disputandum.

Autorko zuzol było by genialne ale mało, że jesteś powiedzmy przewrażliwiona, to sama sobie wielokrotnie zaprzeczasz.
Jest mi totalnie obojętne czyją i jaką pracę opisuję lub oceniam. Mało tego wyrażę swój zachwyt w opisie oraz dam najwyższa ocenę pracy która absolutnie mi się nie podoba.
Warunek jest tylko jeden, po prostu musi być bardzo dobra i wyżej.
Wracając to Twoich słów to wykazałaś się całkowitym brakiem konsekwencji w oczekiwaniach.
Z jednej strony napisałaś że oceny i wpisy nie mają dla Ciebie absolutnie żadnego znaczenia,
...wszelkie oceny i rankingi uważam za bezwartościowe ..., a z drugiej mają znaczenie.
Z powodu ich istnienia założyłaś ten wątek.
Mało tego, zwalasz winę na braki portalu w którym nie możesz blokować wszystkich i wszystkiego.
Zgodnie z Twoją sugestią o ...insynuacji wystarczy, że zawsze pod swoją pracą umieścisz wpis o treści.

Nie oceniać, nie komentować.

Dodatek ... Nie oglądać ...też możesz rozwiązać w prosty sposób.
Nie publikuj na portalu VA (variart.org) i masz absolutną pewność, że nikt nie zobaczy Twojej pracy.

Ps.
Dla pewności skorzystaj z opcji ...Ignoruj autora (czyli mnie) gdyż bywam nieprzewidywalny nie tylko w ocenach i wpisach.
DeepGreen
2014-06-27
(Usunelam post -nie wiem jakim cudem sie skopiowal drugi raz)
*Azja
2014-06-27
usunelam moj komentarz pod slonikiem .
Archetyp
2014-06-27
Również się ...wytnę ...jeśli istnieję pod którakolwiek pracą autorki zuzol, nim zaliczę ignora.

2014-06-27
Ups ... , draka na 105. W piątek zły początek :):):)

Nie ma o co kruszyć kopii, jak widzę brak jakiejkolwiek reakcji na moje komentarze, to znaczy, że nie jest zainteresowany. Tak mi się zdaje :)
staryszew
2014-06-27
żadna draka, zwykła wymiana poglądów
ale owszem, draki to tu juz bywały :D

2014-06-27
Życie absorbuje każdego z nas wystarczająco sprawami prozaicznymi :)

*Azja
2014-06-27
...Jezeli ktos zglasza uwagi nas dotyczace to...ja sie jedynie don ustosunkowuje...Co, milczec?....Przeciez czlowiek czegos oczekuje.
ela k.
2014-06-28
Wydaje mi sie, ze Zuzol jest nieco przewrazliwiona :)
Wiadomo, ze gusta sa rozne, jedni zachwycaja sie reallizmem inni surrealizmem, jedni monochromami inni bogata kolorystycznie paleta itp itp. Kazdy ocenia inaczej i chyba nie powinno sie brac tego personalnie do siebie. Ja sama nie wystawiam ocen, czasem trudno byc obiektywnym :) Poprostu czerpie przyjemnosc z ogladania prac innych. Nie zauwazylam tutaj zadnych wyscigow czy rankingow, ale ja chyba nie posiadam zylki rywalizacji, wiec byc moze nie dostrzegam pewnych rzeczy. Za to widze duzo interesujacych prac i osobowosci, oceny to rzecz drugorzedna, wg mnie oczywiscie :)
Nie wiem jakie oceny miala Zuzol, ale antidotum na slabe noty jest umieszczanie dobrych prac i branie rzeczy z lekkim dystansem :)
bbb188
2014-06-28
Oceny prac mają w sobie coś subiektywnego....
Ja nie mam zamiaru ścigać się , ale mam zamiar w miarę możliwości rozwijać się I DLATEGO Z GÓRY PROSZĘ-piszcie delikatnie na co powinnam zwrócić uwagę .Prośby mogę zaakceptować lub odrzucić.Każdy z nas ma inne spojrzenie, inny gust...Ja póki co maluje trochę naturalistycznie i podobno bajkowo.Troszkę mnie to drażni.Jednak kocham malowanie ,kocham kolory,plamy itp. Teraz ćwiczę rysunek, podglądając twórczość innych.
Z wykształcenia nie jestem artystą , ale biologiem.
bbb188
2014-06-28
Uwielbiam prace ukazujące grę świateł , naturalistyczne , zmuszające do myślenia, ale nie lubię prac strasznych , ukazujących brzydotę....Dlaczego ?
Przeżyłam w życiu dość dużo strasznych chwil , by jeszcze patrzeć na coś co
potęguje strach,negatywne uczucia, itp.
Takie prace często są artystycznie ciekawe i wartościowe.
Kiedyś i ja lubiłam patrzeć na takie prace.Zmieniło się...
Ten sam oceniający w różnym czasie oceni daną pracę inaczej.
*Azja
2014-06-28
Rozumiem Cie bbb doskonale i dlatego nie maluje okropnosci...Zauwazylam tez ze mlodzi ludzie lubia dekadencje i "okropnosci" moze dlatego ze...jeszcze nie maja za wiele doswiadczen choc mysla dokladnie odwrotnie.Im czlowiek starszy tym bardziej sublimuje swoje podejscie do swiata i stara sie koncentrowac na jego stronie pozytywnej...
ela k.
2014-06-28
Asiu i BBB, milo Was znac :) juz chyba wiadomo dlaczego maluje sobie bajeczki :) Pozdrawiam Dziewczyny!
katka
2014-06-28
Wiele lat temu, znany, podziwiany rzeźbiarz powiedział do młodej, wspaniale rokującej rzeźbiarki: "dzieli nas 20 lat,a mamy te same wspomnienia".
Rozstali się w burzliwych okolicznościach.
On później odnosił sukcesy "rzeźbiąc życie", ona została sama "rzeźbiąc ból".
Tworzyli tak samo niezwykle,osobiście wolę ją.

Kto wie, ten wie o kim mowa.

Każdy tworzy na miarę swych możliwości, niektórzy wybierają jasną stronę, inni ciemną. Czasem jednak wybór jest niemożliwy. Decyduje osobowość, wrażliwość, temperament, a przeżywanie i odbieranie rzeczywistości jest również jednym z wielu doświadczeń w życiu.
Nie można tak uogólniać i deprecjonować drogie panie...
staryszew
2014-06-28
Rodin i Claudel?
Popieram Cię Kasiu w całej rozciągłości
katka
2014-06-28
Oczywiście:)
Cieszę się Krzysztofie
ela k.
2014-06-28
Wydaje mi sie ze uzycie slowa deprecjacja jest chyba niewlasciwe w tej dyskusji. Mowa bylo o subiektywnych ocenach. Jedni lubia kotki inni zyrafy. Ci co lubia kotki nie sa gorsi od tych co lubia zyrafy i na odwrot. Poprostu podobaja im sie rozne rzeczy. Wlasie dlatego nie oceniam prac innych. Szanuje, ze ktos ma odmienne upodobania. Kazdy maluje to co lubi i jest to jego sprawa dlaczego tak robi. BBB napisala, ze szuka w malarstwie pogody, ja sie z nia zgodzilam, poniewaz malarstwo jest dla mnie relaksem i radoscia. A gdzie tu jest deprecjacja bolu i cierpienia? Mam prawo szukac obrazow wyzwalajacych we mnie pozytywne emocje. Nigdzie nie napisalam. ze malowanie obrazow o tematyce powaznej jest niewlasciwe. kazdy ma swoj swiat :)
Znami historie Rodina i Camille, ale co to ma do rzeczy??? Historia mistrza i uczennicy :) Dodam tylko, ze jestem amatorka i maluje od trzech lat, dla siebie :)
tak , tak wiem :) artysci zawsze dyskutowalo o wyzszosci jednego kierunku nad innym, jednego tematu nad inym tematem, ale to jest super. Przynajmniej jest roznorodnosc. chyba nie ma nic gorszego od ujednolicania sztuki :) Odbiorcy sa rozni, nasze malarstwo tez zmienia sie z biegiem czasu :) w rozych kierunkach. I gdzie tu DEPRECJACJA??? chyba mozna miec wlasne upodobania :)))
*Azja
2014-06-28
nie ma mowy o deprecjacji... tak jak powiedziala Ela. Byla mowa o podejsciu do sztuki i o indywidualnych doswiadczeniach. Nie rozumiem Kasiu twojej reakcji.(a Camille -no coz- byla wykorzystana)....PS:A- i malowac zaczelam lat temu trzydziesci i amatorem nie jestem a jednak mam podobne zdanie jak Ela:-))
katka
2014-06-28
Pisanie, że ktoś tworzy okropności, bo może nie ma doświadczeń, jest deprecjacją człowieka i jego twórczości. Moim zdaniem, nie kłócę się.
Poza tym odniosłam się też do kwestii, że ktoś kto tworzy pełne pogody rzeczy znaczy, że jest tak bardzo pokiereszowany przez życie iż dojrzał, by tworzyć i doceniać tylko te "piękne" dzieła.
Dla mnie każdy dobry twór zawiera w sobie tajemnice i przeżycia twórcy niezależnie od tematyki.
A zabrałam głos tylko i wyłącznie dlatego, ze ostatnio bardzo często stykałam się z opiniami,że tworzę okropności właśnie.

Mogłam się rozpisać, ale odniosłam się do historii Claudel i Rodina. Trzeba czytać ze zrozumieniem.
Można to potraktować jako opowieść o uczennicy i mistrzu, do tego uczennicy wykorzystanej, jak dla mnie powierzchowna interpretacja, ale nie o tym mowa.
Można spojrzeć na to z zupełnie innej strony i dlatego właśnie o tym napisałam.
Pozdrawiam też jestem amatorką.
*Azja
2014-06-28
Wypowiedzialam sie calkiem niedawno na Forum na podobny temat proszac o niebieska kropke Redakcje w zwiazku z pracami bardzo uzdolnionej i wrazliwej osoby ktora (moznaby to tak ujac) rowniez maluje "okropnosci" -cudzyslow ma tutaj znaczenie. O Camille Claudel i jej mistrzu byl kiedys piekny film z I.Adjani w roli glownej...Nie o niej ucza w szkolach ale o jej mistrzu choc byla niezmiernie utalentowana....A jeszcze odnosnie tworczosci: czlowiek ktory sie w zyciu nacierpial szuka w sztuce wytchnienia i ukojenia a takze..zapomnienia o bolu.I to wlasnie mialam na mysli.
staryszew
2014-06-28
ja tez zostałem przez zycie pokiereszowany, mam wiele lat i smutków za soba i pewnie tez jeszcze trochę przed sobą a uwielbiam "okropności" w przeciwieństwie do ulepem smakujących switaśnych obrazków
ale rozumiem, że niewielu jest takich starców jak ja
a Kasię podziwiam za jej pełne ekspresji i cierpienia malarstwo
sądzę , ze to nie kwestia wieku czy ilości niedobrych doświadczeń zyciowych a raczej konstrukcji psychicznej
bbb188
2014-06-28
I tu się z Tobą zgadzam...Moja psychika nie wytrzymuje .
*Azja
2014-06-28
Tak to mozliwe..ale zauwazylam ze mlodzi ludzie z wieksza checia identyfikuja sie z dekadencja...starsi czesto po prostu juz "wysiadaja". Zeby zyc i "przezyc" kieruja sie w bardziej optymistyczne rewiry... :-)). (To przypadek takze i mojej psychiki) .Kicz mnie nudzi ale uroda swiata , przyrody-pociaga coraz bardziej i interesuje wiecej niz ludzie.

2014-06-28
Perfekcyjny lot w kierunku katastrofy.
bbb188
2014-06-28
W życiu bardzo się miesza...Lubię eksperymentować...Zapewne i ja wejdę w tematy "inne",ale czy się w nich sprawdzę, zostanę ?
Tego nikt nie wie.
A Wy Kochani bądźcie sobą.Czerpcie z twórczości co najlepsze .Cieszcie się ,że Wam i komuś jeszcze wasza twórczość się podoba.Jest tu sporo UTALENTOWANYCH OSÓB !Wasze dzieła są o różnej tematyce,a jednak są piękne.Czuć wprawną rękę,talent...

2014-06-29
Do koleżanki "asias"

Trochę mnie życie swoimi koncepcjami zarzuciło i nie mogłem odpisać w odnośnie wcześniejszego dyskursu. Tak więc: nie milczeć w żadnym razie. Wiadomo, że grzecznie jest odnieść się do argumentów niż je ignorować.
Pisząc: "Życie absorbuje każdego z nas wystarczająco sprawami prozaicznymi" myślałem raczej o uwagach koleżanki "zuzol".

Do wszystkich w dyskurs zaangażownych w ostatniej podniesionej kwestii PÓŁŻARTEM pozwolę sobie napisać tak:

Uszło uwadze wszystkich, że o sztuce rozprawiając wynaleźli eliksir młodości skuteczny. Zdawać by się mogło.

Taki wniosek wysnułem czytając zapisy, bo do racji większości w wyobraźni przewrotną scenę zbudowałem. Oto artysta sędziwy sztukę dekadencką i okropności w niej uprawiając zestarzeć się nie powinien, gdyż póki w jego sztuce nie zagości ulepem smakująca sztuka switaśna, starość go swymi mackami nie dosięgnie :):):)

Oj ... to byłaby prawdziwa bomba, medycyna musiałaby kłaniać się sztuce w pas :):):)

Wszystkim życzę uśmiechu i spokojnej niedzieli. :)

2014-06-29
Zmiłuj się Królu, wiecznie żyć?
Sadysta!

2014-06-29
Jaka powaga rzeczonej "jej wysokości" i jej tez wiarygodność, taki i ten sadyzm sadystystyczny :):):)
Panie Jarki, panu też uśmiechu i spokojnej niedzieli życzę :)
ela k.
2014-06-29
:))) Kochani, polzartem :) ja tez psychicznie wysiadlam, za duzo na jedna glowe czesto brutalnej prozy zycia. Przetwarzamy i wyrazamy swiat na rozne sposoby. Najwazniejsze jest byc soba na przekor wszystkiemu i robic co sie lubi. Niech kazdy wiec realizuje sie artystycznie w tym co mu podchodzi najbardziej. Kazdy temat jest wlasciwy, sztuka jest roznorodna i to jest najpiekniejsze. Jedni lubia malowac bol i cierpieniem inni doswiadczyli go tyle ze od tego uciekaja. Pozwolmy zyc wszystkim:)) Jest taka piekna piosenka G. Lobaszewskiej Czas uczy pogody (niekiedy rowniez pokory). Moje motto zyciowe :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Nqbh2E6a300
A odnosnie malowania "okropnosci" to kazda sztuka ma swoich zwolennikow i przeciwnikow, trzeba trafic do wlasciwego odbiorcy.
Pozytywnie pozdrawiam :)
*Azja
2014-06-29
:-)) Tak, zgadzam sie ( i za pozwolenie dzieki).Dodam jeszcze tylko ze..propozycja Piotra jest swietna, chetnie poznam owego starca dekadenta aby z nim pogadac ;-))..... Poznalam niedawno dwoch braci, kazdego z osobna-jeden ma dzis 92 lata a drugi 94...dobrze sie maja ale ..sa mniej dekadenccy nawet ode mnie ;-)..To mi dalo do myslenia wiecej niz niejedna ksiazka...A ze kazda sztuka ma swojego odbiorce to przeciez nie sposob nie zauwazyc, miejsce jest dla wszystkich..ja jedynie zachowuje sobie prawo do wypowiedzi (osobistej i z wlasnego punktu widzenia) i-oceny wedlug zasad Variart ;-). Pozdrowienia i milego dnia wszystkim !
DeepGreen
2014-06-29
Jakze milo sie Was czyta!Bardzo owocna dyskusja...
Wy tu sobie gadu-gadu,a ta co ja rozpetala,sie wziela i po cichu spakowala....Nie rozmumiem-wszak tacy fajni jestesmy:-)Milej niedzieli!

2014-06-29
A ja tam jem rzodkiewki.
StrachPrzedBurza
2014-06-29
Dało mi to wątłą nadzieję, że każdy mizantrop, nihilista i dekadent kiedyś się nawróci.

2014-06-29
Ale po co?
StrachPrzedBurza
2014-06-29
Bo w wieku starczym dekadentyzm nie będzie mainstreamowy w opozycji do młodości. Na szczęście "tumiwisizm" można praktykować w każdym wieku.

2014-06-29
To napisałem parę postów wyżej.
Bez względu na postawę, koniec jest taki sam.
*Azja
2014-06-29
Kropka na koncu zdania jest kropka.Tylko zdania rozne.I ich sens.
StrachPrzedBurza
2014-06-29
Umknęło mi, teraz dopiero ten post odnalazłam. Moja spostrzegawczość godna jest podziwu. Nie wszyscy chcą kropek. Niektórzy wkładają wiele wysiłku by był to wykrzyknik. A najbardziej niefortunny jest znak zapytania.
*Azja
2014-06-29
znak delikatnie zmienia wydzwiek wypowiedzi.Tresc slow pozostaje trescia...
StrachPrzedBurza
2014-06-29
Treść jest jeszcze zależna od czytelnika.
Archetyp
2014-06-29
O kurka wodna, ....autorko StrachPrzedBurza skąd aż takie wizje ?
Sztuka to nie tylko miodek i słodkości. Gdyby tylko taką była zdechła by nim by powstała. Musi być doprawiona aby była smakowita w równowadze pomiędzy hedonizmem, a dekadencją.
Tak samo coś się musi zakończyć aby mogło powstać i odwrotnie.

Uśmiech bardzo proszę. Wszak życie wciąż się do nas uśmiecha jak i śmierć do tańca kiedyś zaprosi wszystko co dziś życiem się cieszy.
StrachPrzedBurza
2014-06-30
Widmo śmierci przed dwudziestką powinno być abstrakcją. Na sztuce się nie znam. Jednak nie wiem, czy chcę by była smakowita. Chyba dla jak najlepszego katharsis powinna być ciężkostrawna.
Archetyp
2014-06-30
Śmierć jak i czas nie ma żadnych ograniczeń.
Sztuka nie jest tylko dla znawców, wystarcza jej odczuwanie.
Każdy chce smakować choć smaki bywają odmienne.
Przed katharsis trzeba wiedzieć czego szukać aby nie pozostać pustym.
Ciężko strawność bywa zawsze niezrozumiana więc i niedoceniana.

Miłego dnia. Przytulanki.
*Azja
2014-06-30
Dobrze napisane...!

2014-06-30
Trudno się tu z Archetypem nie zgodzić :)
StrachPrzedBurza
2014-06-30
Wzajemnie :). Nie tyle samą śmierć miałam na myśli, a uświadomienie sobie jej realności i własnej skończoności. Z tym "znawstwem" chciałam tylko podkreślić, że jestem dyletantką Nie powiedziałabym, że w materii katharsis istnieje pełna świadomość poszukiwań. Robi się to raczej instynktownie, no i podobno z wiekiem coraz trudniej.

2014-07-01
Z wiekiem coraz trudniej w wielu przestrzeniach, prawda. Ale są też takie przestrzenie, w których tylko lata zmagań z doczesnością warunkują możliwość rozumienia, zręcznego poruszania się.

Młodość ma swoje zalety, leciwość swoje.
Archetyp
2014-07-01
Całość zabrzmi tak.

Śmierć, czas i sztuka nie ma żadnych ograniczeń.
Jedyne ograniczenia w sztuce to nasza własna zdolność percepcji, wiedza i doświadczenie.

Pozdrawiam życząc miłego dnia i wspaniałych prac.
~Zofjanka
2014-08-02
Zgadzam się z Archetypem "Sztuka nie jest tylko dla znawców, wystarcza jej odczuwanie.
Każdy chce smakować choć smaki bywają odmienne." Odmienne bywają również przyprawy, używane przez artystą - kazdy wklada w swoją pracę tylko swoje emocje i mysli. Jezeli używamy ( lubimy ) podobnych przypraw danie będzie nam smakowało. Może byc praca artystycznie b.dobra ale nie kazda będzie Ci się podobała. I tu wg. mnie nie chodzi o gust a o przeciwne, czy nie zgodne emocje, utkane w pracę.
Jarosław Rymarz
2014-08-04
Cóż można więcej dodać. :)
Archetyp
2014-08-04
Jarku bardzo wiele. To tylko kilka kropel z morza wiedzy o ludzkiej percepcji i postrzeganiu. Nawet nie wspominając o artyzmie, artystach, twórcach i odtwórcach itp. działaniach twórczych.

2014-08-07
Cieszę się,że na razie nie mogę nikomu wystawiać oceny.Negatywnej bym raczej nikomu nie postawił:)
*Azja
2014-08-08
Przeciez jak juz bedziesz mogl to..nikt Ci nie bedzie kazal tego robic ;-)) .

2014-08-08
Wychodzę po prostu z założenia,że trzeba szanować czyjąś pracę.Niekoniecznie przecież musi ona do mnie przemawiać czy też się podobać...
rdza
2014-08-08
ja zawsze powtarzam że ocena prac to jedna wielka bzdura:)

Dodaj post w tym temacie

Musisz być zalogowany, aby dodać post.

On-line

Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin oraz politykę prywatności Strona może zawierać treści przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Made with and in Warsaw by jakub mańkowski
Copyright © 2002-2019 VariArt.org